311797
  • arty
    #175313
    hát, az sokszor nem áll úgy és mégis ... :(

    az van, h az ember nagyon ritkán marad élete végéig ugyanazon a melohelyen ;)
  • Tinman #175312
    Ebben egyetértek. Ilyen marhát is ismerek párat akik vért köpnek a 0%-os befizetés mellett vásárolt Suzuki miatt.

    Viszont azt is tessék elfogadni, hogy vannak olyanok, akik sokszor szoptak már az út szélén az olcsó roncsok miatt, így érthető okokból igyekeznek igényesebb, megbízhatóbb, FIATALABB autókat vásárolni.

    Tudod milyen érzés az amikor lemész a gyönyörű Bledi-tó mellé és a BLED táblánál vissza kell fordulnod? Megtörtént.

    Én bmeg, ha száraz kenyeret is kell zabálnom, akkor sem fogok öreg autót venni. Gyűlölöm az autós hibákkal kapcsolatos szopásokat!
  • Shep
    #175311
    Vagy nem kell TV-t venni, vagy legalábbis nem akkorát :)
  • arty
    #175310
    amikor megvettem a ps3at, csináltam 3 accot: uk/usa/japó, különböző mailcimekkel

    egyikkel leszedtem valami EA demót, induláskor nem irtam át sehol semmit, játszottam

    ekkor, a psn idmhez tartozó emaillel létrejött egy külön origin acc - a psn id-m innentől ehez az acchoz van linkelve, nem lehet átlinkelni a valódi origin accomhoz merthogy <BULLSHIT> <BULLSHIT> <BULLSHIT> <BULLSHIT>. mondtam, hogy nem érdekelnek az adataim, csak léccilécci. nem, mert <BULLSHIT> <BULLSHIT> <BULLSHIT> by EA

    xboxon szerencsém volt, ott még az első EA demo(?) előtt át volt irva az email cimem az xbox live accom mögött, így az jó origin accra regelődött és nem jött létre egy ujabb
  • benőmenő
    #175309
    Autót nem, ugyan akkor a hitel maga nem rossz dolog, csak addig kell nyújtózkodni, amíg ér a takaró.
    Pl. egy alsó kategóriás ledtv 100k, amit nyilván egyszerűbb akciósan 10x10k-ba pengetni, mint egybe letenni utána meg várni a hóvégét.
  • Shep
    #175308
    Minek, mikor németből már bagóért lehet pl 3-as BMW-t, Audit meg a többi elég jó autót hozni, ami persze nekik már nem új, nekünk meg még bőven jó.
  • Sir Quno Jedi
    #175307
    Figyelj. Nekem is van emberem (több is persze), aki itt melózik nálam néha kis pénzmagért. Gyakorlatilag munkanélküli/rokkantnyugdíjas, de 50k-t törleszt csak kocsira, mer nekik (a fiának) kibaszott Golf kellett, de nem ám 1-es, vagy 2-es stb. Többet fizet kocsira, mint én valaha hajlandó lennék, pedig én fizetem ŐT. Érted?! Szép az a kurva Golf, meg aránylag új is, csakhát ha enni nincs mit... :D Én inkább elvagyok a roncsaimmal kellemetlenül szélesen vigyorogva. :DDD
  • Tinman #175306
    Autót hitelre mi sem veszünk... alapszabály!
  • mester1987
    #175305
    Bully 2 - Újabb névfoglalás
  • benőmenő
    #175304
    Ez máris extrémebb példa és abszolút egyet tudok érteni vele.
    Míg mindenki vette hitelre a kocsikat, mi 2007-ig Trabanttal jártunk, majd összejött annyi kuporgatott pénze a szüleimnek, hogy vettünk egy kis Ignist. A lakásunk is igaz 2 szobára vagyunk négyen, plusz macska, de a miénk, miközben más az épített kacsalábonforgót nyögi és fogja élete végéig. Amikor meg voltak a nagy válságok, meg jöttek a megjegyzések barátoktól is, hogy "háde hitel nélkül könnyű nektek". Hozzáteszem, hogy kb. hasonló anyagi helyzetű családokról van szó.
  • Tinman #175303
    Mi trinátrium-foszfátot használunk erre a célra. MUSZÁJ! Iszonyat durva a víz nálunk... kvázi autót mosni nem tudok, mert seperc alatt kifehéredik tőle a fekete verda, úgy ráül a vízkő.

    Amúgy az idén cserélt Whirpool még a trisó ellenére is feladta a harcot, gazdasági totálkár lett.

