109
Suhancos - minden ami erről szól
  • PhilipMorris
    #109
    Rafinált paraszt gyerek ez, aki rájött arra ha most ezekben az időkben elkezdni játszani a nagy magyar akkor több "rajongót" szerez magának...semmi több..
    egy tehetségtelen gyenge átlagon aluli előadó, akinek a RAP-hez semmi köze sincs és nem is lesz....
  • PJack
    #108
    na ez szép szám :)
  • neevous
    #107
  • REPS0L
    #106
    lol ma Balázs a Suhancosból ilyen gólyalábakon osztogatott szórólapokat kecsón, malom előtt :D
  • hunbasser
    #105
    na,ezt nagyon szépen összefoglaltad,pont ezt mondtam egyik ismerősömnek egyik nap,csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni
  • hunbasser
    #104
    kriminal tényleg kurva jó alapokat csinál (Y)
  • Rabbit20
    #103
    valahogy éreztem h ezlesz itt ^^ fav-
  • Csabesz6
    #102
    Gondolod te.
  • kifli
    #101
    a mögöttes tartalom annyi hogy "jajj szegény én sajnáljatok"
  • Csabesz6
    #100
    Értelek.
  • Jagi
    #99
    Vaagy.. szaralak :)
  • zdlr
    #98
    erre egy érvem van:
    ha a saját elveidet követed, a saját vagy családod értékrendjét, akkor agymosott vagy.
    ha a úgy cselekszel ahogy feri vagy a kurucinfó mondja, igaz magyar.

    melyik a gyanúsabb az agymosásra?
    nekem ne akarja már senki az agyamba rakni a gondolatok, ne szabja már meg senki, hogy melyik zenekarokat/előadókat hallgassam.. feri esetében erről ugye nem beszélhetünk, mert ha nem nc tagokat hallgatsz akkor agymosott drogos vagy.
  • Csabesz6
    #97
    Mondjuk az is jellemző, hogy a tömegeket általában a szarral lehet szépen jóllakatni.Hát Feri zenéjét mindennek lehet nevezni, csak tömegcikknek nem.Megint jön majd az oltás, hogy hülyeséget beszélek...
    Nyilván egy kisebb rétegnek (tudom ami ugye megint nem létezik) van kimosva az agya, és nem a szép nagy csordának.
  • Csabesz6
    #96
    Hú sok okosságot olvastam.Mindegy úgyis mindenki azt gondol amit akar.Majd később rájöttök az igazságra, persze tudom ezt is Fanka nyomatja, meg ő beszél így, hogyne.Na jó zenehallgatást!
  • Jagi
    #95
    nem az a lényeg, de tényleg hogy mennyit mozog
    hanem az hogy nincs stílusa.
    de manapság a "pop"szakmában kinek van? :)
  • zdlr
    #94
    nekem nem jönnek be az alapjai, főleg, hogy mind ugyan olyan. lapos, erőtlen és gagyi..
    a scarcity, waccum, kriminal alapok pl jók, van bennük erő.
  • hunbasser
    #93
    az alapzenék nem szarok,csak nem hip hopba valók.
  • zdlr
    #92
    mindig jókat mosolygok ezen a mögöttes tartalom érven. figyelj, közhelyeket én is tudok puffogtatni.. politikai hovatartozástól teljesen függetlenül, nem inteligensek a szövegei. állinteligens, álszent műkeménykedés. most is mekkora harcosnak tartja magát, hogy egyszer kiment egy tüntetésre, igaz csak szemlélő volt, de nagyon kemény..
    a rajongói meg bedőlnek neki.
    hatásvadászat.
  • hunbasser
    #91
    nekem az a bajom vele,hogy iszonyat nagy antimagyar,a saját fajtáját köpködi (már nem csak az árpádsávosokat), dagadt, szar hangja van és sokszor rímragokban "rappel". volt 1-2 jó eresztése meg pár jó beatje is volt,de ennyi. meg nem nagyon tud újat mutatni,a beatjei felismerhetőek túlságosan,lehetne példát venni a kriminal beatsről,meg funktasztikus alapjai is jók (nem tudom ki csinálja neki,de már 2002-ben olyan beateket nyomtak alá amit tibbahék most is megirigyelnének,vagy esetleg most jutottak el arra a szintre)
    ja,és gusztustalan. nem csak ahogy kinéz,hanem ahogyan beszél.
  • G_ArchAngel #90
    "és nem rap!"

