311802
  • Tinman #201852
    Egész nap küzdök az elalvás ellen... áramot vezetek a székbe mindjárt. -.-
  • DarkSector
    #201851
    EZEKET (max 1 Daylight-on még filózom hogy elpasszoljam-e)
    Nektek akik megvannak nekem barátként listán, ittenieknek annyiért továbbadom amennyiért én szereztem, ha valakit érdekel, pm-be vagy steam-en (itt jobb) keressen meg.
  • DarkSector
    #201850
    Hányan vagytok akik még nem tettétek magatokat túl ezen az óraátállításon? mert nyomatok egy külön topikot neki. :D
  • Dzsini
    #201849
    azok a svédek :) a finnek nem az a társaság
  • Sippie
    #201848
    és a hosszúcombú szőke macákat is el kell tudni viselni
  • Dzsini
    #201847
    Egyetemi szaktárs volt kint többször Svédországban (virág-virág, Finnország part menti, nagyvárosos része inkább svéd kultúra (és nyelv is)), ha nem borulsz be attól, hogy tényleg ősz közepétől tavasz közepéig sötét és hideg van, akkor teljesen jó környék. Ha az itthoni tél megvisel (lelkileg, mentálisan), akkor húzós lehet. Nem véletlenül van ott is iszonyatosan sok alkoholista.
  • Rony94
    #201846
    Egy netes ismerősöm most ott van mint cserediák. Megadhatom a Steam accját aztán beszélgethettek ha gondolod.
  • Tinman #201845
    IG Weekly 1.89 dolcsi

    Elég korrekt ennyiért, 1 kivételével Steam kulcs az összes.

    Cardinal Quest (Desura)
    Dark Shadows
    Army of Evil
    Aerena Clash of Champions + 1 példány
    Iesabel
    Sparkle 2 Evo
    Lyne
  • davidka003
    #201844
    Volt ismerősöm aki kiment 2009 körül és degeszre keresi magát egy cégnél valami programozási munkával. Haza se ön csak kb évente egyszer. :D
  • Tinman #201843
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nekem rokonaim élnek odakint ~60 éve (anyai ág). 56-ba mentek ki. Zéróról kezdtek kb. szolga szinten (farmer meló, takarítósdi), de pár éven belül elérték azt, amihez idehaza szüleimnek egy élet is kevés volt.

    Kulturált, toleráns, rendes, pacifista a környezetére igényes népnek írta le eddig minden ismerős/rokon.

    Kimennék. Nagyon. Gyorsan. Komolyan. Haza. Se jönnék.
  • ZsZso
    #201842
    Erről csak ez jutott az eszembe: "Tudod mit?! Segítsen neked az SQJ!" :P
  • Sir Quno Jedi
    #201841
    hideg van
  • ZsZso
    #201840
    Apró popó: sokáig van világos.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Van köztetek valaki, akinek vannak tapasztalatai a finn életről? Érdemes kimenni, vagy felejtős a téma? Hallottam már véleményeket, de sosem elég belőle. Lehet, hogy lenne egy munkaajánlat oda (nem beszélek finnül, de az angol elegendő hozzá) és emiatt erősen megy a filó erről.
  • Dzsini
    #201839
    Akkor világít az északi fény :)
  • Csokiturmix
    #201838
    Egy darabig, utána meg sötét :)
  • Dzsini
    #201837
    Hiába, Szegeden albérletben nem kelet felé nézett az ablakom, redőny volt, amit teljesen le lehetett engedni, és simán ébredtem napkeltével együtt. Télen viszont mindig nyűglődök, mikor az óra még sötétben kelt :( nekem tényleg az Egyenlítő környékére kellene költözni.
  • Rony94
    #201836
    El kell menni Alaszkára, ott MINDIG világos van. Még éjszaka is. :)
  • Botond #201835
    Én amikor csak 9 órát tolok, akkor annyira szégyellem magam, hogy kiírok egy fél nap szabit. :o
  • Tinman #201834
    Na jó, de aki szándékos terhet vesz magára, az IJ, az utódlás kérdése az ilyen :-D
  • Maak
    #201833
    Altalanos ebreszto nalam 04:55 minden nap.

