27
  • pandemonius
    #27
    "Nálatok sokkal okosabb és értelmesebb tudósok sem hiszik azt, hogy olyan könnyedén eldönthető ez a kérdés."
    Köszönjük, Emese.
  • dez
    #26
    Hát ne is haragudjatok, de kb. ilyen 8-10-éves szinten gondolkodtok-vitáztok erről a kérdésről... Akár hívőként, akár ateista-materialistaként. Nálatok sokkal okosabb és értelmesebb tudósok sem hiszik azt, hogy olyan könnyedén eldönthető ez a kérdés. (Na persze a nagy fehér szakállas isten képet könnyű "cáfolni".) Nagyon jól működik nálatok az oszd meg és uralkodj azon jól bevált formája, hogy tálalj két leegyszerűsített szélsőséget, amik önmagukban igaznak tűnnek, az emberek meg majd jól elvitatkoznak róluk, az igazságra legtöbben nem lesznek kíváncsiak.
  • pandemonius
    #25
    Ezeket csak Isten teremthette, mert nem értem.
  • toto66
    #24
    A harmadikra szavazok, mert ha volt is esetleg ősrobbanás (ami ugye nem biztos, csak úgy gondoljuk hogy lehetett) arra is érvényesek voltak a TT-ék.
    Ha valami a TT-én kívűl létezik az nem létezik a TT-én belül, ezért mindegy hogy hiszek vagy nem, mivel belül vagyok a TT-én, így nincs rám hatással. (a tudatomban létező Isten is én vagyok, tehát nem a TT-én kivüli hat rám mikor hiszek). Ezért én simán elvethetőnek tartom az elsőt.
    A középső nem jó mert ugyan az vonatkozik rá mint az elsőre véletlenek is TT-én belülinek kell lennie.
  • Epikurosz
    #23
    Csigavér!

    Ha elfogadjuk, hogy a természeti törvényeket Isten teremtette, onnantól kezdve sima ügy az egész, mert az evolúció is beáll a helyére.
    Mert ugye 3 lehetőség van:
    - a természeti törvényeket (TT) Isten, valamiféle felső, általunk felfoghatatlan rendező erő határozta el, és húzta rá a világra
    - a TT-ket a véletlen alakította ki (persze a véletlennel is kezdeni kell valamit)
    - TT-k örökké voltak és lesznek, nem kellett őket kialakítani. Vagyis: immanens attribútumai mindenféle létezésnek.
  • zakzag
    #22
    Tsol: Mért kellene istent belevennünk?

    Olyan jól megvagyunk nélküle is...
  • toto66
    #21
    Akkor aki szereti a hernyókat, az "gonosz"? C:
  • Balumann
    #20
    Vagy csak nem szerette ő sem a hernyókat :D
  • Tsol
    #19
    Istennek rossz napja lehetett
  • droidka
    #18
    Idézet a cikkből:

    -Charles Darwin is megemlíti a parazita darazsak egyik családját a természetes kiválasztódással kapcsolatos munkájában:
    "Nem tudom meggyőzni önmagam, hogy egy jóságos és mindenható Isten szándékosan alkotta volna a fürkészdarazsakat, azzal a határozott szándékkal, hogy azok a hernyók élő testéből táplálkozzanak"

    -Ja, szerintem is!:) Szegény kedvesokosügyesszép hernyók! De sajnálom őket!:) Bezzeg ha kicsit is elszaporodnának és lezabálnák a termést... Az milyen szép is lenne!

    Tehát fürkészdarázs + GOD monnyon le!
  • Tsol
    #17
    Mért kellene Istent kizárnunk?
  • Caine
    #16
    "Mi van, ha az evolúciót is Isten teremtette, hogy a teremtményei egyre "jobbak" legyenek? ;-)))"

    Az odab@szna mindkét társaságnak ...
  • toto66
    #15
    Ehhez nem kell semmit hozzáfűzni!
  • JTBM
    #14
    Szerintem a következőképpen alakult ki ez a viszony:

    A fürkészdarazsak mindig élő hernyókba / más élő állatokba rakták le a petéiket.