    nem vitatom, de szamomra egyik magyar ugribugri gyerek sem az...
    Feri szovegei, mogottes tartalma legalabb jo, politikai elfogaltsagtol fuggetlenul lenyegesen intelligensebb, mint a tobbi hazai eloado, az hogy a talalas nem olyan, mint amilyennek kellene lennie, talan meg nem akkora hatrany, mert a gondolkodobb embereket meg igy is megerinti...
    (sajnos nem csak azokat...)
  • gfreak
    #89
    győri vagyok, csak már lassan 10 éve szhelyen élek xD
  • zdlr
    #88
    ennyire tudtál reagálni? szép.. ezek szerint megfelelő volt a válaszom.

    a videóban meg nem a mozgás hiányval van bajom. feri alkalmatlan előadónak. semmi kisugárzása, az alapzenék szarok, egyhangúak, 12 egy tucatok, erőtlenek, nem érzem azt hogy kettészakít a basszus vagy bármi.
    a flow... ha beszélhetünk ez ügyben flowról, az valami nevetséges, 2szer néztem végig a videót, de még mindig vannak részek ahol nem tudom eldönteni, hogy az rap, vagy csak beszél a közönséghez. a "rapje" "flowja" teljes hiányzik, nincs neki, simán felbeszél, még szavalásnak is rosz.

    viszont látsziok, te aztán igazán értő ember vagy a hiphop zenéhez, figyelj, hallgasd ferit, ha tetszik, hát örülök, legalább van zene ami örömet okoz neked, de attól még nem kell szembemenni a tényekkel. ő tehetségtelen, és nem rap!
  • G_ArchAngel #87
    van par zenesz, akik annyit sem mozognak, mint egy tolgyfa, a zenejuknek pedig van tartalma - hogy mas stilusrol beszeljek, pl. John Lee Hooker...

    az, hogy hadonaszunk, kergetjuk a legyeket es majmoljuk a kozep-afrikai sracokat (akiket az amerikaik kezdtek majmolni evtizedekkel ezelott), az nem jelenti azt, hogy szinvonalas az eloadasunk...
  • zdlr
    #86
    ember feri még sehol nem volt, mikor gőz már az országot járta a hátshow sorral, csabi az arttal, siska a feenuuchizzal. mikor ezek a csapatok szétmentek a srácok meg lepacsiztak ferivel, akkor hoztak magukkal nem kevés rajngót. akkor szerinted ki segített kinek a karierjén?
    és mielőtt belekötnél hogy gőzrajongó lennék, vagy bármi, a három említett mc közül egyiknek sem bírom a zenéjét.

    szerinted zefil mennyire volt rászorulva az nc-re? nem is értem miért tartozott közéjük. zefil az ország egyik legjobb hh dj-je, feri nélkül is az volt, mióta kiszált azóta is az.

