311802
  • Botond #184805
    Igen, pont erre céloztam. Amúgy mi az mwl? :D
  • ratgab
    #184804
    Én az élő fába is belekötök ilyen téren...XD
  • Dzsini
    #184803
    Azért ott se teljesen szabad a világ számodra :)

    Mi olyan 20 éve egy RPG versenyen a legjobb szerepjátékos díjat hoztuk el - se a mesélőnek, se nekünk tippünk sincs arról, hogy milyen lett volna a kaland, a mesélő állítása szerint kb. 12 óra játék (ebédszünettel) során a modul felkészítés utáni szövegéből a "A csapat megkapja a feladatot és kelet felé átkel az erdőn a várromhoz." sorig jutottunk :)
    Viszont hihetetlenül jól szórakoztunk.
  • Botond #184802
    Nem is tudom minek a rövidítése az mwl, csak feltűnt, hogy neked sose tetszik mások besorolása, de még a készítőké se. :)
  • Botond #184801
    Ezt akartam én is írni, hogy amiben nincs dobókocka, az nem rpg. Dragon age is csak vmi akciókalandocska. Baldurs gate legalább rpg. :)
  • Dzsini
    #184800
    Ha SQJ erre járna valószínűleg közölné, hogy RPG az, amit asztal körül, dobókockákkal, papírral és ceruzával játszanak.

    És neki is igaza lenne :)

    (és akkor a JRPG ág fel se jött...)
  • ratgab
    #184799
    Ha fejlődéstől, loottól, párbeszédtől, inventory-tól, tárgykészítéstől rpg az rpg, akkor a darksiders 2 is rpg. Szerintem az is inkább akciókaland.

    De egyre jobban elmosódnak a műfaji besorolások határai.

  • ratgab
    #184798
    Nem, mert az sportjáték és szimulátor...
  • DarkSector
    #184797
    Minden játéknak van egy hivatalos megnevezése, és van 200 másik, amit a játékosok mondanak rá, én mindig azt tartom amit hivatalos oldalakon írnak....de nehéz sok esetben hiszen egybefolynak a stílusok, de azért nagyjából el lehet dönteni, ennyire nem nagy tragédia.

    RPG? mit jelent? Role-Playing Game? Ez igaz arra a játékra amit vizsgáltok? ha igen akkor az ha nem akkor nem, ilyen nem létezik hogy mert van benne fejlődés, az sok stilusban van, az csak egy része az RPG-knek.
  • Botond #184796
    Te rendszeresen vitatod a játékok műfaj besorolását, meglepődtem volna, ha pont most nem. :) Szerintem neked még a far cry 3 is közelebb állna a körökbe osztott stratégiához, mint az fpshez. :D
  • ratgab
    #184795
    Maximum ráhúzzák ezt a jelzőt a fejlesztők, de én nem csúfolnám meg ezt a definíciót az MWL-el.

    Felőlem szimulátornak is nevezheti a fejlesztő, attól még ez egy sima akció-kaland címnek felel meg a valóságban. Mert, hogy az RPG elemek csak mutatóban vannak, kihasználva meg aztán végképp nincsenek.

    Egyébként meg teljesen tökmindegy nem?
  • mooo
    #184794
    Ennyire nem lehet nehéz megérteni(pedig látom hogy az),hogy nem RPG ,hanem Action RPG! Nem ugyanaz.Mint ahogy egy kalandjátéknál is meg lehet különböztetni az akció kalandjátékot egy Point 'n Click kalandjátéktól...Ott sem ugyanaz a kettő,mégis mindkettő kalandjáték...
    De nyilván mindenki rosszul tudja (még a játék fejlesztői is) ...
  • DarkSector
    #184793
    mindegy nem tolok be képeket aztán az a lényeg, nem kell túlreagálni.
  • Micsu
    #184792
    mivel Imi valszeg pont egy általad beszúrt natur képre reagált, ala utolsó komment
  • Botond #184791
    Kivéve, ha eredeti játék doboza, amiről a topik szól. De arról is 300knál kisebb kép legyen vagy spoilerbe esetleg linkbe.
  • Micsu
    #184790
    ilyen alapon a dishonored is rpg meg a far cry 3 is
  • DarkSector
    #184789
    Értem, sehol nem látom azt hogy minden ami kép tegyem spoiler-be.
  • IMYke2.0.0.0
    #184788
    Igazad van, neked még nem írtam le... várjunk csak...

    KÉÉÉÉP:


    Részemről ennyi.
  • ratgab
    #184787
    *ritmusérzék
  • ratgab
    #184786
    Ha már meghatározást akarsz, akkor akció-kaland játék lehetne rpg elemekkel. Mert hogy a harcrendszer is inkább azokhoz hasonlít, ritmusérzés igényes, skillre épít és nem a képességekre elsősorban.

    Manapság már majdnem mindenben van fejlődési rendszer, meg párbeszéd, ettől még nem mind rpg.
  • ratgab
    #184785
    Nincs annyi elem benne, hogy az legyen. Attól még bélyegezhetik akárminek, ha valójában csak árnya annak aminek akar lenni. RPG-nek kevés én csak azt mondom.
  • mooo
    #184784
    Pedig mindenhol action RPG-nek irják google . És szerintem is az. Mi más lehetne?
  • ratgab
    #184783
    Fejlődés van. Skillfa (ebben ki is merül a fejlődés, tehát a kettő egy pont:-D), párbeszédek (egy irányba halad nincs, választási lehetőség igen kevés az is csak látszólagos), döntések (nagynak tűnik, de tényleges hatása kevés, mert a fősodor úgysem változik), tárgykészítés (ami kimerül az életerő, mannapoti, lőszer, gránát és robbanócsapda gyártásban), fejleszteni lehet a felszerelést, de ez is egy kaptafa, napló (no comment).

