27
  • dez
    #27
    Azt a két figurát hogy kell értelmezni a mondandód végén?
  • Lifeman
    #26
    A félelem rossz tanácsadó...
  • B0nFire
    #25
    Nincs rájuk írva, de ha már a lakásfelszerelés és a bútorzat is elmenekül az agresszív ember haragja elől, akkor már csak az a kérdés, hogy ki lesz a leglassabb, mert akkor az lesz megrugdosva. Ha a nő, akkor ő lesz.
  • B0nFire
    #24
    Deviszont, ha letörsz egy ágat a fáról, akkor az fáj a fának...
  • Epikurosz
    #23
    Miért, a nőkre ráírta valaki, hogy meg lehet verni őket?
  • Örült kutya
    #22
    Igen igen ilyen hülyeségekre pazarolni a pénzt+időt.Azt nem irták hogy meg is lehet majd verni mint régebben a nőket?Igy talán le lehet vezetni az ingerültséget meg a többit.
  • Magiszter
    #21
    Kiöntöm a kakaót a földre, tiszte ideg vagyok miatta, mennék a porszívóhoz hogy összetakarítsam erre az elfut előlem. Után megyek a fészerbe a puskáért és vadászhatom le. Tiszta jó nem?
    Vagy a másik eset. Masszírozós fotel. Egy stresszes nap után dőlnék le bele, hogy kirázzam az ideget belőlem és kikúszik alólam. Hát ott lövöm főbe aki kitalál ilyen marhaságokat.
    A helyett hogy értelmes dolgokra használnák, menekülő lakásfelszerelést fejlesztenek. Agy-lövött marhaság a köbön.
  • Tetsuo
    #20
    jah, meg 1 rossz munkanap utan, szetszeled minden elottem a lakasban. :S
  • Tetsuo
    #19
    a cikk cime teljesen felrevezeto es bulvar. nem kell ide komoly gondolat.
  • butuska66
    #18
    Bizony 20 év múlva a robotokból álló szakszervezett fog tüntetni az utcán....
  • B0nFire
    #17
    "..az arcizom mozgásokat és a szemmozgást követi, ezekhez pedig billentyűzet kombinációkat tud a user rendelni..."

    Persze! Csak nehogy tüsszentsen egyet játék közben a user, mert rögvest tarkón lövi magát.
  • Ruley
    #16
    Rossz ötlet. A félelem haragot szül, a harag gyűlöletet, és a gyűlölet a sötét oldal kapuja.
  • Inquisitor
    #15
    OFF: "És valójában ez 1 software vagy hardware? Ha beépítik a játékiparba, akkor nagy haszna lenne."
    Fent nevezett OCZ NIA egy ker. forgalomban kapható kütyű, ami az arcizom mozgásokat és a szemmozgást követi, ezekhez pedig billentyűzet kombinációkat tud a user rendelni ... akár többszáz félét. A hozzávaló SDK-val akár ilyen "stressz érzékelést" is lehet(ne) rendelni. De eredendően játékokhoz készült a cucc. November ben jön a V2.0, ami még pontosabb lesz, wireless, és mozgásérzékelőt is kap.
  • toto66
    #14
    Mert az emberek tudnak félni, mi lenne ha a gépek kétszer annyit tudnának... C:
  • Sanyix
    #13
    Miért nem egészni tanítják a robotokat? :D

    De a lényeg már ott van a #1-es hozzászólásba.
    Csak nehogy!
  • wolruf
    #12
    "További érzelmi irányításon alapuló alkalmazásokat is tesztelni akarunk. Elsősorban arra vagyunk kíváncsiak, hogy azok miként hatnak a robotok viselkedésére"
    Ezen mit kell vizsgálni? Úgy hat rá, ahogy beprogramozzák. Írok egy egyszerű programot, majd megvizsgálom mi, hogy hat rá? Nem az az alap, hogy készítek egy programtervet, és így majd TUDOM mire, hogy reagál? Ennyi erővel foghatnék egy paritás hibás RAMot, és felruházhatnám azzal, hogy jééé, ez ÉL! Mindenre másképpen reagál...
    Hogy mennyi idejük van ezeknek?! :)
  • Jerry90
    #11
    Milyen lenne ezt ötvözni azzal a japán humarobottal?:D:D Ha továbbfejlesztenék a legeyszerübben lehetne megcsinálni az animefilmeket^^ (robotok lennének a szereplők)hmmhmm vannak ötleteim...:D Vagy valami Lego NXT szintű játékot megalkotni belölle....
  • Alvarez999
    #10
    Így jár az, aki Velvet- vagy celebhírekre kattint. :P
  • Epikurosz
    #9
    Nagy a verseny a médiapiacon is.

    Legutóbb a zindex vert át engem, mert azzal a címmel indított, hogy "XY elveszítette azt, akit a legjobban szeretett" (egy hölgyről volt szó). Rákattintottam a hírre, és megtudtam, hogy meghalt a kutyája.
  • Alvarez999
    #8
    Nem is kicsit blikkfangosan túlzó a cím, de hát az eredeti cikk is ilyen:

    "Informatiker an der University of Calgary haben einem Staubsauger-Roboter vom Typ "Roomba" im wahrsten Sinne des Wortes das Fürchten gelehrt."

    Vagyis a német cikk szerint "a szó legszorosabb értelmében" meg lehet tanítani a robotnak a félelmet...

    "Das Experiment zeige, dass mit aktueller und leicht zugänglicher Technologie der emotionale Zustand eines Anwenders auf einen Roboter übertragen werden kann."

    Vagyis a felhasználó érzelmi állapota átvihető a robotra.

    Bírom, amikor a bulvásrajtó ennyire bele akarja sulykolni az emberekbe, hogy a mai, robotoknak csúfolt automaták gondolkodni és érezni tudnak.
  • TommyC
    #7
    ott a pont, jó gondolat!
  • Csatti
    #6
    Az ember bemegy dühösen a szobába, tök ideg, szeretne belerúgni vmibe erre minden szétrebben előle. Na ettől majd megnyugszik biztosan, lelki szemeim előtt látom, ahogy vadul hajkurássza otthon a robotokat, hogy végre le tudja vezetni vmelyiken e feszültséget... :)
  • ffxi
    #5
    És valójában ez 1 software vagy hardware? Ha beépítik a játékiparba, akkor nagy haszna lenne. Főleg növelni tudják a szavatosságon a játéknak. Nem idegeskedunk, hogy mindig megver a gép vagy nem jutunk tovább vhol és ezáltal idegesek vaunk. Akkor vmennyire segít.
  • Lost Lont
    #4
    Ez az izé szerintem nem fél, hanem felismeri a félelmet, az meg más.
  • Epikurosz
    #3
    Félni tanítják a robotokat? A "brit tudósok", gondolom. Mert most ez a legfontosabb, hogy rettegjenek azok a pimasz takarítógépek az emberektől.
    Még véletlenül sem közbiztonsági funkciókkal kell ellátni őket, hogy azonnal bilincsbe verjék az éjszaka késelő bűnözőket, hanem féljenek.
  • Inquisitor
    #2
    Hát nem is tudom ... végül is egy elbaltázott kísérlett maradványairól van szó. Az OCZ NIA amúgy ha jól emlékszem csak az arcizomba befutó idegi impulzusokat méri, azt se valami nagy pontossággal.
    Az Emotiv Epoc-al ellenben már sikerült valakinek barkács módszerekkel irányítania egy tolószéket. Igaz az se pontosságról vagy sebességről híres ...
  • szily3
    #1
    Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön!