311802
  • Tinman #187694
    5 h&r ingyen jár a másikon meg cirka 1 éve freeleech van ;-)

    Ezt csinálom enkóron: Ami nincs fent másikon abból 5-öt onnan szedek, majd onnantól nem érdekel. Minden hónapban újabb 5-öt szedhetek. Sima ügy, foglalkozni se kell vele, nem kell a gépnek sem mennie.

    Feliratos sorozatokat, meg lehet kalózéktól szedni, 0-ra teheted.

    Sajna, ha akarnék se tudnék visszaosztani ezzel a zéró ADSL kapcsolattal. Az itt jelenlevők 98%-nak jobb netje van :-/
  • Moby
    #187693
    +1 :D
  • Tinman #187692
    Wantonly!

    Király vagy! Feltudtam venni végül azt a rohadt rúnát... de hülyén oldották meg. Atyaég ^^

    Amúgy Demonis + Hades is már totál ki van takarítva. Kb. mennyi lehet még hátra a játékból? Nem unom, csak közben jött +10 cím, amit mocskosul le szeretnék tolni, így nem ártana tudnom mennyi még a célig.
  • Micsu
    #187691
    ezzel csak az a gond hogy a legnépszerűbb magyar oldalon ha hit & runolsz akkor bünti
    bár én azt az oldalt nagyon ritkán használom
  • Tinman #187690
    Pontosan azért fizetsz az adathordozók után az Artisjusnak díjat, mert idehaza TELJESEN TÖRVÉNYES MAGÁN CÉLRA filmet és zenét letölteni. Visszaosztani már nem.

    Tehát, majd ha tilos lesz, akkor nem csináljuk, addig meg fizetjük már a TABLETEKRE is a szerzői jogdíjat.
  • Zóanagyvarázsló
    #187689
    Figyelembe véve, hogy a harmadik részt lehúztad, az első rész pedig első kézből nem tetszett, ez a minimum ahhoz, hogy egyáltalán bottal megpiszkáljam.
  • Zóanagyvarázsló
    #187688
    Akinek nem tetszik a Deus Ex, az meg is érdemli a büntetését. Mondjuk a pokolban úgyis külön bugyor vár titeket.
  • Tinman #187687
    Nagyon is egyetértünk! Ha PC-re kijönne a Fable 2 meghajolnék, a Fable 2 ugyanis SZERINTEM a legjobb Fable.
  • Zóanagyvarázsló
    #187686
    Ismerős szöveg, magam is leírtam jó párszor (nyilván nem mentesítés, de létező különbség), most itt direkt nem mentem bele, ahogy az sem lenne jó, Dzsinivel váltanánk wall of texteket.

    Mindenesetre - ez még talán elfér itt, hiszen rövid és egyértelmű - fontos még emellett a szolgáltatások közötti különbség, legálisan játszani olcsó és kényelmes, más médiumok esetében viszont már lehetnek komoly problémák, ha az embernek minőségi elvárásai is vannak, illetve hangsáv és felirat terén "speciális" igényekkel rendelkezik.
  • wantonly
    #187685
    A 4. kötetet, a Varjak Lakomáját olvasom jelenleg és egyetértek az utolsó mondatoddal. :)
  • Botond #187684
    Mi is imádjuk. Még 15 év, elmennek a kölkök egyetemre és miénk az éjszaka. Kivéve, ha mégis belevágunk a harmadikba, akkor nem 15 év, hanem 20. :)
  • wantonly
    #187683
    Én mostanában rákaptam a mozira asszonnyal, csak egyre kevesebb az olyan film ami jó és érdemes rá elmenni.
  • Botond #187682
    HBO adja, de az nincs az albérletben. Mondjuk tavasszal elkészül az új lakásunk, de ott se lesz HBO szerintem. Ha még se nem olvastad se nem láttad, akkor a könyvekkel kezd, azok 100x jobbak, mint a sorozat, ami nagy szó, mert a sorozat se kispálya.
  • DarkSector
    #187681
    "Sok embernek már azért sem opció a warez mert nem nyújtja azt a szolgáltatást mint az eredeti"

    ez így van.

