311802
  • zorrobomber
    #192872
    Szerencsére az AI gondolkozása közben is tudsz pl. menteni, stat-okat nézni, városokba benézhetsz, szóval ilyenkor én is gondolkozni szoktam :) Persze nekem nem is gondolkozik sokat még large térképen sem, nyilván van egy szint ami felett már idegesítő.
  • Dzsini
    #192871
    Nem kell óriási térképen játszani - egy small - medium térkép 2-4 ellenféllel valószínűleg a vége felé is pörgős marad. Otthon az erőművön meg lehet játszani a huge térképeket 12 ellenféllel :D
  • Micsu
    #192870
    sztem meg igen mert utálom ha 10 perceket kell várni még lép egyet az egységem vagy gondolkodik az ai
  • Dzsini
    #192869
    Bármelyik Civ megfektette a játék vége felé az adott korszak gépeit, főleg nagyobb térkép, több AI mellett :)

    Én még Amigán kezdtem az első résszel, ott azért komoly 10-20 perces AI körök voltak egy jobban elhúzódó játékban.
  • zorrobomber
    #192868
    Körökre osztott, tehát nem oszt nem szoroz. A kidobálás rosszabb, de csak nagyjából 100 körönként hullik ki általában a hozzám joinoló. Nekem meg max. egyszer volt CTD-m, kb. Gods and Kings-nél vettem meg.
  • Renjike
    #192867
    Valaki meg tudna szánni egy Zavvi kóddal? :)
  • Micsu
    #192866
    még az elején, olyan 2000 környékén meg képregény az egész :P
  • Dzsini
    #192865
    Az iPad 9,7 colon 2048x1536, a Macbook Pro 13 colon 2560 x 1600, 15 colon 2880 x 1800 - a gyártási minőség itt tart, egy jól beállított oprendszerrel nem hangyafülnyi betűket kell olvasni rajta.
  • Dzsini
    #192864
    Ultrabook a specifikáció neve (Intel védjegy), van HP, Acer, Sony, Dell - sok cég gyárt ilyesmiket :)

    Specifikáció nélkül is van több érintős-tabletes módú Win8 laptop. Arra vigyázz, hogy ne WinRT-s legyen.
  • zorrobomber
    #192863
    Nem overkill egy kicsit a 2880 x 1620-as felbontás egy 15 colos monitorra? Ráadásul tablet-nek az már akkora hogy meg is reggelizhetsz rajta...
  • Botond #192862
    Az első bruttó 500k, hmhm, ez kellemetlen beszélgetés lesz az asszonnyal. :o
  • Dzsini
    #192861
    Egyszerűen ez egy más közönségnek járó, más stílusú dolog (zorrobomber első linkelt írásában ki is van emelve sokszor) - egyszerűen van az a fajta játékos, aki azért vesz meg / telepít fel egy játékot, mert órákon át (vagy még tovább) játszani akar vele. És léteznek is ilyen játékok.

    És vannak ezek a játékok / időtöltések, amik naponta néhányszor pár percet visznek el az idődből (lásd: megeteted a Tevédet). Például használhatod arra, hogy amíg az emlegetett töltőképernyő van a játékban, vagy épp a buszon nem tudod elővenni a könyvet, amit olvasnál, vagy a vécén már minden légfrissítő hátulját kiolvastad, akkor elszórakozol vele. De minden nap egy pár percet rááldozol, és ezt általában díjazza is a játék (pl. napi feladatokkal, stb.).

