87
Mennyi ideig dolgoztál vele?
  • ba32107
    #87
    Na csúsztam vele fél évet, de hétfőn végre leadtam, 14 perccel a határidő előtt :D Rendesen összecsaptam a végét, hétfőn hajnali négykor keltem és 15:30-ig megállás nélkül csináltam :D
  • R0zs0máK
    #86
    Ágeci mindjárt megyek államvizsgázni!!!
  • kommersz
    #85
    gratz.
  • BaliBoy
    #84
    5-5-5 Az államvizsla eredményem!! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • BaliBoy
    #83
    Éééés én is elkészültem vele. Most már csak nyomtatni meg köttetni kell. :)
  • Rage47
    #82
    Igen ezt mondom én is. :/
  • Molnibalage
    #81
    Elnézést a gépelési hibákért. Szóval volt mire építeni és én még ezt a matek mennyiséget is kevésnek tartottam.
  • Molnibalage
    #80
    Az átlag BSC képzésben az első 3 félévben 2 matek előadás és 2 matek gyakorlat kurzus van. Ez kurzusonként 1,5 óra. tehát a bsc képzés már a te matek oktatásodat (amire oly büszke vagy ám semmi köze a képzés minőségéhez) is lenyomta, mert ha jól számolom ez 8+8+8 óra....

    Látom nehezen megy a dekódolás...

    4 félév, HETI 8 (4-4 előadás és gyak)/8 (4-4)/ 6(4-2) /4 (2-2) órával volt. Ennél, hol több a BSC a nevetséges heti 4 órával és három félévvel? Van mire építeni, de véleményem szerint még ez is kevés-

    Tanultál már komoly mérnöki tárgyat? Szerintem nem... Matek nélkül nem megy. Így is a BME HDS tanszéke tanította meg nekem igazán, hogy mi a diffegyenlet. Ugye ZologR? :)
  • ZilogR
    #79
    Kreditrendszerről megy a lassan flamewar vagy a BSc/MSc kombóról? Én a BME-n kezdtem 1994-ben és már kreditrendszerben startoltam a Neptun helyett egy DOS-os felületű nemtommi volt, amolyan ős-neptun és a Windows 3.1 alatt már hasított a Netscape Navigator!
  • Bucser
    #78
    Mi az hogy 8 meg 6 meg 4? Nem értem... nem hiszem, hogy 8 kurzusnyi matekod volt...

    átlag BSC képzésben az első 3 félévben 2 matek előadás és 2 matek gyakorlat kurzus van. Ez kurzusonként 1,5 óra. tehát a bsc képzés már a te matek oktatásodat (amire oly büszke vagy ám semmi köze a képzés minőségéhez) is lenyomta, mert ha jól számolom ez 8+8+8 óra....

    A kísérleti alanyokról meg annyi, hogy a szegedi jogászképzés meg régóta kreditrendszerű... (túlképp a szegedi TTK vette át utoljára)

    BSC képzést meg elég sok helyen bevezették 2004-ben... (mindenhol ahol megvolt a bsc képzés indításához szükséges akkreditáció.)
  • IMYke2.0.0.0
    #77
    Pécsett már 2004-től az új elsősök már azt nyögik :)
  • HM
    #76
    Máshol már 2004ben is volt bsc.
  • Molnibalage
    #75
    Olyan 2005 táján volt. Már tavaly is volt BSC szakirány kiírás amennyire emlékszem.
  • HM
    #74
    " BME gépészkar volt az első ahol az országban BSC képzés indult"
    Ez melyik évben volt?
  • Molnibalage
    #73
    Láttam a BSC képzést. Van több ismerősöm is aki tolta és még egy olyan is aki a régit kezdte, de átrakták / átment BSC-re. Nevetséges ahhoz képest ami képzést én kaptam.

    Nekem 8 matekom volt két félévig utána 6 és még 4. Heti két közgázom. A BSC gépészeknek heti 4/4/4 matek és passz. Ehhez képes első félévben négy közgát és még van menedzsment is. Esetleg mérnöki tárgyakat nem kéne oktatni?

    Erre szerinted mit lehet építeni? Most alaposan melléfogtál barátom. A BME gépészkar volt az első ahol az országban BSC képzés indult mindenkit egy évvel megelőzve. A kreditrendszert is ott vezették be 1993-ban elsőnek. Úgy látszik kíváló kísérleti alanyoknak tartanak mineket...
  • Bucser
    #72
    120 fős évfolyamból nappalin 3. szemeszter végére elég sokan elcsúsztak (kreditrendszer kb 40-en szigorlatoztak csak számvitelből) .

