120
a magyar büszkeség
  • Ikarus EAG
    #1
    Várom a hozzászólásokat és észrevételeket a buszokról.
    Üdv.: Ikarus EAG (Feci)
    kép
  • SimaSuna #2
    Ikarus-ból csak ők a legjobbak... DC10es motorral :)

    kép
  • mabbak
    #3
    Javíts ki ha tévedek, de ez 1 Scania nem? Az viszont svéd és azon kívül, hogy busz nem sok köze van az Ikarushoz.
  • karajjj
    #4
    ez mióta Ikarus?
  • Narxis
    #5
    lol topik
  • Lord Nomak
    #6
    Epic fail.
  • moor09
    #7
    http://www.fsz.bme.hu/godeny/takilaci/a15.htm

    biztos vmi scaniaval közös tipus lehet, másra nem tudok kondolni, de majd ő elmondja...azért nyitott teki topicot
  • Roger6
    #8
    FAIL - ez Scania te igen...
  • leho94
    #9
    :SAD?:AS?SA:?AS:?DAS:D?AS jó scania sztem is
  • moor09
    #10
    igazából nem egy képből kiindulva kellene lehülyézni csórikámat, talán ha vki utánanézne a dolognak mielőtt telenyomja a topicot a hsz-eivel :

    ..Az Ikarus EAG E95-ös típust 1992-ben mutatták be Scania alvázra építve...
    ..A motorválaszték is elég változatos: Rába (220-320 LE), Scania (260-320 LE).....
    ..2001-ben kisebb újításon esett át a karosszéria, mely során a homlok és hátfal teljesen megújult, a korábbi négyszögletes lámpák helyett a mai divatnak megfelelő kisméretű kerek lámpák kaptak helyet...
    ....2001 nyarán jelentek meg az első Scania alvázra épült E95-ösök az új homlok- és hátfallal...
  • Darukezelő
    #11
    Azért a szakértői gyülekezet megvan, örömmel látom hogy egy embléma leolvasása még megy, de utánna nézni a dolgoknak sajnos már nem. Művelődjetek.
  • Lord Nomak
    #12
    Talán akkor lehetne ezzel indítani a topicot nem egy semmit mondó képpel amibe mindenki beleköt, semmi leírás, semmi információ, csak egy kép. Főleg, hogy topicot leírással és információkkal nyitunk nem pedig egyetlen képpel és nulla információval.
    És csak talán, de ez is talán, elkerülhető lenne az ilyen enyhén okoskodó megnyilvánulások mint amit te is írtál.
  • Petka
    #13
    Epic fali #2 - #9
  • Lord Nomak
    #14
    Ja meg már akkor.. folytathatnám is azzal, hogy nem azok az emberek a hibásak akik csak a képet nézik és reagálnak a Scania feliratra hanem az a hibás aki topicot nyitott. Mivel nem az olvasóknak kellene információt gyűjteni róla, hanem a témaindítónak megosztania azokat.
    Van aki nem ért hozzá, ezért kellene kicsit bővebb információt leközölni arról amiről a topicot nyitotta.
  • mabbak
    #15
    #3ba nem volt semmi fail, egy egyszerü kérdés volt, amire egyszerű választ vártam. Semmi oltás, semmi lehülyézés.
  • Ikarus EAG
    #16
    szóval látom hogy itt többen is scaniaval hoztátok kapcsolatba.
    Végül is igazatok van a buszok scania és volvo alvázra készültek, de a formavilág és az egy éb kiegészítők EAG-ok
  • Ikarus EAG
    #17
    Az ikarus EAG (Egyadi Autóbusz Gyár) magyar alapítású cég aki volvo és scania alvázra épített buszokt 2007 dec-ig. A gyár 100% magyar ezért maradt meg az IKARUS név. A két svéd teher és gyépkocsi gyár alvázát, motorját és futóművét használta fel, kisseb apróságokat is mint pl sofőr ülés, kapcsolók, mérő órák. Lehetett az üléselrendezésen változtatni a motor pzícióján az utobbi csak egyszer valósult meg az én általam feltett buszon.
    Típusok

    E13
    E14
    E15
    F15
    E91
    E92
    E94, E94F
    E94G
    E95
    E97
    E98
    E99
  • whiskeyman
    #18
    Na a sok tehetség jön "FAIL"-ozni, holott nekik FAIL!

    gratulálok -k
  • Solt
    #19
    Nem kapcsolatba hozták vele, hanem Scania-nak nevezték! A felirat olvasás megy az okoskáknak, de 15 cm-rel feljebb lévő Ikarus EAG logó felismerése nem.

    Mellesleg megkérdezném, hogy valaki életében hallott Ikarus motorról, váltóról, hídról, alvázról? Mert a ma is futó ezer éves BKV buszokban ezek a dolgok Rába néven futottak! Akkor azok a buszok Ikarusok, vagy Rábák?

    De tovább mennék... ugyanezen elv alapján hallott valaki Neoplan, vagy Setra motorról, váltóról, stb? A mercedes motorral futó Setra akkor most Mercedes, vagy Setra? A Scania motorral futó Neoplan, Neoplan, vagy Scania? Ezek a cégek felépítmény gyártók, ugyanúgy mint az Ikarus! Nem mai találmány, hogy egyes cégek csak felépítményeket gyártanak kész alvázakra...

