311802
  • arty
    #200851
    annyira nem ingoványos az és természetese a reklámköltséget az értékrendedbe nem kell odavenni :)

    de belátható, hogy egy crysis3 elkészítéséhez kellhet ugyan annyi munkaóra, mint egy darksoulshoz....
  • Tinman #200850
    Nem kellenek a 2-3 órás TÚLÁRAZOTT játékok. Nekem nem.

    Limbo nem volt túlárazott ;-)
  • Tinman #200849
    A fostos kis ADSL-emmel? Egy 15 GB-os mkv fel is csorogna 1 hónap alatt.
  • ratgab
    #200848
    Cod 2 emlékeim szerint nem 5 óra volt ahogy a Medal of Honor Allied Assault sem. Ez csak manapság divat, hogy sajnálják a játékidőt a játékostól.
  • Sippie
    #200847
    vissza se seedeled? te mocsok :D
  • Dzsini
    #200846
    A reklámköltség, a marketing beleszámít az "előállítási" költségbe?

    Ingoványos talaj, ha elkezdjük a bekerülési költségeket figyelembe venni...
  • Tinman #200845
    PoE = online action-RPG, Planescape = RPG

    Egy ligában játszanak, csak kicsit másképp. Ott az IWD, az pl. inkább action-RPG.
  • arty
    #200844
    "én meg azt vallom, hogy a minőségi sok óra ér sok pénzt, a minőségi kevés óra ezért kevesebb pénzt kell érjen."

    a minőségi kevés órát nem ugyan annyi pénzből készítik? nem úgy volna helyes az értékrended, ha valamennyire figyelembe vennéd az előállítási költségeket is?
  • Sir Quno Jedi
    #200843
    Ki a tököm beszélt itt szerepjátékról?!?!
  • arty
    #200842
    "Kevés játékidő = lustaság az én szememben."

    Egy csőfpsbe hogyan teszel 200 órányi tartalmat?
    Ne legyenek csőfps-ek? Vagy kerüljenek 230ezer forintba?
  • Tinman #200841
    Nem, mert vannak olyan fejlesztők akiknek vakon odaszórom a pénzem, mert tudom, hogy nem 4 órás lóbaxással szúrják ki a szemem.

    DaS 2 is ilyen volt 30k-t (+22k majd a CE) dobtam ki rá úgy, hogy láttam belőle kb. 4 képet, meg 6 értékelésben láttam 9-10-es értékelést.
  • Tinman #200840
    Erősen szimpi, bár a PS One/PS2 játékok ott vannak a Store-ba, PS3-on szaladnak is szépségesen, vettem is belőlük szép számmal.
  • arty
    #200839
    Ha ebben az országban nem büntetnék a játékwarezt, bithumenről szedted volna a Planescape tornamentet?
  • Fpocok
    #200838
    PS4 to get PSone and PS2 support with native 1080p rendering, new VR demos inbound – insider

    Na így már jó lesz :D
  • Tinman #200837
    Toljá' végig egy Planescape-t (héé ma még nem is mondtam :-D) aztán utána beszélgetünk a minőségi szerepjátszásról. Puszi a procidra!
  • Fpocok
    #200836


    ENNYI BMEG!
  • ratgab
    #200835
    0 day játékvétel azért hülyeség, mert pár hónap alatt úgyis lemegy az ára. Magaddal baszol ki ha türelmetlen vagy. Persze aki megteheti azzal nincs baj, csak nehogy ő is megbánja. Manapság egyre kevesebb értéke van a játékoknak. Igazi, valós piaci értékről beszélek, amiről Tinman is okítani próbál minket. Ennek függvényében magyar viszonylatban, magyar fizetésekhez 0 day-t venni nagy kockázat és hatalmas rajongás szüleménye csupán meg egy nagy adag türelmetlenség (rajongás velejárója).

    Egy türelmes hörcsög bizony a kivárással jól jár ez nem is vitás.

