311802
  • zorrobomber
    #207783
    Nagyon elmosott a határ a pénznyomda és az igazán szívből jövő játékok között, mert azért sok fejlesztő van az iparban azért mert szereti amit csinál, mégis valahol minden játék egy pénzügyi vállalkozás aminek nyereséget kell termelnie. Mindenesetre amíg az eredmény tetszik, addig nem érdekel mi az üzleti terv.
  • IMYke2.0.0.0
    #207782
    Önmagában nem baj - kell a "friss" vér [a frissel ugye lehet vitatkozni] a játékiparba -, ha valami zavarhat engem a dologban az a nyilvánvalóvá tett újabb pénznyomda megalkotása.
    De! Mivel engem ez a játék nem érint, így csak elvi fenntartásaim vannak és lehetnek vele kapcsolatban.
  • zorrobomber
    #207781
    És ez így önmagában miért baj? Van rossz és jó DLC is, te tudod a legjobban.
  • IMYke2.0.0.0
    #207780
    S a szerződés, a tervek alapján állítható: a kitűzött 10 év alatt rengeteg DLC és/vagy folytatás érkezik...
  • zorrobomber
    #207779
    Kár hogy egy sima lövölde... a setting és production value ígéretes lenne amúgy.
  • IMYke2.0.0.0
    #207778
    Tény: csak pénz szülhet még több pénzt...

    500 millát költ az Activision a Destiny beindítására

    "Az Activision nagyfőnöke, Bobby Kotick egy konferencián jelentette be nemrég, hogy cége 500 millió dollárt fog költeni a Bungie sci-fi shooterére annak érdekében, hogy ez lehessen a cég következő milliárdos franchise-a. Az Activision később megerősítette, hogy ebben az összegben már benne vannak a marketing és csomagolási költségek, az infrastruktúra támogatása, a jogdíjak és egyebek is."
  • zorrobomber
    #207777
    NBA 2K14 - 7.5 dollár
  • IMYke2.0.0.0
    #207776
    Fosok is attól, hogy mi lesz, ha ez az egér kimúlik... elég koros már szegény, és kapott anyait-apait az évek folyamán.
  • Scooter
    #207775
    Kopik az igaz, de nekem a 6200-al nincs bajom. A klikkelése halk. A 6950r már fényes felületű. Elvileg annak nem szabadna kopnia. Vagyis egyhamar. Viszont annak már tényleg hangos a klikkelése és hosszútávon fárad a kezem tőle, mert túl lapos a 6200-hoz képest. Ahhoz szoktak hozzá. Olyan mintha egy kerek golyót fognál. Azt az elkényelmesedett mindenit XD
  • IMYke2.0.0.0
    #207774
    Az a baj, hogy a közelemben már nem kapható [Pécs, Siklós] ez a típus.
    Az utódairól meg nem tudok semmit.

    Délután lehet mégis utánanézek, mi a helyzet egérfronton :)
  • Scooter
    #207773
    Nekem is pont olyan van ;-) Amikor írtam az előző hozzászólást, még nem olvastam pont azt amit írtál. Van itt ám hírfolyam. Nem könnyű lépést tartani veletek!
  • IMYke2.0.0.0
    #207772
    :)))))

    Én imádom benne [MI-6200], hogy tényleg pihenhet rajta a kezem, és kibírja. Nem nyöszörög, nem kattog. Semmi.
  • Scooter
    #207771
    Nekem is Trust egerem van. Igaz én szuvenírként kaptam ahol dolgoztam, promociós ajándékként a Trust-tól.

    Trust MI-6200

    Ormótlan dög. A közepe jó magas. Olyan mint egy hegy, de szeretem. Lassan 10 éve teszi a dolgát mindenféle hiba nélkül. Igaz kopik szépen az oldala meg a teteje, de nem az a lényeg. Nem gyönyörködök benne, hanem használom.
    Van egy másik ajándék Trust is, amit a notebook-nál használok. Igaz, hogy az is megvan azóta, amióta a másikat is kaptam, de ez a dobozban volt, mivel nem volt mihez használni. Ezen már 2 féle dpi állítási lehetőség van, de mivel ez átlag magasságú egér, nem vagyok érte oda. Hozzászoktam a sziklához :-)

    Trust MI-6950r
  • IMYke2.0.0.0
    #207770
    //14"-es noname CRT előtt ültem egy ideig az egyetem alatt a non-profit egyesületnél. Egyetemi koliban meg Samsung 15" akkoriban.
    //Aztán saját 17" CRT, majd saját 19" LG TFT, annak halála után vissza a 17" CRT-re [maga a halál volt!], és végül 27" Samsung LCD.
    //Itt meg a 20"-es BenQ.