    Azt meg azért ne felejtsd el, hogy egy mosógép nincs egy szinten egy normális autóval, amire az életedet bízod nap mint nap!
  • Totti5
    #175302
    Irreális elvárás volt az hogy a Steam support tud válaszolni 24 órán belül? igen :(
  • Sir Quno Jedi
    #175301
    Nekem első 4-5 autóm mind 15-20 év körüli jószág volt és megoldottam vaze. Legújabb autóm jelenleg is 15 éves. Megint csak ne a dumpkopf-okból okulj, akik színhülyék és semmihez sem értenek és semmit sem tudnak elintézni stb.
  • IMYke2.0.0.0
    #175300
    A Diákhitelt használtam ki először és utoljára ilyen megfontolásból.
    Amúgy sose-nem vettem fel hitelt, és nem is nagyon tervezem - ha lenne jogsim sem akarnék Porsche Carrerat, vagy X6 Bömit (álmaim netovábbja) hitelre (nem lehet amúgy), mert hülye nem vagyok, és elég lenne egy használt VW-motoros Trabant is, kápéra. stb, stb,
    Mindig tudom, meddig ér a takaróm.
  • Rapid81
    #175299
    Calgon tipikus esete:

    Egyik: Az elmúlt 5 évben 1.234.567 Ft-ot költöttem Calgonra és a mosógépem tökéletesen üzemel.
    Másik: 3 évente cserélek fűtőszálat 4.567 Ft-ért és a mosógépem tökéletesen üzemel.

  • Sir Quno Jedi
    #175298
    Őőőő, dehá én nem rólad dumáltam ám, hanem általánosságban szoktam volt beszélni.
  • Tinman #175297
    "kpre tudnál venni egy 20 éves passat-ot (vagy mondeo-t), ami szépen kiszolgál"

    Nem SQJ az kidől alólad! Visszapörgetett, tákolt szarok az ilyenek, amikre a vételár SOKSZOROSÁT költöd rá az első 2 évben. Milliónyi ilyen LÚZERRŐL tudok a környéken...
  • Tinman #175296
    Ez nem volt túl szép :-(

    2004-et írunk... jó, ha 100k-t kerestem/hó és igen, a 10k-s cuccok blokkját, számláját megszoktam őrizni, ez most se változott sokat.

    "Mindig csodáltam az olyan dumkopf embereket, akik olyasmit vesznek amit NEM (vagy alig) engedhetnek meg maguknak."

    Értelek, én sem veszek 15 milliós mercit, ellenben szívtam eleget a Lada/kispolszki szinten akkoriban, így nem véletlen, hogy utána JÓVAL komolyabb autóm lett, most se nagyon szégyellem ami éppen van.

    Hidd el próbáltam én az olcsóbbat szinte minden dologból, de mindig rá kellett jöjjek, hogy az OLCSÓ A DRÁGÁBB! Most mindenki fujjog rám, hogy 460 Ft-os dízelt tankolok, hogy mekkora barom vagyok, de ha egyszer 1 literrel fogyaszt kevesebbet a verda 100-on, ráadásul bizonyítottan tisztán tartja az EGR szelepet és az üzemanyagrendszert/motort/hengert akármit, akkor nem is olyan nagy szám kicsengetni minden telitanknál azt a +2-3k-t. Inkább a kúton fizetek többet, mint a szervizben.
  • Sir Quno Jedi
    #175295
    Ez nem csupán pénzkérdés, nekem elhiheted. Ha tudsz venni egy 3 éves 5-ös bömbölőt hitelre, amit életed végéig fizethetsz a véreddel, miközben kpre tudnál venni egy 20 éves passat-ot (vagy mondeo-t), ami szépen kiszolgál ÉS KI VAN FIZETVE és te a bömbölőt választod, me húúúúúúúúúúúú, akkor máris dumpkopf vagy. Ez mindenre igaz.
  • Sir Quno Jedi
    #175294
    Én spec. használom a céges emailem is nem teljesen céges ügyekre is (akár félhivatalos), de pl. játékdolgokat stb. mindig sajátra intézek.
  • IMYke2.0.0.0
    #175293
    Most már tudom, ki nyerte meg az 5 csilliárdot :)
  • Rapid81
    #175292
    Nem szóttam. Eztet nem láttam. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #175291
    Ezt hogy csináltad egy demóval? Párosítottál hozzá egy nem kívánt PSN accot, és ennyi? Nem értem.
  • Tinman #175290
    "mert ami frankó az már rég megvan :-/"
  • Sir Quno Jedi
    #175289
    Blokkot vazeg?!?