    1. kérdés Mi az a Fall?
    2. kérdés Yaiba: Megnézem a videókat és eldöntöm tetszik-e (már megbocsáss,de szubjektív véleményekre nem adok.... támpontnak jók, de úgyis egyénileg dől el, hogy valami levesz a lábadról vagy nem. Az, hogy JóskaPistának tetszett attól még nem biztos, hogy neked is fog.... Én mint a B játékok császára mondom ezt néktek...XD) Yaiba-nal meg meglátom az árcímkét és már röhögnöm kell, amúgy a hivatalos tesztek is ki szokták írni nagyjából mennyi játékidőt nyújt.

    Wesker szokott basztatni, hogy ilyen-olyan játékkal miért nem játszok mikor jó. Hát nyilván mert nekem első benyomások (Videók, inkfók) alapján nem jön be és ezután bármit írhat bárki ha egyszerűen nem és kész. Horror műfaj eleve ilyen nálam.

    Kritikákban a pontszámot nem érdemes nézni, mert az tévútra vezet, de az indoklásból lehet érdemleges dolgokat leszűrni, ha értelmes ember írta.

    Szórakozást veszel. Nem mindegy mennyiért és nem mindegy mit! Ha ezt te nem érzékeled (én se tettem warezmatyi koromban csak toltam le sorban egymásutánban a címeket), azt sajnálom. Ebben a nowarez hozzáállásban benne van, hogy az ember néha szarbanyúl... Nem tudsz vele mit kezdeni, ez benne van a pakliban.
  • Sir Quno Jedi
    #200834
    Én a júzerek véleményeit olvasom el. A negatívakat először, hiszen a pozitívumokat én is jól látom elsőre, azt próbálják kidomborítani a reklámkapányban ugyanis. Steam mostanában jó erre, bepucukázom, hogy a negatívakat előre és végigolvasom. Naaagyon hasznos ám. Persze a negatív kritika engem nem rettent el önmagában, sőt, lehet pont meggyőz a vételről. Felülbírálom és saját preferenciáim szerint értékelem.

    Lásd. Tinma szerint a PoE-t bottal sem szabad piszkálni, én meg minden percét élveztem több karival is és csapatban is. Szal. a negatív kritika sem minden. :D
  • ZsZso
    #200833
    5 órás film moziban . Azért már ők fizessenek, hogy végignézzem! :P
    (ez csak nettó kötözködés, semmi komoly)
  • Shep
    #200832
    akkor egy kérdésem maradt ha senki nem vesz 0-day játékot, mert azok,m int tudjuk gyökerek és senki nem is warezolja le őket, mert azok mind megátalkodott rablógyilkos, pedofil, állatok akkor ti a becsületesség nagy hörcsög bajnokai, honnan fogjátok tudni ,hogy a Te Fall egy hulladék és, epizodikus és a Yaiba egy unalomba fulladó gyenge produktum? Na honnan? A kritikákból, amiket állítólag senki nem tart semmire sőt még csak nem is olvassa őket?


    Annyit tennék még hozzá, hogy az már régen rossz ha egy játék azért lesz a ti szemetekben jó, vagy kevésbé jó, hogy mennyit fizettetek érte, aki ezt nem látja azt csak sajnálni tudom, ill dehogy is csak nevetek rajta, hogy mennyire becsapja saját magát.


    Téma részemről lezárva.
  • wantonly
    #200831
    Kemény: GoPro kamerát szereltek egy tankra.
  • Tinman #200830
    Ebben van igazság.
  • ratgab
    #200829
    Na az ütőkártya itt is van. De érdekes módon nem értekezünk arról, hogy ez vagy az a film milyen volt max ha nagyon bejött vagy nagyon nem. És nem beszélünk érdekes meglátásainkról a játékárak és értékelések kapcsán, amihez mivel nem legálisan nézünk filmet vajmi kevés jogunk és közünk van. Szerintem.
  • Tinman #200828
    Mert idehaza legális, ha nem lesz az, nem szedjük. Én biztos nem. Ráadásul azok közé tartozom, akik megnézés után azonnal törlik.
  • Tinman #200827
    ME-t X-en toltam le 5k körül volt, Full Throttle 8k ráadásul Black Label kiadvány. Sok volt értük? Igen :-(

    Ellenben a 10k-ért pre-order vett BG 2-ért abs. nem sokallom az árat.

