29
  • dondore
    #29
    Jesus.
  • Sir Ny
    #28
    nekem sokkal jobban tetszett az a verzió, hogy az IBM veszi meg a SUN-t.
  • BlackRose
    #27
    Nem volt semmi eredeti a dologban. Nem kérdéses, hogy az Oracle (és Larry Ellison) megérdemli azt a pozíciót ahol jelenleg van, de ettől még mindég csak adatbázis cég és nem számítástechnikai (Computer Science) cég. Az Oracle is a Java-ra épített, a Sun volt az aki megalkotta az egyetlen cégi platformot ami a Microsoft mellett életben tudott maradni és virágozni. Mondom ezt mint aki nem éppen szerelmes a Java-ba, de ettől még vitathatatlan a Java sikere.

    A Sun ezenkívül olyan dolgokért felelős mint a DTrace, a ZFS, és miért ne a Fortress is ami igen is innovatív nyelv a Scheme megalkotójától. Ilyen dolgokat az Oracle konyhájából nem látunk soha. Ami a Digital-t (DEC) illeti, az majdnem konkurencián kívüli volt és a Sun-tól még hatalmasabb volt, éppen ezért kár, hogy nincs de éppen ezért lesz kár ha nem lesz Sun sem. Szóval az Oracle sokkal de sokkal konzervatívabb cég mint a Sun.

    Egyébként igy már valamire hasonlít ay eszmecsere. :)
  • vendeg13
    #26
    Az Oracle az IBM egyik - relacios adatbaziskezelo megalkotasat celzo - programja volt.
    Az Oracle ceg alapitoi ebben a projektben dolgoztak, tehat megiscsak ok alkottak meg ezt a technologiat, hidd el a sajat teruletukon belul alkottak akkorat mint a Microsoft.
    Az hogy nem tuntek el a sulyesztoben mint annyian masok az meg gazdasagilag hatalmas teljesitmeny.
    Larry Ellison meg sikeresen latott meg dolgokat masok elott aminek koszonheto hogy ezze lett az Oracle ami ma. Szerintem siman van akkora figura mint Bill.
    A nagy sikerek meg mindig egy-egy ilyen figura korul zajlanak.
    Valojaban nem latok semmit a Sun-ban ami ilyesmi lenne, a Digital volt inkabb ilyen, de hat oket is megvettek..
  • BlackRose
    #25
    Na most az ami érdekes, hogy én ezzel amit irtál többé-kevésbé egyetértek és nem is irtam semmit amivel ennek az ellenkezőjét állítottam volna. Ezzel tökéletesen "kompatibilis" az amit mondtam. Szóval mégegyszer, nekem fáj, hogy a Sun most nem lesz többé független (vagy nem lesz egyáltalán), és merészen állítom, hogy a Sun a számítástechnikában egy óriás (nem pénzben hanem érdemben és múszaki eredményben), az Oracle pedig inkább pénzben mint eredményben. Az IBM (E. F. Codd) találta ki és alkotta meg az első RDB-t, az Oracle csak ezt jól implementálta és jó üzleti modellel értékesíteni tudta. Az Oracle nem alkotta meg termékeinek alapköveit, az IBM, Sun viszont sok esetben igen. Ez a nagy különbség a két cég között, és még az, hogy az IBM, Sun az full circle, 100% számítástechnika, az Oracle viszont nem. Logikusabb megvigyázni azt a brand-et ami a számítástechnikát jelenti mint azt ami ennek csak egy részét az adatbázist jelenti.
  • vendeg13
    #24
    Ez a feedback.
  • vendeg13
    #23
    Szerintem, innen piszkosul nem lehet latni, hogy mi lesz-hogy lesz.
    Az Oracle egyik legnagyobb elonye az volt hogy minden jelentosebb platformon ott voltak. Most egyszerre van egy sajat platform..
    Kinek van ez leginkabb ellenere? Szerintem a HP-nak. Az IBM az eddig is nagyreszt konkurens volt (DB, Middleware). Nincs itt tiszta uzenet ezekben a felvasarlasokban, szerintem ezek egyszeruen gazdasagi dontesek: most olcson meg lehet szerezni, hat megszerzik. Ez a valsag. Szerintem meg beszartak hogy a Javat megszerzi valami ellenfel, arra a lapra eleg sokat feltett a Oracle. MySQL-bol szerintem csak a piac csucsa kell nekik akiknek mar keves a MySQL.
    Szerintem meghagyjak igyenesnek jo fejsegbol+ tamogatjak a migraciot :)
    Az Oracle annyi minden megszerzett mostanaban hogy kb 5 evig el lesznek veluk, mig kitalaljak hogy mit kezdenek ezzel a sokmindennel, legalabb a fele persze el fog tunni mert cegen belul hulyeseg konkuralni. Azoknal a piacot szereztek meg..
  • Sir Ny
    #22
    te is borzasztóan jó vagy logikából ugye? ha valami nem banán, akkor csak szekrény lehet mi?
  • dondore
    #21
    vendeg13:
    Azt mar leirtad, hogy blackrose nincs kepben a dolgokrol. Ezek szerint te kepben vagy. Kifejtened, hogyan latod te a dolgokat, kerlek?
  • BlackRose
    #20
    Az aláírást vagy a gépet? :) Nézd ha igazán érdekel a válasz, a gépek azért vannak mert szükségem van rájuk (hidd el nem állnak üres járatban), az pedig, hogy aláírtam itt az SG-n az inkább az ellenkezője annak amit gondolsz, rühelem a sznobizmust és nem vagyok király (a királyokat is rühelem), éppen azért írtam alá mert azt hiszik sokan, hogy a gép vagy a szerszám az ami miatt nagyobb pöcsük van mint másnak. Én nem hiszem ezt, nekem a munkahelyemen is 5-10 vaskos IT könyv helyett a Piroska és a Farkas áll az asztalomon (méghozzá oroszul: Красная шапочка), mert akinek a vaskos könyvek állnak az általában nem is használja őket. Úgyhogy ez nem árul el semmit. Inkább azt árulja el, hogy alapozatlanul a "külsőm" alapján ítéltél el.

