311802
  • tomsolo
    #215008
    Dzsini: ma tényleg összevissza beszélsz.

    > Pénzt nem kérhetsz értük, mert ezzel megsérted a szerződést, amit a vásárlás során elfogadtál.

    Senkit sem izgat ez. A Humblit se. Mint ahogy itt se izgatja az embereket pl. mikor a BTA-n felüli dolgokba szállnak be. De hogy a pékbe jön ez ide - reálisan ? Sehogy.

    > ezért változtatta meg pl. a Humble is a kódbeváltási lehetőséget, hogy ezt a módszert megnehezítse (ellehetetlenítse)

    Aha. Meséld el majd mi a különbség - nehézség - aközött, hogy az emailben kulcs van, vagy humblis gift link? Egyébként tök más okai vannak, hogy humblin redeemelni lehet csak a játékokat.
  • Dzsini
    #215007
    Kiviszed az ecserire, eladod egy százasért darabját, és pár napig gyötörni fog a csuklás...
  • Troger911
    #215006
    Nálam itt áll egy csomó dobozos játék, ami online aktivációt igényel. Ezek kódjait a fórumlakók vették meg, vagy elajándékoztam, így csak porfogók :) Hamarosan bedarálom (nehogy egy csöves kiszedje) és mennek a kukába...
  • Dzsini
    #215005
    Ha nincs hozzá kód és nem működik nélküle (valószínűleg nem), akkor így jártál. Még csak az Originnél se tudsz szólni, hogy kérnél egy kódot hozzá, hiszen nem boltban, számlával vetted...
  • Katarn576
    #215004
    Srácok, egy kérdésem lenne.
    Tegnap voltam bolhapiacon, és kemény 100 Ft-ért megvettem a Medal of Honor Warfighter című részt. Minden megvan hozzá. A DVD tok, és az összes papírja is benne van. A lemezek makulátlan állapotban vannak, sehol egy karcolás. Mondtam is magamban hogy nem volt normális az az ember aki 100 Ft-ért adta a játékot, aztán már csak itthon jöttem rá, hogy mivel ez a rész már Origin-es, így lehet hogy felhasználták már a kódot. Sajna még nem tudtam kipróbálni, mert nem vagyok gép közelben, de ha esetleg mégis ez történt, akkor mi a teendő? a játékot már nem tudom elindítani? mehet a kukába?
  • Dzsini
    #215003
    Minden bundlis oldalon egyértelműen le van írva, hogy az ott kapott kulcsokat nem adhatod el, csak saját felhasználásra vagy ajándék célra veheted meg (erre külön lehetőséget biztosítanak).

    Pénzt nem kérhetsz értük, mert ezzel megsérted a szerződést, amit a vásárlás során elfogadtál. Ott pedig le van írva, hogy a kulcsokat személyes használatra vásárolod, ami saját, vagy családon belüli felhasználást és ajándékozást jelent. Eladást pénzért nem - ezért változtatta meg pl. a Humble is a kódbeváltási lehetőséget, hogy ezt a módszert megnehezítse (ellehetetlenítse).
  • tomsolo
    #215002
    Én vagyok kötözködős kedvemben?

    > A bundliban, jótékonyságból vásárolt cuccok viszonteladása viszont nem oké.

    De az. Látom még mindig nem ment át, hogy nem _cégről van szó hanem emberekről. Olyanokról mint te meg én. (Egyébként a GMG és társai ugyanúgy tolják ezt, nyugodj meg.)
  • Dzsini
    #215001
    Steamen közvetlenül nem, de azt ők felügyelik. Most arról beszéltünk, hogy a belső, egyértelműen szabályozott dolgokon kívül mi hogy megy, de látom épp kötözködős kedvedben vagy :)
    Jó szórakozást hozza.
  • tomsolo
    #215000
    A csere még véletlenül sem kölcsönös ajándékozás de mindegy.
  • Dzsini
    #214999
    Nem beszéltem kockázatról meg rendőrségről, csak leírtam, hogy milyen jellegű az oldal. Az mindenkinek a saját döntése, hogy vásárol-e ilyen forrásokból, de az nem árt, ha tudja, hogy ez tulajdonképpen ugyanaz, mint a Ph egy-egy "boltosa".