    Tudom, hogy ez nektek Leáldban vesszőparipátok, hogy a minőségi kevés óra sok pénzt megér, de én meg azt vallom, hogy a minőségi sok óra ér sok pénzt, a minőségi kevés óra ezért kevesebb pénzt kell érjen. Fasza volt a Mirror's Edge nagyon is, de reggel leülsz elé, ebéd körül meg felkelsz.

    Ne... ne sarkítsd ki ezt olyan irányba, hogy jó, akkor tolj egy zsé kategóriás RPG-t 500 órán keresztül és örülj neki, mert nem erről beszélek.

    Szerintem is mocsok nagy lehúzás mondjuk az új MGS-ért 10k körül elkérni.
  • ratgab
    #200826
    Én mindig ahhoz hasonlítom, hogy kiadnék-e egy 5 órás filmért 12000 Ft. A válasz nem.

    Kiadnék-e egy 5 órás filmért a moziban 3000 Ft.... Biztos, hogy nem. Innentől kezdve meg már csak egyéni preferenciák játszanak.

    Én ha vennék 3000-ért egy 5 órás játékot, akkor baromi csalódott lennék akármennyire jó is.

    Most minek hozod ide az irodalmat? Az már tényleg teljesen más szórakozásfajta. Egy lapon nem is említhető szerintem a játékokkal annyira más.

    Ott nincs játékidő (olvasásidő), ott csak élményfaktor van és semmi más. Nincs grafika, játékmenet, ott csak a történet a lényeges meg a mondanivaló. Játékokhoz vajmi kevés köze van (ennyi erővel hozhattad volna valamelyik kolléga autós példáit is azok is legalább ennyire lettek volna helytállóak).

    Kevés játékidő = lustaság az én szememben. A repetatívitást meg ne keverjük ide, mert nem erről beszélek, így meg ez már csak belemagyarázás.

    Ár/érték arány. Ha kapsz 3000-ért 5 órányi szórakozást vagy ha kapsz 3000-ért 10 órát te melyiket választod (minőségi kérdéseket megint csak ne boncolgassunk, meg általános szórakozásról beszélek... nem kell ide most középszart meg repetítív dolgokat emlegetni). Ez már az az árkategória, ami általában nem megjelenéskor van így tudni lehet nagyjából mennyi játékidőre számíthatsz (meg amúgy is általában hírezik újabban... fontos infó).
  • Shep
    #200825
    Azért az érdekes, hogy nyomjátok a nowarez dumát de közben a filmtorrentelés az mehet ezerrel :D
  • Shep
    #200824
    Igazad van, minden létező játékot lewarezolok, és soha nem vettem még meg semmit, mindezt azért teszem, hogy te ezeket mind felróhasd nekem ,hogy legyen minden nap némi öröm az életedben. Mindezt érted teszem te hálátlan dög :D
  • ratgab
    #200823
    Érdekes. Én a legtöbb új játék topikjában látok tőled hsz-t, sőt sok esetben első meglátásokat is lehet tőled olvasni. Nem is warezolsz annyit valóban.
  • ZsZso
    #200822
    Nekem 1000 Ft -ért biztos jobban tetszett volna a Diablo 3. Értem amit írsz és igazat is kellene adnom neked, de az esetemben ez nem ennyire egyszerű.

    Valószínűleg ahhoz lehet köze, hogy mekkorát csalódok. 10 rongyot csak olyan játékra adok ki, amitől sokat várok. Ha nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, akkor bizony rossz szájíz marad csak a végén. Persze csak közvetetten van köze így a játék árának a játékélményhez, de mégis befolyásolhatja.

    NÁLAM így működik. Itt javarészt minden egyes földi halandóra szóló nagy igazságokat dívik megfogalmazni, de ezt én sajnos most nem tudom Neked nyújtani, bármennyire is szeretném :). Ellenben megpróbálok egy pici betekintést engedni egy elmeroggyant játékos életébe/gondolkodásába.
  • Zóanagyvarázsló
    #200821
    Tehát a Mirror's Edge-ért vagy a Full Throttle-ért sok lett volna indulóban a 3k is? Ezzel nem értek egyet.