    De nem értem miért van itt most személyi vita?
  • BlackRose
    #19
    Logikailag NEM, csak éppen azt mondja, hogy valamit azért mégis csak értek a számítástechnikához, de egyáltalán nem mondja azt, hogy a Sun-al kapcsolatban igazam van vagy sem. :)
  • vendeg13
    #18
    Egyebkent mar ez mindent elarul:
    Intel_8_Core_(2_+_2_+_4)/24GB_RAM/4TB_RAID//(2_Server_+_1_Workstation)//nv_9600GT/2xEIZO
    Windows_Server_2008_SP1/Red_Hat_Enterprise_Linux_5/Sun_Solaris_10
    Ezt minek csinaljatok ?? Hogy milyen eszetlen nagy szamtech. kiralyok vagytok ? Sose ertettem..
  • vendeg13
    #17
    Irtal C-forditot ?? Hu bazz akkor megiscsak igazad lehet..ez egesz mas megvilagitasba hejezi a dolgokat..
  • Ravkin
    #16
    Hát ez Qva jó, ennyi erővel a microsoft is megvásárolhatta volna és akkor legalább nem kellene azokat a Qva Sun reklámokat olvasnom a java fordítóban. Hát igen ez a baj a nagyzási mániával meg az ms fóbiával, elperlünk tőlük valami olyasmit amit egyedül igazából ők kezdet el használni, hát csak gratulálni tudok nekik

    Kapják be ez a véleményem !
  • BlackRose
    #15
    Nem muszáj olvasni... különben nem tudom mihez nem értek, a számítástechnikához? :) Gazdaságról. politikáról stb. amatőrként szoktam irni, de a számítástechnikából több mint 20 éve élek egésszen jól (többek között a Sun-nál is megfordultam)... és C fordítót is irtam, még 1993-ban... tényleg nem tudom miről beszélek. Különben éppen érdekel mi az ami alapján elbuktam nállad a "viszgát"... vagy marad a retorika az érvelés helyett... mint ami most általában a divat.

    Én soha nem álítottam, hogy amit mondok az tök igaz, nem is az a cél, hogy igaz legyen, hanem az, hogy véleménycsere legyen (ezért találták ki a fórumot). Valaki talál benne érdemeset valaki nem, nem az a cél, hogy személyes - ad hominem - támadásokba fulladjon a dolog. Én leírtam a véleményem az Oracle-Sun özletről és a Sun helyéről a számítástechnikában. Nem látok semmi konstruktívat a te tolladból, semmi véleményt, azon kívül, hogy képtelenül leszartál.

