311802
  • IMYke2.0.0.0
    #190380
    Ne kezd... nézd, kinek írtam az üzenetet, és mikor belevágódtam a témában, akkor Rapid81-nek Totti5 üzenetére írt válaszával szemben írtam, hogy "de"...
  • Shep
    #190379
    Egy kérdésem lenne! Konzolon van SweeFx? Nincs? Akkor asszem el is dőlt a kérdés és lehet zárni a vitát :D
  • tomsolo
    #190378
    "S mivel egyetértünk, "

    mármint magaddal? :D
  • IMYke2.0.0.0
    #190377
    Így van.

    Én például 10-18 FPS-sel játszottam végig. Élveztem a játékot? Még szép.
    Örülnék a FullHD + minden max (TressFX ON, még szép!) és mindezt monitorról lefolyó 60+ FPS-sel: még szép, minden álmom!
    Ha 2014-ben vennék PC-t, alapoktól, vennék bele SSD: kihagyhatatlan.
    Kell 200.000+ Ft-os PC a maxon (SSD, 60 FPS, Tress FX, mint grebber-maxon) futtatáshoz: bizony kell.
    S mivel egyetértünk, ezért mentem bele ebbe az egész meddő beszélgetésbe Rapid81-el is.
  • tomsolo
    #190376
    Azt azért ne felejtsük el, hogy a nextgenek a Tomb Raidert DE-t egyébként is elég egyszerűsített beállításokkal futtatgatják, pl nézzétek meg a videókat mi történik ott a távoli tereptárgyakkal pl hegy.

    Mindkét stuffon áll vagy 30 poligonból míg PC-n ez messze nem így van és akkor még a majdnem nextgen konzolos, recés AA beállításról nem is beszéltem.

    Egyébként szerintem is össze lehet rakni 200k alatt gépet - SSD nem kell hozzá egyébként - hogy a TressFx igazán lobogjon.
  • kjhun
    #190375
    Net:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Felénk, a szomszéd (Tarr, ez volt nálam is 3.5 évig) szokott időnként elmaradozni a csekkel, általában fél hónapot szoktak várni vele, bár lehet volt néha több is. Ilyesmi itt nem volt, hogy üzenet a böngészőben, hanem egyszerűen kikapcsolták a netet. Ha, befizették az elmaradást, és beszóltak a központba (Szekszárdra), akkor általában pár óra alatt, néha 1-2 nap múlva már volt. De, most a nyár vége felé, elmaradtak az Aug.-i csekkel és talán a korábbiakkal is. Az Ügyfélszolgálat szerint kikapcsolták náluk (2* is megnézték!) és mégis volt vagy ~3 hónapig net. Valamikor Nov.-ben kapcsolták ténylegesen ki. Ha, jól gondolom ezt semmiképp nem fizettethetik ki velük, mivel az ő rendszerük szerint, már Aug. valamelyik napja óta ki van kapcsolva náluk. Csak ő náluk volt valami hiba a rendszerben.

    Az Invitel mit csinál, mennyit vár általában az ilyen esetekben, az jó kérdés.
  • IMYke2.0.0.0
    #190374
    Öööö.... most tényleg vagy?

    Én írtam, hogy gémer PC, erre jössz azzal, hogy miért hívom annak, és írom neked, hogy akkor nevezzük "irodainak", ha annyira akarod - érted?: IRÓNIA - , és akkor jössz egy ilyen hozzászólással.
    Úristen!
  • Totti5
    #190373
    Én annyit mondtam h 200 k alatt nincs fullhd 60fps hajas TR. Semmi mást erre jött egy kozepkategorias konfig ami nem elég hozzá.
  • Zóanagyvarázsló
    #190372
    De ha azt mondod, hogy a 200k blöff, akkor nem mindegy, hogy az ellenoldalon 190 vagy 150 rongyról beszélünk. Az előbbi esetben például nyilvánvalóan nem mondott nagy hülyeséget Totti.

    A 60 fps pedig nyilván ahhoz kéne, hogy le is nyomja a PS4-et, és valóban jól vigye maxon, hiszen ez volt a kiindulás. PS4-en nem fut rosszul, de eléggé jól sem.

    Tehát jelenleg 190k vs 120k tudja ugyanazt a nem makulátlan minőséget maxon. Miben áll akkor a nagy vita? (Bár kikapcsolható TressFx és esetleges FIX 30-ra lockolhatóság miatt természetesen a PC látszik győzni itt, csak nem eléggé "max".)

    Pár éven belül lesznek hagyva a konzolok hardveresen, valószínűleg én is PC-n fogom játszani a TR-t, csak most ne túlozzunk. Van mit szégyellni enélkül is az új konzolok erején, kínálatán és magán a "Definitive" Editionön.
  • wantonly
    #190371
    Én 2k-ért vettem egy Microsoft Wheel Mouse Optical 1.1A-t, még ott lapult az egyik bolt raktárkészletében. Egyszerű, játékra (is) tökéletes.

