8
  • kasika
    #8
    Nem tudom, engem inkább az aggaszt, hogy ugyan Google Mapsra, és Google Earthre nem kerülnek ki, csak a "cenzúrázott" képek, de azok attól még az eredetiek meg vannak a Google-nak...

    Amúgy meg pont valamelyik nap láttunk barátnőmmel már nem tudom melyik buszról, talán piros 7-esről itt Pesten egy kocsit, aminek a tetején minden irányba kamerák voltak. Már nem tudtuk megnézni a kocsi oldalát, hogy van e ráírva valami, de...
  • Cat #7
    Az összes utcát tartalmazó adatbázist ők sem készíthetnének belőle.

    Az adatkezelés egyik legfontosabb szempontja az adatgyűjtés célja. Vágóképnél ez csupán illusztráció, adatbázisba rendezve pedig teljesen más.
  • bakagaijin
    #6
    Értem, a probléma az, hogy a Gugli munkatársai nem rendelkeznek sajtóigazolvánnyal.

    Mert akinek van, az készíthet fotót, vágóképet, akármit - amit aztán meg lehet jeleníteni a másnapi újság címlapján, a hiradóban, stb.
  • 0Speed0
    #5
    Ahhoz, hogy valaki rabolni menjen eddig se a street view-ből "merített ihletet".
    Nem kell ahhoz online böngészde, hogy tudja az ember a környék sebezhető és pénzes hot-spotjait... A fejek meg a rendszámok meg amúgyis felismerhetetlenek voltak eddig is. Ráadásul nem is tűéles képekből vannak összerakva a felvételek...
  • danesz234
    #4
    Hát én nem tudom miért problémáznak ennyire a dolgon ha úgyis kitakarják az arcokat. Amúgy meg szerintem jó lenne ha megcsinálnák Magyarországon.
  • Gerygrey
    #3
    Az adatvédelmi szakemberek ne menjenek ki az utcára, zárják magukra az ajtót és deszkázzák be az ablakot, mert még véletlenül meglátja őket valaki...
  • jhetedikj
    #2
    Miért lett így elrejtve ez a szavazás?
  • gopher
    #1
    Így van. Tehát tiltsuk be az összes kamerás mobiltelefont is, mert ...