    Ha nem tudsz semmit mondani a témában akkor inkább ne irkály semmit!
  • vendeg13
    #14
    Az az igazsag, hogy nem igazan vagy kepben ezekrol a dolgokrol.
    Lehet olvasol nehany szemelvenyezett hirt, amit leirtal abbol nagyjabol az jon le, a lenyeget errol a teruletrol nem ott szoktak megirni.
    Ha valamihez nem ertesz igazan akkor inkabb ne irkalj semmit..
  • BlackRose
    #13
    De ott van, nem a nagyságtól beszéltem. A DEC volt, de a Compaq már nem, a HP meg már inkább DELL féle cég és nem IBM vagy Sun féle cég. Ha azt mondom számítástechnika, akkor IBM, Sun és esetleg Microsoft, Apple jut az eszünkbe, nem HP, nem DELL, nem Oracle és nem Google.

    Nézze csak valaki meg a Sun termékcsaládát, Solaris, Java, C/C++ fordító, SPARC, asztali gépek (voltak azelőtt még notebookjaik is), szerverek, szuperszámítógépek, adatközpontok, adattárolás, stb. A számítástechnika teljes területe. Egy olyan cég amelynél minden terület megtalálható és többé kevésbé mind eredite (made in Sun) dolgokról van szó. A kezdetektől az volt az elképzelés, az Oracle esetében egy adatbázis cégről van szó aki megvásárólt néhány üzleti (adatbázis kezelő) szoftver céget, és alapjában CRUD cég. Nincs neki saját OS-e, saját fordítója, saját platformja, saját hardvere, saját processzora, szóval ha még mindég nem érzékelhető miről beszélek akkor nem tudom mi a baj. Egy Oracle-t elveszíteni semmi gond, van még adatbáziskezelő cég amennyit akarsz, egy Sun-t elveszíteni nagyon más dolog, egy olyan cégről van szó amelyben óriási fejek alkottak három évtizeden keresztül és nagyot alkottak. Az más kérdés, hogy a jelenlegi helyzetben mindezt kevesebbért meglehetett szerezni mint egy szaros szeszgyárat (három évvel ezelőtt 10 miliárdér kellt el egy) vagy egy szaros biztosítócéget tele félhülye anti-közgazdászokkal... és, hogy az Oracle most egy olyan szervezet felett szerezte meg az ellenőrzést aprópénzért amely a számítástechnika területén sokkal de sokkal nagyobb képeségekkel rendelkezik mint ő maga, csak éppen a gazdasági helyzet miatt ő jobb helyzetben van.
  • BlackRose
    #12
    Nem is azt mondtam, hogy más nem tett le semmit az asztalra, sőt ezek a cégek csak töredékét tették le annak ami az asztalon van, hanem azt mondtam, hogy a jelenlegi IT-ben ezek szolgáltatják az infrastruktúrát, és ami még fontosabb ezek az egyetlen full circle comuter science cégek, hardver, szoftver... vagyis nem létezik rajtuk kívül olyan cég ahol mondani lehet, hogy a számítástehnika 100%-át lefedi. A Google még véletlen sem tartozik ide, még az Intel, HP sem.
  • turul16
    #11
    A HP nincs a nagyok között ? Miért ?
  • Sir Ny
    #10
    még számtalan cég van, amelyik igen sokat tett le az asztalra. itt van pölö a google. mind a softveres, mind a hardveres teknikája igen fejlett. és még egy jó darabig az élen fog járni, mert ami kicsit is kiemelkedik a nagy átlagból, azt megveszi.
  • BlackRose
    #9
    Igaz, de azért nem szabad elfelejteni, hogy annak idején a Cray nevet is a vevő vette fel és az SBC ből is AT&T lett miután ellenőrzése alá került a cég. Szóval nem lenne példátlan a dolog, ettől függetlenül mégsem hiszem, hogy igy lesz.
  • tz19
    #8
    Hidegen hagy mindenkit, hogy számodra melyik név jelenti a nagyobb nevet. Az sem érdekel senkit, hogy az én számomra melyik a nagyobb név.

