311802
  • Micsu
    #186047
    beleolvasta, tudod hogy vagyok a teleregényekkel :D
  • Tinman #186046
    Ha elolvastad a WOT spoileres dumám, láthatod, hogy vagy 2x is említettem a sorozat kapcsán rangon aluli párhuzamot, de szerencsére a tartalmas, elgondolkodtató részek egyelőre nálam többségben vannak. Ha nem így lenne, nem nézném... a TNG 1. évad elég kínszenvedés volt pontosan emiatt.
  • Tinman #186045
    Same old story all over again.

    Ha leülsz egy AC elé többé-kevésbé kapsz valamiféle befejezést. Olyan hű de nagy cliffhanger talán 1 esetben volt, ráadásul pl. az Ezio vonal is egész jól lezárásra került.

    De a legfontosabb az, hogy nem 3 órás epizódokkal szúrják ki a szemed, hanem 30-40 órákat lazán elvagy egy résszel így BŐVEN van rá időd, hogy beleéld magad az egészbe, hogy átjárjon az adott cím feelingje.

    3 óra rémesen kevés. Ez a nagy baj a Brothers Tots-al is, hogy mire megszereted, már vége és ŰRT hagy maga után. Pont úgy, mint a WD-ben Clem...
  • Micsu
    #186044
    abba zónak igaza van hogy sok szempontból elég bazári de én scifi rajongóként még így is nagyon tudom szeretni

    nagy meglepetés a dr who, amitől tartottam kicsit de nagyon hangulatos kis scifi sorozat, sokan ajánlották azért vágtam bele a 2005ös verzába
  • Tinman #186043
    Dobálózhatunk itt Clark, Adams, Orwell, Asimov, Lem kaliberű nevekkel, de a ST ugyan úgy a sci-fi kultúránk része, mint az ő műveik. Már csak azért is, mert az ST sokszor ügyesen lop a nagyoktól is és ez jó.
  • Zóanagyvarázsló
    #186042
    Azt ugye tudod, hogy az AC szériát sem fejezték még be, és rendre cliffhangert tesznek az epizódok végére? Más kérdés, hogy eddig mindig belefáradtam addigra a végükre, hogy sosem volt kedvem egyből folytatni, akárhogy próbáltak felcsigázni. Nem is tudnám egyben játszani.
  • Tinman #186041
    Mert a sorozat láz ilyen... Walking Dead 1. évadot letoltam, de szvsz újrakezdem majd Steam-en is + 400 Days DLC-t is leküldöm akkor.

    De megint ott leszek, hogy ha meg is veszem a S2-t, akkor tolhatok le 1 szaros részt! Faxom -.-

    Ezért sorozatokat is csak akkor nézek, ha teljes.

    Ez a Star Trek esetében 34 évembe került, de kivártam
  • Zóanagyvarázsló
    #186040
    Ami a Star Treket illeti, én csak a TNG-ből láttam vagy tucatnyi epizódot, szóval sok közöm nincs a témához, de annyira didaktikusnak tűnt, mintha az lett volna az amerikai sc-fi Szomszédok. Akkor viszont már Vágási Feri keményebb, mint Picard.
  • Zóanagyvarázsló
    #186039
    Én mondjuk azt nem értem, hogy miért nem várod ki a teljes megjelenését. Mármint azon kívül, mert az MS az ingyenes epizóddal megszívatott.
  • Micsu
    #186038
    nah most nézem hogy már "lespoilerezték" ezt előttem

    :)
  • Tinman #186037
    Pedig már indítottam a végigjátszásom
  • Micsu
    #186036
    dest

    ds9

    látod a sok souls vita :D
  • Micsu
    #186035
    ha majd végignézed a dest meglátod hogy nem olyan gáz a ferengi faj, quark meg 10/10
  • ratgab
    #186034
    Voyeger minden szereplőjét kedvelem (ha női szereplő, akkor 7-es....).

