129
Gobliiins 4 - a nagysikerű oldschool kalandjáték folytatása
  • liem7
    #89
    Segítségeteket szeretném kérni! A pályán a király ül a trónon, a könyvtárszobában. 3 könyvet megszereztem, a varázsló már nem jön ki a kongatásra. Be kéne mennem a Riri szobályába, de nem tudok.... légyszíves segítsetek. Köszönöm.
  • runner78
    #88
    Pár óra mulva kiderül, megyek érte, és nézem este.
  • Seth
    #87
    A régi részek külön lemezen vannak vagy egy dvd-n van minden?
  • CamelX
    #86
    Az fain hogy régebbieket beletették. Valaki tesztelte a kompatibilitásukat? Vistán röhögnék ha elindulna :D
    Amúgy 3-as über alles véleményem szerint. 5letességben és poénokban mindent aláz
  • runner78
    #85
    cdgalaxis

    Na már vásárolható.
    A hátoldalon ügyes volt a borító készítő:
    "Bonusz tartalom:
    Goblins 1, Gobliins 2 és Gobliiins 3 magyarul!"

    Csak éppen az i betük pont hogy fordítottan voltak...iii, ii és i.
    Ügye mindig annyi ahány figurát kellett irányítani a játékban.
    Ezért: Gobliiins 4
  • DonZorro
    #84
  • CamelX
    #83
    Ha végigolvasod a topicot, a legnehezebb részek már 90%-ban ki vannak vesézve
  • DonZorro
    #82
    Hali Srácok!
    Van már valami féle végigjátszás hozzá?
  • CamelX
    #81
    Nem marad úgy, csak kis ideig, azidő alatt kell átugrani rajta a szikláról, nem felmászni rá!
  • Patesz7
    #80
    Megütöm én, de nem marad úgy! Mitől marad úgya fej?


    Elméletileg annyi időd van elhúzni onnan! Beteszed az ásót, és kiküldöd a varázslót meg az erőset és amíg ők mennek te összeszeded a létrát az piros sapkással és kiküldöd őt is!
  • runner78
    #79
    Még mindig a szájban:
    Megvan a madártoll, megcsiklandozom, ásot a fogrésbe, de összeroppantja.
    Nyulnak nem tudom megmutatni a kutya képet.
    Valami hiányzik...
    help!
  • Patesz7
    #78
    Megütöm én, de nem marad úgy! Mitől marad úgya fej?
  • zso23
    #77
    Stucco-val a földön lévő fejet kell megütni.
  • Patesz7
    #76
    Hi!
    Az űrben a zöld szörnynél, hogy kell a csontért meg a fémlapért felmenni?
  • totyak
    #75
    Az 52. hsz-ben levő címek lesznek a magyar verzioó fejezetcímei?
  • Patesz7
    #74
    Üdv.!
    A lábas pályán mikor letéptem a maszkját a manusznak a pecabottal és kiszabadítottam a másik kutyát, utána mi a további menet?
  • CamelX
    #73
    Ezek szerint magyarul is meg fog jelenni, legalábbis nagyon úgy tűnik. Már csak a Monkey Islands-ból kéne 1 új rész és akkor full happység lenne :P

    Napszemcsis répa meg azt mondja hogy a nyírás során vesztette el a napszemüvegét, ezért a lenyírt levélkupacban kell kutatni. Mágnessel persze :D
  • Patesz7
    #72
    Egyik répa a napszemüvegét kéri! Azt hogy kell előcsalogatni a farmos pályán?
  • totyak
    #71
    Ezt találtam a CdProjekt honlapján:

    "Minden rosszban van valami jó! Hős goblinjaink a „Fürkésző Elme” nyomozóirodából bizonnyal munka nélkül maradtak volna, ha nem történik egy szerencsétlen baleset XIII. Tarkobak király kedvenc földimalacával, Fifivel: a kis bestia szőrén-szálán eltűnt! Nyom nélkül! Se bizonyíték, se gyanúsítottak, se remény... De félre bú, itt jő a felmentő sereg a jó öreg Teszvesz vezetésével! S miért éppen ő? Mert csak egy goblin képes megérteni egy földimalac észjárását... Már ha beszélhetünk ilyesmiről ennél az állatnál...
    A Gobliiins 4 egy igen komoly múlttal rendelkező sorozat negyedik darabja. A puzzle-adventure játékok hőskorából származik, s az egy-két-három goblin feladata mindig valami életbevágóan fontos rejtvény megoldása. A játék másból sem áll, mint fejtörőkből: mit mivel és hogyan használjunk, hogy továbbjuthassunk. Kalandjaink során óriásokkal, gonosz varázslókkal, de akár húsevő salátákkal is találkozhatunk, a balgagyökerekről nem is beszélve...
    Tornáztasd meg hát az agyad, mert itt bizony szükség lesz rá!"