    A régi IntelliMouse-t már vagy 10 éve nyúztam, csak már elkopott külsőleg, de ugyanolyan jó. Manapság a francért nem gyártanak már ilyet. :(

    Ellenben jó drágán lehet venni un. gamer egereket és egy nagy szar a legtöbb.
  • ZsZso
    #190370
    Mekkora egy mázlista vagyok, hogy én a kék pirulát választottam. Fingom nincs mire való a TressFX, így nem is nagyon hiányzik. (megnéztem ... *irónia on* hát e nélkül tényleg nehéz volt eddig élnem :D)
  • Rapid81
    #190369
    És melyik konzol is viszi a 60 FPS-t? Sorolod?
    - ?
    - ?

    Igen, a bill+egér teszi ki a gép árának 50%-át... Ha 10k-s egeret veszel, akkor sincs 200k a gép és eredeti Win7-tel sincs.
  • Zóanagyvarázsló
    #190368
    Egyébként meg Diablo III-hoz PC-n állítólag erősen ajánlott az SSD. Kíváncsi leszek, hogy PS4-en milyen lesz.
  • bon
    #190367
    Ez így van, nálunk kb 800 főnél kb 100gb-ot foglalnak el a munkához tanuláshoz szükséges dolgok. Persze ez a kvótának köszönhető, mert lennének akik megpakolnák a szervert. tanulóknak 25mb-os a kvóta, dolgozoknak max 1gb, kivlteles esetekben engedek csak többet.
  • wantonly
    #190366
    De, a 2560*1440(1600) és 60+ FPS + TressFX az igazi gémer célja...

    Akkor én nem vagyok igazi gémer, mert megelégszem az 1920*1080 felbontással, medium-high beállításokkal, ultra realisztikus hajszálak-, sallangok nélkül és erre még az én olcsó "irodai gépem" is képes.

    SSD téma: kellene, de inkább még várok olcsóbb árra és nagyobb kapacitásra.

    Ha ma állítanék össze gépet elsőként az SSD-t választanám ki, szerintem is megkerülhetetlen.
  • Zóanagyvarázsló
    #190365
    TressFX-szel ez biztos tudná a 60 fps-t? Másrészt a 2-3k egérre és billentyűre annyira nem sok, hogy böngészéshez is kell nekem 4k-s egér. Nincs nagy igényem, de ma ennyibe kerül olyan egér, ami a régi 1k-s kínai egerem szintjét és funkcióit megüti. A boltban persze közölték, hogy nem számítsak rá, hogy addig kitart, mint az, ez már sokkal inkább fogyóeszköz :(

    Mellesleg kihagytad az oprendszert is, szerintem a TR gépigényéhez az is hozzátartozik.
  • bon
    #190364
    Nálam még a full hd se cél ha játékról vsn szó. Mindig az adott monitorom natív felbontása.
  • zorrobomber
    #190363
    Konzolokhoz hasonlítgatás volt... és akkor jösztök itt SSD-vel meg FullHD+-al. Tényleg nincs jobb téma? :)
  • Rapid81
    #190362
    Nem, nem erről van szó, hanem a TR-ről. Te keverted ezt ide...
  • Rapid81
    #190361
    #190154: TR-ről volt szó. Konzol vs PC
    #190326: Nem 200k egy TR-t maxon futtató PC
    #190356: "az is kevés mindenhez"

    Na most akkor döntsd már el te is, hogy mihez szólsz hozzá és miért vitázol. Köszönöm. Befejeztem, mert megy a másik dolgainak kiforgatása. Meg ha nincs SSD, akkor már nem fut a TR maxon...

    Nekem meg a leírtnál gyengébb AMD gépem van és maxon futtatja a TR-t és nem volt 200k, ahogy a listázott gép sem annyi és max + 2-n futtatja a TR-t.

    Befejeztem, mert még a feketén-fehéren leírt dolgokba is bele tudtok kötni, meg a félrebeszélés is megy...
  • ZsZso
    #190360
    Bár nem ismerem ezt a Gigabyte c. játékot, de a kódot (GA-970A-DS3) nem akarja elfogadni a Steam.
    UI: és a DDR3 -asat se

    "Ma ilyen kákán is csomót hangulatod van...?"
    Imy csak ma ilyen, Te meg mindig :P. Félted a pozíciód, mi?
  • Dzsini
    #190359
    Ahogy én visszaolvastam ez attól függ épp ki szerint :)

    Akár lehet arról is szó...
  • Totti5
    #190358
    Biztos,de most nem arról van szó.
  • zorrobomber
    #190357
    Mert a konzol elég mindenhez?
  • Totti5
    #190356
    Ennél jóval erősebb AMD gépem van és az is kevés mindenhez és nem 150 ezer... Amúgy mi az hogy 2-3k Bill egér? Ennyire ne legyünk igénytelenek + Windows.
  • Rapid81
    #190355
    Szóval akkor ez neked egy irodai gép?

