60
Alkotói \"jogvédelem\".
  • ProGabe #60

    Esti mese a letöltésekről


    A MR-1-en ment ma délután a “Magánhangzó” című műsor, amelyben a letöltésekről, és az üres adathordozókat sújtó jogdíjakról is szó esett.
  • karajjj
    #59
    végigolvastam, beszarás a dolog...
  • SötétBarom
    #58
    Egy egész korrekt összefoglaló a témában.
  • fifi
    #57
    most jut eszembe tegnap megittam 8 sört este, és az Agnostic front - Dead to me ritmusához megdöbbentően hasonlót büfögtem a kocsmába'...

    hol kell fizetnem és mennyit?
  • fifi
    #56
    ja igen az ott nyomatott tv/dvd/rádió után is kérik ugye?
  • SötétBarom
    #55
    Vendéglátósként sajnos nem tudjuk kikerülni ezeket a mocskos disznókat.
  • fifi
    #54
    rendelsz kintről valahonnan vinyót...
    posta/futárköltséggel is olcsóbbb...

    ezek meg dögöljenek meg
  • tugyiti
    #53
    én tisztába vagyok vele ezért kérdem hogy mikor jönnek rá hogy raid6 vállalati környezeteknél mekkorát húzhatnának rajtuk,csapjuk csak rá a matricát arra is ... -dögölne meg az összes-
  • Tinman #52
    És nehogy azt hidd, hogy nem jön el ez az idő is :-/
  • tugyiti
    #51
    1TB hdd-kre mikor kell majd 10000Ft-os artisjus matrica?
  • SötétBarom
    #50
    Pofám leszakad.
  • karajjj
    #49
    baze, de pofán tudnám vágni ezeket -.-
  • Tinman #48
    Most kaptunk egy körlevelet, amiben az Artisjus arra szólítja fel az eladókat, hogy a már raktárkészleten levő pendriveokra is tegyük fel a matricákat.

    600 Ft-os matrica kellene a 8 GB-os pendriveokra. Mostanában ezek bruttó 3-4000 Ft körül voltak. Így komoly lehúzás +600 Ft-ot rátenni.

    Tudni illik, hogy a nálunk vásárlók 90%-a cég. Szigorúan könyvelési adatok mentéséhez ill. táblázatok, dokumentumok szállításához veszik a pendriveokat. Ebben mi az illegális?
    De még az átlag user sem használja a pendriveokat iso gamezek tárolására/szállítására. Embert nem láttam még aki pl. pendrive-on tárolt volna mp3-at...

    Tisztelettel kérem az artisjust, hogy küldjön a pöcsömre való matricát, mert reggelente hugyozásra használom, holott a jogos szerzője ezen tartalomnak a tulajdon szüleim. Beismerem, hogy ellenük, lassan 30 éve, majdnem minden reggel jogsértő tevékenyéséget követek el.
    Tinédzser korom óta egyéb célokra is használom a "művet", ennek részleteibe most nem kívánnék belemenni. Legyen elég annyi, hogy a rá húzott anyag után tisztességgel befizetem az ÁFÁ-t. Blokkom, számlám van.
  • immovable
    #47
    Hogy ez mitől lett ilyen fos?
  • immovable
    #46
    Ezért kell [i]"kamionról leesett"[/] cuccokat vásárolni. ;)
  • SötétBarom
    #45
    Eccsak viccc . :D
  • karajjj
    #44
    figyeldmeg, lassan a segglyukunkat is megadóztatják, mer olyan büdöset tudunk fingani, mint győzike :\
  • PrasCo
    #43
    "Mi az Artisjusnál mindig is a zene szabadsága mellett tettük le a voksunkat. Éppen ezért nem tűrjük, hogy a magyar zeneipart tovább károsítsák az utolsó, mocskos tolvaj elemek."

    Csak én érzek itt akkora paradoxont, hogy kib@sz a székből? :D
  • ProGabe #42
    „A minap mentem az utcán, és valaki egy Limp Bizkit-számot fütyörészett. Finoman szólva is kételkedem abban, hogy fizetett utána Fred Durstnek, vagy hogy egyáltalán megfordult a fejében, hogy a fütyörészés nyilvános előadásnak minősül.” - kezdte sajtótájékoztatóját egy személyes történettel Tihanyi László, az Artisjus Műfaji Besoroló Bizottságának elnöke.
  • Vlala #41
    Szlovákiából kell adathordozót venni. :) Az artisjus meg tehet egy szívességet, ne az én fotóim-videóim tárolásáért kapják már a győzikék a pénzt...
  • Lateralus
    #40
    1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról.
  • tigeroo
    #39
    höhö, ilyenekkel csak a magyarok dobálóznak.