    Jó lenne, ha tájékozódnátok mielőtt a pökhendi ostobaság elhatalmasodik...
  • Darukezelő
    #20
    Értem, tehát én vagyok lehurrogva, mert adtam valami infot. :) Te utána néztél a dolognak? Nem, jöttél az epic fail dumáddal. Nekem sincs sok lövésem a buszokról, de legalább nem üvöltözöm hangosbemondón, hogy fail, hanem fogom magam, és megnézem a neten, hogy mi a helyzet. Igen, lehet nem ártott volna ha ad egy kis infot, annyiban lett volna jobb, hogy a failozók nem írtak volna semmit, ergo leszarnák az egész Ikarus EAG témát. Mindösszesen ez csak azért bontakozott ki, mert Ikarus van a topik címben, de egy Scania emblémás busz van a képen. Hát milyen jó dolog ebbe belekötni, nem? :D
  • John Cena
    #21
    FAIL-eseknek FAIL:D
  • Solt
    #22
    A kép maximum neked semmit mondó...

    Egyébként pedig nem a Scania felirat észrevételével van gond, hanem a pökhendi okoskodással!
  • DJKonya
    #23
    Zárható.
    Buszos topicba nem elfért volna?
  • Lord Nomak
    #24
    Persze, az én dolgom utánanézni annak amiről valaki topicot nyitott amikor a topic nyitáshoz hozzátartozik az információ adás az első kommentben. Gratulálok. Amúgy meg a fail felőlem arra szólt, hogy ennyire ostoba nem lehet, hogy egy topic nyitási "szabályzatot" sem képes betartani.
  • Lord Nomak
    #25
    "A kép maximum neked semmit mondó..." Csak nekem igen, mert a másik 300 ezer ember aki itt regisztrálva van az mind profi belőle. Neked is kár volt megszólalnod.
  • Lord Nomak
    #26
    Ja meg, hogy én is okoskodjak egy kicsit nagyfater (isten nyugosztalja) jó pár évet szentelt a Scaniaknak mint szerelő, szóval jah, én vagyok az élő példa az epic failhez.

    És igen, zárható, mehetne buszos topicba szerintem is.
  • Solt
    #27
    Van a topiknak egy címe okoska... Akinek semmit nem mond, azok nagy részének van annyi esze, hogy nem jön ide okoskodni... Ennyi a történet zsenikém...
  • Lord Nomak
    #28
    Mert csak az írhat egy topicba aki ért hozzá ? És még te vagy 30-35 között ? =D Maradjál már nyugton inkább ha kérhetem. Amúgy sem szívlelem az ilyen embereket. A "fail" jelző meg nem okoskodás mások részéről, hanem egy részben tudatlanság amiről speciel ők nem tehetnek. De persze azok a faszok akik nem voltak képesek utánanézni a topic témának nem pedig az, aki képtelen 3 sort írni vagy linkelni ahogy a 11. kommentben is olvasni/látni lehet.
    Na pihenj egy kicsit, bár én úgy is off innen mert halott topic ha nem is zárják.
  • Solt
    #29
    Bárki írhat a topikba, csak a megfelelő értelmi színvonalon, és, ha valamivel nincs tisztában, akkor értelmes emberhez illő nyelvezeten megfogalmazza a kérdését! Nem pedig beböfög valami eget verő marhaságot úgy, hogy közben még a másikat nézi hülyének! Ráadásul miután hülye volt, még neki áll feljebb! Ismerős?

    Egyébként egy szóval nem mondtam, hogy nem kellett volna az első hozzászólásban leírást adni! Innen is látszik mennyire hadilábon állsz a szövegértelmezéssel... A stílus volt a problémám bogaram... az, hogy butaságot beszéltek, és ez alapján "hülyéztek" mást...

    Tehát a hozzám intézett mondandód üres fecsegés... zsibbadj el, és látogasd az többi új keletű topikot...

    Megértem, hogy nem szívlelsz... a gonosz mostoha is a tükörre haragudott mert az csúnya képet mutatott vissza neki...

  • Ikarus EAG
    #30
    Na a vitát fojtassátok a gumiszobába.
    Jó?
    A topic az EAG ról szól nem a vitárol.
    Értve vagyok?
  • öregember
    #31
    anyázós topik
  • Solt
    #32
    A stílus rád is vonatkozik! Mi az, hogy "értve vagyok"? Eleve nem lenne vita, ha normálisan kezdted volna a topikot...
  • Ikarus EAG
    #33

    Eag logo
  • öregember
    #34
    "értve vagyok ?"

    foLYtassátok, tanulj már meg heJJesen írni
  • Ikarus EAG
    #35

    EAG
  • Ikarus EAG
    #36
    gondoltam ojanok jönnek majd akik az EAG -al kapcsolatban írnak
  • PepsiMax
    #37
    ez a buszok topicba nem fért volna el?
  • Ikarus EAG
    #38
    válaszgombot ismized?
  • Ikarus EAG
    #39
    http://www.youtube.com/watch?v=n88OotSGC9s

    iet busszal is lehet?! XD
  • öregember
    #40
    "ismized"

    14 éves kis hülye p.csák írnak ilyeneket iwiwen