63326
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • bajusz_ati
    #63326
    Áldott, Békés, Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Mindenkinek.
  • joccy
    #63325
    Sziasztok! Logitech G25-ös kormánnyal szeretném játszani a játékot. Mindet be tudtam álltani rajta, de a gáz és fék pedált a játékban nem érzékeli (nem is mozog). A Beállitásokban viszont szerepel, nyomásra múködést mutat. Mi lehet a gond? Előre is köszönöm a segitségetk!
  • Kravtex
    #63320
    Nincs olyan állapotban, hogy kiadható legyen és nem is lesz, mert jelenleg ez a project nem él. Nem is tervezek már a busszal foglalkozni.
  • Zsombor99
    #63317
    Egy ilyen jónak tűnő minőségű modellt vétek lenne megtartani csak magadnak!
  • Kravtex
    #63316
    Néha Inovell time. :)
    A busz nem kiadásra szánt, megértésüket köszönjük!
    Készítő: Sz. Dávid


    Utoljára szerkesztette: Kravtex, 2023.08.15. 21:39:03
  • Zsombor99
    #63315
    Az OMSI WebDisk oldala szerint 5.2-es verziónál tart a pálya, mindkét csomagját le kell tölteni, utána innen le kell töltögetni a csomagokat és bemásolgatni a tartalmukat a játék mappájába. (Meg természetesen a "hof" fájlt bemásolni minden buszhoz.)
    Kipróbáltam a pályát, szédületes, hogy mennyire élethű, valamint a pálya mérete is igen csak impozáns: délpesti autóbusz garázs → kőbánya-kispest → örs vezér tere → szemeretelep vá. → repülőtér → vecsés! (o_O)
    Annyi negatívumot tudok említeni, hogy a "hof" fájl magyar ékezeteket tartalmaz, így a legtöbb buszon hiányosak lesznek a kiírások, de ez legyen a legkevesebb. :)
  • kitt2000
    #63314
    Délpest pálya továbbfejlesztett változata,
    Az oldalunkról valamennyi fejlesztőknek szóló csomagra szükség van!
    Nem lehetne úgy feltölteni a pályát hogy ne keljen beteni a csomagokat
    hogy azok is benne legyen!
    Nekem soha nem sikerűlt még betení rendesen a pályát!
    Előre is köszönöm!
  • regelek5
    #63306
    Szia! Ha csak egy pályánál van ez, akkor 1. telepítsd újra a pályát, 2. hibás a pálya, ezt csak belenyúlással tudod orvosolni, de ehhez nem értek. Ha mindegyik pályánál ez van, töröld és tedd fel újra a játékot. A Grundorf alap pályát nézd meg, ha az okés, akkor az adott pályával van a gond. Így a legegyszerűbb kiszűrni.
  • joccy
    #63305
    Sziasztok! Abban kérem a segitségeteket, hogy a pályára egy buszt szeretnék betenni. Kiválasztom a buszt, tipust, festést majd OK. Ezt követően kellene kiválasztani, hogy hova tegye a buszt (megálló) de a panel üres, nem tudok kiválasztani semmit! Ez miért van?
  • bajusz_ati
    #63304
    Omsi kiegészítőkben Gazdag Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!
    Utoljára szerkesztette: bajusz_ati, 2022.12.31. 15:38:25
  • bajusz_ati
    #63303
    Békés, Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!
  • Zsombor99
    #63302
    Pályától függetlenül is fennáll a jelenség másik pályán? Ezzel ki lehetne zárni, hogy nem-e csak az adott pályán van valami.
    Az FPS értéket maga az OMSI2 írta ki? Mit látnál, ha valami külső program (pl. Fraps) írná ki az FPS számlálót?
  • Edmond14
    #63301
    Sziasztok!
    Objektum komplexitásnál ha a csúszkát felteszem egyről kettőre, elkezd szaggatni a képem. Az FPS mégis stabil marad. Ha visszateszem 2-ről 1-re, megszűnik a szaggatás és teljesen folyamatos lesz a kép.
    Valamelyik object okozhatja ezt?
  • Kravtex
    #63300
    Üdv! Tudna valaki segíteni scriptelésben? Egy buszba szeretnénk retardert betenni, de ahányszor neki ugrunk, soha nem működik. Egyszerűen meg se szólal. Valószínűleg a Scriptel lehet a gond. Automata retardert szeretnénk, tehát fékezésre kéne működésbe lépnie. Kizárólag Vtronic ("félautómata") váltóról beszélünk. Nagy segítség lenne, ha valaki segítene, át is küldjük a scriptet/buszt, csak valahogy hozzuk össze és ne kelljen vele tovább nyűglődni... Előre is köszönöm a válaszukat és további szép estét!
  • BravoFox
    #63299
    Kösz a választ. Kár, hogy nem lehet billentyúvel kapcsolgatni ezeket a jeleket.
  • Zsombor99
    #63298
    Tudtommal csak abból a "jobb alsó menüből" kapcsolgathatóak a segéd jelek.
  • BravoFox
    #63297
    Na, közben sikerült megtalálnom, hogy hol vannak egy busz gombjaihoz rendelt eventek: a VEHICLES/KÉRDÉSES_BUSZ/MODEL alkönyvtárban a modellnév.cfg fájlt kell megnyitni, és ebben vannak a gombokhoz [mouseevent]-ek rendelve. Utána a "add keyboard" listából kell csak ezeket kikeresni. Nem mondom, hogy pikpakk megy, de így legalább már tudom, mit keresek, és meg is találtam, illetve beállítottam billentyűzetre, ami kellett.

