5131
Bakelit lemezekről, gyűjteményekről,egy elfeledett korszakról
  • gyertyamártó
    #46
    Üdv.Szeretnék komolyzenéket venni bakeliten.Tud valaki boltot ahol lehet kapni (Bp-en)?A Deutsche Gramopphon honlapján már hiába kerestem.
  • lemongrass
    #45
    beszerezhető pár lemez... ára: borsos!!! http://cdpince.hu/index.php?lcmd=8;sr_artist;metallica;format;LP
  • pointer4
    #44
    Pontosan B77, félsávos 19cm-es. Nekem a fékekkel volt gondom, de ebay-ról sok pótalkatrészt lehetett szerezni hála a jó égnek. Szerencsére ez még házilag javítható kategória.
  • Wescone
    #43
    Ha jól látom ez B77-es, 3 Head - DirectDrive capstan motorokkal, igazam van? Valamikor nekem is volt egy A77-em, sajnos a motor stabilizátor beadta a kulcsot és senki sem vállalta a javítását...
  • pointer4
    #42
    Köszönöm szépen :)
    Kedvenc "poszterem":

  • Wescone
    #41
    Revox!!!
    ...és MAXELL NAB tárcsák!
    Minden tiszteletem Pointer mester!

    Az ANALOG az igazi!
  • Wescone
    #40
    Az bizony egyáltalán nem butaság - napjainkban is az LP minőség a csúcsminőség.
  • pointer4
    #39
    Dehhogy elfeledett :D Több bakelit kereskedést ismerek BP-en, mint CD-vel foglalkozót :D
    Több féle lemezjátszót lehet kapni ma, mint 20-30 éve.
    Csak ugye az átlag magyar ember zenei izlése megáll a zámbójimmynél, meg a tüpci tüpci - dimvisu-nál. Azt nem is érdemes jobb minőségbem hallgatni mint mp3 vagy cd.
    Arról nem is beszélve hogy ha egy házimozi 35 rongy, egy hifi meg 300 rongy, akkor 1000 emberből 1-2 fog hifit venni csak.
    Londonban, Virgin megastore -, egy kb fél westend méretű üzlet - tele bakelittel.
    Cd-re átvenni, meg a legrosszabb megoldás. Elrontja a bakelit dinamikáját, a hangját, mindenét amitől jobb mint egy cd, ráadásul a sercegést meg jól felerősíti, ha van.
    A legszomorúbb hogy munkámból kifolyólag találkozok olyan emberekkel akik saját bevallásuk szerint "hangmérnökök". Na az agyam eldobom, amikor technics fejhallgatót akarnak venni a stúdióban, amikor nem ismerik az AKG-t, a Sennheisert, az XLR csatlakozóról meg még sose hallottak.
    Azt hogy egy sztereó rendszernek térben szélessége van, azt még tudják, azt hogy drágábbaknál mélysége, az extrém drágáknál már magassága is van, arról meg azt hiszik, hogy csak ugratom őket. És ezek az emberek felelősek a magyar zenei lemezek minőségéért :D ha nem is a színvonalukért.

    drágaszágom
  • Daza500
    #38
    Ó, a szép 12"-esek. :)

    Nekünk is van pár, amit még édesanyám vásárolt anno.
    Kraftwerk, Edda, Madonna, Bob Marley, Humorfesztivál 1980, V'Moto-Rock, Z'ZI Labor, Rolling Stones...

    Sőt, van két 7"-esünk is, az egyik Baccara, másik Varga Miklós. :)

    Amúgy a bakelit rip-es mp3-ak nagyon szépen szólnak.
  • bakvarnyu
    #37
    Aztán honnan tudod te, mit hallottam én?
  • Paulie
    #36
    5ezer körül vannak vinyl-k
  • tigeroo
    #35
    (Y)
  • trogerzsiger
    #34
    Nekem meg most a metallica :D
  • tigeroo
    #33
    jaja:D

    én amugyis tervezem hogy majd ironmaiden, rhcp és metallica lemezeket fogok gyűjteni majd...

    (ez a 3 banda meghatározta a tinédzserkoromat, ott a helyük szó szerint az életemben)
  • trogerzsiger
    #32
    gondoltam, de egy black albumot vagy ride the lightnigot megvennék, van is még egy lejátszónk ami tud lejátszani bakelit lemezeket..
  • tigeroo
    #31
    nem mai darabokat, de lehet:)

    nézz körül az aukciós oldalakon
  • trogerzsiger
    #30
    hol lehet annyiért Metallica albumot venni?:D
  • Emmegki
    #29
    23 perc/oldal, tehát összesen 46 perc.
  • The Protector
    #28
    Egy bakelit lemezen mennyi zeneszám fér el?Fogalmam sincsen.Itthon van egy pár lemez pl CsárdáskirálynőXD
  • Paulie
    #27
    van jópár lemeze apámnak meg persze nekemis egy Master of Puppets:)
    jameg Sgt Pepper is
  • Sadist
    #26
    Ez már csak a rajta tárolt információ mennyiség és a fizikai korlátok miatt is butaság.
  • kakaoskalacs
    #25
    de ugy kapja veszi öket van neki mindenféle :)
  • tgolyo
    #24
    Szia!
    osztom a véleményed,legalább is részben.nem mindegy,hogy a bakelitet hányszor , milyen hangszedővel , technikával játszották le.Na+hogyan tárolták.A hagyományos hanglemezgyártás során a jelrögzítésre olyan módszereket dolgoztak ki,melyek segítségével a legjobb minőséget próbálták elérni.A bakelitlemez hosszú élete során számos szabványosított felvételi-lejátszási jelleggörbe alakult ki.Volt , időszak amikor a nagyobb gyártók a frekvenciameneten saját nagyobb vágási pontokat alkalmaztak,ami azt eredményezte,hogy a kölönböző kiadóknak ugyanazt a hanganyagot tartalmazó lemezei ugyanazon a lemezjátszón másképpen szóltak.Ez az összevisszaság senkinek sem volt jó , éppen ezért egy idő óta egységes elvek szerint rögzítik a hanganyagot.A szabványosítást a Record Industri Associaton of America bizottság végezte el. És most jön a lényeg:A szabvány 2Hz és 25Khz között van.
  • tigeroo
    #23
    jaja!

    bár nekem az arita cd fél évig se bírja

    amúgy először elkezdtük szemezgetni, hogy miaz amit megtartanánk, miaz amit nem...aztán arra jutottunk hogy jólesz még ez a gyűjtemény!

    és majd énis fogom bővíteni egy picit
    de tényleg, pl. egy régi metallica album cd-n 4-5ezer forint, bakelit változatát meg belehet egy ezresért szerezni! szerintem tök jó.
  • tigeroo
    #22
    hoh az már szép!

  • kakaoskalacs
    #21
    fater gyüjti bakeliteket 800db van neki kb :D
  • karajjj
    #20
    bakelites kiadások a DJ-knek jelennek meg
  • readswift
    #19
    életedben nem hallottál még megfelelő cd lejátszót sem , szóval inkább maradjá csendbe.
  • akyyy
    #18
    nekem csak 3 van asszem.
    szandi, halászjudit, meg dirty dancing ost
  • bakvarnyu
    #17
    Sokkal jobban szól a bakelit mint a cd (megfelelő lejátszóval persze)és még ma is jelennek meg limitált példányban bakelites kiadások.
  • FL Zoli
    #16
    Az is milyen érdekes, hogy ezeknek a 40+ éves lemezeknek mit se ártott a kor, viszont az a CD amit kb 6-7 évvel ezelőtt írtam ki, imádkozni kell, hogy beolvassa...
  • EK1TEP
    #15
    Eladni
  • EK1TEP
    #14
    Nekünk is van pár darab.
    körülbelüli árat tud rá mondani valaki darabját mennyiért lehetne venni?
  • FL Zoli
    #13
    Nekünk is van asszem kereken 120 db, Dire Strairs, Pink Floyd szerintem összes,Jacko, Santana régi magyarok, gyerek-lemezek(Vuk :) )


    (mennyit érnek kb?)
  • karajjj
    #12
    valamelyik nap láttam usb-s lemezjátszót :D

    de komolyan ekkora biznisz van ebbe? mennyit adnak egyért?
  • Wolfsnack
    #11
    "Még nemtudjuk hogy eladjuk-e vagy esetleg kirakjuk dísznek őket..."

    ha így gondolkodsz akkor kár volt topikot nyitnod
  • trogerzsiger
    #10
    Uh fater keresi az sajátjait, ő is átmásolná cdre.. neki is van deep purple lemeze.. de jó lenne ha meglenne ...
  • John Cena
    #9
    nekünk is volt 40-60darab de mind oda adtuk keresztfaternak de szerintem már ők is tovább adták
  • Csuhai G
    #8
    [elnézést, nem válasznak ment]
  • Csuhai G
    #7
    Nekünk kb 50-60 darab van, köztük Depeche Mode, Fleetwood Mac, LGT, Verdi, és a Regélő. :)