    Én azt má szvsz. semmiről sem tudnék küldeni senkinek semmilyen játékomról. Igaz ha lenyúlnák az accom, vagy elvennék ők maguk, leszarnám, ha nem adják vissza sok nógatás után sem, megoldom máshogy... :D

    Én kocsikat is úgy veszem, hogy ha porrá töröm, kiszállok belőle (mer ÉN túlélem) és aznap van már másik (vagy másnap, mer névre szoktam iratni), meg emellett mindig van tartalék autóm is (hamár). Volt is rá élő példa, totálkárral. Semmi olyat nem veszek, amit nem tudok pótolni azonnal, ha kell, mindenféle megfeszülés nélkül. Ez alól talán az ingatlanok a kivételek, de azokat is meg tudom oldani.

    Mindig csodáltam az olyan dumkopf embereket, akik olyasmit vesznek amit NEM (vagy alig) engedhetnek meg maguknak. Majd másnap elveszítik (ellopják, összetörik, kiderül lopott, nem tudják fizetni a hitelt, elveszik tőlük adósság fejében, gyári hibás roncs, bakkártyacslásból származik az előző vétel stb.) és ott állnak buta arccal, se pénzük, se cuccuk és esélyük sincs, hogy ebben az életben pótolják a veszteséget, hiszen elsőre is elképesztő erőfeszítésükbe került az egész. Én meg csak vigyorgok ilyenkor, hogy ez az, lámlámlám, ha kinőtt volna az agyuk ELŐTTE, akkor most nem szopnák a torkosborzot. Legszebb öröm a káröröm, mer nincsen benne irígység.
  • Tinman #175288
    K. nem úgy állt, hogy ki akarnak rúgni... sőt! Előtte 2 héttel tettek meg rovatvezetőnek -.-

    Hidd el arra a mailra, céges és magán ügyben napi min. 200 levél jött/ment. Semmi nem utalt arra a MI szintünkön, hogy az lesz ami. Sajnos gazemberek voltak a legfelsőbb vezetők. A mai napig 230k-val sárosak... de én ne sírjak, mert van akinek 1 millányival.
  • Rapid81
    #175287
    A SpaceChem a világ egyik legjobb puzzle játéka.
  • IMYke2.0.0.0
    #175286
    Beleképzeltem magam... úristen!
    A(z esetleges) személyes adatok is a gépeken maradtak. Durva.
  • Rapid81
    #175285
    Grebber!

    Panzar, Cryengine 3-mal.
  • Shep
    #175284
    Vigyél valakit magaddal aki elvisz a szembe szélben kocsival és hátszélben fussál haza :D
  • arty
    #175283
    (pl tőlünk is voltak ugy kirugva komplett csoportok(!), hogy behivták őket megbeszélésre, majd a laptopjaikhoz többé nem ülhettek vissza....)
  • Tinman #175282
    Jah, hogy azóta már beszerezted? Tudta a fene :-)

    Letoltad amúgy?
  • arty
    #175281
    céges emailt bárhol használni tényleg fail :)

    és ha kirugtak volna? az annyira elképzelhetetlen? értem én, hogy tinman@cégnév.hu frankón hangzik, de talán a funkcionalitás és megbízhatóság fontosabb lenne... én hotméles és fríméles voltam az ősidőkben (meg persze citro és mailbox, de ezek hamar bedőltek), de később a megbízhatóság miatt átálltam gmailre

    (ma kicsit kellett hotmailezni, akkora rakat hulladék, hogy szó sincs rá)
  • Shep
    #175280
    Én meg nem szavazok :)
  • DarkSector
    #175279
    Öhöm....:D
    Ez nekem jó? :D
  • Tinman #175278
    Mindjárt végére érek a Neverdead-nek ;-)
  • Tinman #175277
    Sci-fi bundle

    2.6 font

    Nem nagy szám, mert ami frankó az már rég megvan :-/

    - Sword of the Stars II Enhanced Edition,
    - Project Freedom,
    - Weird Worlds: Return to Infinite Space,
    - SpaceChem,
    - SpaceChem: 63 Corvi DLC (add-on),
    - Really Big Sky,
    - Planets Under Attack,
    - Data Jammers: FastForward,
    - Ion Assault
  • DarkSector
    #175276
    Tinman, ha rám hallgatsz ne menj ki futni!
    Mert nagyon fúj a szél és hideg van! :D
  • Tinman #175275
    Mocskos szél!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem tudok menni futni, 45 percet kéne pedig már!
    Már apám is kijött a szobából és közölte, hogy maradjak a hátsómon. Fater ilyet még nem tett, kb. le sem tojja mit kínlódok. ^^
  • Tinman #175274
    Már mindegy, csak azt sajnálom, hogy az a fiók az általában használt nick-emmel volt elkészítve (Tinman nem ez a béna TinmanHU), ráadásául több, mint 9 éve!

    Anno bepróbálkoztam náluk, de 2 levél után le sem szartak... BLOKKOT IS KÜLDTEM!