63259
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik

SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

• Zsombor99
    Akármennyire nem az akarna lenni, én bizony billentyűzettel vezetgetek, a numpadra van kiosztva a kormányzás, fék, gáz. Tulajdonképpen mindent billentyűzettel intézek. Időnként lehet, hogy kissé "arcade" a vezetési stílusom, szoktak is panaszkodni az utasok, de én úgy vagyok vele, hogy viseljék el vagy menjenek gyalog, úgyse kapok pontokat a teljesítményem után.
  • Ikarusfan
    De az OMSI alapvetően szimulátor akar lenni, nem valami arcade cucc, amit WASD-el vagy kurzor billentyűkkel elvezetgetsz. Arra ott van a bus simulator.
  • regelek5
    Ha igaziból nem is tudná vezetni, a játékban még lehetne erre mód. Reális vagy nem, nem mindenki szeret kézi váltóval szenvedni, ugyanakkor egy adott busz tetszhet neki, és játszana vele. Egy játéknak pedig ez lenne a dolga, hogy kiszolgálja a játékost, nem?
  • Ikarusfan
    Őszintén szólva én ennek nem nagyon látnám értelmét se. Alapból mivel harmadik fél készíti a cuccokat nem a játék készítői (ellentétben az ETS-sel, bár ott pont marhára minden jármű ugyanazt a scriptet használja valszeg, csak pár paraméter más), ezért az egész azon múlna, a busz készítők megcsinálnák-e. És hát nem tudom, ha én buszt készítenék, biztos hogy nem csinálnék bele ilyen váltó mókolást, pont azért mert irreális. Egy kézis BKV-s 260-as vagy egy automata 250 gondolatától ugyanúgy feláll a szőr a hátamon...
  • Zsombor99
    Ki kell ámbrándítsalak, de tudtommal már eléggé leálltak az OMSI2 fejlesztésével, úgyhogy talán majd a Lotus-ban, de egyáltalán nem biztos az sem. Tehát, ha egy busz egy váltótípussal van megcsinálva (pl. automata váltó), akkor abba bizony csak az lesz, ha pedig netán betölthető a másik váltótípussal is, akkor pedig örülsz.
  • regelek5
    Üdv! Az OMSI 2-ben mikor fogják megoldani, hogy lehessen választani a kézi és automata váltók között, mint pl. az Euro Truck Simulator 2-ben? Van pár busz, ami csak kézi, és jobb lenne automatával menni. Vagy fordítva. Esetleg majd a Lotus-ban várható ilyen fejlesztés?
  • omsiruby
    Sziasztok, új vagyok ezen a fórumon de csak egy dologért jöttem kiváncsi vagyok mi történt az Omsi- nevű felhasználóval mert érdekelne az econell 12-je ugye azt írta hogy csinált egy weboldalt de azt én soha nem találtam itt szóval hogyha valakinek van hozzáférése a weboldalhoz vagy a buszhoz.
    Előre is köszönöm
  • Zsombor04
    Tudtok ajánlani egy még létező és működő magyar gyűjtőoldalt?
  • márton0006
    Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy letölthető-e valahonnan az Ikarus C56.42 mod? Láttam videókat a készítőtől, illetve egy másik youtube csatornán is. Köszi a válaszokat!
  • Zsombor04
    Aki nem ismeri vagy csak szimplán leszeretné tölteni, az itt megteheti:https://mega.nz/file/LpAwlBBC#Ozmhxet48T2qGG_L8r7aQxDzfLNEZMmI7TujSubYsq4
  • Zsombor04
    Időközben megkaptam.
  • Zsombor04
    Így néz ki, csak sajnos nem találom hozzá a letöltési linket :( :https://youtu.be/_je6fMzQYHM
  • Zsombor99
    Nekem csak "Del-Pest 4.0" van meg, "Remastered" változattal még nem találkoztam.
  • Zsombor04
    Sziasztok! Afelől szeretnék érdeklődni, hogy közületek valakinek megvan a Kispest Remastered változata? Szeretnék rajta néhány módosítást elvégezni, amiatt kéne.
  • Maceehun13