    Van összehasonlításai alapom [még ha nem is olyan nagy, mint nem egy IT-s szakinak itt a topikban], és azt kell mondjam, hogy minden megszokható - csak ember kérdése.
    De vissza én sem lépnék már a CRT-korszakba.

    Egér témánál pedig nem tudnám megszokni az egykezes matatást [programozható gombok] azonnal, és inkább okozna frusztrációt, semmint élményt az így játszás...
  • Botond #207769
    Ez nagy igazság. CRT monitorról is azt hittem az a legjobb 17 collal 1024*768as felbontással, amíg nem lett egy 19es tft 1280*1024el. Mondjuk azóta is az van, de nem is hiányzik más, mert nincs összehasonlítási alapom. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #207768
    Velem még talán az is a gond, hogy öreg és csökönyös vagyok ahhoz, hogy átszoktassam magam - jobb kezes vagyok és ha "mindent" a jobb kezemre hagyatkozva csinálnék egy-egy pergősebb játéknál, akkor nagy bajban lennék mondjuk később, egy másiknál, ahol meg QTE-t kell nyomogatni stb.

    A kétkezes játéknak (szerintem) több az előnye, mint a hátránya :)
  • Dzsini
    #207767
    Ha valós pénzkereseti, munkaeszköz, akkor persze, érdemes venni hozzá egy rajztáblát. De azzal meg játszani nehéz :) (Civilizationre biztos jó)
  • IMYke2.0.0.0
    #207766
    Nem vagyok Photoshop mágus - de ha mégis azzal foglalkoznék nap mint nap, akkor már nem is használnék egeret: erősen visszafogja az embert annál a programnál.
  • zorrobomber
    #207765
    Hú, a régi Intellimouse-om de jó kis elnyűhetetlen bestia volt. Egyébként detto, nekem se állna kézre az egéren nyomkodás.
  • Dzsini
    #207764
    Nekem bátyám ~10 éve átszokott a hanyattegerekre, ő azon gyors, ügyesen használja, még precíz fotosoppolást is művel vele. Én meg egy ablakot nehezen zárok be vele :) Ki mit szokott meg...
  • IMYke2.0.0.0
    #207763
    Én olyan időkben FPS-eztem [Te is, gondolom], amikor a legprofibb egér a 2 gombos Microsoft Office egér volt, a csúcs meg az Intellimouse.
    Megszoktam, és rá is áll a kezem a billentyűzeten matatásra [amin ugye aktívan 90+ erre bevethető gomb van, és csak a fejlesztők szabhatnak határt], és FPS Józsi haverom makszi-szuper-programozható egerénél is - nagy megrökönyödésére - jobban preferáltam a billentyűzetet, amikor Battlefield 3 és 4-eztem nála, holott Ő is váltig állította, hogy gyorsabb az egéren...
    ...nekem nem az.
  • Dzsini
    #207762
    Én próbáltam a RAT7-el Batmanezni (van hozzá profil, beállítva az összes kütyü meg minden a gombokra, billenőkre, görgőkre - van rajta bőven, még snipergomb is)... valahogy nem igazán sikerült összeszoknunk. Persze az is hozzájárult, hogy nekem az az egér rettentő nagy, nem sikerült kényelmes fogást találni rajta.

    De valószínűleg nem véletlenül alakították ki ilyenre, és használják sokan (tele van a net mindenhez a profilokkal, és a profilszerkesztője bőséges lehetőséget ad még makrókra is) :)
  • Sir Quno Jedi
    #207761
    Elég egy Privateer játéktartalom bőven. Az az etalon. Mai grafóval és hanggal szétévezném az agyamat rajta kétszer. Persze lehetne még több hajó és cuccz is, de a sztorit is bővíthetnék, ma már fér. Wing Commander 3 és 4 szintúgy jöhet.
  • zorrobomber
    #207760
    Nyilván az lenne a legjobb ha mindhárom jó lenne :)

    (Star Citizen videókban kifejezetten taszítottak a szkriptelt animációk. Ez a gaming zsákutcája, elveszi tőled az irányítást, miközben te játszani akarsz. Kevés volt ebből, de rossz jelnek tekintem. Plusz a nagy scope egyelőre inkább hátránynak tűnik mint előnynek. Remélem rám cáfolnak.)

    Azért a biztonság kedvéért jól jön majd a Homeworld HD(?) is!
  • IMYke2.0.0.0
    #207759
    Én is jobb kedvelem a single-t.

    A minap rá akartam nézni a "Stellar Impact"-re, és nincsenek játékok, amikbe csatlakozni lehet.
  • Tinman #207758
    az a vicc az egészben, hogy játszol xy játékkal tök alap egérrel és azt hiszed ez így tökéletes.

