311802
  • Tinman #197685
    Soha nem használtam még Armageddon spellt :-)

    Pont az a bajom, hogy az én oldalamon is nagy veszteséget okoz és mivel soha nem használok tűzsebzés ellen 100%-ban ellenálló lényeket, hanem full holy team-et, így nekem az Armageddon örök skip. Be se szoktam írni a spellbookba, mert nem kevésbe kerül.
  • genndy
    #197684
    Igen, tudom :) Ezért is tetszik a rendszere. A banditák Level50-en is bőrpáncélban meg acélkarddal szaladgálnak (nem úgy mint az Oblivionban, ahol üveg meg daedra cuccokkal, brr), de bazi erősek és nagyokat ütnek, tehát kihívás a harc ellenük még akkor is. A varázslók sorozatban tolják rád a tűzlabdákat, de ugyanúgy csak egy szál köpenyben vannak, stb. Viszont a bossharcok meg umindig egy nagyságrenddel nehezebbek, tehát tök oké, hogy ha a mobokat könnyen le is nyomod, a főnök akkor is megizzaszt.
  • Botond #197683
    Igen, de egy kings bountyban pont a harc a lényeg és a szépség. A vége felé már 0 értelme van minden harcban benyomni az armageddon spellt és már nyertél is 0,0001% xpt a következő szint felé. Közben 2x töltőképernyő. Időpocsékolás.

    RPGnél is ugyanez. Megtámadtak az út szélén a rablók. Pistikeafőhősöm casts "megdöglötökmindazonnal", és megyünk tovább. Rosszabb esetben kijön a maximalista énje az embernek, és megpróbál lootolni, és akkor 5 perc alatt sikerül 5 coppert összeszedni, meg további 12 copper értékben a hátizsák 1/3-at betöltő szarokat, és ezzel a csapatom vagyona fel is szökkent 10000000000000000000000000017 copperra. Vagy otthagyhatom a szart, és bassza a csőröm, hogy ez így nem maxolás, ez így baromira nem maxolás. Tinman gondolom érti miről beszélek. :D
  • Botond #197682
    Pont ezt írtam, hogy mondjuk az alap goblin fejlődik veled, attól még nem lesz lvl50en nuclear blastja, ugyanúgy csak 1,2x dmg szorzós alapütése lesz. Neked meg amikor lvl1 vagy, akkor szintén csak ez az alapütesed van, de lvl50en már olyan stunütést tolsz, ami után belerakod a hátbaszúrást, ismétled 4x (mert azért a hpja nőtt, szóval nem esik össze az első ránézéstől), és mész tovább. Easy, de nem overkill.
  • Dzsini
    #197681
    A Skyrim többé-kevésbé ilyen amúgy, ott az ellenféltípusoknak van egy szint-intervalluma (többféle alakban, képességekkel), de mindent túl lehet fejlődni, és egy normál játék alatt lehet bőven problémás eseteket kifogni, ha csak rohansz az orrod után.
  • genndy
    #197680
    Nekem ez a megoldás a legszimpatikusabb amit írsz.
  • Dzsini
    #197679
    Én amúgy - persze játéka válogatja - szeretem, ha átmegy overkillbe a játék, és nem kell a (néha unalmas) grinddal foglalkozni, hanem elmélyülhetek a történetben, az interakciókban.

    A pofozkodás több játékban felesleges időhúzásnak érződik, és ott jót tesz, ha nem kell túl sokat foglalkozni vele, ellövöd a Nuclear Blastot (lásd Wizardry sorozat) és továbbállsz.
  • Moby
    #197678
    Ha ebből indulunk ki, hogy komolyabb AI-al kéne rendelkezzenek az npc-k, a veled folytatott harctól fog a legtöbbet fejlődni, vagy legalábbis azon képességei, ami a legyőzésedhez kell. Magyarán minél többször fogsz nekifutni a mobnak, annál kevesebb esélyed lesz legyűrni, míg egy idő után kvázi lehetetlen.
    Ez vajon mennyire darálná be a közönséget? :D
  • Botond #197677
    Meg ugye rpgben hiába lép szintet a mob (+3 hp, +2 dmg, +1 evade szintenként mondjuk), a főhös a szintlépésnél új skilleket is kap, tehát azért csak túlfejlődi az adott mobot, ilyen mob szintlépős játékokban csak az a fajta overkill érzés tűnik el, ami pl kings bountyban volt, de pl gothicok is ellaposodtak a végére, amikor már a trollokat/(vigyázat spoiler!)sárkányokat is 1shotolja az ember.

