143
cect i9
  • bondarfeco
    #63
    Jajjj! Még egy hozzászólást az előzőhöz!.......
    Manapság már mi nem kínai?????????? :-)
    Már lassan én is! :-)
  • bondarfeco
    #62
    Üdv!
    Hát én egy kicsit cáfolnám a dolgokat! :-) Én is vettem egy i9-es telót 4 hónapja. Én is csak a 2 kártya miatt vettem meg mert utáltam, hogy 2 teló van a zsebemben. Na ha valaki nyüstöli a telóját akkor az én vagyok! Simán letelefonálom vele azt a havi 60-70 órát, és hál istennek még abszolút semmilyen problémája nem volt. A akkuja símán bírja a 3,5-4 óra beszélgetést.
    Szerintem vehet az ember akár 150 ezerért is telót, úgyis fog olyan embert találni akinek beszart 2 hét után. A nagy márkákban is vannak olyanok amik szarok, meg ezek közt is ezt nem tagadom! Ki kell fogni. Egyszóval nekem ezidáig bejött! Hát a garancia az hagy némi kivetnivalót.....ebben nem vitázom!
  • MerlinW
    #61
    Kínai csodát sosem érdemes. Nincs supportja, - nincs szoftverfissítés, javítás, rendes garancia - lassú instabil cuccok. Amolyan olcsó húsnak híg a leve darabok. Vannak a piacon dual sim-es telefonok normális gyártóktól.

    Ha mindenképpen kínai akkor max Meizu, bár annak is 100 körül van/lesz az ára.
  • gepsys
    #60
    Igen olvastam, hogy te megszívtad vele, de ha jól láttam neked az i32-es volt, ugye? Elképzelhető, hogy az még első verziós volt. Olvastam hogy az i9 vagy az i9+ elég jó. Azért kérdeztem, hogy ezeket érdemes-e.
  • MerlinW
    #59
    Picit visszaolvasol és meglátod miért nem éri meg:)
    Egyébként: nem nem és nem.
  • gepsys
    #58
    Sziasztok!
    Én most gondolkozom egy ilyen i9-es vételén, és igazából nekem a Dual SIM számít. Persze tetszik a full érintő kijelző.
    Szóval én olyan embertől szeretnék kérdezni, akinek van és használ i9est vagy elődjét, hogy mennyire bírja a strapát? Érdemes-e venni? Nem agyon használnám hanem, a céges kártyák kerülnének bele és szinte csak telefonálni kéne. Mit gondoltok?
    Minden véleményre kíváncsi vagyok!
    Üdv!
  • bloodvampire
    #57
    Az enyém i9+ . legalábbis ez van a telóba írva.de hát ezeknél nem lehet tudni,mert ugyanolyan készüléket forgalmaznak más néven.és lehet más készülék is ua. a néven. bár állítólag az összes kínai mobil ugyanazon szoftverrel szerelt és uagyanúgy néz li a kezelő felülete.de ez még nem garancia arra, hogy így is van.
  • bloodvampire
    #56
    Ha ismerős valaki zala megyében,akkor engem itt érdekelne valaki,aki magyarítással foglalkozik!
  • bondarfeco
    #55
    Na mind1!
    Majd ha rakatok rá egy magyarítást akkor megmondom, hogy lökjenek rá egy fissebb szoftvert...vagy éppen egy régebbit. Nem tudom, hogy melyik a jobb. Lehet, hogy pont ez az újabb....csak eszerint szarabb is. Legalábbis a háttérképek terén tuti!
    Azért köszi a segítséget!

