710
  • Snexi
    #201
    a hiba inkább abba keresendő hogy még nem ismertük meg a karaktereket,nem úgy mint a bob-ban
    még nem szerettük meg őket
    szerintem a bob is csak kb a 3-4 rész után utött amikor már teljesen tudtuk hogy ki kicsoda
    bob első részébe se volt nagy akció
  • Neoncsoves
    #202
    ugye nem ilyen amerikai agyszintre lecsökkentett szarsorozat lett ebből is?
  • Bandee1987
    #203
    Most olvasom junkien, hogy a magyar hbo levágta az első 2-3 perces bevezetőt, ami egy történelmi áttekintésből áll (ha jól hallottam) Tom Hanks narrálásával illetve 1-2 veterán kommentje.
  • ZsirosKenyer
    #204
    Nem volt egy nagy eresztés.

    A story semmilyen, a karaktereket sem sikerült megszeretnem.
    Kicsit olyan érzésem volt, hogy mindent bele akartak szorítani az első részbe amit lehetett és ennek az lett az eredménye, hogy mindenből keveset kaptunk. Több elősztorit szerettem volna a szereplőkkel, mert így gyakorlatilag 2 mondatból "megismert", szinte idegen katonákat kellett bámulnom ahogy szétlövik a seggüket. Semennyire nem izgultam senkiért.

    Persze ha nincs harc sokan el is kapcsolnak, hisz a többség háborús sorozatot várt, de ezt úgy illik megoldani, hogy duplaepizóddal kezdenek, és az első óra kizárólag a szereplőkkel foglalkozik. (tudom, minisorozatnál a duplázás nem elterjedt)

    Volt sorozat amit csak a 3. résztől kezdtem el élvezni, azóta viszont imádom, szóval adok még esélyt ennek is :)
  • Bulykin
    #205
    felirat meg kész
  • trident
    #206
  • Örm
    #207
    Láttam eredeti hanggal is és szinronosan is. Szerintem a szinkron szokás szerint gyenge lett. Nálam az eredeti hang a nyerő a továbbiakban!
  • Örm
    #208
    Szerintem ezt 720p-ben érdemes nézni, ahhoz meg kell felírat is. És azoknak is kellhet a felírat akiknek nincs hbo-juk.
  • balee4
    #209
    Na fent van már szinkronosan, holnap meglesem, remélem hozza a szinkron a BoB szintjét.
  • Monoton
    #210
    Köszönet a fordítónak
  • Monoton
    #211
    Így van és is 720p-ben nézem, ráadásul elvileg a nálunk leadott verzió kicsit meg van vágva. :S
  • TDantes
    #212
    Gondoltam megnézem, letöltöttem a szinkronos verziót...de meg se lehet nézni . Nem tudom a feliratos is ilyen? Valami st. fájl formátum. Semmivel nem lehet normálisan lejátszani.

    Vagy hang nincs, vagy akad a kép, egy rakás lejátszó programot próbáltam, de semmivel se jó.

    Pedig kíváncsi lettem volna rá, de hát így?
  • AntiHero
    #213
    Hát első rész megnézve. Természetesen eredeti nyelven. Majd magyarul egybe fogom ledarálni.

    9/10 a rész. Gyönyörű képek szép az egész. Tetszenek a karakterek is.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Amikor a mutatják az elgondolkodó katonát (közbe a többiek a japcsival "szórakoznak" nagyon tetszett. Igaz ez kicsit sablonos volt, de nekem tetszett.
  • ProGabe #214
    vlc player-rel is próbáltad? ám nézz utána valami értelmesebb releasnek, ami mkv, vagy avi
  • TDantes
    #215
    Aha, VLC-t használtam eddig csak. De akad vele.

    Mindegy , leszedtem egy feliratosat, az teljesen jó.

