34
  • Commandante
    #34
    Van már crowdsourcing-on alapuló diagnosztikai rendszer. Nem tudom, hogy interneten is elérhetö-e, de mondjuk az orvosok nem igazán használják, mert kemény konkurenciát látnak benne. Asszem egy angol informatikus alapította a rendszert fejlesztö céget, miután a 3 éves lánya egy véletelen folytán élt túl egy félrediagnosztizált rákos megbetegedést.

    Nyugateurópában, ahol az EU-s fejlesztési pénz nem (csak) a pájázatokat elbíráló bizottsági tagok családját gazdagítja, ahol nem lopnak a postai alkalmazottak és ahol nem dilettáns faszkalapok meresztik a seggüket a közlekedési vállalatok élén, ott már mindent meg lehet venni interneten. Van szigorúan online bank is. Meg lassan lesz online szavazás is.

    Amire te vársz, az nem a Web 3.0, hanem a Web 2.0. Egy normális országban...
  • Epikurosz
    #33
    Ja, és átmegy mobilba, mobilnetbe.
  • Epikurosz
    #32
    A web 3.0 több lesz már, mint a mostani játszadozás, locsi-fecsi.
    A web 3.0 nekem azt jelenti, hogy
    - neten szavazhatok
    - neten elküldöm a dokinak a vérnyomásom meg a cukorszintem, és amikor bemegyek hozzá - ha bemegyek! - csak rámpillant és írja is a receptet
    - a szolgáltatók már nem küldenek papír alapú számlákat, sem a bank, mert az e-számlázás kötelező lesz. Emellett: neten veszel buszjegyet, fizetsz autópályadíjat, vásárolsz stb. stb. Az árak persze emiatt kiegyenlítődnek.

    Tehát a net kiszabadul a virtualitásból, hogy még inkább a hétköznapok része legyen.
  • djw
    #31
    a büdös nagy helyzet az, hogy ha még nincs a neten futómű tuningról minőségi fotókkal illusztrált blog, akkor előtted a lehetőség, hogy megcsináld, mert az van, hogy nincs ott minden... Viszont ha már olyan kva kényelmesen bírod fikázni a googlet meg a blogokat, akkor ennyi erővel hozzá is járulhatnál a történethez valami hasznossal. Pl futóműtuning fotóillusztrációkkal.
  • who am I 7
    #30
    Készen vagyok ettől a futóműtuningtól....Igen, a 2.0-előnye a tömeg tartalmak hátterének a biztosítása, de nem zárja ki a réteg tartalmakat / blogokat - felhasználokat sem.Nyílván nem így van 100%-osan említve, mert az egész világ egy marketing, már hozzászokhattál volna...
    Egyébként google akkor is a barátod, mert beírod, hogy porsche futóműtuning és biztos, h kidob valamit, ellenben, ha kicsit kreatívabb vagy, akkor beírod, h porsche tuning, és van rá 99%-om, hogy nem egy oldalt fog kidobni, onnan pedig már nincs messze a porsche-s tulajdonosokkal a közvetlen kapcsolat...
    Senki nem írta, h a réteg dolgok, az ember szájába esnek..kicsit használni kell a kacsónkat és az agyacskánkat is.Ettől függetlenül nyílván nem lesz "porsche 904 futóműtuning" blog tonnaszámra, de mivel ez hülyeség (mivel eleve nincs tualajdonos sem tonnaszámra), ezért a porsche kereskedők (amiket megtalálhatsz neten) és tunerek biztos szívesen segítenek, hogy milyen gátlókat kell venned (egyébként megjegyzem, egy 904-es porschénak nem kellene kötelező legyen külön blog oldal, mert vannak univerzális gátlók/futóművek amik már állítható magasságúak, keménységűek stb..)
  • lokko
    #29
    tudod hogy miért szokás visszaszámolni egy rakétakilövés előtt?
    annak sincs racionálisabb, és gyakorlatibb oka, mint a verziószámozásnak ...
    az is kb "mert csak", és elfogadott ... bár ez esetben tudjuk, hogy a V2-es rakétakísérleteknél vezették be protokollként a németek a visszaszámlálást, és azóta fennmaradt ...
    Te meg olyan dolgokon töprengjél amin valóban érdemes, ne azon hogy miért gyümölcs a paradicsom ...
  • balee66
    #28
    Az interneten valóban nagyon sok minden megtalálható, csak sokan egyszerűen nem tudják mit hol keressenek, és a kereső használatával sincsenek teljes mértéjben tisztában.
  • B0nFire
    #27
    Senki sem állította, hogy a web2-n minden megtalálható. Mindazonáltal nagyon sok minden, amihez nem is olyan régen elképzelhetetlen volt a hozzáférés. A Google tényleg a barátunk, és aki ért a kereséshez, és türelme is van, az találhat értékes dolgokat a weben. Erre mondják, hogy aki keres, talál. Az is lehet, hogy a teáltalad felvetett témába is született már iromány, csak nem jól keresed. A keresési szokások pedig harmatgyengék, ha az ember ül a "drót" másik végén, mert ő a leggyengébb láncszem. Ha egy keresésre a Google kidob 1 328 000 találatot, az ember mennyit néz át belőle? Legjobb esetben is csak az első 1-2 oldal találatait, aztán ha azok között nincs, akkor elkönyveli, hogy akkor sehol sincs.

