488
Korán ellőtt áprilisi tréfa, vagy a gamer világ újradefiniálása?
  • Rage47
    #128
    ma néztem a assassins creedet, nagyon jól ment, kicsit rondább, de ha lesz EU szerver, egész jó lesz
  • bertino
    #127
    lassan facebookon fognak futni a rendes jatekok is, kivancsi vagyok akkor mennyire lesz eletkepes ez az onlive.
  • SirAlo
    #126
    jah és ADSL netem van
  • SirAlo
    #125
    Már vannak Európai szerverek is? Tegnap gondoltam egyet és újból megpróbáltam kipróbálni az Onlivet és elindult:) működik is nagyon jól, már van benne jó sok játék , arra hogy kipróbálj egy játékot pl. király , semmit nem kell hozzá letölteni és kipróbálhatod, 30 perc pont elég .
    Ahogy néztem lehet külön játékot venni és van az Onlive csomag amibe sok játék van és ha fizetsz havidíjat játszhatod bármeiket egész nap, ha egy játékot teljesen kifizetsz azt bármikor bármennyit játszhatod?
  • lolSL
    #124
    már több játék is megy vele

    You can try Mass Effect 2 if you just visit: http://www.gaikai.com/ (Just wait and if your connection quality to our Server is fast enough, one of several pop-up designs will appear.)
    You can play Dead Space 2 here (after a short survey): https://www.surveymonkey.com/s/F2QFNY7
    You can play Spore here: http://www.beta.gaikai.com/beta/spore/RBDFHrrK5rK8597H27HjyD03013
    You can already play SIMS with Gaikai here: http://www.thesims3.com/trial
    You can already try Second Life here: http://maps.secondlife.com/ (Just wait and if your connection quality to our Server is fast enough, a pop-up will appear.)



    konzolok
  • lolSL
    #123
    náluk csak demók lesznek
  • grebber
    #122
    Na itt a konkurencia!

    Gaikai - Az online játékközvetítő hivatalosan is elindult a Dead Space 2 PC-s demójával.

    "A Gaikai előnyeként annak idején azt nevezték meg a fejlesztők, hgoy az ő technológiájuk segítségével akár PS3-as vagy Xbox 360-as játékokat is lehet majd "közvetíteni" PC-re, vagy akár Macre"

    Bár igaz lenne és lehetne konzolos gameket is pc-n tolni!
  • paj01
    #121
    Hát sztem nem ezen fog múlni:)Az adatátviteli sebesség is robbanásszerűen nő, ez a jövőben nem lesz akadály.
  • Fpocok
    #120
    Forradalmi? Az.
    Viszont amíg nem oldják meg, hogy késik, addig nem nagyon lehet használni rendesen. Ezt pedig max helyi szerverekkel lehetne megoldani. Európai szerverekkel, itt valahol a közelben.
  • paj01
    #119
    Hát ez nagyon komoly. Sztem ez a jövő..tegnap próbáltam ki 50megas nettel. De igazából nem számít. Az a baj, hogy amcsiba vannak a szerók így a vezérlés kicsit delayes ami fps nél, autós jateknal zavaró, de ez tuti javulni fog még. Majd jön a gaikai is szóval lesz még fejlődés.
    Ebben a technológiában nagyon sok lehetőség van. Csodálkozom, hogy elég gyengén promozzák. Nem csak játékokat lehetne streamelni, gyakorlatilag bármit. A szoftvergyártók tuti támogatják majd mert ez visszaszoríthatja a warezt. Nekem legalább is tetszik, hogy pár napra is lehet bérelni meg ki lehet próbálni mindent.
    Én eltudom képzelni, hogy a jövőben nem is lesz telepítve semmi a gépekre csak egy onlive kliens. Aztán onnan streamelek mindent ami kell a szövegszerkesztőtől a lejátszó progikon át a webböngészőkig.
    Nekem ez nagyon forradalmi dolognak tűnik...A microsoft még h h nem vette meg?:D
    Ezután gép helyett csak egy fasza 24 colos 3d monitor kell amit rákötök egy netbookra (ne adj isten mobilra:D) és mehet a móka...zseniális
  • berczely
    #118
    Én is kipróbáltam eddig nekem bejön!
    Alaplapi kis fos VGA-val maxon toltam FEAR2-t, multiztam UT3-al, AssaII is ment szóval gondja nincs! 25Mbites nettel nem volt nagy lagg! Játszható!
  • gregtom6
    #117
    Kipróbáltam. Összesen 2x engedett fel, akkor viszont majdnem azonnal. Azóta meg egyáltalán nem.
    A Batman Arkham Asylumot, és a Mafia 2-t próbáltam ki. Nagy volt a késleltetés, de éppen játszható volt szerintem.
  • gregtom6
    #116
    itthoni 5 megabittel hozzá se kezdjek? Ha még 10 megabit sem elég neki?
  • gregtom6
    #115
    Lol, megy? Holnap kipróbálom suliban a laptoponxD
  • ProGabe #114
    most próbáltam ki. ez brutális :O

