56
  • [HUN]FaTaL
    #56
    Ja most nézem P43on 100megabit van igen, sajnos.
  • [HUN]FaTaL
    #55
    Alsó katon igen, de azért "a lan kártya nem tud csak 100megát" kijelentés baromira nem helytálló.
  • sathinel
    #54
    az ok hogy becsületes de nem tud mindenki csak abból megélni. Az internet meg nem csak játékra van mint lentebb leírták meg letöltésre("illegális"). Ilyen alapon korlátozni mindenkit mert az jó arra értettem finoman hogy paraszt, vagy hogy élhetnénk ennyi erővel barlangban is mert az természetes. A földeken dolgozó munkások meg szívnak mióta a mezőgazdaságot elcseszték.
  • carlos05
    #53
    Japóknál már elkezdett terjedni az FTTH szóval ez a 160mbites dolog nemtudom most mér olyan nagy szó arrafelé (amugy még elég messze van a docsis 3.0 elméleti maximumától)
  • IMYke2.0.0.0
    #52
    Korrekt.
  • narumon
    #51
    "Persze, persze, az egy becsületes munka! Én is szeretnék majd földet vásárolni, és gazdaságot vezetni."

    Ezt szerintem sokan szeretnék csak magyarországon nem éri meg. Becsületes csinálva kurvagyorsan rájössz, hogy többet kell befizetni mint amennyit kiveszel belőle.
  • Lu
    #50
    En a sajat tapasztalatomat irom le. (Angliabol)
    1. Sky szolgaltatom, ami adsl-t ad 25-30 font egy honapra es nincs semilyen korlat rajta, bar nem torik magukat, hogy jo sebbeseget adjanak. 16Mb/768kbps csomagom van (megrendelesnel csak erre lehetet sok gepet kotni, azota nincs igy), ebbol elerheto lenne nekem kb 7Mb de adnak 4-et, mert az szinte hibamentesen kijon.(csak erdekes 7 honapig 6 foloti sebbesegem volt, stabilan es majdnem hiba nelkuli)

    2. Virgin, ami cabeles szolgaltato 50Mb/1,65Mb netet ad(50 font), ezert cserebe szuri a forgalmat illegalis dolgok utan, korlatoza a letoltesi sebbeseget azon felhasznaloknal akik sokat toltenek (mindenki sokat tolt?!)es van egy adat limit is naponta 8giga fel 3 le. (bar ulimitednek hirdetik)
    Ez nemtulsok, foleg hogy HD tv nezeshez, es sok geppel rendelkezo csaladhoz ajanljak.

    Mindket esetben a legnagyobb csomagot irtam le. Mint lathato az adsl esteben szbadsagot adnak, mert tudjak jol, hogy nem versenykepes a sebeseguk, mig a kabelesnek az, ezert cserebe korlatoznak, nem is kicsit. (nehogy terheljuk a halozatot)

    En velemenyem, arrol minek nagy sebbeseg?! Peldaul azert mert az angoloknal(mas orszagoknal is elofordulhat) divat hogy ot tagu a csalad, vagy tobb, sot elofordul hogy tobb generacio el egy nagyobb fedel alatt, es nem keves eszkozel csatlakoznak a netre. (Csak az en csaladomban 5 eszkoz megy interneten ha itthon vagyunk. Jatekra, otthoniakal tartani a kapcsolatot, iptv, jatek, filmet/jatekot vasrlok, amit torrent kliensel szedek le (szabalyosan). Kicsit szuk a 4 Mb erre.)

    Nagyvonalakban ennyi, remelem ertheto. :)
  • Sanyix
    #49
    Ez mindig így van, csak abból a 100% feltöltésből 10% nem "hasznos" :) nálam az a 12k a nem hasznos. Ettől még összesen 120-al ment minden, de a hasznos rész csak 108 kbyte.
  • Ferrer
    #48
    Milyen régi formád?

    "menjen vissza mindenki a barlangba meg kapálni a földekre?"
    Persze, persze, az egy becsületes munka! Én is szeretnék majd földet vásárolni, és gazdaságot vezetni.