    Nekem a járatösszetétellel van problémám. A legújabb verzióban sok járat érinti Bernecebarátit. A második verziójában sokkal élvezetesebb útvonalak voltak.
  • Zsombor99
    ...és eltűntek a segédnyilak a pályáról (magamnak legalább helyi járathoz tettem be) meg már nincsen a pályához térkép sem, hogy melyik vonal merre megy. Amúgy jó pálya a Börzsöny, csak könnyű rajta eltévedni (helyközi vonalakkal pláne).
  • generalGGabe
    a legelső Börzsöny pályát még én csináltam.
    Azon mindenhol volt nyíl rendesen, sőt, még egy külön térképet is kiadtunk, amin minden egyes vonal útvonala és megállója meg volt jelölve.
    A pálya direkt úgy lett csinálva, hogy működjön normálisan egy átlag gépen.
    Azóta már eltelt kb 10 év (te jó ég), és kijött pár bővítése. De ahhoz már nekem nem volt közöm, csak annyi, hogy pár új magyar objektumom belekerült, amiket más pályához terveztem.
  • gabesz012
    Pont a hetekben jött meg nekem is a kedvem Börzsönyhöz, ha már kipróbáltam az i280-at (manapság játszódó német pályákon elég hülyén mutatna :D). Vannak nyilak, de csak akítv menetrenddel. Jó pár vonalon viszont tényleg hiányos, csomószor előfordult, hogy sikerült eltévednem, visszamentem és sehol nem volt a nyíl, meg sokszor kanyarok mögé van beb*szva a megálló, vagy egy kereszteződés a nyíllal, miközben mész 70-el és állj meg. Hangulata jó, de a kivitelezés, ehh. Már beugrott, hogy anno miért is nem mentem én sokat rajta (meg a régi gépen menetrenddel mindig lefagyott). Dunántúl viszont korrekt, számomra az is újdonság volt, úgyszint a 280-as miatt raktam fel, de az marad is fent, ott a faceliftes Volvo is autentikus. :)
  • Maceehun13
    Márianosztrán indultam. Beírtam pontosan azt amit a menetrend írt. (Szj_Vegyiművek) a táblára ki is írta, viszont senki nem szállt fel. A visszaúton rendesen működik és felszállnak, csak odafele nem. Az utat ismerem, biztosan jó felé mentem.
  • Zsombor99
    Biztosan jó felé mentél? Ezt a pályát úgy ismerem, hogy nem tartalmaz segédnyilakat, emiatt könnyű rosszfelé menni az adott járat teljesítése közben. Valamint, ha akár a legkisebb eltéréssel állítod be a kijelzőt/táblát, már nem reagálnak az utasok a buszra.
  • Maceehun13
    Sziasztok, Börzsöny Remastered pályán a szerződéses járatnál, az Szj_vegyiművek feliratra nem szállnak fel az utasok. Más is tapasztalta ezt a hibát? Mivel oldottátok meg?
  • gumikacsa
    Ha jól emlékszem, Omsi+.
    Közben visszakerestem, a 31-es út néven futott a projekt.
    2013-ban volt egy cikk a pályáról az Omsi+-on, de ez már nem elérhető. Ott olvastam, hogy a pálya elmenne Egerig, majd a 3-as főúton vissza Gyöngyös-Budapest. A Szolnok (vagy Kecskemét)-re nem jól emlékeztem. Találtam ilyen nevű térkép letöltést, de semmi leírást, vagy bármit róla, mit tartalmaz meddig tart... Az egész 3mb, úgyhogy gondolom, messze nem az lett belőle, amit a készítők megálmodtak.
  • Zsombor99
    Én meg eleve nem is tudtam róla. Melyik oldalon lengették be a pályát?
  • gumikacsa
    Még régen olvastam, hogy készül a játékhoz egy távolsági járatos pálya (még talán az első részhez). Ha jól emlékszem, BP-Eger, BP-Szolnok (vagy Kecskemét), vonalakról volt szó, már elég ígéretes képek is voltak belőle. Gondolom, nem készült el, mert azóta sem hallottam a pályáról.
  • gabesz012
    Végre ez is megjelent. :) Viszont sajnos bőven vannak hibái (csak a szokásos, fizetős DLC-t majd remélhetőleg Morphi csinálja meg élvezhetőre). :D