    Pedig én állíthatom neked személyes tapasztalatból, hogy amikor igazán ritka dolgot kerestem, nem egy esetben tényleg végig nyálaztam többszáz hivatkozást (több napon/héten keresztül), mire megtaláltam, amire kíváncsi voltam. Csak éppen a találati lista 63. oldalán volt.

    Szóval keressél csak rá arra a porsche 904 futóműtuningra, mert ha elég sokáig keresed, nem kizárt, hogy megtalálod. Azt viszont ki nem állhatom, amikor valakinek az egész "kutatómunkája" öt percben kimerül, lustaságból, aztán ebből von le messzemenő következtetéseket.

    A jó dolgokat nem adják könnyen. Lehet, hogy sok oldal van arról amit említettél, de azt ne várd már el, hogy más keresse meg helyetted, és tálcán hozza eléd.
  • halgatyó
    #26
    "hogy mér? mert csak"
    "szeretnek verziószámokat használni..."

    iggen tartalmas indoklás volt, kösz.
    Szerintem jáccá tovább a nintendóval, ne töprengjé sokat
  • b10
    #25
    who am I 7:

    Az interneten a web 2.0 világában elhitetik az emberrel, hogy az interneten minden megtalálható, google a barátod, és bármilyen témáról tonnaszámra találsz anyagot.

    Aki ilyen állít, az nem ismeri igazán az internetet, ugyanis a rétegtémákra hiába google keresel, nem találsz semmit. Akkor csókolom, hogy jön ki a web 2.0 előnye ? Ott, hogy 34545 darab bkv fikázó oldal és blog készül ?

    Én kis réteget foglalkoztató oldalat készítek, és ha a web 2.0 igaz lenne, akkor az én oldalaimra annyi postnak - bocsánat: felhasználók által generált minőségi tartalomnak - kéne bejönnie, mint bármelyik népszerü blog esetében.

    A web 2.0 definiciójában sehol sincs, hogy ezzel csak a népszerü témáknak lett technikai háttér teremtve.

    Úgyhogy ha google a barátja az embernek, és tévedek azzal kapcsolatban, hogy a neten a web 2.0 idején minden megtalálható, akkor most azonnal akarok látni minumum 2000 darab, felhasználók által készített igényes fotók és videókkal megtámogatott, 100 százalékig web 2.0-ás felhasználók által beposztolt anyagokra alapozó porsche 904 futóműtuning oldalakat.
  • b10
    #24
    msstz:

    Köszönjük a tartalmas hozzászólást !
  • lokko
    #23
    majomkodás? mér? szerintem frappáns elnevezés a WEB2.0, mivel a WEB valami informatikai cucc, és az informatikában szeretnek verziószámokat használni ... hogy mér? mert csak ... így alakult, és elfogadott ...
    de szerintem WEB3.0 elnevezés, pont a fogalmi zavarok miatt, nem fog elterjedni a köztudatban ... én a GEOWEB-re voksolok továbbra is, az lesz az új éra elnevezése, ami kb 3 év múlva bontakozik ki ...
  • halgatyó
    #22
    Csak azt nem értem, hogy miért kell ezeknek igyen bugyuta verziószámokat adni? Hogy 1.0 meg 2.0.... Mi az a "0" a pont után? Lesz 2.1 is?

    Milyen probléma van, ami megoldásra vár, amit ez a "2.0" álnevű izé NEM TUD megoldani? A megoldáshoz szükség van arra, hogy 2.5 -nek vagy 3.0-nak nevezzünk el valamit?

    Majomkodás.
  • B0nFire
    #21
    Waze, a web 2.0 pontosan arról szól, hogy már nem csak a "kiválasztottak", vagyis a szakemberek privilégiuma, hogy publikáljanak, hanem a felhasználók maguk teszik. Így alakultak ki pl a blogok.