    Látszik, hogy a 21. századi digitális ember szerint minden alsóbbrendű dolog, ami nem numerikus :)
  • Molnibalage
    #47
    No,no. 100 Mbit-es az integrált cucc. Érdekes nem?
  • Molnibalage
    #46
    Nem. Mikor mikrós netem volt gyakorlatilag 100%-on mehetett a le- és feltöltés egyszerre. Csak aztán szar lett a szolgáltatás és azóta van ADSL net. 2004-ben kaptam annyi uploadot ugyanannyiért, mint most. Akkor havi 8 ropi volt az 1024/512-es net. Most ADSL 8192/512 havi 7 vagy 8 ropiért.
  • kigyi
    #45
    Igen sajnos csak a közép kategóriás lapok egy részében és a felső kategóriában van 1000-es, de ezen utóbbiakban 2 is :D Kihasználni egyenlőre max lanon lehet Gb-es hálózati eszközök segítségével amúgy sok értelme számunkra nincs.
  • kigyi
    #44
    Volt aki írta, hogy a 2Mbit-es netet sem tudja kihasználni, mert a legtöbb helyről csak 80-90-el csurog az anyag. Na én ajánlom neki, hogy váltson szolgáltatót, mert a hiba ebben lehet hiszen én 10Mbit-en dolgozok! nem játszok :D és ahonnan csak kell jön is 10Mbit-el nagyon ritka az, hogy lassú a letöltés. De azt elmondhatom az elmúlt évek tapasztalatai alapján, hogy nincs gondom a sávszélességgel ugyanis jön minden ahogyan kell úgy a cégnél mint otthon. DSL-en és kábelen is megy igaz kábelen valamivel kedvezőbbnek érzem a helyzetet DSL néha megtorpan kicsit. Az meg, hogy a valóságban ebből a 160-ból mennyi jön hát nem is tudom sztem több mint itt nekünk a legvadabb neten :D:D:D Amúgy mindegy én már ezzel is nagyon jól el vagyok igaz ugyan nem keveset fizetek érte, de jól működik és megbízható.
  • 12346
    #43
    bizonyos alsóbb kategóriás lapoknál simán 10/100-as van még.
  • Sanyix
    #42
    perszehogy van oka: szarrágás (és mert úgysem tudsz másra váltani)
  • OrioN the S
    #41
    Igen a feltoltes az tenyleg gaz ,biztos van oka amiert ilyen alacsony. :S Ismerosnek 4/1-2 -es a net(nem tudom melyik szolgaltato)nekem meg 8/512... erdekesen hoztak ossze az tuti.
  • Sanyix
    #40
    mindennél viszi az uploadot, ilyen a tcp. Viszont adsl-nél mégjobban, mert ott még vagy 3 protokollt rápakolnak. Épp tegnap néztem, kábelnetem van, 7,7mbit letöltés 12 kbyte/secet igényelt a 120kbyte/sec-es feltöltésből, mikor adsl-em volt, 4 mbitnél már meghaladta ezt.
  • Molnibalage
    #39
    Nekem is elég downloadban, csak az a baj, hogy 512 kbps uplaod az valami vicc. ADSL estén meg, ha van upload viszi a downloadot... 2009-ben elvárnék azért valmi olyat, hogy megabites nagyságrendű upload legyen. Nem torrenthez kell.
  • OrioN the S
    #38
    :)))
  • L3zl13
    #37
    Nekem is az 1Mbps-en. Csak jó sokat kell aludnom. :D
  • OrioN the S
    #36
    Amugy nekem boven eleg a 8Mbps otthonra. Amig alszok lejon 30gb.
  • OrioN the S
    #35
    Akkor veszel pl. egy ilyet ,ha szeretnel: Canyon Gigabit PCI Lan kártya Gigabites Lan kártya 10/100/1000Mb/s 32 bites 33/66MHz-es PCI buszhoz es lesz ertelme ;)
  • [HUN]FaTaL
    #34
    Nem a switch/router 100 megabites amibe dugod? Mert akkor 100megát ír a win.
  • Sanyix
    #33
    az a 120 megás jupiszi shit az egy vicc. 4 csatornát 6 felhasználó FULLOSAN kicsutkáz, és van kb 10 csatornányi hely adatátvitelre..., na meg az a feltöltés... hát az is vicc.
  • Rexhawk
    #32
    persze, mert 0-val való osztás nem megengedett
    amugy meg vannak osztott hálozatok pl. intézmények ahol több 100 felé oszlik ez a hálózat, aztán vannak online adások, külföldön HD minőségben is,torrent is,mert nem mind1 nekem pl. hogy ápr 23.-án majd 1 napig vagy 1 óráig szedem az új Ubuntut :)
    meg irták lentebb is ezt, de tudom neked hihetetlenül hangzik: dolgoznak:)
  • HUNRusty
    #31
    azert valoszinuleg ez nem mostanaban fog bekovetkezni ugyanis a netezesre felhasznalhato frekvenciak vegesek es az egyre jobb technologiakkal sem lehet tul sok embert kiszolgalni. vedd pl h ma mar nincs korlatlan mobilnet itthon, mert nem tudnak ennyi embert kiszolgalni. valoszinuleg az FTTC ill. FTTH-ban van a jovo.
  • sathinel
    #30
    Gz látom hozod a régi formád. Van olyan hogy tv adásokat, filmeket nyomnak neten keresztül. + valamit dolgozol akkor nem kell bemenned a céghez mert otthonról is meg tudod csinálni, stb. Szerinted ez csak játékra ok? menjen vissza mindenki a barlangba meg kapálni a földekre?