    Esetleg Békés megye közelében nem tud valaki olyan emberkét aki ilyen teló magyarításával foglalkozik? Megköszönném ha megdobna az elérhetőségével!
  • bondarfeco
    #54
    Hát ez cumi!
    Az én telómban nincs is ilyen menüpont! :-)
    Akkor milyen telóm van?? :-) Vagy neked milyen van!? A dobozán i9 van ráírva ez tuti. Akkor ezért nem tudtam sehogy megoldani a dolgot. Csak nem vagyok annyira béna! :-)
  • bloodvampire
    #53
    ki tudod kapcsolni!!!!!!!!!:)
    Lépj be a Settings-be,aztán Phone Setup,majd pedig az ujjaddal tudod görgetni felfelé a menüket,vagy a hangerő gombal tudod lefelé léptetni,és akkor lépj be a Gsensor switch wallpaper.Ez rögtön kikapcsolja.Alatta tudod kikapcsolni azt, hogy ne váltson zenét rázásra.
  • bondarfeco
    #52
    Hali!
    Erre én is rájöttem, hogy így kell....Csak, hogy ott is maradjon a háttérkép! Na az már nem megy! :-) Ugyanis mozgás közben váltogatja a képeket, és ha egyszer átugrik egy másik képre amit én raktam be az már nem jelenik meg többé! Csak a gyári fényképek. Mintha be sem raktam volna!
    Esetleg ezt a magától váltogatós funkciót nem lehet kikapcsolni valahogy?
  • bloodvampire
    #51
    háttérképet kétféle képpen tudsz betenni.az egyszerűbb:amikor az albumba nézegeted a képeket,kiválasztod a neked tetszőt,és amokir kijelölöd,megjelenik egy csomo felirat egymás alatt.na ott kell kiválasztani a forward feliratot,majd pedig a to wallpaper feliratot.
  • karajjj
    #50
    lol, eddig tartott? :D
  • MerlinW
    #49
    Nem mondom, hogy én megmondtam:)
  • Tgdt159
    #48
    Köszi a választ bondarfeco!
    Utána néztem telefonálgattam Cect i9 beszerzőknek, és lehett hozzá rendelni headset átalakítót amibe utána olyan headsettet lehet dugni mint a PC-be. kb.: 3000Ft. Mert a Cect fülesek alapból rossz minőségűek (nekem ezt mondták, ezt is tapasztaltam.

    Ha valakit érdekel eladó a telóm (a Cect i9)!!!! Magyar szoftverrel, 3 napos, dobozában. ár.: 35.000 Ft. Ha érdekel : [email protected]
  • bondarfeco
    #47
    Egy kérdés!
    Hogy a gyíkba lehet a CECT I9-en háttérképet beállítani? Ecccerűen nem jövök rá! ÁÁÁáááááááá.....
  • bondarfeco
    #46
    Üdv!
    A CECT I9-hez nem jó az iPhone headsettje!
    Nincs valami ismerősödnek egy ugyan olyan telója hogy azzal kipróbáld hogy műxik? Lehet a headsett a szar. A vaterán árulnak hozzá külön headsettet is. Nem is drágán 1500-2000 Ft körül van.
  • Tgdt159
    #45
    Sziasztok!
    Tegnap vettem egy Cect i9-et, szép és jó is. De amikor a headsettett beletettem majdnem elájultam olyan csúnyán szól. Ha vásárolnék hozzá egy eredeti Iphone fülest a gondom megoldódik vagy jobb lessz? Egyáltalán az Iphone füles jó hozzá?
    Vagy a telefonnal van a probléma?
  • mcwear
    #44
    A napokban próbáltam egy iPhone-ra küldeni egy képfilet Bluetoothon keresztül. A tulajdonosa közölte velem, hogy szinte biztosan nem működik. Kipróbáltuk többször is, más telefonnal is, egyszerűen nem csinált semmit.
    A lassú+buta i9-essel bezzeg ilyen baj nincs, hajlandó kommunikálni. Szerintem annyi pénzért mint az iPhone ára, elvárható lenne, hogy a készített fényépeimet megoszthassam mindenféle e-mail nélkül a barátaimmal. (Az én telómban szerencsére van email-kliens)

    Ejnye iPhone...
  • MerlinW
    #43
    meizu m8
  • GX25
    #42
    Sziasztok!