    A blogformátum sok usernek megfelel, aki nem kíván komplett weblapot szerkeszteni, vagy mert nem ért hozzá és sokba kerül, vagy nem tudná "kellőképpen" elegendő adattal megtölteni. A blog jó választás, amennyiben valaki nem akar túlságosan elmerülni a webszerkesztés rejtelmeiben. Beregel egy ingyenes helyre, kap 10féle sablont, amibe még bele is tud piszkálni, minden jól működik, az oldal optimalizálva van, mert a szakemberek adják a szolgáltatás alapját, a tartalmat viszont már a felhasználó. Kábé erről szól a web 2.0. Itt van egy kicsit bővebben a téma.

    A felhasználók pedig nyilvánvalóan nem egytől-egyig professzorok; nem tudnak és nem is akarnak szakmai oldalakat vezetni, de nem lehet megkérdőjelezni az ő munkájuk létjogosultságát, amikor egyre több cég használja a lelkes amatőrök eredményeit, pl az amatőr csillagászok adatait a SETI kutatásoknál. Mindenki jól jár. Az amatőr is, mert ő úgyis állandóan kukkol, és a kutatócég is, mert nem az ő gépeik kopnak. Gondolj csak bele a Google Earth programba. Annak az adatbázisnak egy jó részét amatőrök csinálják, pl épületeket modelleznek, fotóznak, leírásokat készítenek. Erre egyetlen mammutcég összes kapacitása nem lenne elég. Így pedig mindenki jól jár.

    A felhasználók pedig populáris témákat szeretnek feldolgozni, hiszen ők a "populáció". Természetes dolog, hogy mindenki arról értekezik, ami érdekli, és valamilyen szinten foglalkoztatja.

    Én inkább úgy veszem észre, hogy az ilyen rosszmájú megjegyzéseket azok hintik, akiknek savanyú a szőlő. Aki elvégzett egy egyetemet, de észt nem kapott, mert azt nem az iskolában adják, vagy doktorált, de a kutyának sem kell a munkája, és meg van sértődve, hogy vérpistike blogjára naponta több százan-ezren kíváncsiak, míg az ő összebréjnsztormingolt dolgozatát a kutya nem olvassa.

    Ha értesz hozzá, írjál te - a mercedes 70-es években készült, versenyzésre használt fékeinek anyagminőségi vizsgálatáról, - a porsche 904-es versenymodell futóműtuningolási lehetőségeiről, - a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 1740 és 1750 között épült épültek építészeti elemzéséről, - a magyarországi, Sé nevü település demográfia változásának és az adórendszer változásának összehasonlításáról, aztán majd írd meg, hogy hányan kíváncsiak rá! Mi pedig - egyszerű, tudatlan, mezei userek - engedelmeddel arról írunk, amiről akarunk.

    btw, utólagos engedelmeddel kijavítottam a megye nevét nagybetűsre, mert úgy kell írni!
  • torreadorz
    #20
    Mondjuk én halálra röhögtem magam azokon a videókon és képeken ahol öltönyös magukat trendinek és fontosnak tartó emberek ücsörögtek ilyen "web 2.0" konferenciákon és beszéltek a semmiről :)
  • Sir Ny
    #19
    #2
  • msstz
    #18
    hülye vagy.
  • roliika
    #17
    Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön!
  • USAMEN POWER
    #16
    Végülis igaz... Én spec mindent megtalálok a neten amit keresek, ha meg nincs mondjuk "nagyanyám tyúkszeméről" blog akk meg csinálok, és akk meg van
    ennyi
  • who am I 7
    #15
    Google a barátod...Elég vicces, hogy egy réteg dolgot szeretnél, nem réteg közösségnek szánt alapokon látni.Ez olyan, mintha a kereskedelmi TV-ket vonnád kérdőre, hogy ezeket miért nem mutatják műsorokba...Csak a neten azzal a különbséggel, ha valakinek volt problémája az általad emlitett vackerájokkal, az még akár lehet, hogy fel is rakja valahova, vmelyik forumba vmilyen formában..és ekkor már csak egy kattintás a google..

    "a porsche 904-es versenymodell futóműtuningolási lehetőségeI"

    Nagyanyád tyúkszeméről, nem szeretnél blogot esetleg?
  • Radi
    #14
    "Mi jöhet a web 2.0 után?"
    Újabb mondvacsinált elnevezése annak hogy huszadjára is feltaláltuk a spanyol viaszt.

    pl iWeb 3.0 Ultimate, tele olyan szolgáltatásokkal amik már a "Web 2.0" idején is jelen voltak, csak nem voltak elég populárisak.
  • Gerygrey
    #13
    A következő lépés talán a webes közösség jól körülhatárolható politikai erővé tömörülése

    Erre már ma is van példa, a manapság a BKV-ra egyre nagyobb befolyást gyakorló VEKE az Index fórumán toborzódott össze.