    Ebből én arra következtetek, hogy megváltoztattak a játékban szereplő minden nevet egy kicsit magyarosra. De minek? Miért nem voltak jók azok a nevek, amiket eredetileg szántak a készítők?
  • totyak
    #70
    Nézd meg a bal falon az öreg manó képét. Ekkor eszébe jut Tchoup-nak, hogy az öreg répát termszt. Írj egy levelet az öregnek és add a madárnak, hogy vigye el neki. Nemsoká visszajön a madár egy répával, amit adj a növénynek és ettől jóllakik.
  • Frosty01
    #69
    na megvan ^^

    első nekifutásra nehéz játék :D
  • Frosty01
    #68
    én már az első pályán megakadtam :((
    hogy kell megetetni a gyomot? adtam már neki 3 uborkát, de még mindig éhes a rohatt :((
  • totyak
    #67
    Na, rájöttem. Basszus nem is volt nehéz, csak béna voltam. Bocsi, hogy kétszer egymás után írok, így jött ki.
  • totyak
    #66
    Megakadtam a Saladini-s résznél. Megfújom a kagylót, a szörny elalél, közben Perluis-szal megvarázsolom a szörny előtt levő gazokat. Kinő egy olyan figura, mint Tchoup. De azt megzabálja a szörny és nem tudom hogyan tovább.
  • Patesz7
    #65
    kössz a tippet :)
  • CamelX
    #64
    Szerintem előbb meg kell vizsgálni nagyítóval hogy hol érdemes boxolni, utána menni fog!
  • Patesz7
    #63
    A szájban a jobb hátsó fogat hiába boxolom, nem történik semmi!
  • Patesz7
    #62
    Aha. Köszi
  • CamelX
    #61
    A virágra fel tud kapaszkodni Stucco miközben Saladini szimatolja és így már 2 Goblinod lehet a túloldalon ;)
  • Patesz7
    #60
    Már kiokoskodtam....:)
  • Patesz7
    #59
    Sziasztok!
    A zöld szörnyes (Saladini) pályán mi a célja annak hogy virágot növesztek? Valahogy salátát kéne szereznem!
  • zso23
    #58
    Stucco-val leülsz az asztalhoz eközben eltudod csenni a gyufát, a horgászbot segítségével megszerzed az aranyfogat, A piros kalapot add oda a kukacnak, horgászbot használd a mag megszerzésére, szedjél egy kis kukacos földet, rakéták meggyújtása, a lyukba öntsd bele a földet, helyezd bele a magot, Perluis-al varázsolj, kukorica lesz belőle. Perluis-al ülj az asztalhoz köbben Tchoup elbújsz a pult mellé a zöld maszkot használva. Beszélj a kalózzal, majd mondja, hogy keresd meg a piros papírokat darabokat, aztán már odaadja a kulcsot.
  • runner78
    #57
    A nyelv alatt van, a létrán, a boxossal kell megütni a felső harang nyulványt, és akkor lehet elvenni a piros sipkással...
  • Johnny667
    #56
    Sziasztok!

    Az újságos pályát nem tudom végig vinni.Igazából azt sem tudom, hol kezdjem.Tudnátok segíteni az elejétől a végéig. Előre is köszönöm.

    Johnny667
  • Haversrác
    #55
    A szörny szájában hol található az aranyfog?
  • Patesz7
    #54
    Valahogy fel kéne juttatnom jobb felülre az egyiket!
  • Patesz7
    #53
    A zöld szörnyél vhogy át kéne vinnem a varázslót meg még egyet! De kettőt hogyan?
  • zso23
    #52
    Na bazz! Tudtam hogy valamit a csonttal kell csinálni, már csak az hiányzott, és így vége is lett. :( köszi a segítséget
    A bonusz pályát még kipróbálom mert nem sikerűlt minden fogat össze szednem.

    Pálya kódók nem az enyémek:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    01. pálya: ---------- (A nyomozói iroda)
    02. pálya: NUZAFOTATO (Ursula a teknős)
    03. pálya: NINIRAMOJU (A sárkány)
    04. pálya: MOMULILONU (A király kastélya)
    05. pálya: DOLUMININI (Balderone király)
    06. pálya: MOMULILUNO (Riri szobája)
    07. pálya: NOJUNURUJU (Az alagút)
    08. pálya: PAZONUJULA (A kikötőállomás)
    09. pálya: RANAPALIJU (A mehanikus kaméleon)
    10. pálya: NUKAROKAJO (A nagy Saladini)
    11. pálya: NUMOXOMUZO (Saladini szájában)
    12. pálya: JUNONAKONU (Wormgard kikötő )
    13. pálya: PURANULUDO (A répakert)
    14. pálya: PONUMAFURU (A rakéta)
    15. pálya: NUFOLOLOZO (A világ végén) (BONUS)
    16. pálya: VUKUMIKONI (A nagy Gnurtz)
    17. pálya: FIMUKIMINI (Az összejövetel)
  • Haversrác
    #51
    Bakker nem irtam fel a pálya kódját, valaki irja már le legyen olyan kedves, hagy verjem ki a répából azt az aranyfogat:)
  • Patesz7
    #50
    Köszi!
    A zöld szörnyél vhogy át kéne vinnem a varázslót meg még egyet! De kettőt hogyan?