OMSI - Omnibussimulator 1 & 2
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2026. 06. 01. 13:20
Zsombor99 írta (#63341):
Lehet, hogy csak én vagyok "béna" hozzá, de bármit próbálok egyszerűen nem sikerül belépni a Futárba, anélkül pedig nem mennek a busz kijelzői melynek hiányában nem reagálnak az utasok. Azt nem tudom, hogy valahogyan "bármelyik" pályán életre lehetne-e valahogyan kelteni a Futáros buszok kijelzőit vagy mindenképpen "Futáros hof" kellene hozzá?
Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2026. 05. 31. 10:55
Bejelenkezésnél milyen számot írsz be?
Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2026. 05. 31. 10:55
Zsombor99 írta (#63339):
Olyan nincs nekem, kizárólag Futár nélküli buszokat használok, mivel sajnos egyetlen buszban se sikerült működésre bírnom a Futárt ‒ az abba való belépés nélkül az adott busz kijelzői se működnek és nem reagálnak az utasok a buszra.
Értem, akkor valószínűleg ezért nincs ilyen hof neked. A futáros busz miért nem működik neked az érdekes rejtély nekem.
Zsombor99 írta (#63337):
Melyik pályához kellene? Egyik (általam ismert) Óbida verzióhoz se tudok ilyen hof verzióról.
Annó régen volt nekem egy hof ami működött.
Óbuda pálya volt, de én magamnak anno meg csináltam a 236 és a 236a viszonylatban csak aztán a külső meghajtó be halt így minden elveszett egy két kép van róla ami meg maradt egyébként egy futáros 412 be működött ez a hof
Ami a margitszigetig margitsziget végálomás és utána csak a végálomást írja ki?
Előre is köszönöm!
Vonalak: 29, H5, 1VP, 4-6VP, 9, 26, 34, 109, 234, 106, 134, 137, 237, 291, 901, 923.
Vonalak: 29, H5, 1VP, 4-6VP, 9, 26, 34, 109, 234, 106, 134, 137, 237, 291, 901, 923.
A pálya vonalai: 29, H5, 1VP, 4-6VP, 9, 26, 34, 109, 234, 106, 134, 137, 237, 291, 901, 923. ☺
A "repack" verzió innen tölthető le, de a hiányzó dolgok a fentebbi linken vannak.
Utoljára szerkesztette: Szabi, 2025.03.10. 18:20:53
Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2024.08.04. 11:55:41
Utoljára szerkesztette: Erlau Trans, 2024.08.02. 14:45:54
ALAPLAP: MSI MPG GAMING PLUS Z490-es (LGA 1200), CPU: i5 10400 6 MAG 2,90 GHZ, RAM: KINGSTON FURY 24 GB DDR4 2666 MHz, VGA: MSI GAMINGX GTX 1650 4 GB
bajuszati
A busz nem kiadásra szánt, megértésüket köszönjük!
Készítő: Sz. Dávid
Utoljára szerkesztette: Kravtex, 2023.08.15. 21:39:03
Kipróbáltam a pályát, szédületes, hogy mennyire élethű, valamint a pálya mérete is igen csak impozáns: délpesti autóbusz garázs → kőbánya-kispest → örs vezér tere → szemeretelep vá. → repülőtér → vecsés! (o_O)
Annyi negatívumot tudok említeni, hogy a "hof" fájl magyar ékezeteket tartalmaz, így a legtöbb buszon hiányosak lesznek a kiírások, de ez legyen a legkevesebb. 😊
Az oldalunkról valamennyi fejlesztőknek szóló csomagra szükség van!
Nem lehetne úgy feltölteni a pályát hogy ne keljen beteni a csomagokat
hogy azok is benne legyen!
Nekem soha nem sikerűlt még betení rendesen a pályát!
Előre is köszönöm!
Utoljára szerkesztette: bajusz_ati, 2022.12.31. 15:38:25
bajuszati
bajuszati
Az FPS értéket maga az OMSI2 írta ki? Mit látnál, ha valami külső program (pl. Fraps) írná ki az FPS számlálót?
Objektum komplexitásnál ha a csúszkát felteszem egyről kettőre, elkezd szaggatni a képem. Az FPS mégis stabil marad. Ha visszateszem 2-ről 1-re, megszűnik a szaggatás és teljesen folyamatos lesz a kép.
Valamelyik object okozhatja ezt?