• Zsombor99
    Nekem nincsen bajom Óbuda pályával, sőt, az az egyik kedvencem is, nem tudom miért, pedig régebben Pest külső részén laktam. (Minden pályát menetrend nélkül használok, így nem zavar, hogy nincs.) Amúgy jó emlékeim vannak Filatorigát környékéről, anno mindig ott szálltunk le a HÉV-ről, mikor a "Gyereksziget" rendezvényre mentünk a Hajógyári szigetre.
  • Ikarusfan
    Én tényleg megfogadom a jogos kritikákat (szerintem), de komolyan ez volt csak a fő bajod a pályával, hogy nincs menetrend? :DDD
  • Erlau Trans #63232
    Ehhez érdemben nem tudok hozzászólni, mert még az OMSI 1. részéhez építettem pályát.

Az Óbudán kétszer mentem, akkor nem volt benne menetrend így nem tetszett (valamint éltem azon a részen kényszerből pár évet, tiszta szívből rühellem a Filatorigát és környékét.
  • Zsombor99
    Gondolj csak bele, hogy ez pár okból kifojólag sem lenne egyszerű, ugyanis: Kispest és Délpest pályák területe között van megépítetlen hézag (Határ út és KÖKI között), Kispest és ezen 181-es pálya területe között is van megépítetlen hézag (Határ út és a lakótelep között), valamint tudomásom szerint nem lehet az egyik pálya tartalmát átmásolni egy másikba, így ez hihetetlenül megbonyolítaná az egészet (javíts ki, ha valamit rosszul tudok)...
    Ami így még talán a Börzsöny mellett jó lehet, az az Óbuda pálya, mivel ott is több vonal található, valamint (szerintem) a területi kiterjedése is egészen jó.
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2021.03.28. 11:59:27
  • Gonosz Ördög
    Üdv mindenkinek !
    Játszott már valaki a OMSI 2 Addon Busbetrieb-Simulator 19-el ?
    Azt hova kell bemásolni a játékba?
    Utoljára szerkesztette: Gonosz Ördög, 2021.03.27. 07:51:29
  • Erlau Trans #63229
    Véleményem szerint kiváló magyar pálya nincs (a Börzsöny talán). A többi magyar pályához hasonlóan szódával elmegy. Pár kör után ez is unalmas lesz, mert 1 csak vonal van... ha összedobnák a Kispest, a Délpest és ezt a pályát, ammá valami.
    Utoljára szerkesztette: Erlau Trans, 2021.03.26. 14:00:15
  • Erlau Trans #63228
    "C2-esben működésbe lehet hozni valahogy a tempomatot/limitert?"
    Nem működik. Csupán parasztvakítás.
  • MAN014
    Azt hittem hogy a busz rossz.. És azért nem működik benne a futár. De mint kiderült hiányoztak a fontsok.
  • Zsombor99
    Hogyan?
  • MAN014
    Megoldódott!
  • Zsombor99
    Akkor nem tudok segíteni. Én minden pályát Futár mentes üzemmódban szoktam használni (pl. Délpest), egy buszom van (Ikarus 260 BKV Remot) amiből nincs Futár mentes verzió, azzal se sikerült eljutnom a kijelzésig sem, amúgy sincsen szükségem egy ilyen komplex rendszerre, úgyis mindent menetrend nélkül töltök be...
  • MAN014
    Köszönöm, de az alap az nekem is meg van, (félre írtam) úgy értettem, hogy a futáros verziót keresem.
  • Zsombor99
    Melyik oldalon nézted? Innen nézted már?
    Amúgy nekem le vannak töltve az alap verziók (Futár nélkül), ha kell, átküldhetem. Ha jó neked, akkor keress privátban (elérhetőséget publikusan nem egyeztetünk).
  • MAN014
    Sziasztok!

Valaki tudja, hogy hol lehet letölteni a Mercedes-Benz O530G + FUTÁR buszt? Kerestem, de már a link nem működik. Délpest pályát szelném vele. Régebben meg volt, de sehol nem találom a gépemen sem.

Köszönöm.
  • Zsombor99
    Kipróbáltam a pályát, és azt kell mondjam, hogy meglepően jó. Régebben egy ideig jártam arrafelé, így a környezetet teljesen felismerhetőnek tartom. ‒ A pálya leírása írja, hogy a fizetős "Rheinhausen" DLC nélkül a villamos nem fog működni, de tulajdonképpen enélkül is tökéletes a pálya, csupán a villamos közlekedése nem lesz szimulálva.
    (Még esetleges javításra sincsen szükség, a pálya bemásolását követően azonnal indítható, csupán a hof fájlt kell bemásolgatni a telepített buszokhoz.)