    Egy Civ 5-öt nem tudsz naponta 5x2 percben játszani, és egy DK-t (vagy Clash of Clanst vagy akármit) pedig nem lehet 12 órában játszani. Nem kell az egyiktől elvárni a másikat, mert nem arra találták ki.

    mindattól függetlenül, hogy a DK esetén még ennek a stílusnak a kivitelezésébe is kerültek hibák, de van bőven a saját stílusában kiválóan elkészített hasonló játék
  • zorrobomber
    #192860
    Az uccsó mondatért elnézést, belekavarodtam kicsit, de talán nagyjából érthető mit akartam :)
  • zorrobomber
    #192859
    Olvasd el az általam linkelt két cikket. Ha nincs kedved, leírom röviden: el kell fogadni, hogy van egy új piac, a casual. Ezek nem nekünk szólnak. A másik cikk pedig: igenis érdemes figyelemmel követni a mobil piacot, mert ha azt gondolod hogy a mobilos játékok szarok, az csak azt jelenti hogy rossz játékokkal játszol :)

    Nem győzöm eleget emlegetni, a Sorcery 1-2 visszahoztam és még hozzá is tett(!) a gyerekkori lapozgatós könyvek élményeihez. Zene, hangulat, irányítás(térkép!), tökéletesen passzol minden.
  • Botond #192858
    Utoljára olyan 1 éve foglalkoztatott a kérdés, azóta nem néztem a témára, szóval kösz neked is meg Dzsininek is a tippeket. Neked különösen a sony tippet, megnéztem a viaokat, már van egész értelmes cuccuk is ha jól látom.

    Ez nem tűnik rossznak.

    De ez se szar.
  • IMYke2.0.0.0
    #192857
    A Cinikus Britünk 'kedvelt' egy videót a napokban, ami épp a Dungeon 'nyílt tranzakciós lehúzásos' Keeper remake-kel foglalkozott.
    Tanulságos videó volt.
  • IMYke2.0.0.0
    #192856
    Én is csak azt vagyok hajlandó megvenni, valamikor 2016-ban, 5-10 euróért [szokásos: ha megérem].
  • IMYke2.0.0.0
    #192855
    A szülők sorsa válságos, tényszerű. Vagy minden idejük a pénzszerzésre, vagy - érthetően! - a gyerekekre megy el, s ezzel nincs is baj.
    A kevés szabadidő az, amit nem irigylek a szülőktől.
  • IMYke2.0.0.0
    #192854
    Nem saját bőrömön tapasztalva (és mondjuk látva, hogy mit művelnek az ilyen nyílt vagy álcázott mikrotranzakciós tapi-játékokkal) el tudom képzelni, hogy erre jó lehet.
    Csak az elmúlt évekbeli attitűdömet erőszakolnám meg azzal, hogy így "játszanék" egy-egy megvásárolt játékommal... ez maga a halál.
    Kábé olyan, mintha két töltés pálya képernyő között 1 hét telne el... miközben a közte történő eseménysort PC-n, egy ülőt helyben le lehetne tudni 20 perc alatt... [lásd mondjuk Aliens].
    Nem az én világom.

    Vonaton, repülőn, üzleti úton, előadásokon álmosan unatkozó egyetemistáknak, vagy dolgozóknak akár jó alternatív lehet [mindez a nyújtott teljesítménye kárára], de ez maga a zombulás.
  • zorrobomber
    #192853
    2 kapcsolódó mobilos hír:
    Welcome to mobile gaming angry Dungeon Keeper fans
    If you think mobile gaming sucks, you’re playing the wrong mobile games
  • Dzsini
    #192852
    Jól döntöttem, hogy már az elején úgy határoztam, hogy csak a GOTY-t veszem meg belőle.
  • Botond #192851
    2 gyerek mellett a max játékidő egy ültő/fekvő helyben max 2 óra. Azt bírja mind.
  • Dzsini
    #192850
    Bizony, és ezért mennek jól az ezernyi létező energia alapú játékok (legutóbb az itt is felemlegetett Dungeon Keeper) - egy-egy menetben 10 percet, negyedórát játszol velük, naponta 2-5 alkalommal, így nem pusztulnak bele az akkumulátorok, és ahányszor visszatérsz valami elkészült, valami új parancsot kiadsz... megvan az az élmény, hogy foglalkozol a játékkal, hogy haladsz előre, de belefér az idődbe egy kávészünet alatt.