    Szóval jó az a szintlépősdi, csak okosan kell megcsinálni.
  • Sippie
    #197676
    infamousban sem úgy odateleportálnak, hanem házak közül, látótávon kívülről jelennek meg. Ők hogy a tökömbe jöjjenek elő máshogy?
  • IMYke2.0.0.0
    #197675
    Jó, ha "le tudom fejlődni" az ellenfeleket, de néha igenis ütközzek olyan hordába, főellenfélbe, aminél vért kell izzadnom, és nem csak button smashing miatt.
  • Dzsini
    #197674
    Annak is létezik olyan megoldása, ami valamennyire rugalmasabb - pl. egy terület mondjuk 10-25. szintű - tehát ha 2. szinten érsz oda, akkor 10. szintű ellenfeleket látsz, amíg a megjelölt értékek között vagy, addig mennek veled, 40. szinten viszont továbbra is csak 25. lesz az ottani csapat. Így valamennyire jobban irányítható, de mégis érezni, hogy nem egy statikus világban várnak az ellenfelek arra, hogy lemészárold őket úgy, hogy semmi csilivili képességet nem kell használni.

    Ha jól emlékszem volt is panasz nem túl rég a Kings Bountyra, hogy sikerült egy területet bőven túlfejlődni, és nehéz volt kihívást találni emiatt...
  • Shep
    #197673
    Számomra sokkal érdekesebb az amikor nem fejlődnek veled, vagyis ha olyan helyre tévedsz be ahol kemények a népek akkor lehet, hogy ott hagyod a fogad, ellenben akár megfelelő kitartással, ügyességgel akár le is gyűrheted őket. Ez így szerintem sokkal inkább megadja azt az érzést, hogy egy kalandot élsz át.
  • Sir Quno Jedi
    #197672
    A démonok/angyalok mi a tökömből jöjjenek elő?!!
  • Tinman #197671
    - Outrun tisztelgés
    - bullet hell shooter visszakacsintás a régi arcade időkre
    - stílusok, direkt pofátlan keverése + giccshabb + Fly me to the Moon
    - harcrendszer elég korrekt, magasabb nehézségi szinten jön ki az igazi mélysége, meglepődnél

    Megértem aki kultként tekint rá én sem vagyok vak, de NEM az én asztalom.
  • Moby
    #197670
    >A nagy előrendelést ne tartsd agyfasznak, hiszen a nép pontosan tudja, mire számítson: Újabb inFamous rész, csak szebb és jobb, talán hosszabb is.

    A sorozat kvázi rajongójaként engem nagyon zavart a tegnapi streamben, hogy gyak. zéró újdonságot láttam benne az eddigiekhez képest. Szebbebbszínesebbebb de még a testtartása is ugyanaz a főhősnek. Tehát pont a "jobb"-at nem láttam meg benne.
    Nyilvánvalóan meg fogom nézni, hogy ott van-e benne, de egyre kevesebb az esély, hogy day1 rohanok érte, figyelembevéve az elmebeteg nextgen árakat.
  • Sippie
    #197669
    a velem együtt szintet lép stílusnak semmi értelme, mert azzal totál fölöslegessé teszik a szintlépést.
  • Dzsini
    #197668
    Az apropót ez a képsor adta - főleg RPG jellegű játékokban fordul elő - kinek mi a véleménye a "veled együtt lép szintet az ellenfél" stílusról?
    Legyen mindig veled (nagyjából) azonos szintű a kihívás a játékban végig, bárhova is mész, vagy legyen lehetőség belefutni hatalmas túlerőbe (nem neked való szintű terület), és lehessen túlfejlődni bizonyos részeket, ahol meg haladsz, mint kés a vajban?

    Mindkettőre lehet bőven példát találni, bizonyára mindkettővel találkozott már mindenki. Melyik tetszik jobban és miért?
  • IMYke2.0.0.0
    #197667
    :))))))
  • Sippie
    #197666
    áhááá, szóval gamer alapműveltség... cöhh :D
  • Tinman #197665
    #197238

    :-)
  • Maak
    #197664
    Siman csak nem erti mi a jo egy pc jatekban, nem jatszott sztem semilyen pc jatekkal. Mas dolgok erdeklik, de elonye is van mert nem kell elkergetnem a gep elol. :)
  • Sippie
    #197663
    neked tetszett a bayonetta?

    az nem repepitív például? semmiből előjővő ellenfelek, n+1szer ugyanazt kell csinálni (hullacsapkodás :D )
  • Maak
    #197662
    Postal es bangbang erdekelne, listam :