    kicsit blurros a kép, néha egy-két blokkosodás és érzékelhető latency. kíváncsi vagyok, hogy azoknak milyen, akikhez igazán közel van a szerver

    mindenesetre egy biztos: ez a jövő, és nekem tetszik!
  • GabiWong
    #113
    Nekem működik Magyarországról (digi 80/25Mbit).
  • lolSL
    #112
    csak amerikában megy jelenleg
  • Victor1103
    #111
    Ez most amúgy kipróbálható vagy sem? Valami trialt leszedtem de valami gebasz miatt az internetsebességgel kapcsolatba nem enged tovább:S 10mbit se elég neki?:/
  • grebber
    #110
    Mégsem kérnek havidíjat az OnLive-ért
  • FSpofon
    #109
    vanpár időkorlátos
  • SirAlo
    #108
    Es demo jatek nincs? vagy ingyenes jatek ?
  • Me0w
    #107
    De, minden ingyen van a vilagon, a kenyer, a tej, ez is. Pff.
  • FSpofon
    #106
    előfizetés lehet ingyenes, de a játékokat meg kell hogy tudd venni vmivel, csak ellenőrzésképp kérik
  • SirAlo
    #105
    Akkor nem lehet ezt kiprobalni ingyen|? probaltam regisztralni de keri a bannkartya szamot, pedig irja a hogy 1 evig ingyenes
  • MerlinW
    #104
    Persze, ha működik kint, majd terjeszkednek keletre is. Amcsi a fő célközönség.
  • FSpofon
    #103
    meg van oldva, csak nem akkor ha fél földrésszal arrébb laksz a servertől
    ez nem rajtuk múlik, csodát nem lehet tenni
  • pyrohun #102
    Szerintem ne hasonlítsunk egy Google-t, vagy egy webszervert egy olyan streaming szolgáltatáshoz, ahol a PING érték mondjuk FPS játékoknál nem nagyon mehet 50 fölé... Google-nél nem veszed észre, ha a keresés eredményét 0,2 másodperccel később kapod meg, de egy FPS játéknál ez iszonyat nagy lagot jelent. Szóval teljesen más a két dolog. És még most is azt állítom: nem fogják tudni megoldani a ping érték normál értékre való csökkentését.
  • MerlinW
    #101
    Persze, úgyis meglátjuk. A megoldással kapcsolatban nekem sincs sok ötletem, méghozzá 1 hardverelem miatt, ez pedig a VGA. De nálunk mondhatni okosabb emberek faragják ezt a fogpiszkálót:)

    Ha bejön nekik, akkor pillanatok alatt áshatják a medencéket a Ferrarikkal teli garázs mellé:)
  • bertino
    #100
    amugyis minden csak ido kerdese.

    meg tekelek is akkor mar.
  • MerlinW
    #99
    Szia:)

    Google-t, MS szervereket, Wikit, Twittert hány 10 millióan használják óránként?:) (Google ~10 milliárd kérést szolgál ki havonta, ez másodpercenként 4000 lekérdezés)

    Már most sok nagy támogatója van a rendszernek, val'szeg nem 2 szerverrel indulnak. Emellett veszik majd az olcsóbb digitális kiadású játékokat azok is akik nem tudnak vagy akarnak 200 ezres PC-t venni. Mindezért havonta ~1000Ft-ot kell fizetniük és 5$ semmi külföldön, ne magyar fejjel gondolkodjunk, ahogy sok más, ez sem a Balkánnak készül (no nem mintha 1000ft sok lenne itthon).