    Az hogy valakinek jó gyors elérése van és akármit akar pillanatok alatt megvan az csak előny főleg ha munkához kell. Pl installálni, letölteni a munkához szükséges dolgokat néha lehet hogy nem gond ha nem napokig tart leszedni.
  • Molnibalage
    #29
    Nem értem. Az én egyáltalán nem régi alaplapomon csak 100Mbites. Fura.
  • Ferrer
    #28
    Tőlem aztán korlátozd, az én életem nem egy ár/érték hányados.
  • tom235
    #27
    Amúgy azt udjuk minek ekkora sávszél? Sokszor még a 2Mbit es netemet sem tudom kihasználni teljesen, csomó helyen max 80-90K val jönnek a dolgok.
  • bertino
    #26
    én csak a fizetésedet korlátoznám le az egynegyedére és máris boldogabban aludnék.
  • Ferrer
    #25
    Ez az, rinyáljunk csak, hogy mi milyen szar helyen élünk, mert nincs 6783649287 megabites internet. Hát, személy szerint én le is korlátoznám fél megásra országos szinten, legalább nem lenne ennyi agyatlan kocka.
  • Adam II
    #24
    Weeabook...
  • narumon
    #23
    Én csak annyit szeretnék hogy Dél-Magyarországon is elérhetőek legyen ilyen szép és olcsó sávszélek. Olyan hogy UPC meg Diginet, csak álmodozhatunk :(
  • shaark
    #22
    Kicsit félre informált az sg szerkesztősége, ugyanis Skandináviában már gigabites netet is kínálnak otthoni felhasználóknak kb 30e ft-ért havonta (1 Gbps download, 100 Mbps upload).
  • shabba
    #21
    Japánban is ez a 160 Mbps egy közös osztott kapacitás, senki ne gondolja hogy dedikáltan a nap minden időszakában ennyivel lehet töltögetni. Japánban minden is szerették a csomagokat egy adott technológia elméleti csúcsértékeivel reklámozni az internet csomagokat. Ezért van hogy Japánban ADSL-ből is akár 8 vagy 24 vagy 50 Mbps-est árultak, ami persze nem jelenti azt hogy ennyivel is lehet majd tölteni. Mint minden ADSL-nél erősen az előfizetői hurok minőségi jellemzőinek függvénye hogy ebből mennyi lesz a ténylegesen elérhető sávszél, ami akár a hírdetett érték töredéke is lehet. Ugyanez van kábelnetnél DOCSIS esetén is ott technológiai maximumot reklámoznak, ahogy DOCSIS 3.0 esetén is.

