311802
  • Rapid81
    #178082
    Hol látod, hogy nem régiózáras? Ez már lehet vevős lesz.
  • Zóanagyvarázsló
    #178081
    Nem mondom, hogy tömör gyönyör volt végig a Halo 2, de voltak jó pillanataink is. Szerintem jobb a jobb is a Combat Evolved-nál, bár nyilván az első rész volt az innovatívabb, illetve annak a végjátéka is jobb szájízt hagyott, bár ebben mindkettő jól teljesített.

    A Catherine-ben egyébként szerintem egyáltalán nem gáz a kockatologatás, de mégis hasonló a véleményem: mintha valami ingyenes flashjáték kapott AAA körítést meg némi sztorit (ami messze nem tökéletes, majd meglátjuk). Ha így nézed, OK, de ha úgy, hogy egy AAA játék kapott flashjáték játékmenetet, akkor már más a helyzet. De még egyszer: nem tartom rossznak eddig a játékmenetet, szórakoztat, pár dologban nem konvencionális módon szemétkedik (kamera és hasonlók), de nem jobban, mint egy sereg elővehető klasszikus véletlenül vagy a DeS.

    Az Unchartedtől nem kell csodát várni crushingon (persze szerintem tényleg jobb, bár a 2-ben volt egy QTE-s rész, amin a hajamat téptem, az utolsó fejezetet pedig én sem értettem, hogy hogy jött össze), mert amit leírtam tonnányi akciójátékra igaz amúgy, az UC csak példa volt, na meg frissebb játék, melyet több nehézségi szinten magam is jól ismerek.
  • TBTPumpa
    #178080
    Tomb Raider Definitive Edition



    Kizárólag Nextgen konzolokon!
  • Tinman #178079
    Dishonored GOTY

    - steam
    - nem region locked
    - ~2900 Ft

    Nagyon alakul ez!
  • ratgab
    #178078
    Lehet a második részre kicsit még azért rápihenek. Amúgy cirka 10 óra volt és a gyűjtögethető cuccoknak igen nagy hányadát megtaláltam.
  • ratgab
    #178077
    Összességében egynek elment, de az első résszel többet nem akarok játszani.

    A többit kíváncsian várom és mindenképp kipróbálom ha már megvettem. Főleg, hogy a második rész jobb lesz, ha minden igaz.

    Azt nem értem egy ilyen kamerakezeléssel mit erölködnek a platformer részekkel? Borzalmas volt néha ezeken átjutni a kamera miatt.

    Viszont mostanában nemigen vannak ilyen bossharcok (szénné idegelt igaz, de volt benne kihívás az is vitathatatlan).
  • DarkSector
    #178076
    Nem mindenkinek tetszik ez a stílus.

    De a kontrollert nem kell bevonni a dologba, nekem kapásból 4 végigjátszást kibírt csak most amikor a 4 részt végigvittem.
  • DarkSector
    #178075
    Hát léggé leadtad. :D
  • Tinman #178074
    Akkor a többi GoW is skip?
  • Tinman #178073
    Összeállíthatok neked egy interaktív DVD-t, amin csak a lapozás gombot kell megnyomnod és halnak a dögök... persze az 1 euro elég sértő :-D
  • Tinman #178072
    Értelek... a combogeek cuccokban tényleg nagyon nem mindegy, hogy normal vagy hard, de ezért is mondom, hogy ott aztán tényleg van értelme normalon kezdeni, mert hardon kezdve végzel magaddal IRL.

    Amiről viszont írtál, hogy xyz játékban el is felejted a combot az más, mint amiről én beszéltem. Arról beszéltem ugyanis, hogy az A.I. harcstílusa, taktikai képessége változik/bővül! Ez az amit szeretnék már végre látni és az a vicc, hogy megoldható lenne!
  • arty
    #178071
    nekem olyan DaS kéne, amiben csak az első ~3 órányi content van benne, 1 EUR-ért ;)))
  • ratgab
    #178070
    Lepergett a God of War credits-e az imánt.

    Zó: Említett részek nem okoztak túl sok gondot, ellenben volt egy rész, ahol mocsok sok hárpia jött és közben íjászok is lőttek folyamatosan. Na ott anyáztam rendesen.

    Meg a főboss egyes részeinél (aki játszotta tudja mire értem a szót...) is elég csíkósra vettem a figurát.