    DS9-ben meg még a negatív alakokat is kedvelem: Garak (nem jellemzem, mert tudod milyen karakter), Gul Dukat (szintén zenész), Weyoun (hideg számító kinézete és borotvaéles gondolkodása, félelmetesen ellenszenves, ezért jó negatív szereplőnek).

    És persze a sorozatvilág egyik legjobb apró szerepet játszó alakja és egyben ezt üzenném Tinmannek is a további Star Trek sorozatokhoz: Vic Fontaine

    A spoiler elkerülése érdekében (habár tényleg minimális), de csak hallgasd inkább.
  • IMYke2.0.0.0
    #186033
    Azért azt a közepétől azért csak elkezdik rendes Star Treknek címezni. Nem ok nélkül, szerintem.
  • IMYke2.0.0.0
    #186032
    Így van - gyakorlatilag, a teljes szereplőgárda összeszokik az első évad alatt.
    S a DS 9 misztériuma kiteljesedik.
  • ratgab
    #186031
    Nem igazán foglalkoztat a kánon, viszont nagyon szerethetőek a karakterek és a történet is igen izgalmas az összes évadban.

    Személy szerint Scott Bakula rajongó vagyok amúgy is (miután láttam Archerként meg még inkább!).
  • IMYke2.0.0.0
    #186030
    Ugye? :)))))
  • IMYke2.0.0.0
    #186029
    A Trekking fíling belengi az összeset. Nem kérdés.
    A Voyager az elején nekem nem volt szimpi - gyakorlatilag 1 perccel a New Generation után kezdtem el -, de aztán...
    S nem, nem csak a női szereplők miatt...
    Mert ugye, szokása a Star Trek-nézőknek a jó (főszereplő) csajokkal jönni.
  • ratgab
    #186028
    Olyan 2. évadtól lesz az is igazán jó. Az első ott is döcög rendesen. De aztán összeérnek, mint a jó bor.
  • Fabio Capello
    #186027
    vigyázz, az új enterprise ugyebár már nem része a hivatalos ST-kánonnak!
  • ratgab
    #186026
    Quark örök kedvenc. Imádom azt a fazont!
  • ratgab
    #186025
    Alkalmazd rá a Goty mentalításodat. Majd ha egyben lesz. Problem solved.
  • ratgab
    #186024
    Én például a New Generation-t nem szerettem (nagyon-nagyon lapos és unalmas), viszont a DS9-et nagyon. Voyager meg az ultra etalon. Minden része király, mindet képes vagyok akárhányszor megnézni.

    Új Enterprise is szuper.
  • IMYke2.0.0.0
    #186023
    Még mindig emlékszem számos kalandra, amiket a legénység együtt élt meg.
    Szerintem, a DS9 igazi gyöngyszem.
    Döcögősen kezd, hogy aztán örökre megszeresd.
  • Tinman #186022
    Köszi az infókat! :-)
  • IMYke2.0.0.0
    #186021
    Esküszöm nem spoiler:

    Deep Space Nine-ban imádni fogod a ferengiket.
  • IMYke2.0.0.0
    #186020
    STEAM Daily: "E.Y.E: Divine Cybermancy" - 80% - 1,99 euro
  • Tinman #186019
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hiszek neked... leszedtem közben a Star Trek The Animated Series-t is, ami a TOS és a TNG között jelent meg. Azt is majd elfogyasztom. Szvsz idén mást nem is tudok majd nézni ST-n kívül :-)
  • IMYke2.0.0.0
    #186018
    Én is hasonlóképp vagyok vele - MerlinW persze "kiosztott", hogy de hát sokan vannak, több stúdióban --- ja, a játékok minőségén majd lemérhetjük.
  • Tinman #186017
    Telltale nálam kezd átmenni k. anyád kategóriába.

    - Walking Dead
    - Wolf Among Us
    - Game of Thrones
    - Tales from the Borderlands

    ... és k. lassan jönnek az egyes részek és nem is csoda.

