315
A nagy OS vita, ki mire esküszik?Xp,Vista,Linux,Osx? melyik a jó és miért?vagy épp miért rossz?
  • PhilipMorris
    #1
    Egy örök vita, melyik a legjobb? miért?melyik a legrosszabb? miért?
  • zomgzerg
    #2
    vista a legrosszabb
    a legjobbon lehet vitatkozni :P
  • akyyy
    #3
    mindneki azt utálja amit nem használ.
    én vistát használok, szerintem nem a legroszabb.


    linuxot nem használok, ezért azt utálom (azon belül is azt a szar baglyosat, már nemtudom a nevét:D
  • pyrohun #4
    OSX, alap. :)
  • n3whous3
    #5
    - osx réteg os, jó dolog, de nem ismerem
    - linuxok közt vannak fasza disztribúciók, de utálom azt, hogy mennyire kezelhetetlen az install (kivéve az RPM -es dolgokat, de akkor is ott a sok depedencia) meg a driverek, meg stb...
    - XP egy kiforrott os, favorit
    - Vista meg egy nagy fos, csak megeszi a gépet
    - Win7-et várom, ami ha minden jól megy egyesíti az xp és a vista előnyeit
  • pyrohun #6
    Amúgy ismerve az sg-s fórumozókat, ez tipikus flametopic lesz (sajnos).
  • pyrohun #7
    ha nem ismered az osx-et, akkor miért irod rá, hogy réteg os? :)
    az egyébként fura, hogy az xp-t nevezed kiforrottnak...
  • tugyiti
    #8
    3.1
  • G_ArchAngel #9
    Igaza van, reteg OS, mert altalaban az hasznalja, aki dolgozik, vagy kreativ tevekenysegeket folytat a gepen, mindemellett nem mazoista:-)
  • Ability
    #10
    Gondolom Te sem láttál még egy Ubuntut, ha a csomagkezelés a legnagyobb probémád. :P Vista meg sokkal kiforrottabb, mint XP, csak hát na, haladni kell a korral hardver ügyileg is. Az irány jó, a mai gépeken vígan ugyan olyan gyors a Vista, mint az XP, játékok alatt is. Win7 lesz talán egy végleges Vista, kezdi kinőni magát, stabilabb, gyorsabb, viszont a Vista újításai is megmaradtak. Igazából látom én, hogy lehetett volna rögtön ilyen a Vista is, de tulajdonképp az SP1 óta nem nagyon lehet panasz a Vistára sem...
  • pyrohun #11
    akkor inkább a windows a réteg os, csak sajnos nagyon nagy réteg használja :)))
  • FZoleee
    #12
    Nem tom, xp-t használok már vagy 5 éve, és leszarom, hogy a vista jobb, meg váltsak erre, meg arra.
  • BB7
    #13
    Ez egy tipikus flémtopic lesz! :/

    Amúgy meg én nagyon szerettem a Windows 98-at, de tényleg! Aztán meg a Milleniumot! Huh! Nagyon sokáig Millenium volt a gépemen!
    Minden OS-nek vannak előnyei illetve hátrányai! Nincs olyan, hogy kiforrott meg tökéletes! Igazából mindig a legújabb a legjobb, mert azzal talán szinte minden kompatibilis! De ez mesterségesen van generálva, hogy a legújabbat vedd meg mindenből, és ez nem csak OS-eknél felfedezhető szemétség!
  • sKeezo
    #14
    vista sp 1 van magyarba(nem értek hozzá)?
  • Bercy #15
    OS 10 tetszik nekem a legjobban.
  • pzoli00
    #16
    XP forever!!!
  • poppe
    #17
    xp-t használok főleg, meg vistát, ha dx10-be akarok játszani
    többi os-t nemismerem mert nem mennek rajta a játékok :D
  • Landor
    #18
    A kérdés az hogy: mire és mivel
    Jó(új) konfiggal semmi baj nincs a Vista64-el, ami perpill szerintem a legjobb választás ha valaki játékra használja.
    A [b[linux[/b] abból a szempontból jobb, hogy rossz konfiggal sincs vele baj ha van hozzá driver :DD természetesen ezt játékra nem én több mint 10 éve szerverOSnek használom és atomstabil.
    A gengébb gépeken az XP32bites a jó választás, kissebb kompromisszumokkal.
    Meg lehet nézni az aláírásom nekem elég vegyesvágott van otthon :D
    Utolsóként, de nem utolsó sorban említeném meg a MacOS-t, ami többek között a (kreatív)multimédiában nagyon ott van, természetesen hozzá kell egy Machintos is..
  • Sir Quno Jedi
    #19
    Vista -> nem számít, MS maga is lemondott róla
    Linux -> melóra többnyire alkalmatlan, játékra ennél is kevésbé alkalmas
    Osx -> meghalt
    W2K, NT4 -> maga a tökély immár, de no support, így felejtős