    meg az árcédulák is másképpen alakulnak kb 1-1.5 éve mint azelőtt.
  • Micsu
    #187680
    Sok embernek már azért sem opció a warez mert nem nyújtja azt a szolgáltatást mint az eredeti
    én játékot utoljára 2010ben warezoltam, filmet meg sorozatot és zenét szoktam ritkán (többnyire sorozatot), filmem is van vagy 300db eredetiben, sorozatom is van pár, nameg zeném is, bár ott a digitális elég nagy lehúzás de a kedvenceim azért megveszem
  • wantonly
    #187679
    Amúgy, ha jól tudom a Trónok harca filmsorozat csak DVD formában lett kiadva? Egyszer biztos megveszem (ha megjelenik), hogy a könyvek mellé meglegyen blue-ray formátumban az egész, valami szép díszdobozos kiadásban. :)
  • Botond #187678
    Moziba én is. Minden évben. 1x. :D A gyerekek előtt színházba is 10x többet jártunk, moziba meg átlag heti 3x. :D

    Köszi! :)
  • wantonly
    #187677
    Nekem is minden program, játék eredeti most már, az OS-től kezdve a szövegszerkesztőig. Amit nem vásároltam meg abból ingyenes verziót használok és szinte mindennek van ingyenes megfelelője.

    Játékokat már kipróbálás miatt sem warezolok. Egyetlen bűnöm, hogy filmeket, zenét még szoktam letölteni... Viszont ez mellett moziba is járok.

    Amúgy Boldog Születésnapot!
  • Botond #187676
    Tényleg csak időhiány miatt. :D Gimnazista/egyetemista koromban én is lewarezoltam minden szart (jó nem én, én csak kaptam havertól, ő töltötte a netről, én azt se tudom hogy kell/lehet:D), mert bár már akkor is ekkora volument vettem, a szabadidőm nem töltötte ki. Aztán összeköltöztem egy csajjal és idővákuumba kerültem. :) Ennek már több mint 15 éve, azóta nem láttam egy bit warez cuccot se.
  • IMYke2.0.0.0
    #187675
    Akkor jól emlékeztem, hogy ezen jeles csoport tagja vagy.
  • wantonly
    #187674
    Ok, értem. De szoftverek esetében is "eltűrés" van, aztán néha lecsapnak 1-2 szerencsétlenre és lecsukják pár évre.
  • Botond #187673
    Se játék, se film, se sorozat, se oprendszer, se office, se semmi. 2 gyerek mellett évente 9 hónapnyi lemaradást halmozok fel minden terén, a Tesco-Auchan 200-1000 forintos dvd-turkálókban is találok mindig új és jó címet. Két hetente kb egyet tudunk megnézni az asszonnyal, plusz régi címeket is újra szoktunk nézni. Sorozatokat szoktunk néha drágán venni, most is várom trónok harca 3. évadot.
  • Dzsini
    #187672
    Ahogy az első hozzászólásban írtam: a szoftverekre ez alábbi egyáltalán nem vonatkozik, annak a használati jogát te csak a gyártótól, vagy annak jogosult terjesztőjétől vásárolhatod meg, ott nincs igazából jóhiszeműség (még akkor se, ha a Windows a kalózpéldányokat használókat "szoftverhamisítás áldozataként" eufemizálja).

    Amit írtam az a médiaanyagokra - hangzó, képbeli - vonatkozik (a könyveknél picit más a dolog, ott a reprográfiai törvény még benne van a mókában, de arra most nem térek ki).
  • grebber
    #187671
    Droidra is van de ott kb csak a Jewels-el játszok :D
    Minden más pc-re kell!
    Mindkettő be lesz rántva egyszer.
    Indiegala-t várom hogy legyen még egy jó game legalább vagy happy hour szervezkedés ás akkor a Ravensword már meglesz olcsón!

    Akkor ismerném el a fejlesztőket ha a droid letöltés mellé adnának steam kulcsot is
  • DarkSector
    #187670
    nm...mondtam, hogy jó köszönteni az öregeket. :D
  • Botond #187669
    Kösz! :)
  • DarkSector
    #187668
    Warezba ha számit a kipróbálás akkor én is warezolok. Néha ezt azt belenézek mint most a MGR-et hogy miképpen fut, milyen az irányítás, de anno megvettem és végigvittem x360-on.

    Chungee haver sem warezol, ő még tudtommal kipróbálásképpen sem.
  • DarkSector
    #187667
    +1 Botond kellemes 35.-et!
  • Botond #187666
    iOS címek, arra meg is van mindkettő. Raven jópofa, Isabel nagy csalódás és instant delete volt (nem dió klónra számítottam).
  • grebber
    #187665
    Iesabel -75 % 3.5 euro

    Várjuk szeretettel a Ravensword nyomdokain , mivel ez is még ebben az évben garantáltan ott lesz az egyik bundleba!
  • wantonly
    #187664
    Elég rossz az ez egész szabályozás, az Artisjus pedig aztán mindennek az alja. :(

    Van olyan internetes vidóblogger (nem is egy), aki nyíltan hirdeti a warezolást, sőt tutorial videókban el is magyarázza, hogy kell letölteni valamit torrentről. Ezekből a lewarezolt játékokból csinál aztán gémpléj videókat, amivel pénzt keres a nézettség után.

