5131
Bakelit lemezekről, gyűjteményekről,egy elfeledett korszakról
  • pointer4
    #86
    499$ ért bármikor megrendelhetném :S Milyen kedvesek :D
  • narumon
    #85
    Hát ez nehéz lesz mert ez egy kis példányszámú lemez volt és ilyen lemezt olyanok vesznek akik meg is tartják :)
    Bár azóta már volt egy reissue de még mindig mindehol unavailable... :(
  • pointer4
    #84
    Nem vettem lemezt már 2 éve, lassan valamit tenni kell, tűrhetetlen :D
    Sehol se sikerült annó ezt a lemezt megszereznem: Patricia Barber - Companion
    Most jól körbenézek, ha igaz amit mondtál :D
  • narumon
    #83
    Nem lehet ezt a topicot felhozni? Én mostanában néhány barátommal egyetemben nagyon ráfüggtem ismét a vinylezésre. Szerencsére úgy nézem a kiadók is érzékelik a visszatérő "retro"-t mert egyre több minden jön ki megint a fekete korongon - már már a régi időket idézi. Ez az árakra is jótékony hatással van, örömmel tapasztaltam, hogy a csillagászati árak is elkezdtek lemászni szépen a földre.

    Szóval beszélhetnénk itt új beszerzésekről, akciókról, lejátszókról, lemez ajánlókról meg mindenről.
    Oszt remélem nem maradok egyedül :)
  • Fidolorous
    #82
    emberi áron milyen viszonylag normális lejátszót tudnátok ajánlani ? régi 60-as 70-es évek vinyl lemezeit hallgatnám, csak a hangulat kedvéért (is), és ugyan két nagy JBL tipusú hangfal alapból jól megcsonkítaná a pénztárcámat, de erősítő és lejátszó terén még nem nagyon vagyok tisztában mi lenne az érdemes. Ti mit ajánlotok ?
  • pointer4
    #81
    Vagyunk még :)
  • Musachy
    #80
    Ez tényleg sokkal jobb! El is mentettem az "archívum"omba.
  • bency
    #79
    Nagyon kihalt ez a téma de jelentkezzen valaki ha még itt van mert volna kérdésem ,megköszönném :)
  • pointer4
    #78
    Ez nem jó kép, azok a buta DJ-k ugranak be róla :D


    Inkább akkor ez: :D

  • Musachy
    #77
    Oké, de csak emlékeztetőül, azért a lényeg még mindig ez volna:

  • Zephyr Retiring
    #76
    akkor csak, hogy továbbra se csalódj:
    kutya: vaú!
    cica: miáú!
    egér: klikk!
  • Musachy
    #75
    de főleg a polyi tetszett, azért csíplek, mert mindig meg tudsz nevettetni az "azértismegmondomatutit" stílusoddal
  • Zephyr Retiring
    #74
    látom, téma itt is kimerült..
  • Zephyr Retiring
    #73
    a végét is hibásan írtam cimbi :)
    ugyanis, vagy polivinilklorid, vagy pedig poly vinyl chloride :) a pontos elnevezés ;)
  • Musachy
    #72
    ja, főleg az tetszik, hogy polyi
  • Zephyr Retiring
    #71
    bevallom, tetszik:)
    sőt néha, inkább mások kedvéért én is bakelitlemeznek mondom. de utána kifejtem a hanglemez pvc alapanyagának teóriáját is :)
    (úgy, mint polyi-vinyl clorid)
    erre általában egy jó kis vita kerekedik pro, és kontra ;)
  • pointer4
    #70
    Kollégám 3 éves fia azt mondja, hogy hallgassunk apu nagyCD-t, na erre mit lépsz? :D
  • Zephyr Retiring
    #69
    a 78-as hanglemez sellakból (műgyanta származék) készült. az sem bakelit.
    mint ahogy vinyl sem. itt a pont :)
  • Musachy
    #68
    Tudom, de nem véletlenül hanyagolták később.
  • Wescone
    #67
    Nem esni ám tévedésbe, Musachy kolléga!
    A bakelit megnevezés igencsak helytálló mivel a lemez anyagát jelzi - bakelit lemez létezik. Hátránya a vinyllel szemben, hogy jóval merevebb, ezáltal törékenyebb. Volt szerencsém néhány darabhoz (78 rpm) a régmúltban.

    Idézet pcbonto.hu-ról (lemeztisztítás):