    A tökömért nem lehet egyszerre 1 dolgot készíteni a népnek?

    IGEN! K. jók a játékaik, de olyan iszonyat lassan jönnek, hogy eret vág minden rajongó már. Az epizodikus megjelenés sosem volt ennyire mocskosul irritáló. Lenyomsz egy egy epizódot, benne vagy a hangulatban, elkap feelingja, majd 3 óra múlva vége és várhatsz HOSSZÚ HÓNAPOKAT! Vagy akár fél évet is az újabb epizódra.

    Baxák meg!
  • IMYke2.0.0.0
    #186016
    Star Trek off:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Deep Space 9-ban is mekkorát alakít Worf.

    Tinmannek: Kirk a kor szellemében a selyemfiút alakította. Tudod, Blond, Connery stb.

    Egyébiránt, a Star Trek-világ veleje még előtted van. Sokat fog még változni a véleményed MINDEN szereplőről.
    Igen, az összesről - még a ferengikről is.
  • genndy
    #186015
    Nagyon sok (én (volt) Malévosokkal hallottam) pilóta hazamegy, és otthon nyomja a Flight Simulatort... :)
  • Fabio Capello
    #186014
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Q a teljes ST univerzum trololo alakja, Voyagerben és DS9-ben is elképesztő dolgokat tud művelni :D

    Amúgy nagyjából helytálló, alapvetően Picard karaktere köré akarták építeni az egész sorozatot, így került oda pl. Beverly, ugye ő mutatta be neki a férjét annak idején, és a való életben is Gates McFadden Patrick Stewart egyik nagyon jó barátja, együtt játszottak még karrierjük elején egy színházban. McFaddennek se tetszett egyébként az orvos karaktere, ezért lépett le a második évadra, felmondta a szerepet, viszont Stewart végül meggyőzte, hogy jöjjön vissza, ott ezért volt ez a kavarodás.

    A komplett TNG egyébként arra ment ki, hogy egy picit oldja a TOS által felépített sztereotípiás világképet (ugye nem kell mondanom, a klingonok = kommunisták, a föderáció = USA/a tökéletes jövőkép, romulánok = kínaiak) - bár itt is maradt belőle valamennyi, de próbálták "modernizálni" egy kicsit a sorozatot, ezért került például egy nő a biztonságiak élére, majd egy klingon - ezzel próbálták áthozni a való életet a sorozatba, a nyitást Oroszország felé annak idején.

    Riker gyengének indult, ha most kezdted a sorozatot, akkor még nem fejlett ki teljesen a története, ott fognak érdekes dolgok kiderülni, ami megmagyarázza majd, hogy az első pár évadban miért olyan, amilyen, de idővel ki fog kupálódni, hidd el :)

    Worf is nagyon jó, ugye egyrészt maga a színész is nagyon jó, és a karakter története is remekül meg van írva, az áruló fia, aki ráadásul az első klingon tiszt a nagy ellenség csillagflottában, nyilvánvaló volt, hogy neki nagy szerepet akarnak szánni - érdemes majd megnézned a DS9-et, mind ő, mind O'Brien szerepelnek benne, és még inkább kifejtik majd a karaktereket (habár szerintem a DS9 a leggyengébb a sorozatok közül).

  • Tinman #186013
    És ez nem vicc :-D

  • Tinman #186012
    Véletlenül leltem rá anno én is... régi darab már, de klasszikus :-)
  • Shep
    #186011
    Óriási :D
  • Tinman #186010
    Ne haragudjatok, csak Star Trek KVÁZI-szűzként ezt meg kell osztanom veletek!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Túl vagyok:

    - Star Trek - The Original Series 3 évad
    - Kirk-ös 4 db. mozifilm

    - Star Trek - The Next Generation 3 évad

    Ez nem kevés. Ez összesen cirka 145 db. 45 perces rész + a 4 db. film.