    Részemről soha a büdös életben nem akarok többet ezzel a játékkal játszani. Szegény kontroller annyit kapott, hogy egy életre nem heveri ki (ennyi kurva QTE-t halljátok, ráadásul a verjük szét a kontrollert, mert gyorsan kell nyomni fajtából).
  • Tinman #178069
    "Halo 2"

    Elolvastam a kis megemlékezésed és csodállak, hogy élvezted. Nekem olyan emlék, mint egy jó kis gyökérkezelés.

    Unchartedre:

    Felpiszkáltál vele, helyes, ezt is vártam! :-)
    Nem olyan rég ÚJRA megvettem a teljes trilógiát pontosan azért, hogy ultrabehu fokozaton is letoljam. Tulajdonképpen lehet, hogy az 1. részt még idén bevállalom.

    "szóval te viszont nem segítesz"

    Mission accomplished :-D
  • Tinman #178068
    Nem veszem most sem... 1.5k a lélektani határom mostanában digitális cím esetén.
  • Tinman #178067
    Catherine-t toljad!

    Aztán majd jól kioktathatsz róla, hogy mennyire szánalmasan gyenge vagyok, hogy normalon mennyire frusztrált a játék. :-D
    (Valójában az volt a bajom, hogy egy korrekt sztorihoz, kockatologatós fárasztás társult, holott visított a cucc egy jó kis kalandjáték gameplay-ért. Maga a kockatologatás oké, egy logikai játékban, de ettől nem ezt vártam.)
  • Tinman #178066
    747 Ft-os DaS = hiányzik belőle a DLC történelem talán legjobb DLC-je az Artorias of the Abyss. Laza 5-6 órás tömör gyönyör, kiváló helyszínek, remek boss harcok, új fegyverek, páncélok, varázslatok, rejtélyek.

    Ez a beugratósdi az óccsóDaSba XBOX360-on... jah, meg a fizetős multi.

    Megdemózni jó-e? Persze, de a konzolos DaS kb. közröhej a PC-s DSFIX-es gyönyörorgiához képest.


    Davidka? Nálam azóta ász, mióta Rayman-be lenyomta EZT! Na most én beszívtam ezzel a pályával, mert azt hittem hamar lenyomom, de nem volt már rá időm, mert korábban feltettem hirdetni a játékot és már "toporogtak az ajtóm előtt", hogy kifizették kéne már. Szóval nekem ez kimaradt... láttam, 1-2 órát játszogattam a pályán, de látszott, hogy nagyon be kell tanulni.
  • DarkSector
    #178065
    Egyszer valakinek vettem régen 7.5 euro környékén akkor hol voltál. :D

    Asszem pont Rapid-nak. :)
  • Tinman #178064
    Akkor van közös vonásunk... a Forzában én is az első kőig jutnék :-D
  • arty
    #178063
    nevetséges
  • Tinman #178062
    Wow! Köszönöm!

    6.79 fontos Metro LL!

    Ez most nagyon elgondolkoztatott... hmmm.
  • Rapid81
    #178061
    Mert a co.uk oldalon a GFDDEC20UK kód a jó.
  • Tinman #178060
    Néztem Metro LL-t... próbáltam a GFDDEC20 kódot, erre kiírta, hogy ezen az oldalon ez a kód nem oké.

    WTF?
  • Rapid81
    #178059
    GameFly Winter Sale
  • Rapid81
    #178058
    Dishonored GOTY 13.59 ojró Steamen.

