68
Puskás Hungary (2009)
  • nan76
    #28
    (kicsit régebb óta van az sg-n mint te)ugatni meg a kutyák szoktak...
  • nan76
    #27
    Én nem értem miért kell ennyire túlragozni ezt a dolgot.Van akit érdekel ez a film és elmegy a mozikba megnézni,kiad érte 1000-1500 ft.Mások letőltik és megnézik otthon.Megint mások meg magasról lesz*rják ezt a filmet és inkább pokemonoznak.Minden embernek más az értékrendje.Aki kiváncsi Öcsibácsi életére az megnézi aki nem az nem.Ennyi.A másik meg,hogy nem tudom miért böki ennyi ember csőrét,hogy csináltak egy Magyar focistárol egy életrajzi filmet.És azt se felejtsük már el,hogy ez egy memoár!Rubik úr meg még él!..ennyi..ez az én véleményem sziasztok
  • Tyler1
    #26
    Pont ez a gond, h mai anyagias világban már pénzt kell kifacsarni Pukás Öcsiből is(és ne mondja senki h ebben nem pénzt látott a rendező és a producer)!
    Mind amellett, h leborulok a készítők elött, mert nagyon szép és érdekes lett, nem hiszem h ebben is a nyereséget kellene nézni.
    Ez az egyetlen negatívumom a filmmel kapcsolatban!
  • karajjj
    #25
    na most pont ugatsz, mikor elég csak a topikjaid között szétnézni...

    nem tudom, hogy mi a problémád a fiatalabb nemzedékkel, de tudod, nem mindenki tuskó és segghülye, de a te szűklátókörű hozzáállásod az aztán igen, az valami...
  • IMYke2.0.0.0
    #24
    karajjj:
    #20: Nincs mit, Ödön.

    #23: Miután kifutottak.
    Addig azok is jegyes előadásokon futottak - középiskolásoknak értelmeszerűen voltak ingyenes előadások. Gondolom, Te így láttad anno őket.

    Tyler1:
    Rajonghat egy 15 éve, miért ne... Én is rajongon Fred Astair-ért, miközben még anyám sem volt gondolat a szüleiben, amikor az úriember igazi csillag volt...
    Ugyanakkor, amikor egy 10-20 éves emberke IQ-szintjét prezentálva, vagy messze az alatt nyilvánul meg, nehogym ár nekem kelljen elnézést kérnem...
    Azért, mert még az iskolában sem hajlandó megtanulni a "Nagyon fáj" c. verset, attól még az az egyik legszebb magyar vers lehet, nemde?
    Ennek - és még sok hasonló - analógiájára, azért, mert neki(k) természetes, hogy kattingatásokkal "megvesz" egy-egy, nem egykor komoly fizikai munka árán teremtett digitális terméket, az nem azt jelenti, hogy erre hevesen bólogatni kell a nagy generációnak!


  • karajjj
    #23
    érdekes, a sorstalanságot és a rokonokat meg lehetett nézni ingyen...
  • zoliii
    #22
    Ebben a világban semmi sincs ingyen :D Persze, majd ingyen levetítik és még kólát, kukoricát is kapsz mellé :DD A Puskás Hungary (2009) filmre a jegyárat, a Moziünnep jegyárára kéne megcsinálni. Kb. 300ft, és akkor többen ülnének talán be erre a filmre.
  • Tyler1
    #21
    nem hiszem ő akármi rosszat is mondott volna Puskásról! és nehogy azt hidd h egy 15 éves kis srác nem rajonghat Puskásért csak mert az már nem az ő generációja...
    A másik: elég szomorú h egy ilyen filmet moziban kell megnézni. Tény h a moziba járó fiatalságot, nem érdekli az ilyen! Mégeccer mondom én ingyenesen vetíteném a filmet(hamár moziba került), mert ez a film azért készült h megtudjuk milyen is volt "Puskás Ferencnek lenni".

    Van aki szivvel tisztel, és van aki csak az előírt normákkal tud!
  • karajjj
    #20
    köszönjük emese...
  • IMYke2.0.0.0
    #19
    Majd 25 év múlva - mert kb 12-14 éves lehetsz - úgyanígy fogsz érezni, amikor valaki a Te nagy "sztárjaidat" fogja hasonlóképp nem elismerni, ahogy te teszed a vitathatatlanul egyik legnagyobb MAGYARRAL.
    Ehhez pedig minden hozzád hasonlónak csak gratulálni lehet: szegénységi bizonyítványotokat magatok írtátok alá.