    A benyomásaim a következők:

    Az eredeti széria legjobb színésze szerintem vitathatatlanul Leonard Nimoy. Annyira, de annyira zseniális a karaktere, hogy ha nő lennék beleszeretnék, holott sok mindent mondanék rá, de azt, hogy szépfiú azt nem :-D

    Kirk sem rossz, hozza a kor szépfiú karakterét, de amit Imi mondott az egészen egyszerűen nem igaz. Egyszer kisebb eszmecsere volt volt róla, hogy bezzeg a ST, ahol a szerelmi vonal nincs is szinte jelen. Mivel én egybe, minden áldott nap nézem a részeket így ERŐSEN az a benyomás alakult ki bennem, hogy Kirk kb. egy Rocco kategóriás ürge. Nem számoltam, de ha kb. 75 rész alatt 50x nem volt a nyelve valaki emésztőrendszerének kezdeti szakaszában, akkor 1x sem! Ez mocskosul sok egy sci-filmtől.

    McCoy -Isten nyugosztaljon Doki!- szintén szerethető karakter és ugye a Next Generation 1. évadában is feltűnik egy rövid időre, ennek külön örültem.

    A TOS részeit életemben már számtalanszor láttam. Anno Pro7-en gyerekként is eléggé tetszett az egész, pedig sokat nem értettem belőle. Aztán sok évvel ezelőtt a -nem feljavított- verzió mind a 3 évadát megnéztem és annyira bejött ismételten, hogy a TNG AKKOR nem csúszott le a torkomon, hamar feladtam és nem folytattam a Star Trek ultramaratont.

    Ami nem tetszik némely TOS részben az a túl földhözragadt gondolkodásmód, mely az akkori kor Amerikáját jellemezte. Gondolok itt elsősorban azokra a részekre, melyben a náci/görög/római/gengszter "kultúrát" erőltették holt idegen bolygókon. Értem az elvet, hogy mi lett volna, ha ott alakul ki egy ilyen rendszer etc., de szerintem ez az ötlettelenség indikátora, ugyanis akadtak mocskosul mély gondolatokat megpiszkáló részek is.

    Nők! Atyaég! Ahogy Kirk úgy én is szívesen megkóstoltam volna szinte az összes "Kirk-áldozat" ízét. Nyami. Nagyon gyönyörűek voltak, de a legszebb szvsz a 3. TOS epizód vége felé volt a "jeges" bolygón és Spock ill. a csaj között szövődött érzelem.



    És ahogy sejtettem... a The Next Generation a TOS után közvetlenül szinte sokk volt. Sehol egy vulkáni karakter, sehol a jópofa doki, sehol a vicceskedő Chekov, egy művészlélek Uhura, de még Sulu is hiányzott.

    Mi van helyette?

    Picard = még az első évadban is viszi a hátán az egészet. Jó karakter, később, meg zseniális. Nem Kirk... sőt annyira nem, hogy összességében JOBB összhatással van rám a személyisége, mint a szoknyapecéré volt.
    Azt megfigyeltétek, hogy minden részben MINIMUM 1x, lehúzza az uniformisa felsőjét, mert úgy áll rajta néha, mint tehénen a gatya? Funny :-D

    Riker = első évadban értékelhetetlen szinte, mondjuk az első TNG évad is egy hígfos kb. Aztán a 2. évadtól már jobb, de még mindig csak középszar karakter, aki ráaádsul a saját testét úgy hordja, mintha csípőprotézise lenne. Elsőtisztnek ezt? Egy macsó kellett volna, nem ez a szerencsétlen rumcájsz.

    Tasha = Mintha a szememberejszolt volna egy Ferengi! Ezt luvnyát minek? Miért? Hová? Ide? Barmok!
    Szar színész, nem szép nő, nincs stílusa, kb. mint egy NDK-s doppingbotrány főszereplője. Örömtüzeket gyújtottam, amikor már az 1. évadban rájöttek, hogy semmi keresnivalója az Univerzumban és halállal díjazták eddigi munkáját. A legszebb Star Trek élmény volt ever!
    Egyébként ESKÜSZÖM nektek, hogy ONNANTÓL jó a Star Trek TNG! Onnantól lett KOMOLY és ONNANTÓL vehető rengeteg része komolyan, melyeket áthatja mindig számos olyan gondolat, mely a sci-fi műveket oly naggyá tudja tenni.

