120
a magyar büszkeség
  • Ikarus EAG
    #120
    végre el vettek ezt a busz jött helyette Mercedes Citaro CNG busz (majd elválik mienek lesznek)
  • iszakos
    #119
    Érdekes,hogy mennyire eltértek az egyébként " szabvány" E94f-eshez képest.
  • Ikarus EAG
    #118
  • iszakos
    #117
    Éppen ezért nem értem,miért nem alkalmazzák a 260/280-asokon jól bevált fekvő motorokat,amiket szintén be lehetne építeni a busz végébe,és nem ilyen magas padozat akkor.
  • iszakos
    #116
    Elég érdekes megoldás ez,mert más buszokon is magasabban van a busz padlója hátul,de a tetőt nem emelték hozzá.
  • Ikarus EAG
    #115
    mert álló motor van benne ezér a padlómagasságt meg kelett növelni és ez által nőtt a belmagasság is ezért van a "púp" a hátiulján.
  • iszakos
    #114
    Sok tekintetben az is ezekkel a probléma,hogy a magyar piacot használják kísérleti nyúlnak.Ide hoznak olyan motor,váltó elektronika koncepciókat,amiket nagy sorozatban nem is terjesztenek el,mert általában kiderül,hogy rossz fejlesztési irány volt.
    A magyarok meg csak kínlódjanak vele!
  • Apocalipto
    #113
    Loltopig.

  • Ikarus EAG
    #112
    tudom:)
  • iszakos
    #111
    Elég sok Faceliftes EAG busszal van probléma műszakilag.
  • Volvo 7000A
    #110
    ennek miért ijen a hátulja?
  • Ikarus EAG
    #109
    itt közlekedik a lekhelyemen és nem valami jó busz!!!!
  • iszakos
    #108
    Valóban ugy néz ki,hogy az Euro4-es szabványnak megfelelő motorral csak azt szerelték fel,nyilván lett volna folytatása,ha lett volna rá igény,illetve megrendelés.Azt se tartom kizártnak,hogy egy meghiúsult eladásból maradt ez a busz vissza.
    A buszok nagyon kis százalékában van már csak fekvő motor,szinte mindenhol álló motorokat alkalmaznak.
  • Ikarus EAG
    #107
    én is így gondoltam XD
    na de van ez a KNR-988 az egyedi 1 etlen álló motoros bussza sszem euró 4 es Scania motorral.
  • iszakos
    #106
    Én olvastam Merci motorral is,akkor rosszul fogalmaztam,nem más motorral,hanem tovább fejlesztett motorokkal kerültek ki.
  • Ikarus EAG
    #105
    más motor? E94 be is volt Rába,Scani,Volvo motor nem?
  • iszakos
    #104
    Végűlis elsősorban a design változott,de azért műszaki megoldásokban is változott,más motor,általában automata váltósak lettek,de a méretei nem változtak ugy tudom,max annyi,hogy többféle hosszban lehet rendelni.
  • iszakos
    #103
    Ikarus E94

    Ikarus E94F
  • Ikarus EAG
    #102
    Facelif magyarul rácfelvarrásos, az E94F nek a formavilágát tervezték át modernebbre
  • Volvo 7000A
    #101
    én szolnék
    láttam egy újságban hogy van E94 és E94F Facelift. ez a Fece lift mit jelent?
  • iszakos
    #100
    Majd szóljatok,ha topik témájáról szól vita és nem egymás csesztetéséről!
  • öregember
    #99
    (nagyon röhögök rajtad)
  • Ikarus EAG
    #98
    15 de mi lenne ha 13 áves lennék büszke lennél rá hogy a fiatalabbakkal kikezedessz? már nem azért de jó nagy tahó vagy
  • öregember
    #97
    ja, most nézem te csak 13 éves vagy ... kár vitázni veled
  • Ikarus EAG
    #96
    neked az agyad fáj, márha van olyanod, na de légyszi szálj le a topikomról!!!!!!!!!!!!!!!!
  • öregember
    #95
    fáj az igazság ?
    ez egy szar unalmas topik ... még ha nem is tetszik
  • Volvo 7000A
    #94
    ha nem tudsz értelmessen hozzászolni a témához akkor légyszi menj el.
  • öregember
    #93
    egy év alatt 92 hsz ...
  • Volvo 7000A
    #92
    így van
  • iszakos
    #91
    Mondhatni a Rába motorokra,hogy szinte MAN,hiszen a licenc tőlük van!
    Hiszen hivatalosan RÁBA-MAN a motor megnevezése is.