    A folyamatos játék néhány óra alatt kivégzi a telefonokat, táblagépeket.
  • IMYke2.0.0.0
    #192849
    Kapaszkodjatok... Shepet már ugye nem érinti, de minket, későbbi tulajokat igen:

    "Egyelőre nem jön több tapasz az Arkham Origins-hez

    A Batman: Arkham Origins fejlesztéséért felelős Warner Bros. Montreal elmondta, jelenleg nem terveznek új patchet kiadni a játékhoz, ami elég szomorú, tekintve, hogy vannak játékosok, akik máig kínlódnak game-breaker bogarak miatt. Az elhatározás oka, hogy most minden energiájukat az új sztori DLC-nek szentelik. "
  • IMYke2.0.0.0
    #192848
    Röviden a témához: A tapi őrület rákfenéje = üzemidő.
  • zorrobomber
    #192847
    Oh, köszi, ezt is kipróbálom! :)
  • Dzsini
    #192846
    akkor már inkább ez :)
  • Botond #192845
    Meg ugye ez a sok intel vga. A 300 steames játékom 2/3-a el se indulna rajta...
  • DarkSector
    #192844
    ja bocs azt hittem onlive-on is fent van. :D
  • zorrobomber
    #192843
    Persze, csak kíváncsi vagyok egyáltalán mennyire működőképes az egész. Van egy olcsó 30ezres androidos tabletem, azon fogom kipróbálni este a demót...
  • Dzsini
    #192842
    Vannak Ultrabookok, van sok cégnek "tabletté szakítható" laptopja, ha win8 van rajtuk, akkor működnek azok így is. Mondjuk egy nagyobb térképen játszva megnézném milyen üzemidőt lehet kihozni belőlük, mielőtt az akkumulátor bemondja az unalmast :)
  • Dzsini
    #192841
    Ja jó, de ott igazából nem a gépen játszol, csak (mondjuk útközben horribilis mobilforgalom mellett) streameled a képet, meg visszaküldöd a "gombnyomásokat"... Azért az nagyon más világ.
  • zorrobomber
    #192840
    Sőt, nem csak surface-en van win8 ám. Bátyám most vett Sony Vaio-t, az is tablet/laptop és win8as. Vagy acer iconia. Drágák azért ezek, csak ezért én nem vennék. A Steam controller-re is kíváncsi leszek, azt is nagy lelkesen reklámozzák a civ5-el és kényelmesnek is tűnik ránézésre.
  • zorrobomber
    #192839
    De, én szóba hoztam az Onlive-ot is, és azt én se értem, hogy működne. Este kiderül, tippem szerint sehogy nem fog :D
  • Botond #192838
    Valóban.

    Egy ideje nem nézegettem mi a helyzet ezzel.
  • Dzsini
    #192837
    Szó nincs Onliveról. Ezek normális, Windows8(.1)-el szerelt táblagépek. Nem Androidos, és nem iOS-es, és nem Windows RT-s.

    Az elején azzal kezdődött a beszélgetés, hogy Microsoft Surface. (erre írtam, hogy nem minden Surface viszi, mert azok között van WinRT-s is)
  • DarkSector
    #192836
    Akko buta vagyok, az Onlive tuch része nem hordozható eszközökre van, hordozható érintős gépeken tablet vagy telefonon amin eleve van érintő azokon lehetséges telepiteni win8-at??? vagy én nem értem csak?
  • Dzsini
    #192835
    "win8 surface civilization 5" kulcsszavakra lendületből jönnek a youtube-os videók... én itt bent nem tudom megnézni, de a kis képek alapján pontosan úgy működik, amiről szó van.
  • lostprophet
    #192834
    Tessék, Surface Pro-n fut a Civ5 :D
  • Botond #192833
    Én offlineban is akarom tolni külföldön, ahol nem fizetnék dataroamingért (plusz ugye 3g-n ez nem is annyira hasít :D), szóval ez nekem sajna nem jó.