21
  • hol9672
    #21
    Pont fele annyiba kerül az AMD-s leggyorsabb, négymagos "black edition", mint a Core i7 2.93 ghz-es verziója. És azért azzal felveszi a versenyt teljesítményben.
  • dez
    #20
    Szerintem egyre kisebb. :)
  • Sanyix
    #19
    Évek óta ezt mondják, mindig egyre nagyobb a lemaradás...
  • dez
    #18
    Óvatosabban a pszichotropokkal! :)

    Az IBM-nél alapkutatások is vannak, és sok dologban évekkel mindneki más előtt járnak. Az felfedezéseket aztán gyakran licencelik, és az arra alapozó fejlesztések valóban évekkel később jelennek meg a piacon, mert ennyi az átfutási idő.

    Egyébként pl. 22nm-en gyártott, működő SRAM-ot kb. egy évvel az Intel előtt mutattak be. És mivel az AMD is részesül a technológiában, valószínű csökkenni fog az ilyen téren meglévő lemaradása.
  • Sanyix
    #17
    Szerintem is ostobák az ibm-nél, dehát ez a valóság :)
  • Power
    #16
    Ennél nagyobb ostobaságot ritkán olvasni még itt is.
  • Sanyix
    #15
    kár volt a kamuibm-el összeállniuk. Hiszen az ibm ugye úgy fejleszt, hogy naponta bejelent valami hatalmas dolgot, ami mindent megváltoztat, majd szépen eltűnik, és soha többé nem hallani róla, vagy csak akkor ha azt a hatalmas dolgot már a konkurencia 6x túlszárnyalta.
  • dez
    #14
    Lesz? Január óta kint van. :)
  • dez
    #13
    Inkább csak az SG színvonala. (Biztos a szerzőket is elérte a válság, és 3. műszakban fabrikálják a cikkeket. :D) Most már számolni sem tudnak: "mégsem 2010-ben, hanem egy évre rá érkezik" (2010 4. negyedév vs. 2011 1., esetleg 2. negyedév...)
  • SZEG007
    #12
    talán ki kéne hozni az elözö generáciot, és utánna beszélni a jövö technologiáirol.Amig még a 925-ös Phenomot nem lehet kapni leszarom mi lesz 2 év mulva:P
  • dez
    #11
    Extrém hűtéssel éppenséggel 6 GHz fölött ment.

    Annó a 6400+ eljövetelében sem sokan hittek...

    Mellesleg az AMD-nél a procikra megadott TDP nem feltétlenül azt jelenti, hogy annak az adott procinak pont annyi a TDP-je (most a TDP kiszámolását hagyjuk, bár abban is túlméreteznek), hanem hogy abba a TDP osztályba tartozik. Ti. TDP osztályok vannak, és ha egy proci akár csak 1W-tal túllépi egy adott osztály névleges TDP értékét, akkor az eggyel nagyobb osztályba kerül. A 910-es (2.6 GHz) pl. még a 95W-os TDP osztályban van, a 920-as (2.8 GHz) már a 125W-osban. Lehet, hogy valójában csak 100W-os.
  • dez
    #10
    Ehhez már csak annyit tennék hozzá, hogy elvileg az Intel sem ezév végén dobja piacra a 32nm-es procijait, hanem 2010 év első negyedében, így az említett esetben sem lett volna lemaradva (gyártástechnológiában) az AMD egy teljes évvel. Hanem éppen akkor lesz ez a helyzet, ha 1011 első negyedében jönnek a 32nm-esei.
  • dez
    #9
    A 140W inkább csak az AM2 lapok problémája, mivel annál volt 125W a minimum előírás. AM2+-tól már 140W a standard, és az ennek való megfelelés (talán csak a bizonyosság kedvéért) lapok többségénél direkt ki is van hangsúlyozva. Így nem jelent különösebb gondot, ha csak a 140W-os keretbe fér bele a 3.5 GHz-es, és később esetleg a 4 GHz-es változat. (Csúcsprocikat nem butított lapokba szoktak tenni.) Szerntem.
  • Abu85
    #8
    Ezekről elég sok belső infó van. A jelenlegi steppinggel jön majd nemsokára 3,2 GHz-en az X4 955. Ezután lesz az új stepping nyár végére ebből év végére lesz 3,4 GHz. Valszeg ebben az évben ez lesz a csúcs. A hárommagos X3-ból minden bizonnyal lesz 3,6 GHz-es változat is. A tervek szerint az órajel drasztikus növelése jövőre kezdődik el. Az eddigi eredmények biztatóak, tehát bármi lehet.