    XP -> CSAK SP2 és nem fáj a fejed... 7/10
  • Sir Quno Jedi
    #20
    Persze ez csak destop, melóra jó a W2k3Server is.
  • G_ArchAngel #21
    Osx -> meghalt
    Szerintem ezt nem ertem?
    Ha valakinel meghal az OSX, annak ritka nagy dilettansnak kell lennie, elvileg szokeno-biztos rendszer...
  • Tikal #22
    meghalt az OS X? ...
  • Landor
    #23
    ne is figeljetek rá, még másnapos a szülinapi partija után :D
  • Thanatos
    #24
    nagy flame topik óje
  • pyrohun #25
    osx meghalt? wtf, te melyik században élsz? :)
  • Rockynhooo
    #26
    win 98 volt az igazi
  • Ability
    #27
    Milyen melóra? Ezt mégis hogy gondoltad? Konkrétan minden animációs film linux alatt készül, jólmenő grafikusok használják a Gimp programot, és még sorolhatnám. Nagyon sok specifikus dolgot Linux alá fejlesztenek kimondottan. Egyáltalán Te milyen munkára gondolsz? Office van, képszerkesztő van, mi kell még egy átlag felhasználónak?
  • Sir Quno Jedi
    #28
    Namost harapjatok is meg! :D

    Nálunkfelé is volt osx gurunk (a legjobbfélék közül), úgy jó tizensok évvel ezelőtt (is), de bizony, mifelénk ez halott ügy. Egy ujjamon SE meg tudom számolni, hány helyre tudnánk telepíteni/eladni osx-re készült fejlesztéseket. Ez itt nem ámerika (sem). Ha melózni akarsz, marad a UNIX, linux, XP viszlát! Ha kisgépesről beszélünk, akkor csak az XP.

    Persze én elhiszem azt is akár, hogy ti mind-mind-mind ultrafanatikus osxtudorok és ősfejlesztők vagytok (esetleg Cylonok is), de jómagam, azaz én, azért maradnék az az 1xű, alpári, pór, MS kényszerelnyomásban élő pária, aki vagyok... (merhogy evvan, ebbűl élünk mink 1xi porbafingó halandók, na)
  • GregSB
    #29
    Én a Win98-at útáltam a legjobban eddig :)

    Soha más OS nem fagyott meg kékhalálozott nekem annyit mint az.

    Utánna Xp megváltás volt, és most lesz májusban 2 éve hogy Vista-t használok. Laptophoz adták, végül voltam olyan merész hogy nem Xp-vel kértem, és nem bántam meg. Eleinte voltak kissebb fennakadások driver-ügyileg, de ez kb 1 hónapig tartott, azóta flottul működik, egyáltalán nem mondanám hogy az Xp kiforrottabb. Nekem egyszer sem fordult meg a fejemben hogy visszaváltsak rá. Próbáltam a Win7 betajat, nagyon ígéretesnek tűnik.

    Habár világéletemben Win-t használtam, azt elismerem hogy az OSX nagyon sok tekintetben sokkal jobb. Több ismerősömnek is van Mac-je, használtam már őket elég sokat, ez alapján kijelentem hogy az OSX az Xp és Vista-tól egyértelműen jobb alap felhasználásra. Munkára viszont csak akkor ha az kreatív (media, művészet, stb), egyébként irodai munkára a Win (office) jobb.
    A Win7 szűkíti a két OS közötti hézagot, nagy előrelépésnek tűnik, de kényelmi funkciókban még mindig le van maradva OSX-hez képest (spaces, exposé, stb).


  • pyrohun #30
    összex aple gépen osx van + egy valag dzsunka pc-n is. vegyük mellé az iphone-t, azon is osx van. az egy dolog, hogy ti nem tudtok rá fejleszteni, vagy nem éri meg, de ettől még az osx-et halottnak mondani, hát khmm.. enyhén szólva nevetséges :)
  • Punkerwork
    #31
    fedora-t tanulnék most, finoman fogalmazva nem tűnik felhasználó barátnak......
  • pyrohun #32
    sry a helyesírásért :)
  • Sir Quno Jedi
    #33
    Én pl. fejlesztő volnék, ergó a magam (és embereim) melójára gondolok, de amúgy 1xi parasztoknak is jobb az irodába az ms szar, mert azt ismerik, az kell nekik, maximum véres ostorral tudod rákényszeríteni őket a linuxra, avagy bármi másra.