    Data = első évadban szinte végig olyan érzésem volt, hogy Spock pótlónak tették be, csak a sminkje szar. Nagyon nem jött át sokáig. Aztán volt egy rész, ahol könnybe lábadt a szemem és nem kínomban... de már előtte is egyre jobb és jobb alakításokat nyújtott. A 3. évad végére abs. benne a van a kedvencek között.

    Troi tanácsadó = róla mindig a fanszőrzet ugrik be. Sok. Nagyon sok. Nagyon nagyon sok. Nem jött át. Betazoid? Ez valami betegség? Remélem nem kapom el, hülye már a faj neve is. Nem tudtam komolyan venni. Azokban a részekben jó, ahol az anyjával kínlódik, de ezzel az erővel nézhetek az asszonnyal is valami agyrohasztó celebműsort az RTL-en is.

    Geordi La Forge = Na ő is olyan picit, mint Picard. Eleinte semleges volt, aztán egyre inkább megkedveltem, már az 1. évadban is jó a srác.

    Beverly Crusher az új doki = OH MY GOD! WTF? Mit keres ebbe a filmbe egy ilyen menyétképű holt semmitmondó, NULLA színész? A 2. évadban szvsz nem véletlenül rúgták kis a picsába, csak akkor a 3. évadra nem tudom miért került vissza? A 2. évad dokija SOKKAL jobb volt (de ő is csak árnyéka McCoy-nak). Már szaros 2 rész alatt is 10x komolyabb személyiséget tárt elénk, mint a vörös menyét 50 rész alatt.

    Wesley Crusher = Őt utálnom kellene ahogy hallottam, de nem sok vizet zavart nálam. Értem a motivációit és ahhoz képest, hogy zseni eddig teljesen oké a viselkedése.

    Worf = Jó karakter. Elejétől fogva csípem. 3 évad alatt se utáltam meg... sőt! A Klingon bolygón játszódó 3. évad még tobább mélyítette bennem, hogy remek színész.

    Ferengik = Komolytalanná teszik a ST Univerzumot. Már-már kötekedésnek érzem, amikor 1-1 részben szerepelnek. Főleg azok után, hogy ISZONYAT komolya részek is vannak a TNG-ben!

    Troi anyja = Vesszek meg, de bírtam azokat a részeket amelyekben szerepelt. Picit Barátok Közt style lett ilyenkor a ST-ből, de inkább ilyen módon legyen vicces, mint a Ferengis szánalomheggyel.

    Q = Eleinte nem tudtam hová tenni, de aztán persze én is ráébredtem, hogy színesíti az Univerzumot a jelenléte. Már volt egy Borg-os rész is vele. Az mondjuk már-már félelmetesen komor volt, rendesen aggódtam :-)


    Aprólék, de a TNG 3. évadjában boldog voltam, amikor Sarek-et Spock apját szerepeltették és szerintem nagyon korrekt, egészen eredeti részben. Le a kalappal!

    Az ég áldjon meg Gene Roddenberry, hogy ezeket a csodákat megosztottad velünk!

    Remélem a további részek is hozzák a TNG 2. és 3. évadjának szintjét, mert akkor 2014-ben sem kell estére más néznivaló keresnem :-)

  • IMYke2.0.0.0
    #186009
    MÁV-BKV témában verhetetlen: Belga
  • zorrobomber
    #186008
    Euro Truck Simulator 2 gaming moment:
    Megyek át a lengyel határon, közben a (lengyel) Roxy rádión vonyítva próbál egy fickó a Beverly Hills dallamára valamit énekelni(?)... és én ezt élvezem