    Amit viszont még nem tudok: lehet valahogy az útvonal sárga nyilait és a megállókat jelző ikonokat billentyűzetről is kapcsolagtni, vagy csak a jobb alsó menűből egérrel?
    Utoljára szerkesztette: BravoFox, 2022.09.06. 02:44:54
  • BravoFox
    #63296
    Ha egy letöltött busz hátsó lámpája este nem világít (csak a féklámpa jó), arra van egyszerű gyógymód?
  • BravoFox
    #63295
    Kösz a választ. Ezt elengedtem, mert tényleg nem lehet kiiagozodni a spéci gombok beállításain. Még egy kérdésem lenne: tudsz/tudtok egy olyan linket adni, ahonnan letölthető egy teljesen jól működő BKK-s Citaro vagy Conecto? Amiket a neten találtam, vagy nem működnek, vagy hiányosak (pl. a kapaszkodók és bizonyos textúrák hiányoznak). A YT-videók alatti linkek pedig már régen nem működnek.

    Előre is köszönöm.
  • Zsombor99
    #63294
    Azt elhiszem, hogy van, aki jobban szereti rendesen gombokkal nyomkodni a funkciókat, de sajnos olyan kereshetetlen event listája van az OMSI2-nek, hogy lemegy a nap, mire megtalálsz valamit.

    Ezek a beállított gombjaim:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ● szünet ‒ P
    ● fő menü ‒ Esc
    ● kilépés ‒ Ctrl+Q
    ● nézetek közötti váltás ‒ ↓
    ● aktuális nézet alaphelyzetbe ‒ C
    ● menetrend ‒ insert
    ● belső nézetek közötti váltás ‒ ← →
    ● nézetek alaphelyzetbe ‒ szóköz
    ● információs csík ‒ Shift+Z (információk a képernyő tetején)
    ● képernyőkép ‒ F6
    ● egérrel vezetés be/ki ‒ Delete
    ● menü ‒ Alt (mindkettő)
    ● gáz ‒ num8
    ● fék ‒ num2
    ● kuplung ‒ Tab
    ● kormány balra ‒ num4
    ● kormány jobbra ‒ num6
    ● kormány középállásba ‒ num5
    ● rögzítőfék ‒ .
    ● index bal ‒ E
    ● index jobb ‒ R
    ● index kikapcs ‒ T
    ● vészvillogó be/ki ‒ B
    ● helyzetjelző ‒ Shift+L
    ● távolsági fény / fénykürt ‒ F
    ● motor indítás/leállítás ‒ 0
    ● ablaktörlő ‒ W
    ● duda ‒ H
    ● belső világítások ‒ 6 7 8 9
    ● hátramenet ‒ V
    ● kézi váltó üres fokozat ‒ Q
    ● kézi váltó fokozatok ‒ 1 2 3 4 5
    ● automata váltó hátramenet ‒ V
    ● automata váltó üres ‒ M
    ● automata váltó előre ‒ D
    ● automata váltó fokozatok ‒ 1 2
    ● első ajtó ‒ N
    ● sofőrhöz tartozó ajtószárny ‒ , (nincs minden buszban)
    ● megállófék & ajtó engedélyező ‒ num-
    ● ablaktörlő szakaszos ‒ Shift+W
    ● ablakmosó ‒ Ctrl+W
    ● busz be/ki ‒ A
    ● <KY_bus_doorfront5> ‒ num+
    ● hátsó ködlámpa be/ki ‒ Ctrl+F
    ● babakocsi kapcsoló ‒ F12
    ● képernyőkép ‒ F6
    ● napellenző felhúzás ‒ Shift+↑ (volt, hogy nem sikerült egérrel felhúznom)
    ● <KY_bell> ‒ X (indulásjelző)
    ● <KY_csengo> ‒ X (indulásjelző)
    ● <KY_door_alarm> ‒ X (indulásjelző)
    ● <KY_bus_all_door_close> (összes ajtó csukása)
    ● <KY_kurtvalto> ‒ Shift+H
    ● <KY_bus_doorallopen> ‒ kötőjel (összes ajtó nyitása Ikarus 415 & 435)
    ● <KY_bus_doorallclose> ‒ Shift+kötőjel (összes ajtó zárása Ikarus 415 & 435)
    ● babakocsi kapcsoló ‒ Ctrl+/
    ● kormány elrejtés/megjelenítés ‒ Shift+K

