26
  • AgentKis
    #26
    MBps = megabájt per szekundum, Mbps = megabit per szekundum...

    Különben ha egy laptop vincsit nézel akkor nem rossz az a 28,75 MBps (megabájt/sec) cserébe nincs mozgó alkatrész (nehezebben sérül), és sok apró fájlnál sem lassul annyira, mint a hagyományos vinyó (bootoláskor látszik igazán a különbség).
  • SonicBoom
    #25
    mármint 0,1ms
  • SonicBoom
    #24
    most volt egy review a madshrimps oldalán SSD meghajtókról, nagyon dicsérik. seek time 0,1 sec.
  • Freddy TNT
    #23
    Tegyük hozzá, hogy mi lenne, ha a gigabyte tovább fejleszti az I-ramot ? Igaz azzal drágább a dolog,de gyorsabb is lenne. (persze ha ki lenne küszöbölve a SATA korlátja)
  • Freddy TNT
    #22
    Azt senki nem veszi észre,hogy először 200MB/secundumot ír, majd Mbit/s ?
    200 mega másodpercenként szép teljesítmény (Mennyi a "seek" idő?)
    Na de 230Mbit/s már csak 28,75 MB/sec. Na ez meg elég gyér teljesítmény...
  • grebber
    #21
    2000% hogy mindig is drágább lesz mint a HDD!
  • NEXUS6
    #20
    Asszem az LCD gyárakat is bebaxtatták, mert kiderült, hogy kicsit árkartelt csinálnak. Nehogy itt is az legyen, hogy egy ideig megy lefelé az ár, aztán valahol a hagyományos wincsi fölött megreked.
  • Alwares
    #19
    Na ez is jó olcsó :D
  • Runo
    #18
    Én is azt mondom, h csak a renccernek kell, a többi cucc jóvan úgy ahogy van vinyón is... mp3-at, filmet nem kell 200MB/seccel óvasni :)
  • Csak77
    #17
    Nekem pár hónapja egy 32Gb Transcend SSD-m van, nagyon meg vagyok vele elégedve. WinXP simán elfél rajta, offical és minden egyébbel. A többi meg megy a rendes vinyón. Nincsenek sebesség problémák.
  • duke
    #16
    Nem kell 5-10 ev,2-3 ev mulva ugyan annyiba kerulnek majd mint a hagyomanyos vinyok.Kezdetben az lcd is tizszer annyi volt,mint a crt aztan ahogy gyartas technologia es volumen felfutott,ugyan annyi majd olcsobb lett.
  • Power
    #15
    1. Az eladói ár sosem a gyártás ára. A legdrágább, core i7 gyártása is bőven, 50 dollár alatt van, az ára mégis sokkal több. A xeon és egyéb szerverproceszoroknál még nagyobb az eltérés.
    A fejlesztési költség sokkal nagyobb, mint pusztán az előállítási költség.
    2. Így is van rá vevő. Majd 5-10 év múlva ez is olcsó lesz.
  • Alvarez999
    #14
    A gyártók közgazdászai eléggé tisztában vannak azzal, hogy egy új termék életciklusának felfutó szakaszában mennyért lehet azt eladni. Ennél kevesebbért miért tennék? Tudnak számolni.
  • kvp
    #13
    Mostanaban 1 GB flash kb. ezer forint. Linearisan szamolva ez kb. 512 ezer forint lenne, de valoszinuleg a nagy mennyiseg miatt a chipek ara valamivel alacsonyabb, erre jon ra a gyarto minimalis haszna. Tehat alapvetoen kapacitasahoz merten nem olyan draga dologrol van szo.
  • Bith
    #12
    Sztem van rá így is. Lexus-t, meg 7-es BMW-t is vesznek. Sőt Aston Martin-t is...
  • haxy27
    #11
    Nem hinném hogy ilyen sokba kerül a gyártása mint amennyiért adják. szerintem ez is kijönne úgy 25E böl. s akkor talán lenne rá vevő is.
  • shabba
    #10
    Azért kíváncsi lennék honnét veszed hogy fillérekbe kerül? A DramExchage-re ránzéve egy 64Gb NAND MLC chip ára középárfolyamon úgy ~15 dollár. Egy 512GB-os SSD kell 64db ilyen chip, az helyből közel ezer dollár. Ez csak a chipek, ezeket még tokozni kell, vezérlő chipet kell bele rakni, sw kell rá hogy végül egy SSD-vé álljon össze. Ez ilyen SSD önköltségi ára ezer dolcsi felett van a Super Talentnek.

    Utána még erre még rárakja a saját hasznát is az SSD gyártó, ami azért egy ilyen prémium kategóriás terméknél akár magasabb is lehet mint az átlagos termékek esetében. Utána szállítják, marketing költség elkerül importőrhöz, nagyker, kisker, állam is rárakja az áfát mire eljut a fogyasztóhoz. A végén már nem olyan az az 1500 dollár érte.
  • roliika
    #9
    Hmmm...nekem is van egy 5 éves és működik...128 megás 6500ft volt. :DDD
  • grebber
    #8
    Pen drive az megint más szerintem azt nem igen használják egyfolytában mint a HDD-ket. Ezért az élettartamuk nagyon hosszúra is nyúlhat.Haveromnak pl 4 éve ugyanaz a pen drive ja van és nincs vele gond.
  • shark300
    #7
    Átlagos pen drive írási sebessége: 15-20 MBps. Ennek az SSDnek mint látod 160-200. Élettartalma is jóval hosszabb, mint egy pen-drivenak. Csupán ezért ilyen drága.
  • trogi
    #6
    Kellett volna, ha nem váltok laptopra.
    Amikor cserélek (remélhetőleg csak 5-7 év múlva) már ilyenekkel szerelt laptopok lesznek.
  • USAMEN POWER
    #5
    Én 10e-ért vettem 16 GB-os Pendrive-ot. Annyiért kapok egy átlagos 250 GB-os Winchestert.
    Csak tudnám hogy a flash memóriában mi az olyan rohadt drága... De meglehet hogy új technologia, és azért...
  • grebber
    #4
    Én nemhiszem hogy ennyire drága lenne ez a technologia.De ezekszerint mégis csak 350 ezer ft egy ilyenért azért nem semmi.
    Majd 5-6 év múlva már csak lehet kapni ilyet 30-40 ezerért is.Bár az még mindig sok lenne egy 512GB-osért amikor az 1TB-os HDD ma kerül 24 ezer FT-ba.Jó nem egy technológia de szerintem sokaknak az ár a legfontosabb!
  • mcsaba
    #3
    Szerinten nem is magukat a chipeket hanem a fejlesztést meg az ujdonságot kell megfizetni. A renszerváltás után romániába mikor kiadták az új cimletü lejeket akkor a piacon 20 régi lejért lehetett kapni 10 új lejt, holott a hivatalos értéke ugyan az volt. Ment is az üzlet rendesen a sok hülye ember meg meg is vette, pár héten belül mindenkinek úgyis lett volna de vannak akik nem bírták kivárni.
  • grebber
    #2
    Csak tudnám mitől ilyen drága amikor a flash alapú chipek fillérekbe kerülnek szinte!
  • shrike7973
    #1
    Nice.