    AM3+ AMD FX Series 8320 X8 BOX: 35.500
    Gigabyte GA-970A-DS3 (AMD-AM3+): 18.990
    SAPPHIRE HD 7870 2GB DDR5 OC (11199-19-20G): 45.990
    DDR3 G.Skill 8GB/1600 (F3-1600C11S-8GNT): 17.500
    Seagate 1.0TB Barracuda 7200.14 (ST1000DM003): 13.990
    Chieftec 500W BOX (GPS-500A8): 10.990
    Ház - SHARKOON Vaya: 8750

    Fura elképzelésed van akkor egy irodai gépről. Ma ilyen kákán is csomót hangulatod van...?
  • ZsZso
    #190354
    Na, ezt se grebber nyerte! :)
  • kifli
    #190353
    2 játékot próbáltam ssd-ről, egyik a battlefield 3 a másik pedig az arma volt. Mivel kevés ramom van (4Gb), így emiatt volt lassú a betöltés, de mióta bekerült a gépbe az ssd, nem is kell rá telepíteni a játékot, mert használja virtuális memóriaként meg cache-ként.


    Ígyis gyorsabban tölt be, mint simán hdd-ről. Villogó textúrát pedig már rég láttam :)
    Multiban pályaváltás után általában az elsők közt vagyok akik belépnek a szerverre.




    #190340 Nekem csak win van ssd-n, meg a gyakran használt (böngésző, photoshop és hasonlókj), illetve autómatikusan induló programok. Így van a 120-ason (111Gb-nek írja win), ~20Gb szabad hely.
  • IMYke2.0.0.0
    #190352
    Akkor hívjuk irodai gépnek. Jobb?
  • Rapid81
    #190351
    Wow, nyertem egy Velvet Assassint!
  • IMYke2.0.0.0
    #190350
    Oké, értem. Hagyjuk.
  • Rapid81
    #190349
    NEM gamer PC-ről volt szó. Arról volt szó, hogy 200k+ egy TR 2013-at maxon futtató gép. Nem, nem annyi. Miért lovagolsz ezen a gémer PC-s dolgon, amit ráadásul te kezdtél el hajtogatni? Egyébként meg, amit felsoroltam, az még itt is pár embernek nyálcsorgatós kategóriájú gép lenne, véleményem szerint és még ez sincs 200k.
  • Rapid81
    #190348
    RAGE, MP3, GTA4 5-10 másodpercen belül betölti a pályákat és mindössze egy szerencsétlen 500-as Green WD van alattuk.
  • IMYke2.0.0.0
    #190347
    Vehetsz 90 ezerért is gémer PC-t... olyan is.
  • IMYke2.0.0.0
    #190346
    Rossz emberrel kötekszel: én éppenséggel nem szeretem az SSD-ket, mert kicsi a hazsnos tárkapacitásuk és cserébe pofátlanul drágák.
    De, azzal még én is tisztában vagyok, hogy ha valaki 2014-ben PC-t játékra (és nem locsiflecsi fészbúkra) vesz, annak az SSD-t bizony bele kell kalkulálnia a vásárlási végszámlába.

    RAGE, Max Payne 3, Skyrim, GTA 4 (és majd az 5) és mág sok tucat játék masszívan tekeri a SATA 2/3 HDD-ket, cserébe ülhetsz a tippek olvasgatása és a betöltőképernyők előtt 20+ mp-kig, akár erős a géped, akár nem.
  • Rapid81
    #190345
    "Ha az a cél, hogy a nextgen szintet hozza egy PC"

    Az én gépem jelenleg is veri a nextgen szintet. Láttál már videókat az istenített nextgenről?

    És egyébként meg arról beszéltünk, hogy nem 200k egy a TR-t maxon futtató gép. Be is bizonyítottam, most meg megy a csűrés-csavarás, hogy de ez, meg az még "követelmény". Nem, nem követelmény. Amit leírtam, az viszi maxon a TR-t és nincs 200k. Pont.
  • Dzsini
    #190344
    Se a PS4-ben, se az XboxOne-ban nincs SSD gyárilag.
  • genndy
    #190343
    Egyetértek Rapiddal, nem az. Abból az árból akkor inkább jobb VGA-t érdemes venni.
  • IMYke2.0.0.0
    #190342
    Nem szaladt el sehová az a ló [nincs is].
    Arról beszélünk, amire egy igazi PC gémer vágyik, ha a Tomb Raider 2013-ról van szó [és amit a konzolon játszók nem kaphatnak meg, még a Definisön Edisönnel sem].

    Ha az a cél, hogy a nextgen szintet hozza egy PC, akkor is kell az SSD - mert azokban az is van, és kell bizony a nem töltöképernyő előtti malmozáshoz.
  • Rapid81
    #190341
    Sosem volt alapkövetelmény. Attól a játék fut maximum grafikán... Lehet neked az az álmod, de nem követelmény.