187
Major League Soccer (MLS)
  • manson222
    #187
  • karajjj
    #186
    nem hiszem, hogy lesz itt olyan, aki tud segíteni, de hátha...
    egyébként miért pont amerika, nem a fociról híresek?
  • MLS16
    #185
    Sziasztok!

    A következő hónapokban szeretné egy jóbarátom kiküldeni a 16 és 18 éves fiait Amerikába, egy erős labdarúgó-akadémiára­. Leginkább a keleti part érdekelné őket. Tudnátok segíteni, merre induljak el a keresésben? Hol, hogyan keressek foci akadémiákat? Vannak Amerikában jó, erős akadémiák egyáltalán? Komoly helyet keresnek. Németországban, Ausztriában már pl többet megnéztek.igazán köszönöm a segítséget! üdv
  • nagy hős
    #184
    igen, a felamator ligakban olyan jatekosokat lattam amitol letettem a hajam :D bar ahol en elek kurva sok latin srac van, eszakon nem tudom mi a helyzet
  • karajjj
    #183
    azért szerintem még mindig komolyabb a színvonal, mint nálunk az alsóbb osztályokban :D
  • nagy hős
    #182
    azert nagyon gyengenek nem neveznem, bar ahogy mondtam, az egyetemi foci hagy kivanni valot maga utan, attol is fugg hol elsz persze.
  • rooney8
    #181
    köszi a válaszokat :)
    egyik vágyam, hogy amerikába menjek és ott focizzak, de hát sem foci terén nem vagyok túl reményteli (nb3) és anyagilag sem tudnám most megoldani a kiutat.
    igazából a foci csak mellékes, nem az a fő cél, de nagyon érdekel az amerikai élet és ha már ott vagyok, akkor legalább valami foca is legyen :)
  • bakkerman
    #180
    van azért bőven osztály,és osztályokon belül is diviziók satöbbi...bár a színvonal szerintem nagyon gyenge lehet az MLS-től lentebb katt
  • nagy hős
    #179
    mocsok sok amator fel-amator liga van, rendes bo kerektekkel, en mindkettoben jatszom, egy fel amator csapatban es ket amatorben, az egyetemi focirol csak annyit tudok hogy nehany helyen eleg bohoc szinten van.
  • DasIsFuck
    #178
    szerintem kell, hogy legyen, mert ott elég sok város van ám:D
  • rooney8
    #177
    amúgy ha már témánál vagyunk.
    régebben itt azt írták, hogy amerikában csak az mls van és az egyetemi bajnokság. kérdésem, hogy nincs is más felnőtt bajnokság? alsóbb osztályok, esetleg amatőr ligák?
  • Monoton
    #176
  • rooney8
    #175
    köszi, olvastam is egy cikket. irigylem őt, jó lehet neki :)
  • Monoton
    #174
    Csak Militár Iván, de ő is az egyetemi bajnokságban játszik.
  • rooney8
    #173
    most tolja magyar játékos az mls-ben? :D
  • Monoton
    #172
    Most megy a Sportklubon a döntő, elég jó a meccs.
  • karajjj
    #171
    ideje volt már végre nyerniük, bár kicsit sajnálom a Dynamot, Ching nagy kedvencem
  • bakkerman
    #170
    Nyert a Beck's Team


    LOS ANGELES GALAXY–HOUSTON DYNAMO 1–0 (0–0)
    Carson, The Home Depot Center; 30 281 néző. V: Salazar
    HOUSTON: T. Hall – Hainault, Boswell, G. Cameron, J. Taylor, D. Cruz (Clark, 78.), Camargo, Moffat, Ashe (J-V. Watson, 84.), Ching, C. Carr (Costly, 66.). Vezetőedző: Dominic Kinnear
    LOS ANGELES: Saunders – S. Franklin, O. Gonzalez, DeLaGarza, Dunivant, Donovan, Beckham, Juninho, Magee, Cristman (Birchall, 57.), R. Keane. Vezetőedző: Bruce Arena
    Gólszerző: Donovan (72.)

  • deuceman
    #169
    Ma éjjel MLS-NAGYDÖNTŐ Beckhammel és Robbie Keane-nel! Élőben adja a Digi Sport
    Nyilatkozatok, elemzések, felvezetés (JENKIFOCI BLOG)

    Ők nem Beckhamnek szurkolnak:
  • deuceman
    #168
    Jön a rájátszás!
    http://jenkifoci.blog.hu/2011/10/24/rajatszas_ime_a_teljes_parositas
  • rooney8
    #167
    zsír :D
    ha nagy leszek itt akarok focizni
  • deuceman
    #166
    Jó látni, hogy másokat is érdekel Magyarországon az MLS. Szerintem robbanásszerűen fejlődik ez a liga. Blogot is vezetek róla, ha valaki érdekel, szívesen látom: jenkifoci.blog.hu

    By the way: Király az itteni fejléc.

