1088
Globális pénzügyi válságról realista szemszögből, összeesküvés elméletek nélkül
  • [NST]Cifu
    #154
    Lehet, de ha ebben a hangnemben fogod előadni, akkor repülsz, és nem fog fájni nekem sem.
  • [NST]Cifu
    #153
    Valóban, de még most is él a tartozás, ami számon is van tartva. 1972-ben $722 millió US$ volt, amit 2001-ig kellett volna kifizetniük, 1990-ben aztán átütemezték a hátramaradt 674 millió US$-t 2030-ig, de ugye a Szovjetunió ekkor hullott szét. 2002-2003-ban találni megint információt a tételről (Sajnos csak cache találta, de megteszi). A lényeg, hogy még mindig számban tartják, nem felejtették el. :)
  • Gabyee
    #152
    Breaking News!

    "Csőd szélére jutott az ukrán gazdaság. Az Ukrán Nemzeti Bank nyolc kereskedelmi banknál fél évre felfüggesztette a lakossági betétek kifizetését. Nem fizetik a nyugdíjakat sem. (HírTV) Ukrajna belerokkan, hogy az IMF-hitelt fizesse. Ha a válság át tud jutni az euro-övezetbe, akkor az ősz megismétldőik Európában, ötször nagyobb méretben. Hát nem megmondtuk? - ffek. NYT: A Citigroup államosításáról tárgyal az USA kormánya. Hát nem megmondtuk? - ffek."

    Ukrajnában is ilyen lazán veszik a dolgokat mint itt egyesek?
    Mennyivel vagyunk jobb helyzetben mint Ukrajna?
  • Gabyee
    #151
    "Nem használna az, hogy ha a tagállamok teljesen hátat fordítanának egymásnak csak azért, mert úgy esetleg a belső problémáikat könnyebben kezelhetnék."

    Tehát mióta az EU seggét nyaljuk nekünk jó és ha kijönnénk belőle akkor károkat okoznánk magunknak merthogy talán meg kellene erőltetni az agyunkat......hm.
    Szerintem(mások szerint is)azért vagyunk szarban mert mindig másokra próbáltunk támaszkodni,más emberek gondolkoztak helyettünk.Olyan személyek akik a saját érdeküket figyelték csak.Aki ezt még mindig nem veszi észre az reménytelen
  • Gabyee
    #150
    pff dobozba zárt világ....jöhet a bünti pont nem fog fájni a véleményemet akkor is kinyilvánítom mint ahogyan bucser haverod is:
    "TROLLOKRA inkább nem reagálok"
  • Molnibalage
    #149
    Khöm. A II.Vh-s szállítás és szovjetek? Tudtommal olyan elenyésző részét fizették ki ami szinte kimeríti az elfelejtés fogalmát.
  • [NST]Cifu
    #148
    Ugyanúgy "reális" lehetőség, mint az, hogy eltörlik a felvételi kérelmet az Eurózónába, és Magyarország is áttér az euróra a nagyon közeli jövőben. :)

    Az persze tény, hogy van egy látható feszültség a "közösségi" és az "egyéni" problémakezelés között. De az egész EU egy gazdasági alapú szövetség. Nem használna az, hogy ha a tagállamok teljesen hátat fordítanának egymásnak csak azért, mert úgy esetleg a belső problémáikat könnyebben kezelhetnék.
  • [NST]Cifu
    #147
    Deja Vu. Mintha ez a téma már le lett volna járva. Nem, nem működőképes. Egy országnak felelnie kell az általa felvett hitelekért, függetlenül a politikai rendszerétől. A II.Vh-s szovjet hitelekért is felelős a jelenlegi orosz kormány, hiába csak az egyik utódállam. Természetesen bizonyos politikai egyezmények születhetnek a kölcsönnel kapcsolatosan, kis hazánk is élt ezzel a Szovjet állam általi államadósság esetében. De olyan nem nagyon volt tudomásom szerint, hogy egy hitelt minden további nélkül "elfelejtett" egy ország.
  • Montanosz
    #146
    Vajon reális?
    Idézet a Hetek-ből:
    "...Az euróövezet szétesését most már valós lehetőségként taglalják a jelenlegi válság kezeléséről és lehetséges hatásairól Londonban megjelent legújabb elemzések. Angolszász lapok ugyanis hosszasan elemzik, hogy az újra feltűnő „gazdasági nacionalizmus” milyen veszélyeket rejt Európa számára...."
  • [NST]Cifu
    #145
    Kíváncsi vagyok, hogy vajon az Eurozóna mit fog szólni akkor, amikor a keleti blokk tovább roskadozik.

