61
  • Dömsödi
    #21
    Az x86 vonal teljesen elavult.
    Jelenleg a legnagyobb probléma, az hogy hogyan gyorsitsunk, de megmaradjon a kompatibilitás.
    Az AMD helyében elgondolkoznék, egy teljesen új x86tól gyökeresen eltérő processzor gyártásáról.
    Alaplapi BIOS-ba meg integrálni egy software-s emulátort.
    Már most tudnának gyártani x86 tól eltérő akár 10-100x gyorsabb procit. Az emuval meg most is ott lennének a mai gépek sebességénél.
    Persze tárgyalniuk kellene a micisofttal és a Linux-xal a támogatásról.
    A procik sebessége ott van, hogy egy platformfüggetlen, futtatáskor lefordított nyelvvel már mindent meg lehetne valósítani
  • readswift
    #20
    Hja és az EU felől se legyenek illúzióink, hamarabb sietnek az oroszok az AMD segítségére mint az.
  • readswift
    #19
    manapság a lobbisták hegyeket mozgatnak meg a fehér házban ,ezt épp mostanság olvastam.
  • jaspercry
    #18
    mintha dejavu-m lenne ,láttam már ilyet az Inteltöl !Mindig marakodtak valamin,hol az egyiknek volt baja hol a másiknak,és mi lett ebböl,közösen kitalálnak majd valamit,aztán mi meg jól megszivjuk...
    Intel is ,és mostmár az AMD is jól fog tudni kereskedni,van ott tapasztalat,lásd az alattam lévö ábrán.
    valaki azt irta az eggyel elöbbi cikk kapcsán,hogy elég lehetne ha lisencmegállapodás csak néhány évre lehetne levédeni(mondjuk 5 év elegendö lehetne egy fejlesztésnek,hogy anyagilag megérje)utána már nem védene semmit
    ,de hát ilyen nincs,ha majd lessz akkor marakodni se,tudnak.
    Az Inel azért ilyen mert az emlmult években nem tudta az AMD-T TELJESEN ELPUSZTITANI,lásd ki vette meg,kik támogatják most az AMD-t,Intelt.
    Én szomoru lennék,ha az Intel teljesen tönkre tenné az AMD-t
    Nem tudom kinek van igaza,nem ismerem,ismeruk a jogi megállapodás részleteit,de
    érzelmileg az ember mindig a kissebet védi,óvja én szurkolok,betonozok az AMD-nek.
  • readswift
    #17
    djdano (szig. kisbetüvel) még azt is elhinné amit évekkel ezelőtt terjesztettek hogy az amd processzorokat gyerekmunkások csinálják másodosztályú bevásárlóközpont márkájú számítógépekhez és ha megveszed garantáltan virus kerül a gépedre.
  • Garrett27
    #16
    "Csináljon jobb procikat az AMD és ne vádaskodjon!"

    Ha jól tom az x86 az intelé, akkor mit is csináljon jobban az AMD?...

    Amúgy meg semmi köze a cikkhez. #15 inkább erre tippelnék én is
  • Solten
    #15
  • ScarY MAN
    #14
    akkor Bocsánat:)



    EPIC FAIL
  • [HUN]FaTaL
    #13
    Szerintem Hesston aláírására gondolt :)
  • ScarY MAN
    #12
    Tudod... ezek után már magadat is leírtad.
    Aki ez alapján mond véleményt. Végül is, lehet te okosabb és több vagy nálam... ehhez kétség nem fér.

    Meghajlok nagyságod előtt

    [25-30 között... sír a röhögéstől]
  • mamo33
    #11
    Jól van!Pihenj egyet inkább, nagyon fáradt lehetsz már!
  • feri79
    #10
    Azért nem csak az Intelnek vannak szabadalmai. Ha az Intel bontja a megállapodást, gondolom az AMD sem fogja tovább biztosítani az AMD64 szabadalmakat az Intel részére. Ha ez bekövetkezne milyen procit gyártania az Intel, a teljes 64bit-es vonalat dobhatná a kukába.
  • Doktor Kotász
    #9
    Csak azt nem értem, ha a kiszervezett cégnek a feladata a gyártás, akkor mi köze van bármiféle licencehez nekik. Az AMD kiadja a processzor kapcsolási rajzát, és ebből kérünk 20 milliót, azt kész.
    A gyártósornak nem kell tudnia, hogy mi az.
  • Doktor Kotász
    #8
    "Csináljon jobb procikat az AMD és ne vádaskodjon!"

    Te meg olvasd el a cikket, amit kommentelsz!
    Mert nem arról van szó, amit most gügyögtél...
  • Zoleeca
    #7
    Hát ja lol:D

    Azért az aláírásból már lehet következtetni...
  • ScarY MAN
    #6
    #3, 4# : látom értitek a lényeget.
  • Hunreal
    #5
    Ments meg Istenem...
  • DjDano
    #4
    Csináljon jobb procikat az AMD és ne vádaskodjon!
  • Hesston
    #3
    xDDDDD ez fain lenne ha nem lenne AMD proci csak Intel :D xDDD
  • Sir Quno Jedi
    #2
    Az Intel nem hülye. Szüksége van egy ilyen tesze-tosza, néha haldoklós vetélytársra, különben azonnal feldarabolnák a monopolhelyzetére hivatkozva. Azt viszont senki sem szereti, ha a kiadott licenszeit átadják egy harmadik félnek, akit már nem köt sok más megállapodás, ami az AMD-vel még megvolt. Ennyi erővel felfirkálhatnák a városi házak falaira is a "titkos" és nagybecsű technológiájuk részleteit.

    Szvsz, az Intel nem1x mesterségesen tartotta életben az AMD-t így-, vagy úgy a háttérből, amit senki sem tudhat biztosra és így nem merülnek fel kényes kérdések. Most is csupán annyi a gondja, hogy nem akar egy szabályozatlan és általa nem kiismert vetélytársat. Ez csupán jelzés értékű részéről.
  • Darth Sith
    #1
    "Az AMD szerint az Intel célja világos: szeretnének egyedül maradni a processzorok piacán. Utóbbi tagadja a vádat, és mindössze szellemi tulajdonának védelmére hivatkozik"
    Ez a napnál is világosabb, persze h az AMD végét akarja az Intel, melyik cég akar magának konkurenciát? De ezt miért kell tagadni, hiszen teljesen egyértelmű, még a hülye is látja.

    Mondjuk ezzel megint mi szopnánk, mert fejlődés megáll, árak a magasban..