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Gifts :
    Planets Under Attack
    Puzzle Indie Pack
    Just Cause
    Keys :
    Saira*2
    Musaic Box
    Yumsters 2: Around the World
    1953 KGB Unleashed
    Rig 'n' Roll
    Hacker Complete Bundle
    Overlord
    Overlord : Rising Hell
    Take On Helicopters
    Alpha Prime
    ARMA: Gold Edition
    Fish Fillets 2
    ARMA: Cold War Assault

    esetleg 3-5 kartya
  • Botond #197661
    Első évben-fél évben eldőlnek a dolgok, aki akkor nem áll ki magáért, mert új a kapcsolat, meg a lovagiasság, meg a tökömtudjami, az bizony csúnya dolgokat fog átélni hosszútávon. :)
  • Maak
    #197660
    En parom is szokott szolni a hobbim miatt, csak egesz mas megkozelitesbol.
  • IMYke2.0.0.0
    #197659
    12 órát lazán végiggurultam vele.
    Osztott képernyős kooperatívban is nyomtam, és haláli.

    Mondtam már, hogy odavagyok ezekért a mütyür versenyzősökért? :)
  • Tinman #197658
    Én meg eskü, már az elején elmondtam: Nekem nem system seller és untam az 1-2.-t így valószínű a 3.-tól se fogok padlót.

    De, hogy ne csak fujjogjak, leírom mi nem tetszett NEKEM az elődökben:

    - repetitív, tengernyi nagyon unalmas küldetés
    - semmitmondó, jellegtelen főhős, olyan mellékkarakterek, akikre már 1 héttel később sem emlékeztem, most meg már fogalmam sincs róluk
    - sztori nekem kevés volt
    - semmiből újratermelődő ellenfelek
    - n+1 x holt u.a. kell csinálni
    - többet lőttem benne, mint a CoD-okba összesen
    - az animáció rémálmaimban jön elő, pedig én ezen nem szoktam nagyon kiakadni, de itt zavart

    Nálam egy erős középszert ütött meg, 1x érdemes letolni, ha nincs jobb.

    A nagy előrendelést ne tartsd agyfasznak, hiszen a nép pontosan tudja, mire számítson: Újabb inFamous rész, csak szebb és jobb, talán hosszabb is.

    A Last of Us új IP volt, nótidog ide/oda.
  • Moby
    #197657
    Bár elakadt a téma egy egész más ponton, de a teljes képhez fontosnak tartom elmondani, hogy a tegnapi stream engem sem győzött meg, ezt meg egyenesen agyfasznak tartom még úgy is, hogy nyilvánvalóan sokkal inkább a játékok hiányáról szól, mint az adott játékról.
    Mindenesetre jó volna, ha olyan jó szórakozást nyújtana nekem, mint az első kettő, bár erre momentán nem sok esélyt látok a tegnapiak alapján.
    No ennyit szerettem vó'na az elejétő' elmondani :D
  • DarkSector
    #197656
    Én is érdektelenül állok előtte, mint egy Gta, csak annyi hogy bemennék hülyülni lövöldözni, az ideoda küldetésekkel ráunnék mint a szarra.
    Majd RDR 2-nél lesz sandbox kockulás itt nem.
  • Moby
    #197655
    Ó nem kell, ilyenre már tényleg nincs időm. Van egy motorstorm rc-m is vitára, gondoltam hátha majd azon, de el sem indítottam egyszersem (még).
    De ez határozottan jópofa. Multiban gondolom móka.
  • Botond #197654
    Most xbox liveon is akciós. :)
  • Moby
    #197653
    Ez a bangbangracing egész jópofának tűnik.
  • Tinman #197652
    Vennék egy Bundlestarsot, de ezek már megvannak, érdekel esetleg valakit? Csere, beszáll esetleg valamennyivel? :-)

    Expeditions: Conquistador - Steam link
    Rock of Ages - Steam link
    POSTAL - Steam link
    Bang Bang Racing - Steam link
    Kaptain Brave - Steam link
  • Shep
    #197651
    A reduxot, hol?
  • grebber
    #197650
    Annak tükrében hogy ingyen osztogatták drága 1 dollárért
  • Moby
    #197649
    Ez az egész téma nem szól semmirőlsem.
    Talán ezért is van ekkora rajongótábora. Lebukásmentesen lehet tolni bele a flame és bezzegposztokat :)
  • Shep
    #197648
    Na de mondom, egy ilyen vackot mi is össze tudnánk hozni szerintem :)
  • lalakov
    #197647
    Megvettem droidra a Deus Ex: The Fallt. Szépen fut, az irányítást szokni kell, de játszható. Minden fejleszthető, mint pc-n.
  • Shep
    #197646
    Jogos, lényegében a semmiről beszélgettetek, mert értelme az nem sok volt. :)