  • Effe88
    #165
    vannak de nem jut fel senki meg nem esik ki senki
    két részre van osztva az első osztály:D:D
    keleti illetve nyugati csoport
    play off rendszer van full szar rendszer egyébként de hát amerika nyomik na....
    aki az alapszakaszban a legtöbb pontot szerzi azé lesz a supporters shield :D:D
    és aki a play offot megnyeri az meg lesz a bajnok lényegében:D:D(mls kupa a neve)
  • rooney8
    #164
    így már minden világos :) köszi
  • karajjj
    #163
    hát, alsóbb osztály nincs, más labdarúgó liga van, ahonnan megfelelő gazdasági viszonyok mellett lehet kérni a tagfelvételt, kiesni sem lehet innen ezért, olyasmi, mint az NFL, vagy az NHL
  • karajjj
    #162
    én úgy értettem, hogy a némethez tudnám hasonlítani, mert nem játszanak technikás focit, de végigfutják a 90 percet, ha beledöglenek is
  • rooney8
    #161
    értem köszi :)
    és vannak alsóbb osztályok is?
  • Effe88
    #160
    német ne viccelj már bundesliga top 4be benne van(angol,spanyol,olasz,német)


    rooney8 kevés gólos nem túl erős bajnokság de hát 93.óta van szóval érthető is, kb egy bundes 2. szint
  • karajjj
    #159
    nem tudom, talán a német, bár az sem, itt rengeteget futnak és ritkán látni színészkedést, ha valaki a földön marad, akkor ahhoz biztos a hordágy kell
  • rooney8
    #158
    az európai bajnokságokhoz viszonyítva kb. melyik bajnoksággal van egy szinten az mls? :D
  • 0AleXx0
    #157
    Robbie Keane-t üdvözölhetjük mint újabb sztárt az MLS-ben. :)
    A 31 éves ír csatár kb. 3 millió eurós vételár fejében, 2,7 milliós éves fizetéssel 2 évre írt alá Beckhamékhez, az LA Galaxy-hez.
  • 0AleXx0
    #156
    Az amerikai válogatott 1-1-es döntetlent ért el barátságos mérkőzésen Mexikó ellen - a szünetben Márquezék kezében volt az előny, melyet a 73. percben három csereember közreműködésével, végül a Columbus Crew-ban futballozó Robbie Rogers góljával sikerült kiegyenlíteni.
    Ez a mérkőzés volt az újonnan kinevezett szövetségi kapitány, Jürgen Klinsmann első megmérettetése az USA élén, és máris számos pozitív változás volt megfigyelhető az előző, Bob Bradley féle érához képest:

    -Klinsmann láthatóan a támadásra helyezi a hangsúlyt, bár a későbbiekben fog csak kiderülni, hogy így tesz-e akkor is, ha előnyben van a csapat (Bradley a vezetés tudatában sokkal gyengébb képességű válogatottak ellen is a saját térfélen való passzolgatást részesítette előnyben..)

    -a német mester sokkal játékosabbra vette, és a támadószekció tagjai közül senkinek sem osztott ki különösebb, a kötöttségre vonatkozó taktikai utasításokat

    -az amerikaiak játéka a második félidőben volt impresszív és látványos, úgy is mondhatjuk, ekkor indult be a szekér - ezt főként három cserének, a dallasi Brek Shea-nek, a New York-i Juan Agudelónak, és a gólt is jegyző Robbie Rogersnek, tehát három MLS-ben edződő labdarúgónak köszönhettük, akik új ritmust hoztak a támadásokba

    -az említett három játékos bejövetelével Landon Donovan behúzódhatott középre a két szűrő, a Salt Lake-i Kyle Beckerman és a meccset a bal szélen kezdő José Torres elé, ahol kirívóan aktívabban és veszélyesebben játszott... végre! ez az ő posztja, nem a vonal mellett!