    Az Oracle vette meg a Sun-t. És nem pedig fordítva. Úgyhogy vagy marad mindkettő, vagy Oracle lesz az egész kupac, ha tetszik neked ha nem.
  • BlackRose
    #7
    "... de NEM HISZEM, hogy ez lesz ..."

    Miért ez a logikus lépés? Ha elsőre nem világos úgy sem tudom megmagyarázni, elvileg 3. igazi CS (Coomputer Science) cég létezik a világon és ebből csak 2. full circle (software - beleértve az infrastrukturát is mint, pl. OS, fordítók, tehát platforma && hardware - beleértve a microelektrónikát is pl. CPU, stb.) az egyik az IBM a másik a Sun (ezért lett volna katasztrófa ha a Sun-t az IBM veszi át) és létezik egy software full circle cég (hardware nélkül az a Microsoft). Ez a 3. cég határozza meg az IT piacot (enterprise piacot), a többi csak lovagol azon az infrastruktúrán amit ez a három cég szállít. Persze van itt még a szabad szoftware és open source és még egy néhány cég aki az infrastruktúra kis részét szállítja vagy másodszintű infrastrukturát, de ez mind a Sun, IBM és MS megoldásain alapszik. Az Oracle is egy ilyen cég.


    Persze ez nem garantájla, hogy az Oracle-ből most Sun lesz, sőt ahogy mondtam nem is hiszem, hogy ez lesz, de ettől függetlenül az a logikus lépés, sokkal nehezebb munka Sun-ból Oracle-t csinálni mint fordítva és nem is nagyon értelmes dolog, persze az ember ritkán értelmes...
  • snorbi
    #6
    Mérget vehetsz rá, hogy az Oracle nem fogja a Sun nevet felvenni. Nem is értem, miért tartod ezt a leglogikusabbnak...
  • BlackRose
    #5
    Pontosabban az Oracle megvette a Sun részvényeit (a profitra való jogot és a cég irányítására való jogot). Egy céget nem lehet megvenni mert a cég az szervezet és a szervezetnek nem lehet tulajdonosa. Persze ami itt a kérdés, hogy ezzel az irányítási joggal mit fog az Oracle kezdeni?

    1. A Sun része lesz az Oracle cégnek (egyesülés) és Oracle nevű szervezetként dolgozik.
    2. A Sun marad külön szervezet amelyet az Oracle irányít (nevezi ki az igazgatótanácsot).
    3. Az Oracle átveszi a Sun nevet és Sun-ként folytatja tovább.

    Na most a logika szerint a 3. lenne a legvalószínűbb mert a Sun nagyobb név mint az Oracle maga a "brand" értéke óriási és olcsobb lenne az Oracle néhány termékét Sun-ra keresztelni mint a Sun óriási termékvonalát Oracle-re, és az Oracle igy is Sun-on él (Solaris, Java, SPARC, Sun Studio, stb.) és nem pedig fordítva, de NEM HISZEM, hogy ez lesz mert Larry Elison minden csak nem logikus, Larry egy emocionális lény akit előitéletek, BÜSZKESÉG és irígység vezérel... :), számtalanszor bizonyította, hogy nem ismer logikát... és számtalanszor bizonyította, hogy véletlenül néha a logikus utat választja :) tehát akkor mi lesz? Nem tudom, majd meglátjuk.

    MySQL? Lehet, hogy az Oracle eladja, lehet, hogy tovább fejleszti (nem konkurencia neki úgy sem), és lehet, hogy nem csinál vele semmit, ez esetben jöhet egy fork (mivel GPL) és mehet a fejlesztés tovább valami más néven.
  • L3zl13
    #4
    Mostantól majd teljesen halott lesz...
  • Mcsiv
    #3
    és mindkettő másra jó (jó tudom, adatb. mindkettő, de aki komolyabban ért hozzá, tudja miről beszélek). Az egyetlen egy amiben reménykedek, hogy végre megindul a mysql fejlesztése ismét, mert mostanában "tetszhalott" a project
  • homeless
    #2
    A mysql meg az oracle nem egy súlycsoport.
  • falconmaster
    #1
    Nem a Sun kezeli a MySQL-t mostanság? Az nem számít "versenyjogi szempontból"...?