    A régi rendszert (a 2002 előttit) azért tartottam rossznak, mert 1 hiba és úszott az egész féléved... ÉS ugye jellemző volt az 1 szórótárgy a többivel meg már nem is kellett törődni, mert az az 1 tárgy kivágta az évfolyam 90%-át. Viva volt értelme a maradék 10% meg jó volt abban az egy tárgyban a többiből meg segghülye.
  • Bucser
    #71
    Világ életemben ilyen voltam:)

    működött a "régi" rendszerben és muszáj működnie az újban is, mert időm nincs "heteket" tanulni egy vizsgára...
  • Bucser
    #70
    imádom hogy arról beszélsz amit nem ismersz...
  • R0zs0máK
    #69
    true
  • IMYke2.0.0.0
    #68
    180-as évfolyamunkból 5. év végére maradtunk 42-en :)
  • IMYke2.0.0.0
    #67
    Én - hál' Istennek - a "sima" alatt nyomtam le mindkét szakomat.
    A Bolognai-nak az alapképzése (köztudottan) nem véletlenül olyan gagyi, amilyen - hogy még többen bejussanak, tejeljenek.
    A 4-5 (szükség esetén a többi, és fizetős) évfolyam pedig célirányosabb, kevesebb "kitöltő" óra/kurzus időszaka.
    A léhűtők természetesen (értem ezalatt: "á, korán van az a 9:30-as óra, nem megyek be..") mindig és minden rendszerben megtalálhatók.
    De, hiszed vagy sem, előbb-utóbb nekik végük is.
    Vagy beeldöglenek a tűzoltó metódusos tanulásba [vizsga előtt 1-2-3 napra hagyják a tanulást, és akkor sem nyomják napi 1-2 óránál tovább], vagy egyszerűen halasztanak, szakot váltanak.

  • Molnibalage
    #66
    Mármint bent előadáson még annyit sem láttál, de máshol igen. :)
  • BaliBoy
    #65
    Nah BSC-ben a 2. félvére nem látod a társaság minimum felét.
  • Molnibalage
    #64
    Miért is? Ez a sima rendszerben is nagyrészt igaz volt. A 3. évre az évfolyam felét nem láttam alsó hangon... Viszont véleményem szerint a BSC egy nagy semmit ad neked. Kb. annyi mint az én alapképzésem volt. Mindenről hallasz, de mélyen semmiről. Ez így egy rossz vicc.
  • IMYke2.0.0.0
    #63
    Pedig a Bolognai-rendszernek nagyon sok előnye van.
    Többek között, s amiért nekem nagyon szimpatikus: a naplopók hamar kirostálódnak :)
  • R0zs0máK
    #62
    KÉÉÉÉSZ VAGYOK :DDDD
  • Molnibalage
    #61
    Fel nem fogom, hogy BSC-s "szaktudással" mi a túróról lehet írni bármit. Semmiről sincs mélyebb ismeretanyagod és alapod sem nagyon.
  • mephi666
    #60
    nekem 3éves lett volna a sulim... és 5. évben adtam le a szakdogát :) de sokan voltunk vele így... rohadék kreditrendszer... nyírni kell a népet, mert abból jön a pénz :S
  • Rage47
    #59
    Gondolom itt mindenki a régi rendszerben diplomázott, min. 5 évig tanultatok a sulin. Nekem már jövőre, 3.ban kell leadnom, túl közelinek érzem. :/
  • Sanyix
    #58
    Nem hiszek a mesékben :(
  • Culram #57
    Éterképzés szükséges reakcióidejének meghatározása
  • Carlos
    #56
    Én: Gyógyszertár nyilvántartó és számlázó szoftver (novodata szabvány)

    Asszony:
    pszichológia: Európai identitás és nemzeti identitás
    grafológia: Megküzdés írásjegyei az írásban
    biblioterápia: Werther
  • dunga
    #55
    Akkor én is kilógok veled:
    Cegléd különböző korcsoportjainak sportrekreációs szokásainak felmérése.
    Jövőre kell leadnom, de lehet, hogy változtatok még a címen.
  • R0zs0máK
    #54
    Ú ez dekemény :DDD
  • Slayerboy
    #53
    "A keménykedős topicba mért érkeznek sűrűn a hsz-ek?"
  • Willenbrock
    #52
    A XX. századi totalitárius európai diktatúrák művészete.Ilyesmi címe volt.
  • Bucser
    #51
    tévedés.
  • IMYke2.0.0.0
    #50
    Alcímre válaszoljak:
    - 2 évig gyűjtöttem az erőt és a forrásokat a megírásához (már 2. évben tudtam, mit fogok írni)
    - a sajátkezű megírása (legépelése) nem egészen 2 hétig tartott :)
  • IMYke2.0.0.0
    #49
    Megnyugodtam. A sok kocka miatt már kezdtem rosszul érezni magam :)
    De látom, azért vannak emberközeli szakmát tanulók is.
    Az én - egykori - szociálpolitikai témámmal már nem lógok ki :)
    Címe: "A XIX. század végi kisebbség szociálpolitikája Magyarországon".
    Terjedelem (fejből): 80 oldal
    Megvédve: 5-ös
    Államvizsga: 4-es

  • R0zs0máK
    #48
    Nekem nem kell bemutatnod, én meg Kommunikáció szakos vagyok :DDDD