    Tudtok olyan oldalt ahol olyan java játékok vannak amik jók I9-re tehát amiket érintőképernyővel lehet irányítani?
  • bondarfeco
    #41
    Sziasztok!
    Egy kis segítségre lenne szükségem Cect I9 telóval kapcsolatban!
    Na szóval..........
    Ha beszélgetek a benne lévő egyik számomról, közben lehet-e hívni a benne lévő másik számot?
    Ha igen akkor ezt hogyan lehet bekapcsolni, mert ez nálam nem működik! Sajna csak angol menüje van ezért okoz ez egy kicsit gondot.
    Előre is kösssssssz!
  • precision
    #40
    jó mind1, használd egészséggel a telefonod ha neked megfelel
    amúgy, olvasd el mégegyszer a hozzászólást amire épp reagáltál és próbáld meg követni az instrukciókat
    nem nekem kell hinned, ott a szemed... rátapickol a léptető nyílra 3x is, és SEMMI SEM TÖRTÉNIK... ezt nevezem én optimalizációnak

    tényleg fejezzük be.
  • carloelsa
    #39
    hát igen nem jó a ragtapasz főleg a munkás kesztyű XD
  • Borg
    #38
    Nem a fenéket nincs, csak te nem tudsz róla semmit se az előítéleteiden kívül :)
  • precision
    #37
    gondolom a cect i9 -et is domino csomagban lehet kapni... és csakis ott :)
  • MerlinW
    #36
    Nem ott kell venni. De iPhone topikban kapsz választ a kérdéseidre.
  • GX25
    #35
    Apple iPhone 3G Domino csomagban 131 250 Ft-tól
  • MerlinW
    #34
    2G 60-70ezer, 3G függetlent pedig 90 körül kapsz. Lásd pl.: Vatera.hu
  • precision
    #33
    az érdekes mert én 65ért vettem az iphoneomat
  • GX25
    #32
    De az iphone 135000Ft az i9pedig 35000Ft...
  • precision
    #31
    ő most a #25 -ben lévő videóról beszélt :)

    #29:

    érdekes iphoneál meg tudták oldani, hogy érzékelje a "köröm alatti" részt :)
  • MerlinW
    #30
    Na meg a ragtapasz sem túl hasznos, ha éríntőképernyőről van szó:)
  • carloelsa
    #29
    a nyilnál az ujjra azért nem reagált mert ott a köröm közelében lévő bütyköt nem érzékeli sehogy sem de lejjebb már igen (ezt onnan tom hogy én is fogtam már a kezembe egyet :)
    magyarul:köröm és környéke nem jó
    máshol jó
  • karajjj
    #28
  • precision
    #27
    pontosabban 0:40 -ig :)
  • precision
    #26
    mondom nincs ujjra _optimalizálva_

    látom te sem nézted meg a videot amit belinkeltél, tekerj 0:50 -hez, mikor megnyitja a képet, és felül a nyilra akar bökni ujjal, hogy a köv képre menjen... hát nem jött neki össze (gyak. nem érzékelte az érintést) és már nyúlt is a cerkáért

    erről ennyit.
  • GX25
    #25
    "- a nyomáspont nincs ujjra optimalizálva, hanem cerkával kell hadonászni"

    Hát nem tudom, a lent lévő videóba a csávó mind ujjal mind cerkával nyomkodja a mobilt és az ujjra is reagál. :)

    VIDEÓ
  • carloelsa
    #24
    hasznos egy telefon számomra a cect i9 és ezt a telefon nem egy hamar fogom eladni mert ezek a dolgok amik benne vannak elképesztőek (a régi sony ericcson k700i-mhez , de még a k800i-nél is sokkkal sokkkal jobb )
    most a kamera lehetne jobb de haveromnak 3.2 megapixeles kamerája van a telóján de mégse csinál jó képeket mert nem ez e lényeg hanem az optikai zoom meg ha fotózni akarok ott a fényképezőgép , de valamit gyorsan lefotozni vagy megörökíteni akarok számomra pont elég az 1.3 megapixel
    nekem ez a véleményem meg még ott vannak azok a hasznos programok... :)