    Az IMF már mindenfelé sír, hogy nem fog tudni mindenkinek segíteni, de jelenleg a legtöbben saját maguk biztonságáért aggódnak. Úgy tűnik, hogy előbb-utóbb azért nagyon fájdalmas beavatkozások lesznek szükségesek, hogy megőrizzék legalább a gazdasági működőképességet...
  • [NST]Cifu
    #144
    A személyeskedésekért mentek a pontok. Nem fogom folyton kérlelni az embereket, hogy hanyagolják ezt a stílust.
  • Bucser
    #143
    Kíváncsi leszek mit fognak mondani amikor az államcsőd és a világarmageddon elmarad... ők meg még mindig otthon neteznek...

    persze tudom mi lesz: A nagy színfalak megetti irányítók így akarták eztet...

    hagyjuk trollokra inkább nem reagálok.
  • GregSB
    #142
    Kthx, bye!
  • Gabyee
    #141
    Én nem tom ki lehetsz de jelenleg tuti hogy valami pénzügyhöz van közöd(nyakkendős pingvin)ezért érthető hogy nem akarod elismerni azt a tény hogy ez a rendszer ebben a formában elbukott,nem tartható fenn.
    Ki fog derülni nemsokára ebben az országban is hogy ki hátráltatja és ki segíti elő a fejlődést szellemi,fizikai,gazdasági és mindenféle szempontból.
    Te nem fogsz közéjük tartozni de ez nem olyan nagy baj max. neked:P
  • OKkultist
    #139
    Lehet, hogy bucser szereti, ha előrehajolva, (bokát megfogva) hátulról meglepetés éri? Mert az átlagember nem, inkább felkel a fotelből, és letöri a kamatlábat, meg felgyújtja a tőzsdét, bankot, stb..
  • Bucser
    #138
    Na már itt is... megint...
  • Frayer
    #137
    Ennek elég nagy a valószínűsége.

    Sőt, megmondom,hogy ez az államcsőd, amikor az állam fizetőképtelenné válik, csak idő kérdése.
    Hiszen, egyedül a banki korporációs hatalmak döntik el,hogy mikor vágják el a hitelezés szálát, ami a lélegeztető gép lekapcsolását jelenteni az ország számára. Hirtelen nem tudnánk mit kezdeni azzal a több ezer milliárd dollár adóssággal. Ilyenkor a multban háborúk indultak, jöttek a tankok, átvették az országot.

    Azt nem tudom,hogy a mostani korban mi lesz.
    Az új kormánynak, nem szabad örökölnie azt a mérhetetlenül sok adóságot amit hosszú évek alatt bevállalt a most regnáló állami gépezet.


    Van annak valami tilalma, hogy ha esetleg bevezetik az eurot magyarországra, mellette az emberek használhassanak egy közegyezményes váltót, amin nincs kamat? Egy köztársasági váltót, amiből nem adózna a nép a központ felé, csakis magának.

    Az eurót meg tartsák meg a többiek.
  • OKkultist
    #136
    Ezt úgy lehetne elkerülni, ha megszűntetnék az önálló államok államkötvény kibocsátási jogát és lenne egy szupranacionális kormányzat az EU-ban ...................

    HOGYNE, ehhez már csak egy központi (világ) hadsereg és egy központi (világ) kormányzat kell, (a bankok mellett) és már készen is van az NWO. Megkérjük , hogy aki nem a milliárdos/védett/érinthetetlen kaszthoz tartozik, a hajoljon előre, MÉLYEN, és fogja meg a bokáját, a meglepetés hamarosan érkezik. (hátulról) Te ott! Igen TE, 52456987sz.(alias bucser) állampolgár, hajolj jobban előre!
  • ffxi
    #135
    ok, értem. köszi.
  • Palinko
    #134
    szerintem az itt leírt a pesszimistább nézet....
  • Gabyee
    #133
    Martin Weiss, Money and Market: A nagy bankok olyan közel állnak a csődhöz, a világgazdaság olyan gyorsan esik szét, hogy a Wall Street rendszerleállása küszöbön áll. Az eddigi előrejelzések túl barátságosak voltak, helyettük vad dolgok várhatók, beleértve:
    Értépiac zuhanása,