    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2022.09.03. 13:02:51
  • BravoFox
    #63293
    Kösz a választ. Azt hittem, a busz scriptjeiben valahol ott van, hogy melyik gombhoz milyen keyboard eventet rendeltek, de akkor nem fogom keresgélni. Amúgy én is szívesen nyomkodom a gombokat egérrel, de az ajtóvezérlés olyan gyakori, hogy kényelmesebb billentyűzetről. Meg olyan jó érzés valódi gombot nyomkodni :)
  • Zsombor99
    #63292
    Én vagyok annyira primitív, hogy csak alap dolgok vannak beállítva és a többit egérrel nyomkodom a műszerfalon, ha szükséges. Tényleg "kismillió" dologhoz lehet gombot rendelni, csak sajnos nincs keresési lehetőség a listában (még kezdőbetűvel sem).
  • BravoFox
    #63291
    Kedves kollégák! Tudnátok segíteni abban, hogy a MAN Lion's City BKK (és a csuklós A23-asnál) a csatolt képen látható gomboknak mi a neve a gombok hozzárendelésénél? Egyedül a "doorallclose" működik az összes ajtó becsukására, de a kinyitás nem megy, és a jobb oldali kapcsoló (ajtók automatikus nyitásaengedélyezése + bezárása) szintén nem reagál semmilyen gombhozzárendelésre.



    A buszok mappájában melyik scriptfájlban mit kéne keresgélnem, hogy lássam, melyik keyboard event name-re lett beállítva a fülkében az adott gomb megnyomása?

    Kösz előre a segítséget!

    Péter

    Utoljára szerkesztette: BravoFox, 2022.09.01. 13:29:26
  • Zsombor99
    #63290
    Tudtommal sajnos nem, teljesen új rendszerű a Lotus. :|
  • alexander1993
    #63289
    Sziasztok! Lehetséges OMSI 2 tartalmak Lotus Simulatorba importálása/illesztése valamilyen módon?
  • 0165
    #63288
    Sziasztok! Valakinek nincs meg véletlenül az alap, Alterr féle Mercedes-Benz Citaro-hoz készült Modpack (Morphi-féle hangmodos) 3-as vagy 3.5-ös verziószámú változata? Ha igen, megköszönném, ha valamilyen módon lenne olyan kedves, hogy eljuttatja részemre!

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • kitt2000
    #63287
    Berlin spandau 2017 v2.2 omsi 2 pályáról linket kűldeni!
    Nem jók a linkek!
  • domonkoszoli
    #63286
    Igen értem köszönöm szépen!

    Müködik is csak ki kellett cserélnem az egeret.
  • Zolikp69
    #63285
    Szia!
    Igaz, hogy csak az objektum megnézésére használtam, de az egér középső gombját nyomva tartva, és mozgatva tudtam forgatni azt.
    A jobb egérgomb megnyomásával is lehet mozgatni, de figyelni kell arra, hogy hol van az egérkurzor. Ahhoz viszonyítja történik a mozgás.
    Remélem érthető amit leírtam, sajnos nem egyszerű megfogalmazni.
  • domonkoszoli
    #63284
    Sziasztok!

