63326
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Zoliikp
    #31494
    A pálya mappájában találsz egy drivers.txt, amiben arra javítod, vagy egészíted ki, amelyik neked szimpatikus...
  • YoGabN
    #31493
    Sziasztok!
    Hol és mit kell átírnom ahoz, hogy a vezető ne az "alap" legyen, hanem például a Humans közül valamelyik?! HELP PLS!:)
  • SnyperDv2
    #31492
    Hali ! Valaki tud Fok-Gyem ről méret infókat? mekkora egy szegmens és mekkora a köztük lévő távolság?
  • kem001
    #31491
    Meg van mellé a Solaris U10-es busz?
  • sirenato
    #31490
    Hali! Segítséget kérnék abban, hogy a Daytonford Country pályán miért nem jön szembe egyetlen busz sem. Kihagyhattam volna valamit a telepítésnél?
  • kem001
    #31489
    Valaki nem is tudom, nem rég írta, hogy az OMSI eléggé érzékeny a háttérben futtatott programokra.
  • Ikarusfan
    #31488
    Én nem értem ezt a rádió mizériát. Nem sokkal egyszerűbb megnyitni egy rádiót a böngészőben, és simán közben játszani? Jó, mindig be kell menned a netbe, ha állítani akarsz rajta, de így legalább választhatsz hangerőt.
  • [HUN]FaTaL
    #31487
    Akkor API-n keresztül hívja, de a media playert motorját használja.
  • Zoliikp
    #31486
    Alt+Tab-bal kiléptem, és a feladatkezelőben megnéztem:
    -nincs használva külső lejátszó, hacsak a Firefox valamelyik plug-injét nem hívja be.
  • [HUN]FaTaL
    #31485
    "Persze kikapcsolom a rádiót, mielőtt kilépek a játékból..."

    Na hát ez a lényeg :) Használ az csak nem látod, mert a játékban vagy.
  • Zoliikp
    #31484
    Azt nem tudom, Ti hogy oldottátok meg, én billentyűt rendeltem a magnó ki-bekapcsoláshoz, ezzel buszfüggetlen lett, nem használ -láthatólag- külső lejátszót.
    Persze kikapcsolom a rádiót, mielőtt kilépek a játékból...
  • [HUN]FaTaL
    #31483
    Mert az OMSI semmi mást nem csinál csak megnyitja a media playerben a rádiót.

    Ennél egyszerűbb, ha valaki felrak egy AIMP3at, ott lehet beállítani globális hotkeyeket (akkor is működnek ha nem aktív az ablak). Én pl. ezt szoktam, berakok zenét, vagy több rádió állomást és még váltogatni is lehet közöttük.
  • kem001
    #31482
    Az érdekes, mert nálam pl nem használ háttérben külső zene lejátszót. Vagyis tálcán nem jelenik meg.
  • wollnerd #31481
    Igen, Tehát: Nagyon rossz a beépített rádió szolg. az OMSI-ban..... Remélem a 2-ben olyan lesz mint pl. ETS2-ben vagy a GTA IV-ben.
  • longhaul
    #31480
    Érdekes. ) Ha bekapcsolom a rádiót a buszban akkor a Windows tálcán megjelenik a Windows Media Player, és amikor törlöm a busz, a háttérben akkor is szól a rádió.
  • longhaul
    #31479
    Reménykedjünk benne. Bár a Beállításoknál úgy is próbáltad hogy a fő hangerő lejjebb van véve mint az utca zajok vagy a busz hangja?
  • longhaul
    #31478
    Nekem. A te beállításod volt jó. Köszi
  • LMG123
    #31477
    Nem azért, így megy valamiért, de más rádióknak is a webplayer-es linkjével megy csak az Omsi. :D Az Omsi 2-be remélem annyit beépítenek, hogy lehessen állítani a hangerejét a rádiónak, mert így ordít és semmi mást nem lehet hallani kb. :D
  • kem001
    #31476
    Juventus egy érdekes eset.. Én sem értettem, hogy miért csak evvel működik.. De talán azért, mert rögtön főoldalon van a rádió linkje?
  • LMG123
    #31475
    Nem tudom mi változott az Omsiban... :D :D Nekem eddig úgy működött, amilyen linkeket bemásoltam, de már nem, hanem amit te bemásoltál. :D
  • kem001
    #31474
    http://radio.juventus.hu/ Evvel nekem tökéletesen szól.
  • LMG123
    #31473
    Csakhogy ez a rádió webplayerének a linkje...azért nem jó.
    Ilyenek kellenek:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    http://195.70.35.172:8000/radio1.mp3
    http://79.172.241.238:8000/musicfm.mp3
    http://stream.justmusic.fm:8600/just_live_192
    http://91.82.85.45:9614/CLASS_FM
    http://live2.risefm.hu:8080/radio989
    http://stream.onemusicradio.hu:8600/omr_live
  • longhaul
    #31472
    Kem001: Nem csináltam rosszul. Beirtam hogy radio.juventus.hu és az SD 85 választottam és íme:


    Haszafi: ... Akkor elnéztem az OMSI EVM-et. Azt hittem hogy az EVM kiadásban van az a rengetek funkció, de tévedtem. Ezer bocsi
  • kem001
    #31471
    Pedig ott valamit rosszul csináltál, mivel nálam működik rendesen a rádió.. Próbálj meg másik rádiót betenni, utána keress egy rádióval felszerelt buszt, és úgy nézd meg, hogy jó e.
  • longhaul
    #31470
    Igen, a rádió linkét, de ha bekapcsolom semmi, Ennek az általános beállításoknak semmi köze nincs az oprendszerhez? Tudom ez h*lyeség volt
  • kem001
    #31469
    Jó linket másoltál be egyáltalán a beállításokba?
  • longhaul
    #31468
    Oké, nekem pl nem ment pl. a rádió funkció, Ez egy Patch? Ennyit kérdezek még és Hétfőn megveszem.
  • halaszfi
    #31467
    Nem engem kértél, de segítek: a játék főmappájában nézd meg a logfile.txt-t. Másold be ide a tartalmát, és segítünk.
  • clubvs
    #31466
    Köszi,elírtam, tudsz segíteni?
  • halaszfi
    #31465
    Ez nem az OMSI 2. Ez az 1.01 magyarítva. Ugyanúgy működik,mint az eddigi. Megéri.
  • longhaul
    #31464
    Valaki aki kipróbálta az OMSI 2/EVM szoftver (Ha nem 2013 Októberbe fog megjelenni, hanem Januárba) az számoljon be, arról hogy kompatibilis-e más gépekkel is?? Tehát IntelCore i3, 3.00 GB RAM, Nvidia Geforce 450 GTS WindowsXp/32bit, Nem tudom hogy a kompatibilitáshoz képest megéri-e megvenni? ...Ilyen olcsón sose kértek egy játékot se!
  • sirenato
    #31463
    Hali! Segítséget kérnék abban, hogy a Daytonford Country pályán miért nem jön szembe egyetlen busz sem. Valamit kihagyhattam a telepítésnél?
  • SnyperDv2
    #31462
    Köszi megnézem :)
  • GMI
    #31461
    Az alsó lesz az.
  • GMI
    #31460
    [loopsound]
    D2156alapx.wav
    44100
    engine_n
    600
    1.5
    Az alsó két szám közül valamelyik
  • SnyperDv2
    #31459
    Azt nem tudja valaki hogy az alapjárat miért halkabb a motor indításánál és leállításánál? Ha erősítem is a fordulat hangját akkor is mindig hangosabb az indítás-leállítás az miért van? Esetleg valahol config fájl ba lehet állítani a hangok hangerejét?
  • Kókusz92
    #31458
    Ezt jelenti:

    Első indításnál "Load map without buses"-al indíts, mert ha kézzel állítasz időt, nem generálja az OMSI az AI-t rendesen. Hogy ne így történjen állítsd be az időt először, zárd be az OMSI-t és a "load last saved situation"-nel indíts.
  • Ben92
    #31457
    Koszi.

    A Spitterberg PDF -ben le voltak irva a kiegeszitok letoltogettem oket, remelem jo lesz.

    Kosz megegyszer
  • Zoliikp
    #31456
    Azért ajánlottam a maptools.exe-t, mert az úgy mutatja a hiányzó objektum, út helyét, ahogy a pálya global.cfg-jében szerepel.
    Ezzel elkerülhető, hogy tudod ugyan, hogy meg van, de nem értem, miért nem látja "szindrómát...
    Egyébként pedig nem saját mappában, hanem egyben kell lennie ezeknek az objektumoknak....

  • Zoliikp
    #31455
    Igen, ez a baj...
    A német fórumon találsz linkeket, amelyek a kiegészítők letöltési helyét, vagy a készítő postját mutatja.
    Elképzelhető, hogy még nem töltötted le azt a csomagot, amelyben épp az a kereszteződés, vagy úttest van, amit a pálya használ...
    Ha ez a hibaüzenet megszűnik, akkor lesz menetrended is.