    Max nagyon light akció rpg-nek nevezném és nem a legjobb fajtából. Fix főszereplő van, akivel én spec nemigen tudok azonosulni, a háttér is eléggé semmilyen.

    Nagy jóindulat kell az rpg névvel illetéshez. Szerintem.
  • mooo
    #184782
    Van benne fejlődés,skillfa,párbeszédek,döntések,inventory,tárgykészítés,napló,etc.
    Ezt hívják akció rpg-nek ;)
  • DarkSector
    #184781
    bocs télleg nem csesztetni akartalak, de nekem így még nem irtad le, hogy másnak irtad azt elhiszem, vagy mondtad, én nem emlékeztem hogy konkrétan erről beszéltünk volna, a többit amit meg megdumáltunk, nem is csinálom, kivéve azt az ünnepi videót.

    mint irtam, nem gáz, most lebeszéltük aztán ennyi, nem teljesítheteten dolog.
  • w77d
    #184780
    de Imi... távol álljon tőlem hogy trollkodjak de nehogy 1-2 képtől olvashatatlanná váljon a topic. Szerintem csak előnyére válik a száraz hsz halmazzal szemben. Nagy méretű képek persze ne legyenek, de hogy semmilyen az már a vicc kategória.
  • DarkSector
    #184779
    ok ha te így érzed.
  • IMYke2.0.0.0
    #184778
    Végül is csak ~8 alkalommal írtam le, hogy bár nincs benne a "szabálykönyvben", de olyan szép lenne, ha a topik olvasható maradna...
    Lassan, tényleg elhiszem, hogy tök mindegy mit ír az ember egyik nap, ha a következőn elfelejtik.

    Mindegy, nem idegesítem magam tovább DS-en, inkább megyek vissza zombikat gyilkolni Sherry-vel.
  • davidka003
    #184777
    Eddig úgy volt, hogy csak akkor kell a spoiler ha nem játék kép.
    Ez valami új agymenés lesz megint, hogy már azt sem lehet.
  • Micsu
    #184776
    még 1x told be azért

    látod megint csinálod a feszkót
  • w77d
    #184775
    az, hogy semmi, de semmi képet nem lehet berakni az hülyeség szerintem... ne legyünk már ennyire egyszerűek 2014-ben gyerekek mert besírok...
  • DarkSector
    #184774
    Mit ? azt hogy bármilyen kép mindenképpen tegyem spoiler-be?
    hát én ilyenre nem emlékszem.

    olyanok voltak hogy méretre nagy volt vagy ilyen mame félék, de hogy egy normál kép gond letz volna olyanra nem emlékszem, akkor eleve nem is szurtam volna be, ez nem azért volt hogy szándékosan idegesitsek bárkit is vele.

    Fellül amúgy van 3 gomb, középen hogy "szabályok", olvasd el pls majd. Annak is a 3. pontját.
  • DarkSector
    #184773
    de azt sem hogy létezik ilyen játék. :D
  • Fpocok
    #184772
    Én például nem tudtam, hogy van benne ilyen kocsi :D
  • DarkSector
    #184771
    Mit ? azt hogy bármilyen kép mindenképpen tegyem spoiler-be?
    hát én ilyenre nem emlékszem.

    olyanok voltak hogy méretre nagy volt vagy ilyen mame félék, de hogy egy normál kép gond let volna olyanra nem emlékszem, akkor eleve nem is szurtam volna be, ez nem azért volt hogy szándékosan idegesitsek bárkit is vele.

    Fellül amúgy van 3 gomb, középen hogy "szabályok", olvasd el pls majd. Annak is a 3. pontját.
  • Micsu
    #184770
    neked most mondta először? :D
    fetrengek

    személyesen is emlékszem hogy a múltkor a steam inventoryd tetted be ilyen formában és akkor is szólt, meg még kitudja hányszor
  • DarkSector
    #184769
    Hát ilyet még nem hallottam, de nem gond, nekem most mondta először.
    Eddig arról volt csak szó hogy ami nagyobb és videó AZT tegyem spoiler-be...lásd banner alatt, azt hogy meg egymás közt mások ezt esetleg kitárgyalták már, és nem olvastam éppen a hsz-t az bocs de már nem rám tartozik...azt hittem csak az a fontos ami fent ki is van írva.

    Most már ezt is megbeszéltük, legközelebb nem teszem ki.
  • DarkSector
    #184768
    Nekem nem para, eddig nem tudtam, hogy az ilyeneket spoilerbe kell tenni, megdumáltuk, nekem nem gond spoilerbe tenni, csak eddig nem tudtam hogy így kellene, de ha 1x elmondják megbeszéljük nekem nincs gondom ezzel a megoldással sem, csak most ugy jött le, hogy netán direkt akarok valakinek rosszat, télleg nem szánkékos volt.

    Mind1 meg lett beszélve, a kövinél beteszem spoiler-be.
  • davidka003
    #184767
  • Micsu
    #184766
    én már csak Imit sajnálom

    én alig járok ide de már 1000x le lett írva hogy képeket csak spoiler tagban linkelünk