    Végül is ez alapján ő is csak egy részletet mutatott be a teljes műből és teljesen legális amit csinál?
  • Moby
    #187663
    Ebszolájte nem elvi alapot keresve, de a film azért a moziban megkeresi a pénzit. A sorozat, amit nem sugároztak neked, ott a reklámidőt nem kalkulálták neked. Ettől persze még nem kérdéses sem jogilag, sem morálisan a kár. A játékoknál viszont az egyetlen pénzszerzési módot veri veresztbe a wrz. És a demówarezesek jóval kevesebb arányban vannak, és jóval kisebb aránybnan demówarezolnak, mint amit elhitetni szeretnének.
  • benőmenő
    #187662
    Nem vagyok olyan sértődős.
    Már csak azért sem, mert az elmúlt 2 évben jópár játékot vettem meg, mert a "demowzás" alatt megtetszett, sokszor az első 1-2 pálya alapján nem is vittem tovább csak már a legállal. Ellenben az itt agyondicsért deus ex-el pórul jártam.
  • Dzsini
    #187661
    A torrentezés - jellegéből adódóan - elég szürke terület. (néhány hónapja volt egy jó órás rádiós beszélgetés egy hatósági nyomozó részvételével, az alapján írom az alábbiakat)

    Hiszen elvileg te jogosult vagy arra, hogy egy jogvédett műből saját célodra, vagy oktatási, kulturális célre - forrásmegjelöléssel - idézz, akár nyilvánosság előtt is. Nem kell jogdíjat fizetni azért, ha egy még élő költő egy verséből egy írásodban idézel, vagy azt a nyilvánosság előtt elszavalod - megosztod másokkal (természetesen forrásmegjelöléssel). Ezt használják ki pl. az egyetemek környékén létező fénymásolószalonok, ahol mondjuk a címlap és a tartalomjegyzék kivételével "idézeteket" árulnak egy könyvből - hiszen nem teljes mű, nem vonatkozik rá a védelem.
    A torrenten te leech közben nem a teljes művet sugárzod vissza, tehát akár azt is lehet mondani, hogy te csak idézel belőle mások számára - az, hogy itt byteokról van szó és nem versszakokról, az jelenleg lényegtelen.

    Mivel ezzel igazából nem érdemes sok mindent kezdeni - van nagyobb hal is a tóban, így a hatóságok is inkább a seed szerverek, az elsődleges megosztók, és például az SMS warezosok irányában dolgozik, hiszen ott egyértelmű a jogi helyzet, a teljes művet egy (szinte bizonyos, hogy jogtalan) forrás sugározza. A hatóság ezért is lép be pl. privát torrentoldalakra (és ezért foglal le pl. trackereket), hogy ott kikeresgélje azokat, akiknél egyértelmű, hogy seed szerverként működnek, részt vesznek a release-ekben, mert ott nincs jogi csűrcsavarás.
  • jarlaxxe
    #187660
    Én is így látom, másodikból nem igazán kéne semmit átemelni a harmadik részbe.
  • grebber
    #187659
    Off:

    Aki esetleg tudja ,hogyan kell a steam-es Mount and Blade-et magyarítani kérem jelezze!
  • TBTPumpa
    #187658
    Csupa jó dolog van benne. Harcrendszer, ismétlődő ellenfelek és helyszínek, kidolgozatlan karakterek, összecsapott történeti elemek, rettentő szánalmas DLC-k (spoiler miatt nem lövöm le miről szól az egyik). Ha csak a felét emelik át a DAIQ-ba, már jobb lesz a játék, mint a második rész volt.
  • RoboKutya78
    #187657
    Stealth Bastard Deluxe
    Dungeonbowl
    Még mindig megvannak csereajánlatokat kérek:)
    esetleg Arma bármelyikért odaadom őket
  • ratgab
    #187656
    Pont ezaz, hogy nem biztos, hogy a csupa jó elem kerül át. Egyfajta megérzés ez részemről, hogy nem lesz annyira Origins-es majd mint várjuk.
  • Zóanagyvarázsló
    #187655
    Engem érdekel a második rész, a problémái ellenére, ha nem jönne új rész, akkor is.