    Nyomkodod az M-et a maphoz, az F-et vagy az E-t a használathoz, I-t az inventory-hoz... hidd el egérrel ez még jobb, gördülékenyebb. Könnyű a jót megszokni.

    Na meg ugye FPS-eknél a pontosság, gyorsaság, menet közbeni DPI állítás lehetősége. Jó ez! Gamerek vagyunk nem igaz? :-)
  • ratgab
    #207757
    Festés és a klikkelés hangja az én olvasatomban nem hiba. Nem ad és nem vesz el a napi használattól semmit. Kopik, hát kopik az a dolga, csak működjön.
  • Micsu
    #207756
    én is kipróbáltam az evet de mondtam hogy nekem erre nincs időm
    egyébként az alább emlíett játékokban az a jó hogy single is lesz bennük
  • Micsu
    #207755
    ebből a három játékból azért nyűgöz le legjobban a star ciziten mert abból mutattak a legtöbbet és ott igérnek a legtöbbet, várom én mindet amúgy de a többiről vajmi keveset tudni kivéve az elite, ott még csepegtetik az infokat de nincs akkora volumen mint a star citizen
    én annak örülnék ha mind jó lenne
  • ratgab
    #207754
    Úgy biza.
  • ratgab
    #207753
    Húúú gyerekek. Volt még 10-15 percem hát csak felbontottam a GOW 3-at. Ez azért már néz is ki valahogy, nem semmi a látvány. Végre valami szép is már a ps3-on, akkor csak nem a beállításokban van a hiba.
  • zorrobomber
    #207752
    Tudom mit jelent az imho, attól függetlenül érvényes amit írtam, és csak egy hozzáfűzés volt, nem kell semmi extrát belegondolni.
  • IMYke2.0.0.0
    #207751
    Az általabb lejjebb írt, és most is a jobb kezem mellett pihenő régen drága, most már nem is kapható] MI-6200-es pedig nagyon csendes.
    Igaz, már megkopott a felülete, de masszív és működik még mindig.
    Érdekes ez.
  • zorrobomber
    #207750
    Star Citizen-nél túl nagy a scope, és amit eddig láttam engem nem nyűgözött le. Elite Dangerous ami leginkább érdekel, na meg a No Man's Sky ha lesz belőle valami.
  • IMYke2.0.0.0
    #207749
    Attól tartok, ha éjjel-nappal saját internetem lenne, hozzá kicsit erősebb gépem, akkor egy pár MMO-t is kipróbálnék... s ahogy ismerem magam, lenne ráfüggés is.
    Zsigerből vonzanak az űrhajós játékok. Van is egy pár űstratégia a STEAM-fiókomon, és tartogatom őket, mint a habostorta marcipándíszét, mert a kazuárabb játékokkal előbb jó lenne végezni...
  • tegla
    #207748
    A trust egeret nem ajánlom.
    Én vettem egyet mert nem volt drágábbra pénzem,ha jól emlékszem 4k volt a mediába.
    Előtte logitech mx500-m volt 10+ évig anno vmi 12k körül vettem de már nem volt pontos meg akadt vagy nem tudom(lehet csak usb-vel van gond),mindegy.
    A lényeg a trust egérnek az ezüstös festése egy hét után lekopott sima használat mellett,teljesen műanyag hatású(könnyű,nyikorgó)a klikkelés hangos.
    Még ennyi pénzt sem ér akkor már inkább egy picit drágább logitech-t vettem volna...majd legközelebb.
  • IMYke2.0.0.0
    #207747
    Ha pénzes lennék, én is lennék kényesebb - igaz, ha megfeszítenétek sem tudnék most vágyott egeret mutatni, mert annyira nem érdekelt sosem a téma, hogy 5 percnél többet foglalkozzak vele.
    Vélhetően, ha ilyen döntés előtt állnék, akkor a legfontosabb tényező számomra a mérete, az oldal gombjainak elhelyezkedése lenne. Minden más olyan funkció számomra, mint az okostelefonok felesleges fícsörei, vagy mint egy zsiráf: szép-szép, de otthonra nem kéne.
  • Micsu
    #207746
    várós bár nem egy star citizen :) (pedig az "csak" cryengine3)
  • IMYke2.0.0.0
    #207745
    Valami brutálisan jól néz ki az UE4-el...
  • Tinman #207744
    Szvsz egy PC gamernek erősen nem árt, ha olyan egere van amit szeret is.

    Ha nem lenne programozható az egerem gombja, az nekem nem kicsit fájna.

    Oldalsó, sőt a középső gombra is szoktam hasznos dolgokat pakolni. Inventory, map, vagy éppen use.

    Persze ezt tudja, a 3k-s A4Tech egér is aláírom, de nem szeretek 2 évre egeret venni... amit spoilerbe tettem ott az egyik alsó hangon 12 éves, a másik meg 7 körül.