    S mert nem közvetlenül nem a film szereplőjének megy a pénz, akkor már nem is kell moziban megnézni? Hol hallottatok ilyen idióta kitételeket?!
    Akkro ezzel az erővel ne nézzetek semmilyen filmet!
  • karajjj
    #18
    19 éves vagyok, bocsánat, hogy élek, többet nem fordul elő :\
  • sambauer
    #17
    ember te nagyon durván fogalmazol
  • Carloska
    #16
    ahgy észrevetem csak a 20 évesek irógatnak pedig pont nem nekik van nyitva ez a topik és a film és az élő rokonjai igenis jogdijat kapnak a film után és nem avgyok focibuzi
  • Atti12
    #15
    Nagyon jó volt, igaz kis terembe voltunk de az majdnem tele volt :) Örülök hogy megcsinálták.
  • Guilty01
    #14
    moziban néztem, és rajtunk kívül kb. 8-an ültek a 100 fős teremben...
  • karajjj
    #13
  • Tyler1
    #12
    nem az a lényeg h ki fizet érte és ki nem, hanem h rengeteg embert érdekel! ezt a filmet töltik legtöbben a torrent oldalakról, és addig ameddig az embereket érdekli Puskás Ferenc, a magyar labdarúgás legnagyobb alakja, addig ne érdekeljen, h vki nem pénzeli utólag is a producert!
    ezt én ingyen vetítetném a mozikban, h tényleg mindenki ismerje meg ki is volt a mi Puskás Öcsink! Ugyanis más dolog tudni a nevét, és más dolog tudni hogyan is lett ő a nemzet legismertebb sportolója!
    Szóval ha te mozijegyet veszel, akk nem Puskás elött tisztelegsz, hanem a film készítői elött, és ez a nem mind1!
  • Lacee
    #11
    hát tényleg, egy valaha élt legendáról csinálnak egy tizenhatodik rókabőr filmet, és az emberek ennek ellenére nem állnak nagy tömött sorokban a pénztárnál... felháborító!


    aról nem is beszélve, hogy akármennyire is lehet Öcsi bácsira büszkének lenni, marha sok embert egyszerűen nem érdekel maga a film. Persze akkor le sem töltik, szóval megintcsak nincs probléma.
  • autoszimulator
    #10
    ez egy kicsit azért túlnyúlik a focin, az ő nevét külföldön is rengeteg helyen ismerik, tudják hogy magyar, rá lehet büszkének lenni, nem mint a mai mondvacsinált szar celebeknek, akik maximum égetnek minket.

    ettől független ennek a filmnek a bevételei mindenhova menni fognak, csak jó helyre nem.
  • karajjj
    #9
    miért? szerinted beteszik öcsibácsi mellé a pénzt a kriptába? komolyan mondom, hogy te nem vagy normális, ennyire elmebeteg gondolataid hogy lehetnek, hogy neki megy a pénz?
  • hunbasser
    #8
    :Ddddddd

    #1:a gond ott van,hogy a pénz amit te kifizetsz a filmért nem Öcsi bácsinak megy,hanem olyan emberek zsebébe,akik magasról leszarják Öcsi bácsit,ők csak a pénzt látják a dologban.

    #5: nem focibuziságról van szó. Puskás Öcsi bácsi egy hős. az ő nevét mindenhol a világon ismerik és hozzásegítette Magyarországot egy kis hírnévhez. tökmindegy,hogy mi volt,ha nem sportoló lett volna,hanem bármi más,akkor is ezt mondanám. nem véletlen,hogy a külföldiek,ha meghallják Magyarország nevét egyből két dolog jut eszükbe: "áhh,gulash,Puskas"
  • MR ME
    #7
    dde ügye nem elloptad
  • Guilty01
    #6
    Hja, és szted ha azt mondod rubik-kocka, hányan tudják, hogy az magyar találmány? Hidd el, nem sokan...

    Tegnap néztem meg, nagyon tetszett, megmutatta, hogy öcsibácsi nem csak a pályán volt a legnagyobb, hanem azon kívül is, őt nem lehet összehasonlítani pelével vagy maradonával...
  • msstz
    #5
    csak mert te focibuzi vagy és ilyen értékrended van, más még nem az. én még letölteni se fogom, hűha. szerintem a legjobb kulturális exportcikkünk, a rubik-kocka, azt is ismerik mindenhol a világon, azt nemis említve, hogy mennyire ösztönzőleg hatott: egy rakat programot írtak a működési elve alapján, már van videójátékban is és világversenyeket rendeznek.
  • vegicsek
    #4
    Biztos az én hozzáállásommal van a baj, de én ebben már csak egy rókabőrt látok
  • Carloska
    #3
    én nem vagyok ártatlan mert sok dolgot ellopok de ez hihetetlen sajnálatos hogy az emberek erre nem szának pár ezer forintot de piára cigire mindenre meg igen épp észel nem bírom felfogni hogy az öcsi bácsi filmje felkerült az internetre mindenhova magyar focilegenda filmjét lopják el erre még énse vagyok képes amint lehet megfogom vásárolni és amig élek megörzőm mert még egy ilyen magyar focilegenda sose lesz
  • Carloska
    #2

    színes magyar életrajzi film, 116 perc, 2009
    12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott

    rendező: Almási Tamás
    forgatókönyvíró: Almási Tamás
    zeneszerző: Dés László
    operatőr: Tóth Zsolt
    narrátor: Gyabronka József
    rendező munkatársa: Kőrösi Gábor
    producer: Hollósi G. Zsuzsanna, Varga Gábor, Neményi Ádám
    gyártásvezető: Balázs Gábor
    vágó: Hargittai László
    line producer: Zsoldos László

    szereplő(k):
    Csuja Imre (Puskás Ferenc hangja)

    szereplő:
    Puskás Ferenc
    Puskás Ferencné Bözsike
    Puskás Éva
    Grosics Gyula
    Buzánszky Jenő
    Szepesi György
    Franz Beckenbauer
    Alfredo Di Stefano
    Raymond Kopa
    Pelé