    Sok ez érte? Mindenki áradozik a játékról, de nem tudom, hogy megéri-e. Meg, hogy mik vannak a DLC-kben, satöbbi.
  • benőmenő
    #178057
    Azt azért lásd be, hogy a normál az a casual virágszedegetéstől a pokoljárásig terjedhet a mai napig.
    DMC 3-ból kiadtak egy külön japán verziót és később egy special editont, mind kettő könnyítve volt a default NA és EU-s példányokhoz képest. Egy pár év már eltelt mióta játszottam, de még mindig tisztán emlékszem milyen megalázó volt, amikor az x-edik halál után felajánlotta a program az easy-t és kezdhettem a legelejéről és volt ahol még így is fingatott rendesen.
    Aztán ott vannak a Mass Effectek, ahol egy-két szituáció van játékonként, ahol tényleg kicsit már átmegy frusztrációba a legnehezebb fokozat, vagy a Rage, ami nightmare-en is szemtelenül könnyű, főleg egérrel, és ha már dmc, az új részre azért is mérges vagyok, mert az alapból elérhető hard (talán nephilin-nek nevezték el) felel meg a 3 KÖNNYÍTETT(!) easy nehézségének.
    A harmadik kategória, ahol már komoly balansz gondok is vannak azok, amiket te szeretnél, hogy komplett játékmechanikák mennek a levesbe easy, sőt akár normál fokozaton is, mert nincs rájuk szükség.
    Példáula a god of war-okban hard fokozatig a tutorial után el is felejtettem, hogy mi az időzített blokkolás, sőt az alap kombókkal végigvihető a játék. Ugyan ilyen a remember me, ahol szépen bemutatják, hogyan építheted a saját kombóidat, megcsinálod a tutorialban, majd hozzá sem nyúlsz többet, mert egyszerűen felesleges. Legalábbis hard alatt, ahol hirtelen fontos lesz, hogy összekösd a kombóidat és ha 2-3x halsz egy arénában, akkor valószínüleg rossz presseneket használsz.
    Száz szónak is egy a vége, az sosem baj, ha van opció a nehézséget illetően.
  • Zóanagyvarázsló
    #178056
    Írtam a korábbi hozzászólásomban, hogy a demót végigjátszottam 2-3 alkalommal, tehát ha szinte közvetlenül az Asylumba bandukolás után újrakezdtem, akkor kapásból 4. vagy 5. alkalommal kellett "végigjátszanom" ugyanazt az elnyomhatatlan interaktív filmet, ami csöppet hosszabb volt, mint egy szimpla intro.
  • arty
    #178055
    oké, de azért tisztázd kérlek, hogy mit :D
  • Zóanagyvarázsló
    #178054
    Nem játszottam még végig, mert azóta el se indítottam. Holnap odavetődöm még egy pár órára egyhuzamban a PS3 elé, majd meglátom, hogy DeS vagy Catherine (ezt miattad csak normalon kezdtem el).

    Amúgy a DeS-nek nem sok értelme lenne könnyebb szinten, azt osztom én is. Egyszerűen annyira a design része a kihívási szint, hogy nélküle középszar lenne... vagy mi :) De azzal együtt tényleg jó, csak nem makulátlan. Nem értem artyt, hogy mit akar a játéktól vagy a szellemi utódjától, de ő a próbakör alapján valószínűleg még kevésbé van ezzel tisztában, mint mi.
  • grebber
    #178053
    Ubisoft mai akciója:

    Far Cry 3 - The Lost Expeditions -75% 7.5 euro
  • Zóanagyvarázsló
    #178052
    Igen :P
  • jetblack
    #178051
    Ergo Proxy-ra irjon steam-en es kapja a kulcsot
  • arty
    #178050
    "Szerintem a generáció egyik legjobb játéka, példátlan minőség, ha a személyes kedvenceim közé én másokat is választanék. Nekem a hosszú börtönbe kísérős felvezetővel volt bajom, negyedjére egyszerűen zavaró volt."

    ugye itt én értek félre valamit?! ugye?!?!?!!??!
  • jetblack
    #178049
    Gratula Lujonak a Dark Souls: Prepare To Die Edition-hoz remelem kiteped tole a hajad szepen fogsz mutatni kopaszon habar kopasz baglyot
  • Zóanagyvarázsló
    #178048
    Nincs miért sajnálni, itt van mellette a PS3 (amit még mindig ver sok multiplatform játéknál), amúgy meg a 15-30* éves játékaim közül jó néhánnyal gyönyörű fix fps-sel tudok retrózni :)

    Egyébként a 9600 GT és a 2 GB RAM a szűk keresztmetszet, na meg már lassan az XP is.

    *Hazudtam, 27 évesnél öregebb játékot nem indítottam el idén.
  • Zóanagyvarázsló
    #178047
    Ha easy-n tudok letolni csak egy arra érdemes játékot azt komolyan szégyellem. (Gamer vagyok kasszamac.)

    A legtöbb játéknál az a normal vagy a hard, és fölöttük kezdődik a móka. Szóval most vagy magad ellen beszélsz, vagy ősnaivként hiszel a fejlesztőknek. Az Incubation kihvása meg teljesen korrekt volt easyn, hiába volt az a neve, ráadásul volt olyan pálya, ahol
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    EGY karakterrel kellett zanzásítva X kör alatt X-2 ellenfelet likvidálni úgy, hogy ők ne tudjanak téged leszedni, neked meg nincs 100%-os találati pontosságod (csak majdnem). Az mentés nélkül még easyn is brutális. Az utolsó boss meg nem volt nehéz, de a HP-je easyn is akkora volt, hogy örökké kellett lőni, unalmas lett a vége ezért.


    Nagyon ritka eset, hogy változtassak a nehézségi szinten, de különleges esetekben már jól jött, volt pár eset, ahol sajnáltam, hogy nem volt rá módom, és hát ugye párszor már fölfelé is kellett.

    A fenti 3 játék tényleg szar lenne normalon? Utóbbi kettővel játszottam és nem volt az.

    Én jóval szórakoztatóbbnak találtam őket komolyabb nehézségi szinten. Szóval nekem úgy volt jó, nincs miről beszélni ;) Igen, a Halo 2 is. Egyébként megérte a legendaryt is próbálgatni, mert érdekes olyan designnal találkozni, hogy az első (!) pályán van a legnehezebb rész, ahol sokáig özönlő szörnyek tömegét kell kevés lőszerrel kinyírnod, ugyanott heroicon meg csak pár félbéna szerencsétlen lézeng. A Halo 1 után ezzel nem kalkuláltam (sem azzal, hogy egy fehér elite egy rátapasztott plazmagránát+egy sorozat fejlövés melegedésig a plasma rifle-ből+egy melee nem elég a kivégzéshez, de ő lehelettel lemészárol legendaryn), annak az utolsó pályája legendaryn amúgy is nagyon ütős volt (a heroicot már a demó alapján meghaladtam).

    Ezekkel is azért játszok normalon, mert azt nem tartom nehézség emelésnek, hogy:

    a, több lövés/ütés kell
    b, többen vannak, de ugyan olyan hülyék
    c, korlátozott számú ellen helyett korlátlan mennyiség jön ugyan ott


    Ez az Unchartedekben úgy néz ki, hogy hardon és crushingon uygnaannyi lövés kell mindenkibe, de tán normalon is, az alacsonyabb szintek lógnak ki, ahol mindenki hal egyből. Ugyanannyian vannak, de ghyorsabban reagálnak, pontosabban lőnek, többet sebeznek, na meg főként többet gránátoznak (tehát nagyrészt okosodnak, ügyesednek). Korlátlan mennyiség egy helyen van, az UC1-ben OTT (csak crushingon, hardon nem), de ott indokolt, és más élmény úgy. Egyébként nem tudom biztosan, hogy néhány helyen a nehézségi szint emelése indukál-e több hullámot, de pár pályát megnéztem crushing után easyn is, és nem tűnt fel változás.

    Szóval én éppen azért játszom az Unchartedet crushingon, amit te vársz el tőle, csak nem tudsz róla ;) Jobban is élveztem mindhármat másodjára, mint elsőre. Könnyebb volt már, de nyilván a feszesebb, odafigyelősebb játékom miatt. Persze fedezéklövöldéről van szó, játékmenetre többre tartok egy Vanquisht, de élvezetes akciójátékokról van szó.

    Batman AA szvsz a legjobb Batman, de annyira sajnos az sem jó, hogy az ember boldogan újrakezdje, ebben egyetértek.

    Szerintem a generáció egyik legjobb játéka, példátlan minőség, ha a személyes kedvenceim közé én másokat is választanék. Nekem a hosszú börtönbe kísérős felvezetővel volt bajom, negyedjére egyszerűen zavaró volt.

    Baldur's Gate ebben is segít :-)

    Az ellenkezőjéről beszélsz annak, amiről én, szóval te viszont nem segítesz ;)
  • IMYke2.0.0.0
    #178046
    Hú, erre esküszöm nem emlékeztem.
    Tényleg gyengébb volna a tiéd? Részvét szmájli: :(
  • TBTPumpa
    #178045
    Sok helyen rég volt akcióban, szóval szerintem hamarosan (mondjuk a Karácsonyi Steam sale keretében) már 75%-os kedvezménnyel lesz a játék.
  • arty
    #178044
    12 days of christmas - psn akciok

    a mai: 4500ért rayman legends, 10k a rivals - ez utóbbi durván akcios már most, nem fogyhat valami jól.....
  • arty
    #178043
    Tééényleg, a Stanley PONT egy ilyen lapozgatós izé, meg lehet nézni, h mire mit reagál a világ (mit programoztak le a fejlesztők).