    Nagyvállalati csődök: nagyon valószínű a General Motors, Chrysler, de a "kisebbek" is: Ann Taylor, Best Buy, Jet Blue, Macy’s, Saks Fifth Avenue, Sears, Toys “R” Us, U.S. Airways, valamint az óriások is: Ford, vagy akár a General Electric,

    Óriásbankok csődje: Citigroup, Bank of America, de várható a JPMorgan Chase, HSBC,

    USA-szerte kis és közepes bankok csődje,

    Biztosítók, államok és városok csődje (pl. Kalifornia),

    Árutőzsde bezárása, értéktőzsde befagyása, állami kötvénypiac bedőlése

    Mit lehet még hozzátenni? UK Guardian: a rendőrség zavargásokra készül, a főfelügyelő szerint nehezen hihető, hogy Izland, Görögország, Franciaország példája (ahol már voltak megmozdulások) ne hasson Angliában is. "Dühöngő nyár" várható. New York Times: A Manhattan Institute egy "konzervatíyv elemzője" szerint az egész országra struccpolitika jellemző, a "Wall Street magasságaitól a kertvárosok széléig". Egy példát hozott: az a bankár, aki egy év szabadságra menne, hogy Ázsiában angolt tanítson, majd hazatérve folytassa, amit ithagyott, nem mérte fel, hogy a "pénzléggömb" korszaka jó ideig nem tér vissza, ha visszetér egyáltalán. Nyilván nem lesz neki elég energiája, hogy visszatérhessen valaha is. És nemcsak ez tűnik el, sokminden más is.
  • Bucser
    #132
    Ezt úgy lehetne elkerülni, ha megszűntetnék az önálló államok államkötvény kibocsátási jogát és lenne egy szupranacionális kormányzat az EU-ban amely meghatározza minden tagország költségvetését és ő vállalja a források beszerzését. és ezt teszi akár átcsoportosításokkal a nagy EU-s csomagon belül vagy éppen a piacról kötvények kibocsátásával.

    Jelenleg ahány ország annyi államkötvény annyiféle fizetendő kamat. Hisz az országkockázat még mindig különáll az Euro árfolyamtól (semmi közük egymáshoz csak hatásuk van egymásra. Direkt kapcsolatuk nincs).

    Ebbe a megtakarítással/sufficites kötlségvetéssel rendelkező EU tagállamok nem fognak soha belemenni. (és szvsz is nagyon rossz vért szülne, hisz semmi nem kötelezné a lemaradó tagokat, hogy összeszedjék magukat.)
  • [NST]Cifu
    #131
    Ezt hogy lehetne elkerülni? Teljesen egységesíteni a központi bankokat?
  • Bucser
    #130
    A határozatot várd meg, csak a fizetési határidőt ne várd ki.
  • ffxi
    #129
    OFF
    Ööööh.. a bírsági határozat még nem jött meg. Még azelőtt küldjem el, vagy várjam míg megjött a határozat?
  • Bucser
    #128
    Egyébként úgy tűnik Simor önjáró lett.

  • Bucser
    #127
    HA időben kéred akkor a végrehajtás költségét sem kell megfizetned. Előbb menj hozzájuk minthogy ők kopogtassanak.
  • ffxi
    #126
    OFF
    De nem fogják számolni késedelmi vagy kamatos kamatot itt nekem? Akkor életem végéig húzódhat :)
  • leonforce
    #125
    OFF..
    Adj be a teruletileg illetekes APEH-hez konnyittett fizetesi halasztast..!!
    Megadjak.....
    Evekig huzodhat...
  • Bucser
    #124
    Én meg nem. Ugyanis a reálkonvergencia hiányában egyszerűen a teljes Eurozóna darabokra esne a bondkülönbözetek árazása miatt...