    Tehát ha belegondolsz ez mindenkinek megérheti. A kiadók többet adnak el, az Onlive szedi a havidíjat (felhasználóktól, szponzoroktól), bővíti a parkot, stb.

    A szerver téma valóban okozhat gondokat főleg ha krájzisz szintű szilíciumzabálóról van szó, de miután nem hülyék találták ki, dollármilliókat raktak bele, gondolom megvan a terv. Biztos vagyok benne, hogy ez az alapvető kérdés (hw erőforrás) volt az első amin végigmentek.

    Nem mellesleg Techradar cikke alapján az MS és a Google is már most azon morfondírozik, hogy felvásárolja-e. Ehhez pedig már le kellett tenni valamit az asztalra:)
  • pyrohun #98
    kezdenek beigazolódni, amiket már az első onlive-hír óta pofázok. És ugye még csak tesztidőszak van. Mi lesz, ha 10 ezer ember lesz a rendszerben egyszerre? Szia...
  • FSpofon
    #97
    hülyeség volt egész amerikában elindítaniuk a szolgáltatást, dehát kell a pénz. sokkal jobb híre lenne már az egésznek ha csak pár városban, helyi szerverekkel oldották volna meg, amolyan tv szolgáltatós kiépítési rendszerrel, városról városra terjeszkedve. nem jó ez hogy pár központból jön az egész egy pár ezer km-es sugárban, amikor pont a távolság teszi tönkre a minőséget.
    pl ez az onlive telejesen jól működne itt budapesten. csak itt ki venné meg rajta a játékokat? :) sőt, már a havidíj is gond lenne.
  • grebber
    #96
    OnLive tapasztalatok elsőkézből
  • SirAlo
    #95
    Jah es nem kell windows se , jatszhatsz Mac-en , Linuxon , Windowson
  • SirAlo
    #94
    Hat annyira nem dragak, ha azt nezzuk hogy szinte barmilyen gepen tudsz jatszani es kb annyit kell csak fizess mintha siman megvenned a jatekot, helyet se foglal a gepen csak mi alapbol nem szoktuk megvenni a jatekokat hanem inkabb letolcsuk:p
  • ProGabe #93
    ha megveszel egy dobozos játékot, akkor sem lesz tied a szoftver, csak a lemez. ez benne van a licence-ben!
  • Me0w
    #92
    Pofatlanul magas arak, foleg ugy, hogy nem a tied a szoftver, hanem csak hasznalati jogot kapnak az emberek.
  • grebber
    #91
    OnLive árazás!

    A napokban indult útjára az OnLive "vékony kliens" szolgáltatása. Az elsőként amerikában elérhető OnLive szolgáltatásért az első évben nem kell fizetni, viszont a jövő évtől 5 dollár a havidíj. A játékok ugyanannyiért kaphatók, mintha egy online boltban vagy kiskereskedőnél vásárolnánk meg. A Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction 59,99 dollárba kerül, s ha meg is vásároljuk, akkor 2013. június 17-ig biztosan elérhető lesz a cég kínálatában, azaz játszhatunk vele. A BorderLands 29,99-ért kapható, de ha csak öt napig lenne rá szükségünk, akkor 8,99 dollárt, három napért mindössze 5,99 dollárt kell leszurkolnunk.

    Az OnLive 2011 végén indul Nagy Britanniában.

    Egyéb játékok árazása:

    Assassin’s Creed II. 39.99
    Batman: Arkham Asylum 6.99
    Brain Challenge 4.99
    F.E.A.R. 2: Project Origin 19.99
    Just Cause 2 49.99
    Prince of Persia: The Forgotten Sands 49.99
    Red Faction: Guerrilla 19.99
    Unreal Tournament III: Titan Pack 19.99

    info: Hardwired
  • grebber
    #90
    Onlive - hogyan fut a Borderlands egy iPaden...
  • FSpofon
    #89
    mi a francnak regisztrálnál? küldd el nekem priviben az adatokat amiket küldtek kinyomtatom és elégetem helyetted!