    Ajándékozni nem tilos, pénzért árulni viszont igen. A cserebere pedig kölcsönös ajándékozás (lásd: steamgifts és környéke - a "pénzt adok érte ajándékba" pedig nem játszik :) ).
  • Troger911
    #214998
    Egy kérdés a tf2 kulcsokkal kapcsolatban. Elvileg ezt kell venni a marketen? Aztán ez bekerül a cserélhető cuccok közé? Ez számít 1 tf2 kulcsnak?
  • Dzsini
    #214997
    Egy "narratív" challenge térkép csomag.
    "Initiation" is a DLC challenge map pack available for Batman: Arkham Origins. The narrative follows Bruce Wayne as he learns martial arts from Kirigi, a martial arts master.
    forrás
  • tomsolo
    #214996
    Jaj hát hagyjuk ezt az internetrendőrséget...

    A fast2play/kinguin nem igazi cég hanem inkább egy gyűjtő elárusító oldal. Olyanoktól veszel stuffot mintha a ph vásárolnál emberkéktől - nem mellesleg sokan árulnak ott is - így a kockázat kb ugyanaz ha nem jobb egy fokkal.

    Ha nagyon jogászkodni akarsz, elmondanám hogy csereberélni is tilos.
  • TBTPumpa
    #214995
    Csak az az egy DLC-je van, ami Singleplayer?
    Skinek, multis cuccok és challenge mapok annyira nem érdekelnek.
    De én úgy tudtam, hogy az Initiation is SP DLC. Mert a Cold Cold Heart és Initiation DLC-k már eleve 4,3 euróba fájnak. Így jobb vétel lenne az 5 eurós Season Pass.
  • Dzsini
    #214994
    Történet jellegű csak a Cold Cold Heart van (és lesz) hozzá, a többi challenge térkép meg skin meg ilyesmi - ha azok kellenek, akkor jó a Season pass, amúgy a CCH olcsóbb önmagában.
  • TBTPumpa
    #214993
    Én a Season Pass-ban gondolkodom. Úgy tudom, hogy ez minden SP DLC-t tartalmaz, amit majd az esetleges GotY is tartalmazni fog. Így érdemes lenne most lecsapni rá - 75%-os kedvezményben.

    Még a Skyrim Legendary-n gondolkozom, de kell a pénz a Dragon Age Inquisition-re is.
  • Dzsini
    #214992
    Az elvileg nem tilos, és a használati szerződésben írják is, hogy dobozos termékeket továbbárusítanak, és a vásárlással felhatalmazod őket arra, hogy a dobozt megtartsák.

    A bundliban, jótékonyságból vásárolt cuccok viszonteladása viszont nem oké.
  • Troger911
    #214991
    Bakker, meg kéne venni a Batman™: Arkham Origins-t, de mire odáig jutok a sorozattal, addigra lesz bundleben is...
  • Troger911
    #214990
    Én konkrétan egy dobozos játék kódjának fotóját kaptam emailen az Alan Wake-hez :) Kicsit aggódtam is aktiválásig...
  • Dzsini
    #214989
    Egy-két jogi ütésváltás volt már a játékos oldalakon azzal kapcsolatban, hogy a fast2play továbbárusítja a bundlis kulcsokat, pedig az egyértelműen tilos. Még arra is volt példa, hogy giftként adták a terméket vásárlás után. Többek között miattuk is váltott át a Humble a közvetlen aktiválásra.
    cikk
  • TBTPumpa
    #214988
    Tessék az Epic-Fantasy kategóriára szavazni pls!
    66%-ot kapna a Final Fantasy 3 és 40%-ot az Age of Mythology Extended Edition!
  • Troger911
    #214987
    Be is húztam 400 Ft-ért egy Alan Wake-et náluk, ráadásul steames summer sale alatt...
  • w77d
    #214986
    Gyerekek ez a Slender: The Arrival nagyon brutál. Kipróbáltam, 45 percet játszottam vele és mivel a szar megállt bennem többször most hagyom a rákba, ma este még aludni is szeretnék :D
  • Evoluti0N
    #214985
    Killzone első része eredetileg PS2 cím, 3-ra csak digitálisan jelent meg HD formában. Vagy egy csomó jobb exkluzív, a Killzone ráér. Kicsit olyan az a játék, mint a levegő: színtelen és szagtalan. Hangulat semmi; játékmenet kb. annyi, hogy mész és lövöd az ellenséget, mint a hülye; AI buta, mint a segg és ami a legjobb, hogy sikerült egy HD feldolgozásnál olyant produkálniuk, hogy néha leugrik az FPS. Második résznél van egy HATALMAS minőségi ugrás, a harmadik részhez még nem volt szerencsém.
  • grebber
    #214984
    Sale vásárlás (Mind kártyapénzből)

