25
  • cateran
    #25
    Én meg arra,hogy semmitől sem 10 év....hanem 3 év...:)lásd eredeti post:
    "mitol 50 millio dollar?? de megnagyobb kerdes mitol 10 ev? Wii-rol van szo!! van vagy 3 eve:)" mitol 50 millio dollar?? de megnagyobb kerdes mitol 10 ev? Wii-rol van szo!! van vagy 3 eve:)Vagyis felmerütl a kérdés miért emlegetett vki 10 évet mikor a Wii-ről van szó...erre te:
    "A cikket is olvasd már el :D
    "hiszen korábban szintén az ATI szállította a szükséges chipeket a GameCube termékekhez." Csakhogy az nem a cikkben szereplő chip volt, igy számunkra érdektelen....
    Erre irtam én,hogy tiszta legyen a kép:)
  • dez
    #24
    (Más szóval az R3xx családot.)
  • dez
    #23
    Tovább pontosítanék: az ATI a 9700 szériát köszönhette az ArtX csapatának. Az tényleg ütős volt. De azért a korábbi szériák sem voltak olyan gyengék, mint pl. a Matroxok, 3D teljesítményben.
  • valaé valaé ná
    #22
    Legyünk pontosak.
    A nintendónak az gamecube chipjét az ArtX nevű cég fejlesztette ki.
    Ezt a céget vette meg az ATi és ezután kezdett jó 3D-s kártyákat gyártani, mert előtte igencsak harmatos volt e téren. (Ha még valaki emléxik a Rage szériára)
    Szóval az egy jó kis vétel volt, mert anélkül kb. a Matrox jutott volna az ATi.
  • neoG
    #21
    "úgy gondolta"
  • Aramir
    #20
    Te meg tanulj meg szöveget értelmezni :D Erre válaszoltam: "de megnagyobb kerdes mitol 10 ev? ". A kérdésnek köze nincs a chip nevéhez.
  • Sir Ny
    #19
    "Ha csak 1 dollárért adnák"
  • neoG
    #18
    Szerintem úgy gondolta,hogy az 1 dollár a tiszta haszon!
  • Zenty
    #17
    nem ártana figyelni :D

    50 milliót három év alatt adtak el, és tuti nem csak 1 dollárt kérnek Atiék, és fogadok hogy a jövőbeni nintendo kézi konzolokba is Ati lesz. Szóval dúskálhatnak...
  • Zenty
    #16
    És még emelik is a wii árát, hogy a nintendo mindegy egyes dolgozójának legyen egy külön magán szigete :D
    Amíg úgy veszik mint a cukrot nem lesz árcsökkentés. A wii pedig minden centije nyereséges.
    Szóval van pofájukon bőr :D
  • Zenty
    #15
    gamecube ugyanúgy Ati vga volt, és ez a lényeg.
    A vissza kompatibilitás miatt Ati vga lesz a jövőben is.
  • cateran
    #14
    Utánanéztem,Gekko a CPU volt, a GPU Flipper névre hallgatott:)
  • cateran
    #13
    Te meg az eredetit...de csak neked:
    "AMD Announces Shipment of the 50 Millionth Graphics Processor for the Wii™ From Nintendo.....
    SUNNYVALE, Calif. -- March 11, 2009 --AMD (NYSE: AMD) announced that the 50 millionth ATI ‘Hollywood’ graphics processor for the Wii™ game console from Nintendo shipped today."
    Ő szállította,csak nem ezeket...Gamecube-ban Gekko volt ha jól tudom:)
  • Aramir
    #12
    A cikket is olvasd már el :D
    "hiszen korábban szintén az ATI szállította a szükséges chipeket a GameCube termékekhez."
  • Jacek
    #11
    mitol 50 millio dollar?? de megnagyobb kerdes mitol 10 ev? Wii-rol van szo!! van vagy 3 eve:)
  • jamborl
    #10
    Az AMDnek 10 ev alatt az 50millio dollar az szinte semmi.
    Nem csak itt van a lenyeg hanem ott hogy a Nintendo az biztos kereseti forras, vagyis huseges megrendeloje. MIg mi vegso felhasznalok partolunk egyik cegtol a masikig ok megmaradnak az AMDnel, es ez nagyon fontos, mert erre lehet allapozni a jovoben.

    Nem szabad arrol vitazni melyik konzol a jobb es melyik a rossz. Mindegyikben van jo is es rossz is. Az XBOXra peldaul lelsz crackelt jatekot mig Playstation 3ra tudtommal nem lehet csak eredetit tenni (itt lehet nagyot tevedtem, majd kapok is erte a fejemre).

    Az hogy melyik konzolnak menyi az ara azt a piac hatarozza meg, es nem igazan a beszerzesi ara.
    Ezek az orias cegek rengeteget koltenek reklamra is, ami valahol vissza kell jojjon anyagilag nekik.

    A Wiinek is megvan a maga feelingje....

    Szoval mindegy melyik milyen amig veszik addig arulni fogjak oket:)...
    Egymilliard legy nem tevedhet, a sz*r az csak jo lehet.
  • Sir Ny
    #9
    és gondolom nincs sem gyártási, sem szállítási költség.
  • xfactor
    #8
    Ha csak 1 dollárért adnák az akkor is 50millió dolcsi ami 11 és fél milliárd forint, és gondolom nem egy dollárért adják a nintendonak:D
  • jaspercry
    #7
    Nemhiszem ,hogy ezek után csődbe megy az AMD(ati,részlege)
    50millio gpu atya ég!!
  • Nightwish006
    #6
    Mert 1 minőségtelen hulladék.
  • Rexhawk
    #5
    Mert? :D
    ja ezzel csak flame wart akarsz indítani...
  • qwas
    #4
    xbox-ért nem szabad pénzt adni. Semennyit sem.
  • dez
    #3
    És azt is, hogy nem is csak a minnél alacsonyabb ár.
  • zola2000
    #2
    250dollár az jó? De hát 199dollár az xbox360!
  • mamo33
    #1
    Ebből is látszik, hogy egy játéknál mennyire nem csak a grafika a fontos!