    Csak kíváncsi lettem volna milyen szinkronosan, de ilyen elcseszett formátumban felrakni...
  • LasDen #216
    nah én is megnéztem....hát első résznek elmegy, de azér ez így kevés lesz a továbbiakban.....
  • simon7108
    #217
    na megnéztem én is az 1. részt szinkronnal és szerintem jo lett a szinkron!
    a film is elég jo bár az elso résztol inkább azt vártam volna mint a BoB-nál,hogy jobban bemutatják az embereket de itt egybol belevágtak a kozepébe:S
    de ettol eltekintve jo!
  • desigo
    #218
    Szerintem teljesen jó rész volt.
    Inkább azzal volt gondom,hogy nem voltak komolyabb karakterek.
    Akár egy kemény százados,vagy egy bénácska katona vagy egy poénosabb tizedes vagy hasonló egyedi népek.
    A pulykavadászat meg nem egészen úgy lesz ahogy ők azt kigondolták xD
  • LasDen #219
    szerintem meg nem kellenek ilyen klisé karakterek...:D
    de amúgy még lehet jó előjel is hogy annyira nem jött be, mert a BoB első része se tetszik...:D
  • boomsly
    #220
    Nekem olyan érzésem volt az egész film alatt, mintha egy igényes háborús filmet vágtak volna meg "jútúbosra", hogy néhány percben minden benne legyen.
    Elnagyolt, pontatlan és messze nem a BoB-hoz "méltó utód"...eddig legalábbis.
    Nincsenek karakterek és bennem nem kellett semmilyen érzést.
    Kb: "lelőttek valakit... a dokit lőtték le....és akkor most mi is van?"
    Ennél vannak sokkal jobb háborús sorozatok. Lásd: Out There vagy a Generation Kill.
  • mascarun
    #221
    Nekem a szülinapi dal az tetszett! xD
    Majd ha lemegy az egész sorozat én akkor mondok konkrét véleményt! Egy részből én nem ítélem meg!
  • Monoton
    #222
  • Snexi
    #223
    komolyan 5 percnyi ismeret után miért fájna ha meghalna bárki is?bob-ban is hidegen hagyott még a d-napnál hogy kihalt meg,bastogne-nél meg kb könnyeztem
  • LasDen #224
    én akkor is leszartam :D engem nem tudnak az ilyen dolgok filmbe nagyon meghatni...:D
  • Snexi
    #225
    hát alapjáraton én sem,de néha igen,ami azt jelenti hogy átélem a filmet
    még a moon volt az amiben magam alatt voltam a végén
  • LasDen #226
    mondjuk mikor még kicsi voltam az oroszlánkirályban mufasa halála azé odatett rendesen :D
  • ZsirosKenyer
    #227
    jajó, már aggódtam hogy csak engem :D
    (haverok anno kiröhögtek miatta :D)
  • boomsly
    #228
    Na jó, az Oroszlánkirály az más... azon szabad bőgni.

    Nem egészen arra gondoltam, hogy ki fogja sajnálni a dokit és ki nem, egyszerűen csak nem értem mit akartak vele kommunikálni az egyszerű néző felé.
    Olyan: "Paff, itt egy fagyi! Nyaljad!" by Hofi

    De azért bevallom, hogy amilyen rossznak tartom az első részt, most sokkal jobban várom a többit
  • ZsirosKenyer
    #229
    most kezdődik az HBO-n feliratos változatban.
  • mascarun
    #230
    Szerintem a dokit nem kell sajnálnod mert ilyen előfordult. Amúgy meg nem ismerted meg a karakterét annyira hogy megindítson a halála! Ott inkább az volt az érdekes hogy senki nem vette a lelkére hogy a sajátjai közül ölt meg egyet!
  • tigeroo
    #231
    megnéztem az első részt. gyerekek, ezzel semmi gond nem volt.
    csak itt már nem egy századról fog szólni, hanem erről a 3 emberről...

    és már most is volt elég dráma ("pulykavadászat", születésnap...)

    jólesz ez!
  • tigeroo
    #232
    szerintem semmit. azt hogy az ember élet ennyin múlik...

    mint a band of brothersben a d-napi első bevetés. odakúszott a csávó liptonhoz hogy merre van a támaszpont és puff fejbelőtték...!
  • [NST]Cifu
    #233
    Azért a "senki nem vette a lelkére" egy kicsit erős, látható volt azért, hogy nem fapofával állnak a tetem felett, ahogy az is, hogy valami módon felmentést keressenek (mondta-e a jelszót?). Az igazán ütős ereje a jelenetnek az volt, hogy a "tűzkeresztség" vagy az "első áldozat" konkrétan baráti tűzben következett be.

