311802
  • ratgab
    #186367
    Én is nagyon kedvelem ezeket a játékokat.
  • arty
    #186366
    sokmindent - nem mindent! - meg lehet csinálni otthon is, de a körülmények közel sem ideálisak rá :)

    (darksector: gyúrok vaze')
  • Sir Quno Jedi
    #186365
    Amúgy csak a bioware és az obsidian tud ilyen játékokat csinálni, mert pl. az NWN2 és KOTOR2 is full egyedi (de még az Alpha Protcol is), akárcsak a DA és az ME sorozat.

    Én imádom az ilyen dumálós, mászkálós, esetleg csapatban puttyogtatós, vagy csapatban rpg harcolós dolgokat, de ha egyedül azt is kibírom, bár azt nem csipázom. Lehessen szocializálódni. A me-ben is némelyik mélenyszántó ebszélgetés pont olyan, mint egy naaagyon lelkizős film leglekizős pillanata. Nagyon élevezetes, de azt is meg tudom érteni, ha valaki halálra unja.
  • ratgab
    #186364
    1. Trilógia első része, totális homállyal. Még szép, hogy van nyomozni való
    2. Kezdenek kiderülni a dolgok, mellesleg akár mellékszálnak is tekinthető, mert az első rész történéseiből nagyon sokat nem folytat.
    3. Minden értelmet nyer, nem is értem a nagy fejfogás dolgot. Volt ott epic döntés bőven és nem is apró dolgokban kellett döntéseket hozni.
  • ratgab
    #186363
    Amit írsz az tökéletesen illett az első rész bolygóira. Volt egy raklapnyi copy-paste unalmas hegyesvölgyes helyszín.
  • ratgab
    #186362
    Alternatív befejezés azért kellett, mert sokan hisztiztek az eredeti koncepció miatt.

    DLC: Sajnos már nagyon sok helyen ez van. Ebben az esetben meg még undorítóbb, mert a pár darab érdemleges DLC-t nem tudod cashből megvenni (ezeket amúgy érdemes is), hanem BW pontból, amit szinte soha nem akcióznak.

    Szagma le van szarva ilyen szempontból, a gamerek meg nagy többségben a végén akadtak ki (leírtam fentebb és korábban is a véleményem, nem kell mindennek happy endnek lenni).

    Lövöldébb az ME3: Tény, de szerintem ezzel nincs is igazából nagy baj. ME1 is ugyanez a lövölde volt (volt némileg több skill az tény, ami nekem is hiányzik, meg volt rahedli fegyver és fegyvermod, na ez már annyira nem hiányzik, főleg a fegyvermodok). Szóval akciójátékabb lett, de a történet és a szálak, valamint a döntések nagyon a helyükön vannak továbbra is. Ha az első rész lövölderészét szeretted a harmadiké se fog zavarni. Szerencsére a Makózást elfelejtettek az első rész után, a halálom volt.
  • genndy
    #186361
    Nem volt azért az annyi idő, én mindig úgy csináltam hogy kimentem a térkép széléig, és úgy körbe. Nagyon kevés olyan bolygó volt, ahol nem lehetett így megtalálni az összes helyet. 15-20 perc egy bolygó így, akkor idegesítő, amikor nagyon extrém értékeket dobott a felszín-véletlenszám-generátor :), és csupa hegyes csúcson kellett keresztülküzdeni magadat.

    A 3-at pont olyan lelkesen vittem végig mint az 1-et, folyamatosan bennem volt hogy "sietni kell, itt vannak a Reaperek, de mégis csináljunk meg minél több küldit hogy a végén nagy lehessen a flotta".
    Az tény hogy még jobban elvitték a csőlövölde irányába (ami már a 2-ben is megjelent), de azért sok jó pillanat volt benne a karakterekkel. A 2 meg a sok új, kidolgozott szereplő miatt volt jó, sokat kellett velük beszélni meg a saját küldijeiket megcsinálni hogy megismerjük őket, de ettől lett jó. A vége csata meg félelmetesen jó, főleg a menekülés kifelé a zenével meg a badass főellenség dumájával.
    A 3-ban viszont a Citadel talán a legjobb DLC amivel játszottam. Az egész pörgős, poénos, a vége meg tök megható. Főleg akkor élvezetes ha sok karakter megmaradt (tehát leginkább paragonként).
  • zorrobomber
    #186360
    Nem baj, ha befejeztem ezt akkor úgyis KoTOR újrázás lesz, végig akarom tolni mindkét részt, a másodikat immáron a Restoration mod-al.
  • Dzsini
    #186359
    Volt benne 30 copy-paste bolygó, amit ha térkép nélkül kezdtél végigzümmögni, akkor darabja egy-két óra elfoglaltságot jelent, hogy végigpásztázd. Legalább akkora időrablás volt, mint az ME2-ben a végtelenül szűkre szabott pénz- és alapanyag miatti állandó bányászgatás.

