40
Ide beírhatjátok, hogy szerintetek melyik a legjobb..
  • Higany
    #1
    Nagyon szeretem a vámpírokkal foglalkozó filmeket és érdekelne, hogy ti milyen filmeket ismertek a témában! És persze azt is írjátok le, hogy szerintetek melyik jobb ebben a műfajban. Köszönöm!
  • Probatbicol
    #2
    Mindjárt itt a leghíresebb, a magyar Lugosi Béla:

  • mephi666
    #3
    hm, ez jó topiknak indul :) szerintem alapmű még a bram stoker féle drakula, amiben az ismertebb szereplők között ott volt gary oldman és keanu reeves... de szintén jó lett még az interjú a vámpírral és egy jó videoklipnek elment a kárhozottak királynője is... a carpenter féle vámpírok sem volt rossz... (2. rész már gyenge lett nagyon) a penge sorozatot nem nagyon venném a felsorolásba, mert az inkább egy akciófilm vámpírokkal... és nekem az underworld sem tetszett annyira... a blood rayne 1-2 meg nem is minősíteném, mert nem láttam... (5perc után abbahagytam az 1. rész nézését) a van helsingben is voltak vámpírok, de azt sem venném a felsorolásba... a drakula2000 sem tetszett...

    hirtelen ennyi jutott eszembe... favoltam a topikot azért :)
  • gfreak
    #4
    alapnak tényleg a bram stoker's drakula, aztán a polanksi vámpírok bálja is ott van egynek ;) ezeket az újakat én annyira nem bírtam (underworld/blood rayne)

    interjú a vámpírral remek lett, a kárhozottak királynője már korántsem olyan jó (meglátszik hogy két könyvből gyúrták össze gyorsan)

    Lugosi után Christopher Lee az, aki még nagyon jó volt, őt is bátran ajánlom ;)

    most nekem sem jut eszembe több, ja és /fav ;)
  • Apus
    #5
    Nosferatu 1922-alapmű, néha kapható a tescoba meg ilyen helyeken a többi régi horrorfilmmel együtt.
  • schrank
    #6
    a vámpíros dolgok korhatárosak !!!
  • cenobite
    #7
    Az egyik legbrutálisabb Drakula film!!!
  • Bandee1987
    #8
    John Carpenter : Vámpírok c. filmje se rossz sztem. James Woods jól tolja benne.
  • redbull0304
    #9
  • Kmarha
    #10
    Let the right one in

    Nem az a tipikus vámpír film, nem mindenki álltal emészthető darabb. Sokan nem értették meg mi jó van benne, de ha valakit megragad a hangulata, az nem tudja egykönnyen elfelejteni ezt a filmet (hja, közéjük tartozom én is)
  • Kmarha
    #11
    hja, ha meg már posztereknél tartunk:

  • Higany
    #12
    Köszi az érdeklődést, majd én is írok többet, csak lenne több időm!
  • gfreak
    #13
    na igen, elég érdekes hangulata van a filmnek...nekem is nagyon tetszett, most a könyvre vadászok...nálunk megjelent-e???
  • Kmarha
    #14
    nem, nálunk még nincs. januárban legalábbis még nem jelent meg, javítsatok ki ha tévedek.
  • msstz
    #15
    Bizony! Nosferatu és Lugosi Drakulája hihetetlen alapvetés és jóság. :)
  • 5c0rp330n
    #16
    Penge trilógia
    Interjú a Vámpírral
  • Montanosz
    #17
    Nekem a Let the right....svéd film - amit már négyszer láttam -
    a kedvencem. Nagyon különleges és egyedi hangulata van, eltalálja elménk
    legeldugattabb, rejtett sarkában lévő "gonoszt".....
  • ForzaInter
    #18
    óóóóóóó beszt
  • Higany
    #19
    Nekem is az egyik!
  • minigirl
    #20
    30 days of night
    Nem tipikus vámpírfilm, de nagyon ütős, elég sok benne a vérengzés. Részemről egyik kedvenc.
  • minigirl
    #21
    Ja, és lehet utálni, de az Alkonyat is imádnivaló, szerintem. :P :)
  • gfreak
    #22
    a 30 days of night tényleg masszív, a képregények is megvannak mind, eléggé ráakadtam...

    az Alkonyatról nem nyilatkozom, de csak a 30 days... rajongásod miatt ;)
  • JohnnySmith
    #23
    True Blood.... sztem elég jó :D
  • tóthjózsef
    #24
    Az a jó vámpirok fél egy korKurvára xd
  • Fabio Capello
    #25
    Polanski: The Fearless Vampire Killers (aka mifelénk a vámpírok bálja)

    beszt
  • Prowler
    #26
    Near Dark
    Lost Boys
    Két film a 80-as évekből azonos témában: véletlenül vámpír lettem, de nem tetszik, ezért inkább visszaváltoznék emberré.
  • minigirl
    #27
    Van egy rövid művészfilm is, ami a kedvenceim közé tartozik, Elijah Wood főszereplésével. Érdemes megnézni. :)
  • minigirl
    #28
    Nos, ahogy látom, az eredeti link már nem működik, de ez ugyanaz, csak eredetileg nem ez alatta a zene.
  • Apus
    #29
    Lost Boys rohadtjó volt:)
  • MerlinW
    #30
    Kedvencem:

    Interjú egy vámpírral
    (Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994))

  • zsutyesz
    #31
    legjobb
  • sambauer
    #32
    Ha esetleg ismeri valaki a Vampire The Masqurade Bloodlines c. játékot, ajánlathatna egy annak a történetéhez és hangulatához hasonló filmet, már ha van.. Ezeket a vámpír kaszabolós filmeket nem nagyon szeretem, engem az érdekelne amikor az ő oldalukról mutatják be a dolgokat.
  • SlayR
    #33
    Igaz ez nemteljesen jó ide hisz egy sorozat volt, de ha vámpír nekem rögtön Angel juteszembe a lélekkel megáldott vámpír nagyon jól eltalált sorizat nagyon jól eltalált szereplőkkel de sajnos elrontott befejezéssel :S
  • zsutyesz
    #34
  • noncsidudi
    #35
    Szerintem Twilight..:)


    http://filmadatbazis.ning.com/
  • halevala
    #36
    Fright Night (1985) első és második rész, egész jó.
    30 nap éjszaka nagyon tetszett, de már írtátok.
    Harapós nő(Innocent Blood), szintén nagyon tetszett régebben.
  • Kmarha
    #37
    na beszereztem a könyvet egy jó kis késéssel. Hát nagyon nem merem ajánlani senkinek. A film jobb volt. A pedofil tanár gondolataira nem túlzottan lettem volna kiváncsi.
  • Gubberx
    #38
    Ez is jónak igérkezik KATT
  • Higany
    #39
    Várjuk!!!
  • Valka
    #40
    A fehér féreg búvóhelye (The Lair of the White Worm 1988)