  • Ikarus EAG
    #90
    a Rábának mi köze a Man hoz?
  • Volvo 7000A
    #89
    hát ez csak felépítmény volt de vannak azért rába motorosok is ami már szinte M.A.N.
  • iszakos
    #88
    Ez így igaz,bár ma már nem kell Egyedi autóbuszgyárnak lenni,hogy egyedi igény elégítsenek ki,mert ma már a buszgyárak millió egy alternatívát kínálnak,egy busztípusra.
    Az Ikarus egyedisége tényleg abban rejlett,és abbőól indult ki,hogy kis sorozat gyártása,külföldi alapokra.
    Ugyanis az EAG,pontosan ezért jött létre,hogy a külföldi igényeket ugy elégítsék ki,hogy a külföldiek a saját technikájukat idehozták,mi magyarok pedig csak felépítményeztük.
  • iszakos
    #87
    Bizonyos tekintetben tökéletesen igazad van,de itt sorozatgyártású modellről beszélünk,és nem egyedi igények kiszolgálásáról.
    Mert más egy több száz darabos tender,és egy pl.: 5 db-os megrendelés között.
  • Volvo 7000A
    #86
    az egyedi szerintem azt takarja, hogy a megrendelhető választat az üléselrendezésén a motor, alváz,futómű típusáról.
  • Ikarus EAG
    #85
    hát ha úgy vesszük tényleg nem volt 2 egyforma buszt de benne van a nevében hogy EGYDI Autóbusz Gyár. (nem akartam én hülyeséget mondani de csak így bírtam megfogalmazni)
  • iszakos
    #84
    Azt se felejtsük ki a sorból,hogy Magyarország politikai döntés miatt lett "busznagyhatalom",természetesen a remek műszaki emberek addig is megvoltak hazánkban.Igaz nagyon sok fejlesztés,pont a politikai nyomás miatt nem valósult meg.
    Ez az adaptációs dolog meg olyan szintre került,hogy a végén már nem jött ki 2 egyforma busz se!Szóval az meg már a javításnál lett nagy hátrány!Csúnyán mondva,minden maradékot bedolgoztak mindenbe!
  • Volvo 7000A
    #83
    ahogy elnéztem eszeknek a buszoknak az adatait készültek: Mercedes, Rába, Volvo, Scania motorral is amik azért nem olyan rosszak, az összeszerelés minősége az már tényleg mást tészta.
  • iszakos
    #82
    Nem akarok külön-külön mindenkinek válaszolni,inkább egyben írom le a véleményem.
    Nos ebben az egész gyár történet hanyatlásban több tényező is közre játszott.
    Az egyik,hogy a külföldi buszgyáraknak az kellett,hogy a legnagyobb országon belüli konkurencia eltűnjön!
    A másik része,hogy azért kerültek ki a gyárból elég sok olyan 200-395-400-as széria amik azért valljuk be,nem igazán megbízható,főleg a 90-es évektől.
    Meg komoly összeszerelési gondok is akadtak,pl a legújabb E95-ösöknél is.
    Aztán,hogy ebben kinek mennyi része van,azt döntse el mindenki saját jogon.
  • Ikarus EAG
    #81
    hát ezt csak ők tudják aki ezt tették vele.
    de ha az nézzük h hány országba és hány darab buszt adtunk el nem volt 1 gyönge cég.