Amit viszont még nem tudok: lehet valahogy az útvonal sárga nyilait és a megállókat jelző ikonokat billentyűzetről is kapcsolagtni, vagy csak a jobb alsó menűből egérrel?
Utoljára szerkesztette: BravoFox, 2022.09.06. 02:44:54
Előre is köszönöm.
Ezek a beállított gombjaim:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
● fő menü ‒ Esc
● kilépés ‒ Ctrl+Q
● nézetek közötti váltás ‒ ↓
● aktuális nézet alaphelyzetbe ‒ C
● menetrend ‒ insert
● belső nézetek közötti váltás ‒ ← →
● nézetek alaphelyzetbe ‒ szóköz
● információs csík ‒ Shift+Z (információk a képernyő tetején)
● képernyőkép ‒ F6
● egérrel vezetés be/ki ‒ Delete
● menü ‒ Alt (mindkettő)
● gáz ‒ num8
● fék ‒ num2
● kuplung ‒ Tab
● kormány balra ‒ num4
● kormány jobbra ‒ num6
● kormány középállásba ‒ num5
● rögzítőfék ‒ .
● index bal ‒ E
● index jobb ‒ R
● index kikapcs ‒ T
● vészvillogó be/ki ‒ B
● helyzetjelző ‒ Shift+L
● távolsági fény / fénykürt ‒ F
● motor indítás/leállítás ‒ 0
● ablaktörlő ‒ W
● duda ‒ H
● belső világítások ‒ 6 7 8 9
● hátramenet ‒ V
● kézi váltó üres fokozat ‒ Q
● kézi váltó fokozatok ‒ 1 2 3 4 5
● automata váltó hátramenet ‒ V
● automata váltó üres ‒ M
● automata váltó előre ‒ D
● automata váltó fokozatok ‒ 1 2
● első ajtó ‒ N
● sofőrhöz tartozó ajtószárny ‒ , (nincs minden buszban)
● megállófék & ajtó engedélyező ‒ num-
● ablaktörlő szakaszos ‒ Shift+W
● ablakmosó ‒ Ctrl+W
● busz be/ki ‒ A
● <KY_bus_doorfront5> ‒ num+
● hátsó ködlámpa be/ki ‒ Ctrl+F
● babakocsi kapcsoló ‒ F12
● képernyőkép ‒ F6
● napellenző felhúzás ‒ Shift+↑ (volt, hogy nem sikerült egérrel felhúznom)
● <KY_bell> ‒ X (indulásjelző)
● <KY_csengo> ‒ X (indulásjelző)
● <KY_door_alarm> ‒ X (indulásjelző)
● <KY_bus_all_door_close> (összes ajtó csukása)
● <KY_kurtvalto> ‒ Shift+H
● <KY_bus_doorallopen> ‒ kötőjel (összes ajtó nyitása Ikarus 415 & 435)
● <KY_bus_doorallclose> ‒ Shift+kötőjel (összes ajtó zárása Ikarus 415 & 435)
● babakocsi kapcsoló ‒ Ctrl+/
● kormány elrejtés/megjelenítés ‒ Shift+K
Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2022.09.03. 13:02:51
A buszok mappájában melyik scriptfájlban mit kéne keresgélnem, hogy lássam, melyik keyboard event name-re lett beállítva a fülkében az adott gomb megnyomása?
Kösz előre a segítséget!
Péter
Utoljára szerkesztette: BravoFox, 2022.09.01. 13:29:26
Előre is köszönöm a segítséget!
Nem jók a linkek!
Müködik is csak ki kellett cserélnem az egeret.
Igaz, hogy csak az objektum megnézésére használtam, de az egér középső gombját nyomva tartva, és mozgatva tudtam forgatni azt.
A jobb egérgomb megnyomásával is lehet mozgatni, de figyelni kell arra, hogy hol van az egérkurzor. Ahhoz viszonyítja történik a mozgás.
Remélem érthető amit leírtam, sajnos nem egyszerű megfogalmazni.
OLyan kérdésem lenne, hogy a OmsiObjEditP-ben hogyan tudom mozgatni a dolgokat fel-le ballra-jobbra ?
Mert én már minden billenyüzet kombinációt végig probáltam és csak előre és hátra felé tudom mozgatni ami nem jó mert nem láttom mit csináok. Néztem már videokat is meg olvastam dolgokat de nem találtam sehol, hohy hogyan kellene köszönöm a segítséget.
Utoljára szerkesztette: Erlau Trans, 2022.04.20. 10:52:58