11
  • Kurfürst
    #11
    Horror ára lesz, úgy tűnik a Canon ezzel válaszol a D90-re, egy ahhoz hasonló tudású géppel, de gyengébb vázban (no segédfény, no kijelző, sokkal gyengébb ergonómia).

    Kicsit túlárazzák, sokkal nagyobb sikere lehetne ha árban a valahol a D60 és a D90 közé raknák. Kíváncsi leszek, hogy a 450-es sokat szídott fókuszproblémáit sikerül e vele megoldani..
  • Blasta
    #10
    Hja, a Canon stroboszkóp-af segédfénye sux.
    De ez is csak marketing: "vegyél rendszervakut köcsög"
    :D
  • Blasta
    #9
    Mert Neked a 720P/30fps-es videó nem használható mi?

  • dawinD
    #8
    Maga a váz májustól kezdve lesz elérhető 865 eurós ajánlott végfelhasználói áron, a CanonEF-S18-55mm f/3.5-5.6 IS objektívvel szerelt csomagért pedig 969 eurót kell majd fizetni.
  • warman88
    #7
    Tévedés az a 20 FPS dolog. Legalábbis hiányos a cikk. 1920x1080-ban valóban 20, viszont 720p-ben, ami a kisebb HD felbontás, már 30 FPS-t tud a gép. Bár úgy ahogy van fölöslegesnek tartom a dolgot, még a LiveView-t sem használom (450D).
  • Flashy
    #6
    szerintem a beépített vaku csak részben marketing miatt gyenge, nem nagyon fér bele erősebb és az aksit is nagyon enné.
    a segédfény engem első perctől fogva idegesít, a Canon kompaktomban vakuvillantás volt a vörös szem, LED az af segédfény, DSLR-ben meg megfordították: amikor először olvastam azt hittem hibás a kézikönyv.
  • fourgee
    #5
    Hm, egy használhatóbb beépített vaku, meg külön segédfény hasznosabb lenne, mint a videofelvétel, meg egyéb ilyen faszságok. :)
  • Alvarez999
    #4
    Arra azért ügyeltek, nehogy használható HD videókat lehessen készíteni. 20 FPS még épp nem használható, mert zavaró a kis képváltási sebesség.
  • Flashy
    #3
    hát az 500D nem hozott sok normális újdonságot, egyedül az LCD nagyobb felbontása fontos. a HD videó muszáj volt, de a legtöbben úgyse használják. a markolat nagy vesszőparipája mindenkinek, de ha a gép mérete nem változott jelentősen és a képeken is ugyanolyannak néz ki, akkor az a minimális változtatás csak a lelki eredetű kézfájást fogja megszüntetni...
  • Ferrer
    #2
    Hát... Inkább egy belépőszintű Oly, mint egy amatőrszintű Canon. Nem mintha rossz lenne, de utóbbi márka csak haladóbb szinteken éri meg az árát.

    Persze csak ha a tükörreflexeseket nézzük, mert nekem is Canon kompaktom (bridge-em?) van (Powershot S2), de az szerintem elég jól használható.
  • Gabe Dearborne
    #1
    Remek. Hajrá Canon!