59
  • dez
    #19
    Reméljük!
    Remél, remél, remél... :)
  • Doktor Kotász
    #18
    A nevüket nem tudom, de egy LCD tévé mindig idegen marad nekem. Pocsék színek, nincs kontraszt, nincs fényerő, nappal halvány kép.
    SZóval az LCD-re semmi szükség nem lenne, ha nem lenne menő...
    Laptopba való, mert oda mégsem lehet egy katódcsövet, meg közelről nézve nem bántja a szemet...
  • Laslow
    #17
    (Utánaolvastam: szeptemberben került kereskedelmi forgalomba a lézer TV, 180cm-es képátlóval és másfél milliós árral. Egy ekkora plazma ára is itt van, vagy még több is. Persze, a kérdés az, hogy értelmes méretben (100cm) mennyiért lesz majd kapható, mondjuk Karácsony környékén.)
  • Laslow
    #16
    Lézer TV helyigénye: "be very thin like Plasma and LCD displays are today"
    Ugyanakkora, mint a plazma, a fotók alapján is.
  • Laslow
    #15
    Wikipedia azt írja a lézer TV egyik előnyének: "be half the weight and cost of Plasma or LCD displays"
    Azaz feleannyiból kijön egy lézer TV mint egy plazma vagy LCD. Persze, gondolom nem az első tesztpéldányoknál (amik már elkészültek), hanem ha felfut a termelés.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Laser_TV
  • L3zl13
    #14
    Meg ha jól tudom helyigényben. Mert amennyire tudom ez nem lapos kijelzőben használható technológia.
  • Tetsuo
    #13
    eloszor az OLED technologia vegigjarja, sztan majd akkor..

    de remelem a plazma-t hamarosan temetjuk. ;)
  • dez
    #12
    Kivéve az árukat, nemde?
  • Laslow
    #11
    És a lézer TV-k? Állítólag lassan már piacra kerülnek, és kb. minden tuljadonságukban jobbak lesznek az LCD-knél és az OLED-eknél is.
    http://lezertv.lap.hu/
  • dez
    #10
    Először az OLED még drágább lesz... :(

    Lehet már kapni 1-7"-es OLED panelokat (a kisebbek egyes drágább MP3 lejátszókban is benne vannak), és 2-3x annyiba kerülnek, mint a hasonló méretű LCD-k. :(

    A fő problémájuk egyébként a beégés. A világítási intenzitástól függően halványodnak a (szub)pixelek. Persze nem egyik napról a másikra, de egy nagyobb megjelenítőt jópár évig szokás használni.

    Ezt vagy sikerül megoldaniuk, vagy rendszeres cserére szorul a panel, mint pl. a projektorok lámpája. Ez csak akkor ésszerű, ha elég olcsó. De hát még csak nem is olcsó...

    Pedig maga az OLED réteg még viszonylag olcsón kialakítható. Csak éppen itt ugyanúgy megvan az aktív vezérlés, azaz a TFT réteg. Így együtt már nem olcsó a gyártás.

    De nem értem, minek erőltetik annyira az aktív pixelvezérlést pl. tévéknél, ott inkább csak zavarja a mozgásokat, hogy két mozgásfázis között végig kint van az előző kép. A passzív vezérlésű OLED-en kb. úgy nézne ki a frissítés, mint a CRT-k letapogatása. Én teljesen elégedett lennék egy 100 Hz-es passzív, "letapogatós" frissítésű OLED-del, aminek az ára is ésszerű lehetne.
  • L3zl13
    #9
    FED meg SED? Ugyanúgy tetszhalott állapotban vannak, mint az OLED.
  • dez
    #8
    Cserélhető.

    "Ha már mindenáron 20 éve elavult, karórákhoz kitalált technológiát kell erőltetni..."

    Ez annyiban igaz, hogy a TN típusú paneloknál pont úgy forgatják az LC (folyadékkristály) molekulákat. Ez a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás. (De új technológiaként ott van rajtuk a TFT réteg, azaz a pixelvezérlés, ami megőrzi az állapotot két frissítés között.)

    Ehhez képest a VA és (S-)IPS típusok teljesen új módon forgatják a molekulákat, így érnek el jobb képminőséget. (Az S-IPS képe már elég közel áll egy CRT képéhez, plusz sokkal élesebb natív bontáson.)
  • dez
    #7
    Már hogy ne lenne.
  • Doktor Kotász
    #6
    Azzal a fejlesztéssel mi van, ahol minden pixel egy egyedi CRT egy panel mátrixpontjain? SZóval nincs eltérítés, meg fókuszálás, mert ahány pixel van, annyi miniatűr CRT van a panelen?
  • grebber
    #5
    Én várom már az ilyen OLED monitorokat mert a TFT-mtől hányok.Fekete szin olyan fos hogy arra szavak nincsenek.Filmeket csak speciális helyzetben lehet nézni.
    Persze vannak nomrális paneles tft-k de azok 100 ezer felett annyiért meg vegye akinek 6 annya van!
  • T0nk
    #4
    Valószínüleg inkább azt kéne megoldani, hogy több fényforrás is használható legyen egy LCD panelhez. És ez alatt értendő, hogy mondjuk cserélhető a háttérvilágítás, vagy csak levehető, hogy a természeres háttérfénnyel használható legyen, ilyesmi. Az LCD-k manapság nem abba halnak bele, hogy badpixelesednek, hanem hogy kiég, kifakul a háttérvilágításuk.

    Ha már mindenáron 20 éve elavult, karórákhoz kitalált technológiát kell erőltetni...
  • M0RN1NGST4R
    #3
    azért valljuk be, hogy olyan túlságosan nagy igány nincs is rá.
  • JTBM
    #2
    Még csak most kezd elterjedni a LED backlight technológia, ami lassan halad, de legalább már vannak megvásárolható készülékek.

    A kezdeti marketinggel ellentétben kiderült, hogy a LED backlight több energiát fogyaszt, mint a hagyományos - ezzel az LCD és a plazma képernyőknek nagyjából azonos lett a fogyasztása.

    Szóval az LCD fejlesztésnek először a LED backlightot kell tökéletesíteni és csak utána lesz kapacítás az OLED-re.
  • NEXUS6
    #1
    Szerintem az is gáz lehet, hogy ezek a termékek egyelőre prototípus szinten vannak. Ráadásul teljesen új technológiáról van szó. Nem lehet tudni, hogy esetleg 1-2 éven belül milyen tömegesen jelentkező meghibásodások lesznek, ez nem olyan, hogy kiadunk valami nagyobb felbontású tuningolt elektronikájú LCD-t.
    Sajnos az OLED esetében, ahogy tudom pont az élettartammal vannak gondok.