    Altalaban este 11-ejfel kozott fekszem, (draga kislanyom atszokott a 11-es vacsira, tokjo) Ejjel kel a kolok, 2:30 kornyeken, mint oramu, parom szol, hogy melegitsem a kajat (sajna sokszor bogve kel a tokos es akkor nem lehet otthagyni) beviszem nekik majd vissza alvosba. 04:55 felkel, kiscsajnak kaja, feloltoz, elhuz otthonrol. (Ez lenne a megszokott) Ellenben ma a kolok 04:50-kor ebredt bogve, gyors kaja neki majd kepes voltam visszafekudni 5 percre...35 lett belole de beertem azert...Szal aki kialvatlan az en vagyok, nektem uri sorotok van, csitt...
  • genndy
    #201832
    Hát sötétíts be rendesen
  • Rapid81
    #201831
    Én az első iskoláscsoportra szoktam kelni, vagyis arra, hogy a kutyáink majd szétszedik a kerítést. Ez meg időszámítástól függetlenül mindig ugyanakkor történik, 7 óra körül.
  • Rapid81
    #201830
    Ja, és egy kérdés. valaki nem tud Minerva's Den-t olcsóbban, mint most Amazonon 4.99$?
  • Tinman #201829
    Nem tudok muszájból aludni, jön oszt' kész... biológiai óra szerint. Há' pont ez a kínom :-(
  • Rapid81
    #201828
    GetGames support +1. :)

    Tegnap megvettem a Minerva's Den DLC-t tőlük (a Bio 2-t Amazonról), aztán a kódot meg toszott elfogadni. Ma reggel 8 körül írtam a szápportnak, hogy most akkor WTF van. 2 órára rá jött a kedves hangvételű válasz, hogy a kártyám el lett utasítva, így a kódot törölték, meg ha legközelebb ilyen lesz, a rendszer azonnal szólni fog és ha gondolom, próbáljam meg újra. Na persze a leárazás már véget ért, de akkor is jól vizsgáztak a szememben. :)
  • Dzsini
    #201827
    én meg már pár hete szép lassan átcsúsztam 5 óra körüli kelésre, így az, hogy most abból 6 lett nem okozott gondot :) - bár én mindig koránkelős fajta voltam, általában ahogy világosodik, én ébredek... nyár közepén ez mondjuk fél ötöt jelent, és eléggé kialvatlan tudok lenni tőle :P
  • Rapid81
    #201826
    De ha láttad az órát, hogy már "bazz, elmúlt 11", akkor le köllött volna feküdni, nem dajdajozni még 1 órát... :P

    Ma egyébként én is 9 után indultam melóba, a megszokott 8 után helyett, csak nálam ez nem számít, mert kötetlen a munkaidőm.
  • Sir Quno Jedi
    #201825
    dehonnem, de meg lehet szokni
  • Tinman #201824
    Hogy lehet egy villába lakni? Nem szúr?
  • Sir Quno Jedi
    #201823
    Nagyon. Soha semmire sem fogjátok vinni így. Mark my words! :D Najó esetleg villalakóként... :DDD
  • Tinman #201822
    Min. 9 óra/nap. Az kevés?
  • Sir Quno Jedi
    #201821
    Az a ti bajotok, hogy murva keveset melóztok. :D
  • wesker24
    #201820
    Akkor én vagyok a kivétel én Elite éjjeli bagoly vagyok nálam csak este 22 után kezdödik igazán csak az élet XD ugy kb hajnali 1 óra fele szoktam lefeküdni van hogy hajnali 2 fele, de már korán reggel 7-kor kelek is mert munka van ! :D

    Ugy hogy nekem már böven elég 5-6 óra alvás is és semmi gondom nincs reggel a felkeléssel ! :D (Lásd agykontroll)

  • Botond #201819
    Közalkalmazottak/köztisztviselők, meg a nem dolgozók, akik mennek a gyerekért oviba/suliba. De azért elég nonszensz lenne a rendszert a haszonélvezőire, és nem a működtetőire szabni, mert lenne nagy nézelődés, ha egyszercsak megállna a mutatvány.
  • Botond #201818
    Majd visszajön neki abban a 20-30 évben, amivel túlél téged...
  • lalakov
    #201817
    Megyek füvet nyírni, de nincs hozzá kedvem . :((
  • Tinman #201816
    Párom hétvégén 2x12 órát alszik. Éppen tegnap mondtam neki, hogy kvázi 1 teljes nap buktája van, minden hétvégén.
  • ratgab
    #201815
    Akkor ezért vagyok kurvafáradt mindig. Hétköznap a 6-6,5 óra van belőve valamiért számomra az utóbbi időben. Lehet kéne néha 8 órákat hunyni, de az max hétvége vagy ha délutános vagyok akkor valósul meg.
  • arty
    #201814
    De.

    Lásd esetem.
  • Tinman #201813
    Itt a megyeszékhelyen 16:00 kor mindig iszonyat nagy a forgalom... mikor 1 órával később indulok haza már szelídebb. Szóval, az, hogy se neked, se nekem nem olyan munkánk van az 1 dolog :-/