    Mindezek mellett mind az első, mind a második rész a maga nemében igen jól sikerült, bár a 2-ben szerintem kicsit elsikkadt a főszál a személyes sztorik mellett.
  • zorrobomber
    #186358
    Nálam igazából a KoTOR a mérce, de tartom hogy ME1 is jobb volt. Igen, volt benne pár copy-paste bolygó, de nem volt vészes. Visszatérhetünk a kérdésre ha befejeztem első alkalommal a hármat, a mentésemet közvetlenül megjelenés után kezdtem el virágboltival... azt hiszem ez mindennél többet elmond :) Ebben számomra az egyetlen igazán érdekes szál az a .
  • Sir Quno Jedi
    #186357
    Én most tolom újra az ME3-mat és egyáltalán nem tartom rossznak, sőt. Vannak benne finom nyalánkságok és apróságok. Nagyon sok plusz küldi van, meg apró szocializációs lehetőség. A reputáció gyűjtgetése pedig még jutalmaz is. Amúgy meg sok érdkes beszélgetésbe lehet keveredni sokfelé és sokmindenről és az egész légyege ez, a sztori és a háttér. Telisteli van murva jó ötletekkel, beszólásokkal. Igazi sf expreince, de magasan. A harcok csak töltelék benn, mint minden más sztori alapú játékban, de ettől függetlenül az is elég élvezetes, főleg ha az ember az arénában eleget gyakorolt, nomeg multiba beleölt sok-sok órát és tud egy két randa trükköt. Felszerelés+skill meg annyi van, hogy nem győzi az ember váltogatni/upgrade-elgetni.

    Órákon át tudsz játszani egy puskalövés nélkül és olyan mintha ott lennél tényleg. Ilyen mennyiségű tartalom és minőség egyetlen más játékban sincs jelenleg, szóval lehet fanyalogni, csak röhejes...
  • tomsolo
    #186356
    De a 3-ban nemcsak a befejezés szar, hanem sok minden más is. Az egész sztorin látszik, hogy egy hájas vajaskenyér kitartó aknamunkája mérgezi szanaszét.

    1.-ben volt mint nyomozni, true rpg feelinggel. (Érdemes volt akár seggfejkedni).
    2.-ben durván kavartak a sztorin, játékban nem volt még ennyi epikus elem.
    3.-ban szinte csak fejfogás van.
  • Dzsini
    #186355
    Hát, belerakhattak volna bolygónként 30-50 perc autókázást-repcsizést 3-5 elrejtett dobozkával és copypaste-el készült raktárépülettel :)

    Valószínűleg a tizenhetedik ilyen után viszketést kapnál te is. Azért megvolt mind a három résznek az árnyoldala... Idővel megszépül ez is, az ilyen apróságokat elfelejted, és az marad meg, ami tetszett.
  • Dzsini
    #186354
    Engem marhára nem érdekel hogy mások hogy fogadták, és hogy az internet hangos, mindennel elégedetlenkedő kisebbsége miért sír éppen - az lenne a legnagyobb világvége, ha épp nem lenne valami nyivákolnivaló, kiürülne az összes fórum :)

    Az meg, hogy hány fizetős és nem fizetős DLC van, és hogy megjelenéskor még nem volt teljes a játék - na bumm. Most már teljes, és mostani állapotában egy jó világ (ez a teljes trilógiára vonatkozik), egy jó történet, dramaturgiailag szerintem nem túl jól kitalált befejezéssel (pont erről beszéltünk múlt héten a másik topicban).
  • zorrobomber
    #186353
    Alapvetően nincs gondom a harcokkal, már ráéreztem, néha már-már élvezem is, de valami mégis hiányzik. A sztoriban nem érzem a feszültséget(volt 1-2 húzósabb döntés, de gyorsan alábbhagy utánuk az iram), hiányoznak az apró részletek. Az NPC-k alig beszélnek. A nagyobb lélegzetvételű küldetések rövidek. Pl.:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Udina kis magánakciója a Citadel-en is totál a levegőből jött, odamész és fél óra alatt lerendezed a témát. Más küldetéseknél is leszállsz egy bolygóra, megölsz 3 katonát és tapsvihar-> fel van szabadítva az egész bolygó :)
  • Tinman #186352
    Az 1. rész végéhez nem kellett pl. alternatív befejezést gyártani.

    Nem volt 453485 fizetős DLC, helyette volt az INGYENES korrekt DLC, meg a senkit nem érdeklő PInNAcle Station.

    No meg meg lehet nézni netszerte a ME 3 fogadtatását nem a szaGma, hanem a gamerek részéről, és össze lehet vetni az 1. rész fogadtatásával.

    Az 1. rész közelebb állt egy RPG-hez, mint akciójátékhoz, a 3. rész meg RPG módba is jóval akció orientáltabb (értsd: lófax lövölde), mint az 1. rész.

    Ezek után van még kérdés? :-D
  • Dzsini
    #186351
    Lekapcsolod easyre, viszel egy support karaktert és a társaid elintézik a puttyogtatás nagy részét, foglalkozhatsz a történettel.
  • Dzsini
    #186350
    Annak is bőven voltak hibái, és a "szint" pedig szubjektív, ha valakinek a harmadik rész jobban tetszik, akkor azzal mi is van?