    Ja ... a mobil szegmens az idén 65 nm-es Athlon Neo-val lesz idén levezényelve. Előzetes marketinganyagok már vannak a Congo pltformról, folyamatosan arra építenek, hogy mennyire gány az Intel platformok VGA-ja (nuku támogatás, gyenge minőségű filmlejátszás, és akadozó 3D-s programok) Ezekről majd fel lesznek töltve a netre a videók.
  • shabba
    #7
    4Ghz-ről, meg a felett szerintem ne nagyon álmodozz, nincs annak realítása. Nem szabad keverni a midenféle extrém hűtésekkel kicsikart órajel szélsőértékeket, a gyártók által gyári órajelként elérhető realítással, ami nagy darabszám mellett is megfelelő kihozatallal biztosítaniuk kell.

    A 4Ghz-hez most 1.5V körüli feszültségre van szükség, ahhoz hogy egy racionális 125W TDP keretben maradhassank 4Ghz-cel ahhoz úgy 1.1V-ra kellene csökkenteni a feszültséget. Ez pedig túl drasztikus lépés, ezt sima stepping váltásokkal azért nem lehet csak olyan 1xűen elérni. Jó esetben a mostani 1.35V-ról lemennek 1.2-1.25V-ra de azzal szerintem max 3.5Ghz körül meg is fognak állni és még az sem biztos hogy ez akár idén év végéig elérik. Ennél nagyobb gyári órajelnek elég csekély az esélye.

    2010-ben szerintem az Istambul féle 6 magos chip desktop variánsával fog majd bepróbálkozni AMD. Mobil szegmensben pedig csak akkor jönnek majd a 45nm-es variánsok, leváltva a 65nm-es K8-asokat.
  • Ravkin
    #6
    Az amd lefelé csúszik
  • shabba
    #5
    "Meyer akkor leszögezte, hogy ezek tömeges megjelenésére már 2010 közepén számíthatunk"

    Idézet a múlt heti SG cikkben is linkelt angol eredetiből:
    "Dirk Meyer, chief executive of Advanced Micro Devices (NYSE: AMD), said Friday the chipmaker plans to "ramp up" production of next-generation 32-nanometer processors in the middle of next year with volume production starting in the fourth quarter."

    Kár hogy a magyar fordítástnak semmi köze nincs az eredetihez, így az egész múlt heti cikk is totál félre értelmerése volt a dolgoknak. Meyer semmi mást nem csinált múlt héten, mint elismételte ugyanazt mint amit már tavaly novemberben az Analyst Dayen is elmondtak. Az már nem az ő híbája hogy egyes lila ködben élő IT újságírók olyat hoznak ki belőle, ami maximum az ő fantáziájukban él.

    Az múlt év novemberi Analyst Day prezentációkban elég világosan ott áll hogy 2010 elején lesz tape out, 2010 közepére a ramp up, ebből következik hogy 2010 legvégére optimális esetben megérkezhetnek a legelső megvárásolható fecskék. A teljesebb termék kínálat bevezetése pedig 2011-ben történik meg, ahogy azt a illusztrációként linkelt Analyst Day-es slideon is már bemutatták tavaly novemberben. Meyer múlt héten dettó ezt ismételte el. Maximum az IT újságírók láthattak ebben olyat ami soha nem is létezett. De jó Blikkes szokás szerint írtak egy cikket egy kitalációról, hogy aztán egy héttel később gyorsan meg is cáfolhassák. A végeredmény az hogy született két cikk a semmiről, de legalább el lehetett adni valami a "lapot".
  • Abu85
    #4
    Azok a tatarozások gyakorlatilag steppingváltások lesznek. Az egész K10,5 fejlesztésénél az órajelnek rendeltek alá mindent. Ezért lehet szépen hízni vizzel 4,5-ig és tovább jobb hűtéssel. Idén jön a 3,5 GHz-es csúcs. Ez már jelenleg tesztelés alatt van, a TDP fogyasztása azonban még kicsivel több, mint 125 W, az új stepping már hoz változást. 2010-ben már a 4 GHz lesz megcélozva ... 140W-os TDP-vel ez már most is elérhető, de 125 alá kell nyomni a TDP értéket, mivel az alaplapok többsége erre lett felkészítve. Nyilván van pár gyártó aki túllépi a speckót, de az nem lényeg, mert mindenkire figyelni kell. Arra nem lehet építeni, hogy csak a szuper lapok tulajdonosai kapnak új procit. A 4,5 GHz az jelenleg 150W-os TDP-vel van meg ... a cél a szokásos 125W. Ezeket az órajeleket a legyártott termékek 90%-a eléri a fenti TDP értékek mellett. 4,5 GHz felett is működnek csak a TDP ilyenkor már nagyon emelkedik, mert 2 V fölé kell tolni a vcore-t. Ez 190-200 W-os fogyasztást eredményez.
  • mflex #3
    2011-re cúszik az AMD új generációja...
  • LordDraven
    #2
    Ez a másfél év lemaradás baromi sok! Jó lenne, ha belehúzna már az AMD..
  • Palinko
    #1
    deneb érdekes lesz, még idén.