67
  • syn7h37ic
    #27
    Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön...
  • AzUs
    #26
    Miafasz? Vkinek látom nagyon nincsenek rendben a dolgok odabenn..
  • Indriqk
    #25
    hidrogénből hélium
    meg bomlás hidrogénné, miközben borzalmas energia szabadul fel, meg anyag, vagyis anyag=energia, és cáfoljazok meeeeg!!!!! XD
  • Sir Ny
    #24
    Ha a nap egy atomreaktor, akkor mi az este? Egyébként, ha arra gondolsz, akkor a Napban nem atommaghasadás van, hanem a fordítottja, olyan fúzió szerű. De biztos jön majd valaki, aki megmondja a tutit. (Vagy nem)
  • dondore
    #23
    egy orosz "nem mukodo" muhold utjat keresztezte "veletlenul" egy amcsi muhold

  • Indriqk
    #22
    kis puki és világosabb lenne az a napocska, de ha én csinálom, megdöglünk! XD
  • pasi29uk
    #21
    Kéne csinálni egy céget, ami horrbilis áron begyüjtené a sok szart... utána szintén nem olcsón megbökni a nap felé a csomagot. 2in1 ja és mindezt űrtúristák csinálhatnák ismételten nem olcsón :D
  • Desiderata #20
    de már van űrszemét elleni módszer: több 10 méteres fém zsineg amiben áram indukálódik és lezuhan a légkörbe
    vagy ezt még nem használják élesben?
  • norbi4567
    #19
    Ha jól tudom a nap is lényegében egy atomreaktor :)
    Egy kis plusztól mi baja lenne? :)
  • kukacos
    #18
    Az oroszoknak volt működő aktív reaktorral hajtott sorozatuk, persze katonai célra:

    http://en.wikipedia.org/wiki/RORSAT

    Aktív radar volt rajta, amivel a hajókat próbálták monitorozni. A reaktor a nagy energiaigény miatt kellett. Az űrszemét tekintélyes hányadáért felelős ez a sorozat, mert a reaktor kilökése közben a folyékony fém hűtőfolyadék egy része néhány esetben kiszabadult, centiméteres radioaktív részecskékkel szórva tele a pályát.
  • Indriqk
    #17
    Atomreaktor jaja és ha rápuki akkor meg supernova, tudom én XD
  • Csirke4
    #16
    ÚRISTEN! Atomreaktor a napban? Még belegondolni is szörnyű...
  • kBagyula #15
    ja, mint a Wall-E-ben
  • Indriqk
    #14
    Napelem szép meg jó, csak ha kap egy párezer km/ó, sebességell száguldó kis kavicskát, vagy porszemet, akkor egy idő után mattá válik, és volt energia nincs energia. Atom-megoldás tutibb. Ha meg elpukkan akkor sincs semmi, tudod van felettünk légkör ami megvéd a naptól is, másrészt ez nem egy bazi nagy atom bomb, ami világítana este. A szemét meg elenyésző mennyiségű, egyenlőre kozmikus méretekben mérve, majd gondot csak akkor jelent, ha gyakrabban járkálunk majd ki az űrbe, és nem csak egy állomásra és vissza, de gondolom akkor majd rendeznek nagytakarítást, elégetéssel, összevadászattal, vagy napba lökéssel, vagy majd kitaláljuk akkor.. :)
  • waterman
    #13
    már a két voyager szondát is rtg-k táplálták. mondjuk ez nem atomerőmű, de radioaktív. 1961 óta használnak ilyen dolgokat. az oroszok már 30 reaktort lőttek az űrbe.
  • Molnibalage
    #12
    Szerinem van itt egy kis félreértés. Hasadóanyagot tartalmaznak, de nem reaktorok. A bomlás hőjével termelnek elektromos áramot. Asszem A Voyager szondák is ilyet használtak. A jelenség neve most nem ugrik be. Szó nincs valódi atomreaktorokról és a hasadóanyag is nagyon kevés bennük.

    A neve ellhalgatását kérő szakértőktől szoktam hányni. Akkor talán nem is az. Egy témában amihez közöd nincs és nem lehet felelősségre vonni, miért hallgatnád el a neved. Ja, hogy ez olyan kurva ütősen hangzik?
  • Ruley
    #11
    Na neeee.... olyan nincs is hogy atomműhold...

    Ugye nem?
  • norbi4567
    #10
    Lassan a föld körül is lesz szép kis gyűrű mint a Szaturnusznál:P
    Csak itt szemétből :P
  • jhetedikj
    #9
    Na ahhoz nem tudom mit szóltál volna,ha az egyik ilyen reaktor ütközött volna most.
    Az utosó mondatod nem igazán értem...szerintem napelemekkel szokták az ilyent megoldani odafent.
  • Indriqk
    #8
    Húú atomreaktor az űrben?

    Nem is tudom, a nap az nem egy fúziós egység, csak csillagnak nevezzük?! XD

    Atomkirály! ~_/
  • Cat #7
    Jaj, most mi lesz! Világégés, földindulás! Reaktor az űrben!

    Na az ilyen emberi tudatlanság miatt nincsen a hosszútávú szondáknak normális energiaellátása.
  • jhetedikj
    #6
    "a keletkezett törmelék kárt tehet a régi, valamivel magasabban "eltemetett", kimustrált szovjet műholdakban, amelyeken részben atomreaktorok vannak."

    Jézus mária,atomreaktorok az űrben???
  • Tetsuo
    #5
    az is fenylik..
  • Nikolaosz
    #4
    Az emberi lét már mindenütt érezteti hatását. Lassan éjjel már csak törmeléket fogunk látni nem csillagot.
  • Tsol
    #3
    szar ügy
  • tungi52
    #2
  • greg971
    #1
    Felnézünk a csillagok felé ..... és ott is szeméttelepet találunk . GRATULÁLOK !