    Nem hiszem, hogy a lakosság túlnyomó többsége kis hazánkban filmstúdiókban dolgozna LINUXON, vagy OSX-en, ha mégis tévednék, vesszőzzetek meg. Nálunk az OSX és LINUX is periférián van még mindig.

    Linuxot persze MI is használunk, meg AIX/Digital UNIX-ot stb., mert központi rendszerekre kell (pláne banki területen), de a végfelhasználók nem akarnak linuxot, pláne ha meghallják, hogy a sok-sok pénzért kifejlesztett programjaik NEM mennek linuxon, hanem újabb csilliókért portolni kéne rá... JA, hogy pénzbe kerül szabad szoftvert használni, ez nehezen esik le nekik ugye... :DDD
  • G_ArchAngel #34
    Oke, igy mar ertheto, de mikor eloszor irtad, akkor nem volt vilagos, hogy profitorientalt szemszogbol vizsgalod:)
  • Sir Quno Jedi
    #35
    Okoskodni lehet, de NÁLUNK akkor is halott dolog és az is lesz még jóóóó sokáig. Nekem pl. vagy másfél évtizeddel ezelőtt volt Mac-em, nem is tudtam semmrie a büdös égegyadta világon használni, mivel "kissé" távol voltunk attól a világtól, ami ezt supportálni tudta volna. Ma jobb a helyzet, de azért ma sem tudnám jó szívvel ajánlani gőzgézának és bori néninek a Mac-eket, hoyg tessék csak nyugodtan megvenni használni. EZ ITT A BALKÁN (most és mindörökké)!

    Persze tapasztalatlan kibicként okoskodni könnyű, hogy mac-et mindenkinek és linuxot még a söprögetőautomatákba is, de ez nem megy sajna.

    Elárulom, a pénzintézetek még a Win98-tól sem váltak meg telejesen és hosszú évek keservers szívásaiba került kiírtani, amit már sikerült. Senki sem fog százmilliárdokat költeni a TÖKÉLETESEN bevált, működő rendszereinek a lecserélésére, csak mert "halad a világ". Ezért bukott a nagy cégeknél a vista is. NEM KELL SENKINEK, MERT NEM HOZ KÉZZEL FOGGHATÓ ÉRTÉKET, LÉTSZÜKSÉGLETTEL BÍRÓ FUNKCIÓKAT, viszont cserébe hoz inkompatibiltást és nehézkes üzemeltetést, az üzemeltető gárda átképzését aranyáron, a géppark cseréjét, az energiafogyasztás növekedését, a kész szoftverek követésének/átírásának díját stb. Csak egy elmebeteg áll át így, vagy akit jól megkentek.

    EZ nem játék, ez a valóság!
  • Landor
    #36
    #18
  • Landor
    #37
    jó.. én csak így árnyaltabban kívántam boldog születésnapot
  • Sir Quno Jedi
    #38
    Miért, van más szemszög is?!!? Most ez egytemista linuxguru gézukákról és a jójátékukról beszélünk, vagy a véres valóságról, ahol minden, de minden valagnyi keményvalutába (aka EURÓ) kerül?!!? :DDD Nemmind1!!! :D
  • Vlala #39
    Nekem a Freeware Operating System a kedvencem. Jó a rövidítése.
  • Sir Quno Jedi
    #40
    Amúgy nálam jobban senki nem útálja az MS-t, de mióta minden fontosabb fejlesztőeszközükből van nekik free/express verziójuk, azóta senkinek nem sírhat a szája a free szoftver miatt. Komplett nagyvállalati rendszert össze tudsz rakni INGYEN, majd a szükséges bővítendő komponenseket megveszed, mikor már elégtelenné válik a free megoldás teljesítménye.

    Ingyen van SQL szerver, Visual Studio (C#, VB .NET), hozzá Web Developer, stb.-stb.

    Kénytelen voltam én is visszaszokni Delphi-ről újra VS-re. Most párhuzamosan használom őket, de sajnos .NET-es harcban a Delphi kerül ki vesztesen (egyértelmű is, hiszen a .NET MS baba). Így w32-es szervízekre és alapvető alkalmazásokra Delphi-t, minden másra VS-t használok.

    Ezzel így amúgy már senki nem tud az MS-sel versenyezni lassan (EU-ban). Evvan. Nem kell szeretni, de a tény, az tény marad.