    Szeretem a hosszú és tartalmas játékokat, de az a legrosszabb, ha önismétléssel vagy grinddal kitolják a játékidőt, hogy "megérje" a játék az árát.

    Ez a Ninja Gaiden viszont valóban egy minőségtől függetlenül is túlárazott, letöltős játéknak tűnik. Ezt nyilván érdemes szóvá tenni, de az már egy bonyolultabb kérdés, hogy a pontszámhoz mennyi köze.

    Egy hardvertesztnél ugye ez megkerülhetetlen, de egy szellemibb terméknél vitatható. Vicces lenne most azon morfondíroznunk, hogy vajon a Bovarynét mennyiért vehette meg annak idején a francia polgár (de érdekes lenne olyan irodalom kritikát is olvasni, hogy az Anna Karenina hosszabb, ráadásul olcsóbb volt, tehát az a nyerő), ellenben a korabeli technikai vívmányok érétékét nyilván meghatározza a múltba tekintve is, hogy a feltételek mennyire tették lehetővé az elterjedésüket.
  • Shep
    #200820
    Thief-et sem warezoltam és mégis tetszett ti meg lehúztátok. Egyébként azt vettem észre, hogy itt a van sapka, nincs sapka esete áll fent, a lényeg az ,hogy tudjatok kötekedni, mert ebben lelitek örömötöket. Nem gond ez amíg egymást cincáljátok :D
  • Shep
    #200819
    Nem mindent, összekeversz Grebberrel :P
  • Shep
    #200818
    Leírom még egyszer és utoljára. Élvezeti faktorról beszéltem, annak meg marhára semmi köze ahhoz ,hogy mennyiért vetted, kaptad, teszter vagy, álmodtál vele akármi. Nem kritikusi pontozásról szólottam. Aki ezt nem tudja felfogni azzal nem tudok mit kezdeni. Ráadásul pont a hörcsögszekció magyaráz a 12e Ft-os árról :D
  • ratgab
    #200817
    Igaza van Aullah-nak. Nem mindegy, hogy hozzak egy példát kapsz 5 óra játékidőt 12000 Ft-ért, vagy megkapod ugyanazt 3000-ért. Nagyon nem mindegy. És ekkor még a 3000 Ft is eléggé soknak mondható, még ha a világ legjobb játékáról van is szó. 12000 meg egyenesen botrányos.
  • ratgab
    #200816
    Mert te lewarezolsz mindent wazze. Nekem se számítana, ha warezmatyi lennék....XD (Azt, hogy később megveszed-e egy rágó áráért meg vagy igaz vagy nem...)
  • ratgab
    #200815
    Nem kívánom újra felhánytorgatni. Kicsit felhúzta magát a kolléga (bárkivel előfordul egy rosszabb vagy feszültebb napon), majd lenyugodott kicsit és megbeszéltük.
  • grebber
    #200814
    Assassin's Creed módra folytatódhat az inFamous

    Ez szemenszedett hazugság! Mert AC van kb mindenre és évente több is
  • IMYke2.0.0.0
    #200813
    Én végigjátszottam többször is a "Lord of Destruction"-ig az alapjátékot.
    Szerintem, épp hogy a LoD tette tönkre valamelyest az igazi Diablo 2-t a túl sok tárggyal, a rúnákkal, az újabb receptekkel, az egyes könnyítésekkel, az ambivalens és erőltetett új fejezettel és a LoD után megjelenő [1.06 utáni] patchekkel.
    Kellett a kiegyensúlyozás, de épp azért, mert elszúrták a LoD-dal.
    Kellett a plusz tartalom [azoknak, akik már unalomig végigjátszották az 1 év alatt az alapjátékot], de nem ilyen áron.
  • Dzsini
    #200812
    Ja hogy úgy - úgy már igen, elvileg beleszámíthat a dologba, bár az is érthető, ha valaki egy 3 dolláros játéktól is ugyanazt várja el, mint a 60 dollárostól, és ugyanúgy pontozza.