    Puskás sztorija önmagában hollywoodi történet: a városszéli nyomortanyáról indulva, a szomszéd kisfiúval együtt a világ tetejére jutva, a polgári kispesti belvárosból menyasszonyt találva őrjöngve rajongott világsztár lesz, aki táviratok százait kapja minden szállodában, ahol csak pár éjszakára megszáll bárhol a világon... Olyan világsztár, aki egész életében - politikától, háborútól, társadalmi konvencióktól függetlenül - mindig csak azt csinálja, amit szeret, s amit a legjobban tud a világon: focizik.

    Igazi öntörvényű művész, szikrázóan szellemes mókamester, szeretnivaló népi hős, akire ugyanakkor folyamatosan ránehezedik családjának, népének, tragikus sorsa, amelyet a maga módján cipelnie kell. Ebben benne van a sváb családjára leselkedő kitelepítés veszélye, az ötvenes évek végletes viszonyai, az emigráció lelki nyomorúsága és szorongásai, s mindez úgy, hogy ösztönös intelligenciája folytán tudja, hogy ő Mr. Magyarország, ezért mindig, minden pillanatban ennek megfelelően kell viselkednie.

    "Először az volt a film címe, hogy Az igazi Puskás, aztán arra gondoltam, hogy nem vindikálom a jogot arra, hogy én mondjam meg, ki az igazi Puskás. A dokumentumfilm ugyanannyira szubjektív műfaj, mint a játékfilm. Fel kellett építeni Puskást. Nyilván annak alapján, amit kiolvastam a dokumentumokból, a leveleiből, az archív anyagokból. Összeállt személyiségének képe, életének történései, és ezt próbáltam filmes formába önteni. A filmben megjelenő Puskás, tipikus magyar - azzal együtt, hogy félig sváb származású -, kicsit svindler, átveri a hatalmaskodókat, ugyanakkor mérhetetlenül tehetséges. Puskás titka abban van, hogy ő olyan, mint amilyenek mi szeretnénk lenni. Élete során folyamatosan vált egyre jobbá, izgalmasabb személyiséggé. Jó nézni, hogy ő helyettünk is elért valamit, ráadásul sok országban. Nem is csoda, hogy imádják Spanyolországban, Görögországban, Ausztráliában és a világon mindenfelé, hiszen elfogadta szokásaikat, kultúrájukat, megtanulta nyelvüket. És mindeközben megmaradt magyarnak, és ő lett a világ legismertebb magyarja. Puskás neve jelenti Magyarországot." - Részlet egy Almási Tamással készített interjúból.
  • Carloska
    #1


    Puskás Ferenc a legismertebb magyar tágas e világban, minden kontinensen ismerik a nevét, ráadásul objektíven nézve is a legeredményesebb labdarúgó a sport történetében. Itthon főként az Aranycsapat kapitányaként ismerjük, de azt nem mindenki tudja, hogy Öcsi bácsi pontosan honnan jött, és hogy hová ment a forradalom leverése után. Ezekre a kérdésekre keresi a választ Almási Tamás (Tehetetlenül, Sejtjeink) és csapata, amikor beutazza a világot Puskás egykori barátai és kollégái után kutatva, és archív anyagokat gyűjt sokrétű szakmai életéről. A szegényes körülmények között (ám szerencsére egy focipálya mellett) felnőtt kis sváb gyerek ugyanis szinte a semmiből lett a világ legnépszerűbb játékosa, kinek bal lábát úgy félték más népek, mint annak idején a kalandozó magyarok nyilait. Vagy még jobban. Öcsi bácsi azonban tudott valamit, amit Attila és Árpád nem: beilleszkedni más kultúrákba, idegen körülmények között eredményt elérni és kivívni a helyiek szeretetét. Az ‘56-os mizériát követő hosszú bécsi kényszerpihenő után ugyanis Puskás Madridban élt és játszott, később Görögországban volt sikeres edző, de megfordult más kontinenseken is - és az emberek mindenhol sajátjukként szerették.

    Lehet azt mondani, hogy Puskás a magyar Zelig, vagy tekinthetjük a legjobb kulturális exportcikkünknek, mindenesetre ebből a filmből csak töredékesen ismerhetjük meg azt a sportolót, aki nemcsak magyar volt, de ember is.