    Lehetséges Spoiler / Történelmi háttér:

    A 1st. USMC hadtest, amely partra szállt Guadalcanalnál egy viszonylag sietősen kiképzett egység volt, nagy részük röviddel a támadás előtt lett behajózva (az egység bázis Észak-Karolinában volt, innen juttaták el őket először az óceán partjára, majd onnan hajókkal a Csendes óceán túlvégébe). A haditengerészetnek nem volt gyakorlata a partraszálló hadműveletekben (ebből a szempontból szerencsés számukra, hogy a japánok nem készültek fel rájuk, mert különben olyan mészárlás lehetett volna belőle, amihez képest az Omaha part kedélyes teaparty lett volna), a tengerészgyalogosoknak nem voltak megbízható térképeik (ez a filmben is kiütközik egy jelenetben), és sok gondjuk volt a rádióikkal.

    Az első japán támadásról még azt kell tudni, hogy a Japán erők parancsnoka alábecsülte a tengerészgyalogosokat, és túlbecsülte a saját katonái harcértékét, így szuronyrohammal (!!!) akarta a tengerészgyalogosok állásait bevenni. Az eredményességét a film jól illusztrálta...
  • QPR
    #234
    Nekem tetszik, mert át tudom érezni a katonák érzéseit. Anno át kellet nekem is sajna élnem valami hasonlót.... És ez így egész más!
  • TDantes
    #235
    Nos, csak sikerült megnézni, hát....jó volt, és valószínűleg jó is lesz, de egyelőre nem éri el az Elit Alakulat szintjét. Vagyis egy dologban nem éri el: a karakterekben.

    Az Elit Alakulatnál az első rész után megragadtak a karakterek az emberben, egy rész után tudtam hogy ki az a Sobel százados, Winters, Nixon, Guarnere, stb.

    Itt, egyet jegyeztem meg, az egyik csávó tolta a biciklit a haverjával, de az ő neve se ragadt meg.

    Persze lehet a további részekben majd kifog ez alakulni.

    És akkor tényleg méltó utód lesz.
  • ScarY MAN
    #236
    nekem pl hiányoznak azok a dolgok amik az Elit alakulat első részeiben helyet kaptak. Itt fogtak meg először az emberek. Láthattuk, hogy hogyan képezték ki az "Easy századot" és ez a történet során mindig helyet kapott (mindig visszajön a Currahee meg Sobel).

    meg még sok mást :)

    persze még csak 1 rész volt! :)
  • LasDen #237
    nézettség:
    The Pacific: 3,07M – 1.8/3 – 18-49: 1.1/3
  • TDantes
    #238
    Igen, erről beszéltem én is. Ott az első részben kiderül hogy Sobel milyen szemét tiszt, és hogy milyenek az altisztek vele szemben, hogy Winters jobb katona, parancsnok lenne tőle, valahogy jobban megismerjük őket.


    Meg ott az egyes epizódok, mindig másra koncentráltak, volt hogy az egész szinte csak Wintersre, volt hogy a szanitécre, vagy valaki másra. És gyakran az egyik szereplő mesélte az eseményeket.

    Egyelőre ilyesmi nincs benne, de hát egy rész ment le. Még összehozhatják.


    Lelőnek valakit, na és? Azt se tudjuk ki volt. Nem marad meg az emberben.

    Igaz, az Elit alakulatnál se volt rögtön ilyen, a harmadik részben volt Blithe közlegény, aki ijedtségében megvakul, aztán helyre jön , majd lelövik. Na az drámai volt.

    Szóval, lehet még ebben is ilyen, majd meglátjuk pár rész múlva.
  • tigeroo
    #239
    de a pacific én úgytudom hogy ezúttal nem egy századról szól, hanem: IMDb: ,,A tízrészes sorozat epikus ívben tekinti át három amerikai tengerészgyalogos - Robert Leckie (James Badge Dale), Eugene Sledge (Joe Mazzello) és John Basilone (Jon Seda) - összefonódó sorsát."

    csak tudod az a baj, hogyha meg úgy csinálták volna ahogy a bob első részét, akkor meg az lenne a baj...

    meg szerintem lesznek flashbackek is majd, onnan is megismerhetjük majd a szereplőket
  • LasDen #240
    úgy hasonlítjátok össze a bobbal hogy abból láttátok a 10 részt, ebből meg 1-t....a 2 első részt összehasonlítva semmivel sem rosszabb a bobnál....itt nem is lehet bemutatni a kiképzést...amúgy is unalmas....nekem a bobból is csak Winters maradt meg...a többire nem emlékszem :D jó lesz ez, csak az első rész egy kicsit gyenge volt...nem para :D