    OLyan kérdésem lenne, hogy a OmsiObjEditP-ben hogyan tudom mozgatni a dolgokat fel-le ballra-jobbra ?
    Mert én már minden billenyüzet kombinációt végig probáltam és csak előre és hátra felé tudom mozgatni ami nem jó mert nem láttom mit csináok. Néztem már videokat is meg olvastam dolgokat de nem találtam sehol, hohy hogyan kellene köszönöm a segítséget.
  • Zsombor99
    #63283
    Ha én (már ritkán) vezetek, akkor nem szoktam betölteni semmilyen menetrendet, mert úgy vagyok vele, hogy legalább virtuálisan ne legyen nekem megmondva, hogy mit és mikor csináljak. Rá lehet fogni, hogy hát így nem teljesen élethű, de legalább érezzem jól magam.
  • Erlau Trans #63282
    Igen. Egy tömegközlekedési autóbuszos szimulátor. A menetrend alap egy városi pályán. A buszvezetés alapja, hogy tartom a menetrendet, figyelem a késést, sietést). Ennek fügvényében változtatok a vezetési stíluson, utascsere gyorsaságán.
    Utoljára szerkesztette: Erlau Trans, 2022.04.20. 10:52:58
  • Zolikp69
    #63281
    Ilyen konkrét feladatra nem hiszem, hogy találsz leírást. Bár megkopott a tudásom, mert rég nem foglalkoztam vele, ha megakadsz, megpróbálok segíteni.
  • Hyp3r
    #63280
    Köszi a részletes választ :) Nézek valami tutorial-t róla, hátha meg tudom oldani.
  • Zolikp69
    #63279
    Szia!
    Ha meg van az eredeti 3ds modell, akkor könnyebb dolgod lesz. Csak meg kell keresni azt a mesh-t, ami a kilóméter óra textúrát használja. Azt módosítva, hozzáigazítod a mutatót/mutatókat.
    A már bekonvertált busz esetében javaslom az O3d convertert. Ezzel vissza lehet rakni 3ds-be, ahol a textúrázást, és az egyéb változtatásokat el lehet végezni. Könnyebb a mutató(k) pozicionálása, az animáció elkészítése. Újrakonvertálod o3d-be, más néven. Elméletileg ugyan oda kellene kerülnie, mint az eredetinek, ezért a cfg-ben szükséges az elérés módósítása.
  • Hyp3r
    #63278
    Sziasztok!

    Van egy 280.17, amihez csináltam egyedi festést, illetve néhány szkripten módosítottam, hogy a motorja, váltója és hangja hasonló legyen az eredeti buszhoz. Szeretnék bele tachográfot is rakni (még az eredeti km/h óra van benne), viszont ez már meghaladja a képességeimet. Nézegettem tachográfos buszokat (256-os pack, 256.42/256.44), ott külön szerepelnek a mutatók is a textúrákon, viszont a 280-as esetén csak a mutató nélküli műszerek és a légnyomásmérők mutatója van. A km számláló pozíciója is máshol van, szóval azt is át kellene raknom máshova.

    Valakinek van esetleg ötlete, hol és hogy kezdjem?

    Üdv!
  • regelek5
    #63277
    Jó játékot és Boldog Új Évet Kívánok neked is! :o)
  • bajusz_ati
    #63276
    Békés, Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!
  • Zsombor99
    #63275
    [Ismét működik a "válasz" funkció. ☺]
    Oké, jó dolog lehet a "complete to", de olykor jobb eredményt lehet elérni ha az ember manuálisan vezeti az utat darabról darabra, mivel időnként elég "ortopéd" megoldáskora jut a számítógép, sőt, ha szerinte mindkét út elemnek a "b" végét jelölted ki, akkor nem tud mit csinálni. Ha ki van jelölve egy út elem a pályán és úgy nyomsz "N" (új) gombot, akkor az újat hozzáilleszti ahhoz, ami ki volt jelölve.
    Olyan megoldás kellene, amivel a már manuálisan összerakott pályán egységes egéssszé lehetne tenni az spline-ok AI útvonalait...
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2021.12.22. 12:01:22
  • Hyp3r
    #63274
    @Zsombor99 végül fordítva ültem meg a lovat. Leraktam az objektumokat, amiket össze szeretnék kötni, majd elindultam egymás felé 1-1 spline-al. Ezeket a spline-okat meg a "complete to" funkcióval összekötöttem.