    -Klinsmann visszahívta a keretbe az elfeledett Ricardo Clarkot, aki kiváló teljesítményt képes nyújtani a középpálya védekező feladait ellátva, és adott is neki szűk 10 percet

    Érdekesség egyébként, hogy a 86. perc környékén Agudelo ugratta ki Rogerst, aki lefutotta védőjét, és ziccerig mehetett volna, ha az utolsó ember nem rántja vissza. A dologból általános felháborodásra nem lett kiállítás, csak sárga lap... :Ð

    Végül hadd ismertessem Klinsmann kezdő tizenegyét, a második félidei felállást, illetve a négy darab cserét:

    -------------------------------Howard
    --Cherundolo----Orozco Fiscal----------Bocanegra----Castillo

    -------------------Beckerman------Jermaine Jones
    ----Donovan---------------------------------------José Torres
    -----------------------------Bradley
    -----------------------------Buddle

    Csere: Agudelo Buddle helyett (60. perc)
    Shea Jones helyett (60.)
    Rogers Bradley helyett (72.)
    Clark Torres helyett (84.)

    Második félidő:

    -----------------Beckerman
    ----------------------------Torres (Clark)

    ----Rogers------------Donovan----------Shea
    ----------------------Agudelo
  • karajjj
    #155
    az tényleg szép volt
  • 0AleXx0
    #154
    - Fagundez gólja

    - meccsösszefoglaló
  • karajjj
    #153
    videó van?
  • 0AleXx0
    #152
    Újabb góllal debütáló játékos az MLS-ben!
    A New England Revolution - Chivas USA mérkőzés 66. percében, 2-0-ás vendégelőnynél Zack Schilawskit egy uruguayi fiatalember, a mindössze 16 (!) éves Diego Fagundez váltotta. Az ifjú titán alig három perccel később egy reflexszerű labdaátvételt követően két embert is becsapott, majd a 16-oson belül a földre került. Az egyébként vitatható körülmények között megítélt büntetőt Shalrie Joseph váltotta gólra, amivel 2-1-re módosult az állás. (Fagundez némi késéssel esett hasra, viszont ehelyett ziccerben léphetett volna ki, nyilván ezt is figyelembe véve mérlegelt a játékvezető.)
    A tinitámadó számára a 86. minutum hozta el a nagy pillanatot, amikor is a jobb-bekk, Kevin Alston indított saját térfeléről, a kapu előtt szorgoskodó uruguayi pedig elérte, hogy a védő hibázzon, és átpattanjon a labda a feje fölött. Fagundez köszönte szépen, és a kimozduló (felugró) Kennedy kapus alatt begurította a bogyót a kapuba. Ezzel a végeredményt is ő állította be, végül egy remek találkozón 3-2-es vereséget szenvedett a New England együttese.
  • 0AleXx0
    #151
    Ja és ami rendkívül örömteli:
    Mind az 5, a sorozatban elinduló MLS-csapat kvalifikálta magát a CONCACAF Bajnokok Ligája csoportkörébe.
    A Galaxy a tavalyi MLS-alapszakasz győzteseként, a Colorado Rapids pedig a teljes kiírás aranyérmeseként automatikusan, míg a Seattle Sounders U.S. Open Cup győzelme révén, a Dallas MLS-ezüstérme jóvoltából, valamint a Toronto kanadai bajnok (négyfős kanadai kisbajnokság van áprilisban) lévén selejtezők útján jutott el a főtábláig.
    Íme a csoportok:

    A csoport
    Los Angeles Galaxy
    Alajuelense (Costa RIca)
    Morelia (Mexikó)
    Motagua (Honduras)

    B csoport
    Colorado Rapids
    Real Espana (Honduras)
    Santos Laguna (Mexikó)
    Isidro Metapán (El Salvador)

    C csoport
    UNAM (Mexikó)
    Tauro (Panama)
    Toronto FC
    FC Dallas

    D csoport
    Monterrey (Mexikó)
    Comunicaciones (Guatemala)
    Seattle Sounders
    Herediano (Costa Rica)

    A csoportkör első fordulói augusztus 16-17-18-án kerülnek megrendezésre.
  • 0AleXx0
    #150
    Pardo góllal debütált a Chicagóban, míg Beckhamék csúnya zakóba futottak bele Portlandben, 3-0-ra nyert a Timbers, teljesen megérdemelten, akár több is lehetett volna. Ők ezzel már egyetlen pontra vannak a nyugati csoportban 6. helyezett Chivastól (akik viszont eggyel többet játszottak náluk), szóval akár még a playoff is összejöhet. :)

    Ma egyébként 3 komoly rangadót is rendeznek: az összesítettben is 1. Galaxy a 2. Dallast fogadja, a NY Red Bulls a Salt Lake vendége lesz, a 3. Seattle pedig a hazai pályán még veretlen Kansas Cityhez látogat.
    Real Salt Lake - New York Red Bulls 3:00-tól,
    LA Galaxy - FC Dallas 4:50-től élőben a Digisporton.
  • 0AleXx0
    #149
    Ezt én írtam :]
  • karajjj
    #148
    ezt te fordítottad?