    Vajon hol van hottod és a TOR? mi már várjuk:)

    Szerintem terroristák kezére került a srác... Vagy csak lefagyott a gépén a Win98 és nem tudja újrainstallálni.
  • Commandante
    #12
    Abban viszont biztos lehetsz, hogy 2309-ban simán elérhetö lesz az interneten a szabolcs-szatmár-bereg megyében 2040 és 2050 között épült épültek fotókkal és videóval illusztrált építészeti elemzése, csak modjuk zavaró lesz az elötérben alkoholos mámórban bagzó 14-15 éves fiatalok látványa. Meg mondjuk NBH-s hozzáférésre lesz szükséged az adatok megtekintéséhez.
  • Commandante
    #11
    A mennyiség és minöség mindig is fordított arányban volt egymással. Miért lenne ez pont az interneten máskánént?

    Mondjuk kár, hogy a nonprofit (különféle wikik) és a totál veszteséges (blogok, közösségi portálok, videómegosztók meg miszar) alkalmazások mellett egy sem került említésre, ami pénzügyileg nyereséges lenne, mint pl a Google AdWords, vagy hasznos, mint a Netflix DVD ajánló, a pandora.com/last.fm zeneajánló, az Amason könyvajánló rendszere, vagy Hollywood Stock Exchange.
  • b10
    #10
    Nevetséges cikk... Nem véletlenül csak az általános, és a fikázó, felhasználók által generált tartalmak örvendenek nagy sikernek ?

    Szeretnék látni most azonnal ugyanannyi blog-ot, közösségi oldalt ami a neten megtalálható, mondjuk a következő témákban:

    - a mercedes 70-es években készült, versenyzésre használt fékeinek anyagminőségi vizsgálata

    - a porsche 904-es versenymodell futóműtuningolási lehetőségei

    - a szabolcs-szatmár-bereg megyében 1740 és 1750 között épült épültek építészeti elemzése

    - a magyarországi, Sé nevü település demográfia változásának és az adórendszer változásának összehasonlítása. Egye fene, ebből a témábók megelégszek 452 darab bloggal is.

    De most azonnal akarom látni ezen 4 témából a magyar nyelvü tartalmakat !!! Ja, hogy nincs ? Akkor mi a fracról is beszél a cikk, hogy rengeteg felhasználó generálta tartalom van ? Megint megy a hazudozás a Web 2.0 témában.
  • Vorpal
    #9
    Vajon hol van hottod és a TOR? mi már várjuk:)
  • balee66
    #8
    Gyakorlatilag csak technológia kérdése, hogy mi jön még ezután. A web2-t is a webes technológiák fejlődése hozta magával, szerintem ez ezentúl sem lesz másképp.
  • Kryon
    #7
    Technológia szempontjából pedig tényleg érdekes változást hoznának a hálózatra csatlahozó, "hordható" kütyük, esetleg később inplantátumok, de az még nem mostanában lesz :D
  • Kryon
    #6
    A következő lépés talán a webes közösség jól körülhatárolható politikai erővé tömörülése, és akkor lépünk csak be igazán az információs társadalomba. Kínában pl ettől(is) félnek...
  • lokko
    #5
    kicsit önellentmondásos amit írtam, az hogy a web2.0-ban van még fejlődési potenciál az nem hangsúlyos, mert pont azt akartam mondani, hogy ebben az irányban már nagy horderejű dolgok már nem fognak történni
  • lokko
    #4
    a WEB2.0 az interaktív weboldalfejlesztési lehetőségek következménye volt, nagy dolgok etéren már nem fognak történni, csak az a tendencia megy tovább, hogy egyre nagyobb teret kap a közösség által fejlesztett szervezett újraosztott tartalom, ebben még bőven van hova fejlődni mivel ez a szemlélet még nem forrt ki igazán, de a kezdeményezések jó irányba mutatnak ...
    merőben új technológia beáramlására fog később nagyokat változtatni a weben ... a következő nagy ugrás a mobil GEOWEB lesz
  • Teppik Amon
    #3
    Előbb-utóbb ismét feltűnik valami hasonlóan nagy "dolog" mint a wikipédia, facebook, twitter, vagy a blogolás. Valami új, szokatlan, ami tovább inspirálja az embereket. Ezt hívják fejlődésnek :) És biztos vagyok benne hogy hallani fogunk web3.0-ról is :D
  • Sanyix
    #2
    és a TOR-é :D
  • Lazarus
    #1
    web 3.0 - a totális cenzúra kora