    Defy Gravity Extended
    CoJ Gunslinger
    Halo Spartan Assault
    State of Decay
    Age of Empires 2 HD + The Forgotten Expansion

    Amit még tervezek Remember Me ha jóáron lesz (max 2 tf2 kulcs)
    Dishonored Goty és ezzel el is fogy az összes kártyapénzem.

  • tomsolo
    #214983
    Ez a Skydrift mekkora játék!
  • tomsolo
    #214982
    Azok nagy része persze bundliból maradt stuff - ami nem baj mert legalább kapható ha esetleg már nem is él a bundli :)
  • Troger911
    #214981
    Bakker! Jó sok 1€-os játékuk van!
  • tomsolo
    #214980
    Passz változó. De itt egy másik:

    Scania Truck Driving Simulator
    Steam: 3.99 EUR

    Fast2Play: 3.25 EUR

    Sleeping Dogs Limited Edition
    Steam: 9.99 EUR
    Fast2Play: 3.89 EUR
  • Zóanagyvarázsló
    #214979
    Az Uncharted és a Killzone felejtős, nekem viszont van fölsöleges Heavenly Swordom, Resistance-em és Haze-em, azok már valamik! :)
  • grebber
    #214978
    Command and Conquer Ultimate Bundle - 4.99USD
    Gamersgaten...
  • Botond #214977
    West winggel én olyan 10 körül járok. Minden év ugyanúgy indul, január elsején reggel felkelünk, összeszedjük magunkat a buli után, irány szüleimhez lencsét ebédelni, este pedig első évad első rész. :)
  • Totti5
    #214976
    Ilyen nagy volumenű sorozatoknál pl SG1, SG Atlantis, Babylon 5, akármelyik Star Trek stb... elsőre nagyon élmény, 2odjára meg már az ember a részleteket is felfedezi benne. Komplex sorozatok, akárhányszor meg tudom nézni ezeket és évenként valamelyik mindig sorra kerül. SG1-et olyan 6szor láttam komplette, Babylon 5öt 4szer, Star Trekből minden sorozatot és filmet min. 3szor.
  • Rapid81
    #214975
    Valakinek ötlet?
  • arty
    #214974
    botond, totti - akkor velem van a baj :DD
  • Totti5
    #214973
    DVDn vettem meg tavaly. Megnéztem 2odjára:) 2-3 év múlva megint megfogom.
  • arty
    #214972
    kered meg totti-t priviben :)
  • Botond #214971
    Változó szerintem. Én az Elnök Embereit (west wing) évente újranézem, nejem a született feleségeket látta többször, de pl dr House esélytelen, abból nincs is meg mind, csak 2 évad. Szóval van ami többször nézhető. Trónok harca első két évadot is többször láttam már. Mást asszem nem vettem. :)
  • arty
    #214970
    sorozatnál mindig az foglalkoztat - meg fogod nézni ujra vajon? :)
  • TBTPumpa
    #214969
    A Blizzard is kimegy a Gamescom-ra!

    Örülök neki, tavaly a Diablo 3 Reaper of Souls és Heartstone játékokat jelentették be. Most a Heroes of the Storm játéké és az új WoW kiegészítőé lesz a főszerep. Emellett remélem, hogy bejelentik a StarCraft II: Legacy of the Void expanziót is. Naptárba bevésve!
    Amúgy ekkor szintén lesz Microsoft és EA konferencia.
    Microsoft részről a két Larás játék érdekel elsősorban, EA részről pedig a Dragon Age Inquisition és a Mirror's Edge 2.