    Ezek a peték vagy kifejlődtek időben és még azelőtt megölték a hernyót, hogy bebábozódott és akkor kikeltek és túléltek vagy nem fejlődtek ki időben és akkor elpusztultak.

    De egyszer megtörtént a mutáció és egy virussal fertőzött pete került a hernyóba. Ez megbetegítette a hernyót, ami először lassabban bábozódott be.

    Ennek az utódai gyakrabban élték túl az életük első szakaszát és lassan kiszorították azokat, amikben nem volt meg a vírus.

    Közben az évmilliók alatt a vírus is fejlődött és életben tartotta a hernyót, amíg kellett, stb.

    Így alakultak ki a mai fürkész darazsak és ma már nincsen olyan fürkész darázs, amiben ne lenne a vírusból.

    Evolúciós szempontból teljesen logikus.

    Mivel nem vagyok vallásos, isteni szempontból nem tudom értékelni. A vallásosoknak azért egy kis logikai bukfenc:

    Mi van, ha az evolúciót is Isten teremtette, hogy a teremtményei egyre "jobbak" legyenek? ;-)))
  • toto66
    #13
    Milyen szeretetre méltó istened van!
    Szabadidejében vírusokat írt... C:
  • teddybear
    #12
    A kommodói sárkányok (egy óriásgyík féle) is felhasználnak egy baktériumfajtát, ami a harapásukkal kerül be a zsákmányba. Ez bénítja le, nem pedig a méreg.
  • Atkamon
    #11
    Hát persze...
  • P3h3ly
    #10
    Miért?
  • Balumann
    #9
    Istennek van fantáziája... és sok szabad ideje :-P
  • Landor
    #8
    "spontán evolúció"
  • dzsagon
    #7
    A spontán evolúció ilyen fajta intelligenciára nem képes, ez csak is isteni eredetű dolog lehet.
  • Xantia
    #6
    Az is elég lenne az elterjedéshez, ha az ösi virusfajta majd egyforma intenzítással hatott volna a darázsra és hernyóra. A virus megfertőzte a darazsat, majd az megfertőzte a hernyót is. Ha közben kifejlődött egy darázs, aki immunis volt a virusfertőződésre, akkor előnyt jelentett, ha a hernyónak beadja a virust - mert a virus kikapcsolta a hernyó immunreakcióját, ezzel együtt darázs utódok szaporodását segítve. Közben a hernyók is fejlődtek és immunisak lettek a darázs-virus fertőződésre, erre azok a darázs-virusok fejlődtek ki, amelyek túlélték ezen hernyókat.
    Ebben az az érdekes, hogy két faj szimbiózisa fejlődőtt egy másik fajjal szemben. Aztán fokozatosan az virus beleolvadt a darázs genomjába...
    Valószínűleg mi is így olvasztottuk be egy csomó baktérium és virus genomját magunkba - illetve nem mi, hanem előd fajaink...
  • szily3
    #5
    Jajja moikboynál a pont!
  • moikboy
    #4
    Nekem nem tűnik olyan hihetetlennek: tegyük fel, hogy eredetileg csak döglött hernyókba rakta a petéit a darázs, aztán egy bizonyos vírussal fertőzött darázspopuláció előnyre tett szert azáltal, hogy élő hernyóba is be tudták ültetni a petéiket mert a vírus blokkolta annak immunrendszerét. Innentől pedig már csak egymás hasznára csiszolódott a vírus és a darázs génállománya.

    Szerintem nem olyan elképzelhetetlen egy ehhez hasonló forgatókönyv.
  • smaczylaci
    #3
    amiért az ember is átáll lassan az orvosi megtermékenyítésre.
  • gosub
    #2
    Én meg nem tudom meggyőzni magam arról, hogy a vírusok és áldozataik fokozatosan egy előnyös genetikai kapcsolatot alakítanak ki. A vírus oldja meg a darázs túléléséhez szükséges toxin termelést! A nagy túrót És előtte hogyan szaporodtak, hogyan, miért váltottak erre a különös szaporodási módra??
  • Narxis
    #1
    De undi. :C