25
  • hol9672
    #25
    Hát, nehéz ügy, mert a tulajdonosi kör egyértelműen kajmán, Uj Péter pedig nyíltan állt ki a neolibó mellett pár hete, de van pár jó cikkírójuk. De még véletlenül sem a Tótára vagy Tevanra kell itt gondolni.
  • dez
    #24
    Bagoly mondja...
  • KAWAszaki
    #23
    Csak nekem tűnik fel:
    Az ASVA feljelent egy internetes portált, azért, mert belinkel egy külföldi szerveren levő, külföldi filmet, aminek még magyar szinkronja sincs?
    Kinek a nevében? Ő a sértett talán?
    Ezen a logikán haladva az ASVA-nak nem csak a magyar, hanem a külföldi oldalakon található link után is fel kell jelentenie a linkelőt.
    Ha nem így van, akkor az Index.hu elköltözhet az Index.hu.com-ra Messzeországba, és akkor az ASVA be****hatja.
  • raingun
    #22
    Nem féltem az indexet, pereltek ők már sok mindenért, most is nyerni fog. Az ASVA pedig szánalmas...
  • smokedoc
    #21
    Feljelenti az index.hu az ASVA alapitványt az Internetes tartalmak indirekt módon történő korlátozásáért,befolyásolásáért és ezzel a szabad információáramlás akadályoztatásáért.
    Ezzel alkotmányba ütköző magatartást tanusított a demokrácia ellen.

    A biróság kezdeményezi az alapítvány tevékenységének beszüntetését.

    a cég új szlogenen gondolkodik:
    ASVA Be vagy BASVA?
  • ZsZso
    #20
    Olcsó fegyver a személyeskedés, dez.
  • bakagaijin
    #19
    Április 1 :)))
  • Sanyix
    #18
    kis járkáló kakidarabkák.
  • HappyBoy
    #17
    Juhééé! Az index is el fog sötétülni? :D Végre rend lesz kis hazánban!
  • kukacS3K
    #16
    A közvetlen link nyújtása jogi értelemben FELTÖLTÉSNEK minősül!
    úgy szeretem hogy a jogi értelem azt jelenti hogy a hagyományos jelentéshez semmi köze
  • dez
    #15
    Nézd csak meg, kitől származik az a komment... Nos szerinted miért a cikk szerzőjétől, okoska? Tán kapott egy emailt az ASVA-tól, amit közzétett?
  • ZsZso
    #14
    Persze, az ASVA helyében én is kommentet írnék, még véletlen sem e-mailt (vagy 'tán telefonálnék). Ügyesek az indexes fiúk/lányok. :D
  • dez
    #13
    Közben elolvastam, és tényleg tarthatatlan pár dolog. De nagyon csodálkoznék, ha nem ismerné a magyar jog a public domain fogalmát. Ma meg már van Creative Commons is. Vagy a magyar jogot ez sem érdekli?
  • winnie
    #12
    "Kik ezek, hogy itt rendezkednek?"

    olvass utána, előtted a net.
  • dez
    #11
    Az Artisjus legalább azért lobbizik, hogy a letöltés legális maradjon Magyarországon... (Eddig sikerrel.) Persze nyilván ez az ő érdekük is. És ha nem is az összes, és nem is igazán igazságosan, de a művészeknek is jut a "matricából" befolyt pénzből.

    Igaz, lassan nyugaton is rájönnek a hatóságok a jogvédők túlkapására. De ott is valamilyen átalánydíj lesz a vége a dolognak.
  • opeca
    #10
    Mi ez az ASVA???
    Kik ezek, hogy itt rendezkednek?

    Nem értem én ezt a magyar jogrendet.
  • Gerygrey
    #9
    Az Index jófej, címváltoztatás/csillagozás nélkül a címlapra tette az Artisjus, a kurva anyád! című blogbejegyzésemet. Szerintem nem nagyon kedvelik egymást a jogvédőkkel :)
  • Sanyix
    #8
    hogy kerülne terroristák kezére az asva. Ők megnevelnék!
  • Cat 02 #7
    Hát ez szánalmas, és még nem is lehet azt mondani h ez Mo.n, máshol is ez van :D
  • hiftu
    #6
    Postás, rendőr, vasutas és végül ASVA munkatárs.
  • ADAMEX9
    #5
    Buzuljon meg az egész ASVA Artistjus-al együtt !
  • Cat #4
    Ez tényleg igaz.
  • Sanyix
    #3
    ezmegintnagyjóviccvolt. ha ha ha
  • dez
    #2
    A cikk alatti komment alapján NEM áprilisi tréfa a feljelentés!
  • Alvarez999
    #1
    OK, hogy ez az idei április elsejei beugratós cikk, de sajnos akár igaz is lehetne.