  • zorrobomber
    #186349
    Pont ez a baj, hogy ez régen egy jó játék volt, most meg néha az az érzésem, hogy mellékattintottam és a Battlefield 3-at töltöttem be...
  • grebber
    #186348
    Amazonon elvileg ma lesz:

    The Saboteur + Syndicate bundle kupon után 4.99dollárért! (origin)
  • Tinman #186347
    Elég lett volna az 1. rész szintjét tartani...
  • Dzsini
    #186346
    Nem minden játék készül mindenkinek :)
  • zorrobomber
    #186345
    Vérszegény az egész ME3, én most járok a végefelé de semmi ingerenciám nincs hogy toljam, sz** az egész.
  • Dzsini
    #186344
    A Leviathan sztori is nagyon kellemes, sokat hozzátesz a világhoz.

    Igazából Javik, a Citadel és a Leviathan nélkül elég soványka a történet, az Omega inkább egy aranyos mellékszál.
  • Sir Quno Jedi
    #186343
    Én meg vettem originen még a meglévő bw pontjaimhoz múlt hét vége felé és megvettem az összes dlc-t az ME3-hoz (a proteános az már megvolt, azt már induláskor megvettem). Namost nem volt két fillér, de nagyon jó az Omega, meg a Citadel is elmegy. Még a Leviathan-t nem toltam.

    A Citadel amúgy nagyon ki lett vágva a full játékból, anélkül nem komplett az egész, ez nyilvánvaló. Ad egy full új szekciót/szintet az állomáshoz eleve.
  • bon
    #186342
    Megvéve, ennyiért nagyon megéri.
  • ratgab
    #186341
    Tesztjelleggel vettem apród.hu-n bioware pontokat (olcsóak voltak). Nagyon kíváncsi vagyok, hogy megkapom-e őket (előre elutaltam a pénzt, szóval nagy az esélye, hogy átbasznak... de tényleg olcsó volt, szóval annyira nem lesz gáz, ha így is történik). Ha meg tényleg elküldi a srác a kódot, akkor öröm van.
  • grebber
    #186340
    FREE Dragon’s Prophet Starter Bundle which includes:

    10 x Transportation Rune
    6 x Dragon Drive Potion
    6 x Training Whip of Love
    6 x Beginner Dragon Soul Essence
    1 x Basic Experience Bauble
    1 x Master Repiar Hammer (7 Days)(Seal)


    Your unique activation code:
    6H4M-GNAC-VRAC-3P36-666X

    Go to www.DragonsProphetTheGame.com
    Download and log into Dragons Prophet
    Once in game, after character create, click the SC icon in the lower left corner (Steam key 1 image)
    Paste the key from your clipboard into the box marked “USE PRE-PAID GAME CARD”
    Click ‘Redeem Now'

  • DarkSector
    #186339
    Milyen edzésre jársz? :)
  • Shep
    #186338
    Na de ha edzeni akarsz ahhoz még el sem kell menni otthonról, persze így a gyenge akaratú hörcsögembereknek nehezebb a rendszeresség betartása, meg az edzésprogram követése de azért, mint azt jól tudjuk ez esetben is akad kivétel :)
  • arty
    #186337
    (járkálgatok én, csak nem elég gyakran és nem elég rendszeresen :( de most találtam edzőtermet viszonylag közel, s mint kiderült a cég ad sportkártyát, amivel ingyé járhatok... ha így se teszek semmit magamér', akkor fő'det rám

    viszont itt is szembejött a cipőprobléma... nem lehet ezt ócsón megúszni sehogyse :( )
  • IMYke2.0.0.0
    #186336
    Hát ez nehéz volt, kismókusok.

    "Bioshock: Infinite - Clash in the Clouds" - és csak az első "pálya" - ha jól számoltam, olyan 8-9 nekifutással lett meg.

    KÉP:
  • TBTPumpa
    #186335
    Pedig Ingame jó is lenne, csak a menüben csesződik szét.

  • TBTPumpa
    #186334
    Majdnem jó!





    Bármilyen módosításkor ez történik. Látom, ez a játék nem szereti, ha piszkálják a fájlait.
  • DarkSector
    #186333
    És DDR5? :D

    ---->

    Jövőre érkezhet a Windows 9?
    Érkeznek az első pletykák a következő Windows verzióról. A Threshold kódnevű projekt hamarabb itt lehet, mint hinnénk.
  • grebber
    #186332
    Most olvasom idén már szállingóznak majd a DDR4-es ramok!
    Lehet év végén esedékes lesz a gép csere.... vagy nem!
  • Rapid81
    #186331
    Némi iróniát érzek a betűidben.
  • Tinman #186330
    "edzésen elbucsuztunk"

    Csak nem?
  • IMYke2.0.0.0
    #186329
    Most jövök STEAM-játékból.
    Igaz, reggel fellépek és gyakorlatilag mindennap este 7-8 között lépek csak le a STEAM-ről.
  • Rapid81
    #186328
    Akkor én lemaradtam valahol. Pedig a híreknél ma este 7-re van ez kiírva, nem tegnapra.