    A Konvergencia folyamat nem véletlenül lett kitalálva.
  • GregSB
    #123
    FT: Feltételek nélküli eurót a régióba

    Én örülnék neki ha ez bekövetkezne.
  • degenerator
    #122
    tóta w. említett egy olyan adatot, hogy budapest több hasznot termel egymagában, mint szlovákia együttvéve. ez valós?
  • Bucser
    #121
    Kérhetsz részletfizetést. Esetek 90%-ban megadják.
  • Palinko
    #120
    megértem hogy kétségbe vagy esve, és jó hogy leírtad hátha valaki tud valamit mondani, de szerintem inkább jogi topicba kéne ezt is, és próbáld meg a többi nagyobb fórumon hátha valaki tud segíteni.
  • joebacsi
    #119
    "A zloty szenvedte a legnagyobb gyengülést az euroval szemben."
    miért?
  • ffxi
    #118
    Sorry off

    Nagy bajba kerültem. Harmadszorra elaptak az APEH nyugtaadási kötelezettség miatt. Mire számítsak? Helyszínen közölték, hogy 1 milló forint lesz. 10 év alatt ez a harmadszor nemtom számít-e vmi? Lehet kérelmezni akármilyen formában? A bírságot úgysem úszom meg, de enyhítés, részletfizetés vagy akármi, ami javamra szólhatna?

    Kérem mindenkitől, hogy tartsa magába elítélő véleményét és elítélését. Minden vállalkozásnak meg van a maga egyéni szociális próblémája, becsúzhatnak hibák. De leszögezem, hogy az én havi 200-300 ezres megforgatási tőkém, pontosabban ruhákat árulok szabadég alatt a piacon. Rendszresen adok nyugtát, fizetem az adót (SZJA, TB, stb...), dehát ilyen az élet. Esős volt a tegnapi nap. A sátramban árultam, rossz volt. Elvitte a szél a sátrat, rögzíteni kellett, takargatni az árut és közben fűzni párbeszédet a párszem vevővel stb... fejveszve kellett ezt azt csinálnom. Pénztárgépem nincs, nyugtatömböm van, amely félig megázott az eső következtében, szal fej tetejére állt a világ számomra akkor. És hát innentől ismeritek, vásároltak, elköszöntek. Utána visszajöttek... igazoltak magukat, vállalkozásom eredetiségét vizsgálták, ezután jegyzőkönyvelés, nyilatkozatok. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy rendes legális vállalkozót, aki alig tud fenntartani magát és nem azon szemlélettel akar a nyugtákon spórolni. Az adóm úgysem lesz ettől több vagy kevesebb tőle. És most jönnek ezzel az 1 milliós büntetéssel a 300ezres vállakozásommal :((( ez vicc. Az első kettő alkalom még úgy nehezen kibírtam, innen onnan kölcsön kértem egy picit, mert 90ezer és utána 250ezer volt a bünti.
  • Bucser
    #117
    Mert a befektetők az esetek 90%-ban nem országot néznek hanem régiót. Valamint a cseh, magyar, szlovák és lengyel gazdaság olyan mélyen keresztbeszőtt, hogy az egyik dőlésével a teljes régió megroggyanhat.

    Csupán ennyi az oka.

    A forint sem a magyar gazdaság miatt kezdett gyengülésbe, hanem a lengyel miatt. a Zloty sokkal jobban megszenvedte az elmúlt 2 hónapot mint a forint.

    Érdemes szemeteket ezen grafikonra vetni.

    A Zloty 10 forintott bukott az értékéből (74-ről 63-ra)

    Valamint itten látható, hogy A zloty szenvedte a legnagyobb gyengülést az euroval szemben
  • leonforce
    #116
    Miert jelenti a magyarorszagi allam fizeteskeptelensege automatikusan a cseh es a lengyel allam fizeteskeptelenseget is..??
    Kifejtened..?Nem teljesen vagyok jaratos...
  • leonforce
    #115
    Tenyleg tanulsagos....
    Igaz nalunk nalunk eddig is boven fordultak elo tortenesek a felsoroltbol..(a krizis elott)..eleg pl.a kozlekedeskulturara gondolni (ahol egy joindulatu jelzo dudalasert is pofan vagjak az embert)
    Az is valoszinusitheto hogy egy esetleges allamcsod mindennapi eltunkre gyakorolt hatasa a spekulacio szintere..(barmi lehet)
  • Hegi90
    #114
    énis arra jutottam, hogy ha itt ilyen balhék lesznek, akkor az kb annyit tesz, hogy átlökik a küszöbön egyensúlyozó gazdaságot a káosz felé. Ezért nem is értettem, hogy akkor ez mire is lenne jó. De így már biztos vagyok benne: még most is egymást köpködik, ahelyett, hogy lemosnák a szart a falról.