    végül pedig egy friss videó feri egyik fellépéséről:
    http://www.youtube.com/watch?v=QoPXKyFLmiU
    micsoda lendületes, magávalragadó zene és show..
  • G_ArchAngel #85
    ezt a meset melyik csatorna, melyik este adta?
  • tigeroo
    #84
    hm, és téleg, szombathelyi vagy teis:D
  • gfreak
    #83
    tibbah már a süllyesztőé...régesrégen még kazettás korszakban jó volt

    deego xD xD emlékszem amikor reggel mentem wcre a pali meg ott írta a szöveget ;) biglove dixi! ;)
  • tigeroo
    #82
    aha, énis a 4es tibbahnemzedékkel kezdtem:D
    mondjuk én inkább deego, siska... ezeket hallgatom sűrvebben!
    blúzbravaz a király! :D
    ...meg nks, dsp, főnix, kezdet, funktasztikus
  • kifli
    #81
    nemnagyon szokott lenni
    tibbah nekem a tibbah 4 óta tetszik igazábol mondjuk 3 sem volt olyan rosz az előtte lévők meg nemtetszenek..
  • tigeroo
    #80
    ok, és ezen kívül mibajod van még tíbeggel?
    valami konkrét indok?
  • REPS0L
    #79
    jaaaj Tibbah, ne bánts ember, szívemből gyűlölöm, meglátom alapból a disznó fejét, meg a kosaras ruhákat amibe jár... :C
  • gfreak
    #78
    Hááát...talán valamikor az elején még volt köze a hiphophoz, de a salátarádióban többször bebizonyította hogy nem ért hozzá, meg párszor jól be is égette magát...ha már magyar hiphop és a kezdetekről beszélünk, akkor Idő Urai meg Zefilék amiket csináltak...gőzy is egy tucatgyökér (bocs gőzrajongók), a finuccsiktól meg alapból ráz a hideg...és elhiszem hogy shoutout a homieknak, de pl a gőri squadtól is feláll a szőr a hátamon pedig győri vagyok (és a régi Chump'yanz vagy Tibbah dolgok még talán emészthetőbbek voltak mint Ferike valaha is.. ;) )

    persze ez csak az én véleményem, szofisztikált hiphop rajongóé
  • hunbasser
    #77
    nem mszpről meg fideszről van szó. ha már politikát kevertél bele,akkor fanka inkább jobbikos...:D
    és pont fanka mondja mindig,hogy ő ezt nem a pénzért csinálja.ha valóban nem ezért csinálná,akkor nem kérne pénzt a zenéiért,meg most pl Magyar földrés pólót árul stb.
    szóval,ő próbálja elhitetni a blogjában,hogy ő az ártatlan és mindenki szar alak rajta kívül,kicsit ez nem tetszik benne. semmivel nem jobb,mint akik utálják,mondjuk nem is rosszabb. mindkét oldalról szánalmas ez a dobálózás szerintem.
  • zdlr
    #76
    aki megérdemli azt dícsérem.
    de ez itt épp egy suhancos topic, amibe bele tartozik fankaferi is. róla ez a véleményem.
    ha ez mondjuk egy zuboly topik lenne (csak hogy maradjunk ennél a folk, népzenés hiphop vonalnál) nem fikáznék. ez van
  • sambauer
    #75
    már pár napja figyelem hozzászólásaidat, és eddig türelmesen vártam de most úgy érzem megkell kérdeznem: fikázáson kívül tudsz valami mást is produkálni a fórumon ? esetleg dicsérni valakit ?
  • zdlr
    #74
    de feri még mindig nem hiphop arc. csak ő hiszi azt magáról.
    ez a felemelés meg, hát.. siska, gőz, artos inkább lendítették feri karierjét, mint feri az övékét.
    ezek a deniz félék meg akkor sem voltak sehol, most sincsenek.
  • REPS0L
    #73
    ez van :)
    én alapból már azért tisztelem Fankát mert szinte Ő az egyetlen kecskeméti hiphop arc, és elég sokmindent letett az asztalra, lsd. saláta online magazin, rádió, sok embernek segített felemelkedni. a mostani munkásságával én sem vagyok elégedett, de azért anno mondott nekem olyanokat a zenéi amik bennem eléggé megmaradtak...
    Kecskeméti Kiskörút, this is my Hollywood...
  • kifli
    #72
    akkor viszont nemértelek
  • REPS0L
    #71
    nem.
  • homeless
    #70
    Megérinthetlek?