    A 160 Mbps az osztott kapacitás össz teljesítménye amin akár több száz végpont is osztozik, mint ahogy világszerte bárhol máshol is egy kábelnet hálózat esetén. Ez egy best effort szolgáltatást ahol valójában a sebesség nincs limitálva az előfizetői végponton így a közös osztott sávszélből annyit tud adott időpillanatba kivenni amennyi épp szabad. Ez azt jelenti ha rajta kívül épp senki nem tölt akkor meglehet az elméleti maximum, de ennek előfordulási esélye igen csekély. Egyidőben jellemzően több előfizetői végpont is használja a szolgáltatást így közöttük szétoszlik a közös 160 Mbps-es kapacitás. Csúcsidőben amikor a használat a legintenzívebb mert sokan használják egyidőben ez mindenkinél lassabb sebességet eredményez, egy hajnali órában amikor kevesebb az egyidejű használat magasabbat.
  • shabba
    #20
    Kifejezetten hamar ér el hozzán a DOCSIS 3.0 technológia hisz mind a Tíkábel mind a UPC is már elkezdi idén bevezetni és további kisebb kábelszolgáltatók is hasonlóan fognak cselekedni. A legelső kereskedelmi DOCSIS 3.0 eszközök tavaly nyár végén váltak elérhető és ezek hozzáférhető volumene az elején még igen csekély. Hiába szeretné világszerte minden kábelszolgáltató bevezetni a saját hálózatán az új technológiát ha az eszközök hozzáférhetősége korlátozott darabszámú.

    Elsőként jellemzően olyan cégek kapnak akik korábban segédkeztek egyes eszköz gyártóknak a technológia kifejlesztése során és korai adoptálóként tesztkörnyezetet biztosítottak a hálózatukon. Ilyen volt a Japán JCOM, itt Európában a spanyol ONO, a holland UPC vagy amcsiban a Comcast. Aztán ahogy a gyártási volumen idővel növekszik egyre több kábelszolgáltató számára nyílik meg a lehetőség világszerte hogy ő is bevásároljon az új technológiából és elkezdhesse saját hálózatának fejlesztését. Idehaza ez úgy tűnik viszonylag elég gyorsan bekövetkezik majd még az idén.

    Egyébként jelenleg egyedül a Texas Instrument rendelkezik DOCSIS 3.0-ás chipsettel és azon gyártók köre is igen csekély akik ezen chipset alapján modemet készítenek. A TI eddig 1 millió chipsetet értékesített a gyártók felé és nem jelenti azt hogy ebből már el is készült ennyi modem, főleg nem azt hogy ennyi előfizető otthonában már ott van az eszköz és használja a szolgáltatást. Szóval világszerte sincs még túl sok előfizetői végpont ami DOCSIS 3.0-ás és ezek számossága csak lassan fog emelkedni az idő előrehaladtával.
  • shabba
    #19
    Valamit nagyon benézett a cikk fordító. A J-Com aminek egyébként a tulajdonosa ugyanaz az LGI, mint ami a UPC-nek is tulajdonosa már anno 2007 év végén elindította a pre-DOCSIS 3.0-ás fejlesztését és vele együtt bevezette a 160/10 Mbps-es csomagját. Ezzel a J-Com a világon elsőként indított kereskedelmi pre-DOCSIS 3.0 szabványon alapuló szolgáltatást. Utána 2008 júliusában amikor megjelentek a legelső DOCSIS 3.0-ás eszközök sizntén elsőként kezdték meg a migrációt DOCSIS 3.0-ára. Az eltelt ~1.5 év alatt úgy 100 ezer előfizetőjük lett akik a legújabb 160 Mbps-es csomagra fizettek elő, ez úgy a teljes ügyfélkör 6-7%-a.

    A LGI itt Európában a holland UPC-nél tavaly októberben kezdte el bevezetni a DOCSIS 3.0 technológiát és vezetett be 60/5 és 120/10 Mbps-es csomagokat. Idehaza pedig várhatóan ősz felé fognak a hazai UPC-nél hasonló csomagok megjelenni, ahogy arról már volt sajtóhír is, akár itt az SG-n is.
  • Gerygrey
    #18
    Én azzal is kiegyeznék, ha 50 megabites net lenne, de az le- és fel is tudja az 50-et akár FTP, akár torrent használatakor. Tartok tőle hogy ez a 160 megabit Magyarországon csak addig lenne 160 amíg egy Firefoxon kívül más nem fut.
  • who am I 7
    #17
    Az, hogy csicsóka uccában, meg pár félre eső panelben van 3.5k ért 30mbit, egy mini cégtől, ez nem ugyanaz telejesn mint jappánban 160mbit egy NAGY és elterjedt cégtől....khm...Ha a upc behoz 120mbiteset, akkor azzal lehetne hasonlítani.A digi meg kezdjen fejleszteni..Egyébként nem 3.500ft lesz akkor, ha már nagyban ki lesz építve, meg lehet nyugodni :)