    külföldön csak a rasszizmus elleni fellépés a menő :-D
  • Pluskast
    #38
    Vigyázz mert a végén még téged is nácinak meg fasisztának fognak titulálni a Sunday Times-ban :))
  • Pluskast
    #37
    Mondjuk azért valaki megmutathatná nekem, hogy ez a díszes társaság milyen jogi szabályozás alapján jut a pendrive-ból származó bevételek 10%-hoz...
  • joebacsi
    #36
    "segíííjen" tengődő setét meszticeknek.

    Na ez meg egy tipikus rasszista sztereotípia, a saját szememmel láttam, hogy sokan kénytelenek taxival elmenni a segélyért :)
    Szegények hányatott sorsát látva könny csordult a szemembe...
  • joebacsi
    #35
    Hülye lennék ezután nem warezra használni, miután már fizettem érte felárat :)
  • Tinman #34
    "hogy ezentúl mindenki aki autót, autóalkatrészt, autógumit, vagy bármit vesz, fizet nekem az árából 0,5%-ot, amit én majd elosztogatok mindenféle embernek, aki vesz biciklit."

    Ezt úgy hívják, hogy állam és nem 0.5% van mindenen, hanem egy pöttyet több :-D
    No meg nem zöldeknek megy a pénz, hanem nem szolgálunk és nem védünk rendőröknek, meg "segíííjen" tengődő setét meszticeknek.
  • SötétBarom
    #33
    Látom sokmindenkinek birizgálja a csőrét ez a szertvezet..

    Én csak azt nem értem, hogy ezt hogy lehet megcsinálni? Mi az, hogy én fizetek egy szervezetnek a pendrive-ért??? Mi lenne, ha létrehoznék egy "zöld" szervezetet, és azt mondanám, hogy ezentúl mindenki aki autót, autóalkatrészt, autógumit, vagy bármit vesz, fizet nekem az árából 0,5%-ot, amit én majd elosztogatok mindenféle embernek, aki vesz biciklit.

    Az a baj, hogy effektíve nagyon kevés embernek szúr ez szemet, de például a vendéglátósokat, szórakozóhelyeket mocskos pofátlan módon lehúzzák (és ott tízezres nagyságrendekről van szó), csak azért, mert van TV, vagy megy a >kereskedelmi< rádió.

    Egyre jobban utálom ezt az országot :c

  • FrancescoTotti
    #32
    Licenc = használati jog
  • MR ME
    #31
    ezért nem veszek magyarországon üres dvd-t...szlovák számla nekem tökéletes, és kevesebbe kerül ha sokat veszek házhozszállítással mint amennyit ezek zsebre vágnak 1 üres dvd-ből!
  • bardocz
    #30
    Ráadásul annyira környezetszennyező a matrica,hogy mindegyik legyártott példány után meghal egy muslica :'(
  • karajjj
    #29
    ez mekkora egy faszság :S
    nem is tudtam, hogy ezek a majmok kapják a pénzt a hologrammos matrica miatt :\
  • Neoncsoves
    #28
    A szoftver licenszét sose veszed meg (több milliárd), max a használati jogot :)
  • bardocz
    #27
    Fenébe:(
  • Lateralus
    #26
    Nincs :)
  • bardocz
    #25
    Van új Immortal album?
  • noti83
    #24
    az Artisjus nak a jogvédés már nem hoz elég zsét, ezért elkezdtek élősködni az összes fogyasztón...
    hát hol máshol lehet ilyenre törvényt hozni mint Magyarisztánban
  • Sanyix
    #23
    Először is: TOR XD

    másodszor, warezoljatok ahogy tudtok, külföldről, vagy kínai piacról vegyetek matricátlan adathordozót.
    És rohadjon meg az összes artiszjuszos geciszemű!
  • JAG1
    #22
    Akkor azt a pár ezrest utald légyszi a számlámra, ha neked mindegy.
    Köszi...
  • Calver
    #21
    józsika amatőr filmes (mondjuk). sok-sok anyagot vesz fel havonta, és ezt írja ki sok-sok dvd-re. saját anyagot, saját használatra. ebből nyúl le artisjus bácsi dvd-nként 110 forintot, mert ugye józsika biztos lopta a saját maga által felvett anyagot.

    de azért gratulálok a logikádhoz, rád kéne bízni egy ország vezetését.