    "Bakelit vagy vinil? Bakelitre még nincs mosó szöttyünk, azt az alkoholos lé úgy tudom hazavágja. Vinil 78-as lemezzel nem lesz gond."
  • Zsófy
    #66
    Nem BPn, de a közelében:) Sztem is majd tolok egy sétakörutat:)
    Meg tudom érteni, hogy nem adod, nekem úgyis óralapnak kéne, arra meg vétek;)
  • pointer4
    #65
    Hát ha Budapesten laksz, akkor egy kis séta a körúton.
    Amúgy szerintem 1 Depeche Mode Tripla LP-m van (másik kifejezés a bakelitre :D ), de azt ki nem adom a kezem közül, ~75£ volt :D
  • Musachy
    #64
  • Zsófy
    #63
    Ezt én is nézegettem, csak nem szeretek online rendelni.... de lehet, h majd elnézek személyesen:) Mindenesetre köszönöm:) (és sorry, h degradáltam bakelitnek a vinyl-t, de nem tudtam, h ilyen neve is van...:S)
  • pointer4
    #62
    Igen, igazad van, de el kell fogadni ezeket a közéleti szavakat.
    Amikor bemegyek egy könyvesboltba, és megkérdezem Vinyl-t tartanak-e mindenki hülyén néz rám, hogy "mmiiiiit???". Ilyenkor javítom ki magamat, hogy bakelit lemezt, erre a válasz megy, hogy "persze, ott hátul.."
    Pont ugyan ilyen hibás kifejezés a 'CD-lemez' meg a 'deck' is, vagy pl a hangfal.
    Mégis, kénytelenek vagyunk együtt élni velük.
  • pointer4
    #61
    Szerintem rendelj postán innen egy 500Ft-os DJ lemezt, és még korrekt is lesz a kiselőadás, mert 33-45 öt is váltani kell :D
  • Musachy
    #60
    Ez klassz topik, de a kifejezéstől, hogy "bakelit" lemez feláll a szőr a...
    Mondhatnám úgy is, hogy ez a csúfneve a vinylnek.
  • Zsófy
    #59
    Sziasztok!
    Nincs valakinek eladó Depeche Mode bakelitje (vagy vmi hasonló elektronikus zenés)? Nem baj, ha nem lejátszható, csak ne legyen törött meg sérült (dj-nek órát akarok belőle csinálni:))
  • JoshT
    #58
    eladó lemezek.
    hiphop,trip-hop,brokenbeat/nu jazz/house,house,b-boy break,big beat stb stílusokban.

    kérésre listát küldök.
    érdeklődhetsz pü. vagy msn:
    [email protected]
  • sambauer
    #57
    Nah annyira ez nem rossz mondjuk nekem a fele nem kell, csak egy normális lemezlejátszó, normális hangfalakkal ami tényleg megmutatja hogy az LP-nek igenis szebb a hangja mint a cd-n lévő zenének. Na meg az se ártana ha valamennyire beletudok nyúlni a zenébe, pl. mint az automatikus visszapörgetés (rengeteg számban van elrejtve ugyebár titkos szöveg :D) hangerőszabályzás stb.
    A linket pedig köszi, elég korrekt helynek tűnik és a választék is bőven jó.
  • pointer4
    #56
    Hát a hangfalnak volt 320 a párja. Az erősítőt használtam is kb ennyiért árulják. A magnók nagyon nagy skálán mozognak, 20-250 között. Ezt a CD játszót most is lehet kapni boltba ~75, de 50től indul a NAD skálája. Lemezjátszót 50től lehet normálisat kapni újat, boltban, meg még egy jó kis RIAA korrektor hozzá, kábelek, az állvány.
    Több év alatt össze lehet szedni, ha normál fizetésből gondolkodunk.

    Viszont tegnap voltam itt, teljesen más ügyből kifolyólag.
    Mosnak lemezt, és neten megtekinthető mindegyik lemez.(sőőt, igazából csak neten, mert ott nem engedik hogy összekeverjük, széttúrjuk a lemezeket, ami teljesen érthető)
    Vettem párat, jó minőségű, használt lemezek.
    És HiFi-t is tartanak, ha valaki azt is keres.

    Jó lemezgyűjtést!
  • sambauer
    #55
    egy ilyen "szett" hangfalakkal együtt mennyi lehet ? :D
  • pointer4
    #54
    Itt vannak benne pl jó klasszikusok.
  • pointer4
    #53
    Jaaa, ha ennyi pénzed van rá, akkor Virgin Megastore, 15Font a simpla 20Font a dupla :D
    Nézelődhetsz akár Vaterán is, meg a börzén, persze használtba.
    Vinilcenter újjonan, illetve hoznak is ha rendelsz lemezt.
    pl
  • gyertyamártó
    #52
    Köszi,de sajna itt sincs komolyzene.Készítenek még egyáltalán (komolyzenei)LP-ket vagy csak használtat lehet venni?
  • Bigmate
    #51
    Kössz szépen. :) Így első ránézésre ezek a NADok is nagyon bejönnek. :) Megnézegetem őket.
  • pointer4
    #50
    Ez lenne a csúcs :D (egyik)


    Most akciós :D
  • pointer4
    #49
    Pro-ject, esetleg ami 50.000Ft-os ár körül indul ortofon hangszedővel. De elfogult vagyok, mert én ilyet vettem, és nagyon bevállt. Audiotuning árulta, remélem még megvannak.
    Ha most keresgélnék, biztos szóba jöhetne NAD, sose csinált rosszat, max rondát :D Áraikat nem ismerem.
    Lenco is mindig jó volt, de nem is hallottam a jelenlegi gépeikről.
    Ha nagyon árbarát megoldást keresel akkor esetleg használtat is nézz meg, egy Rega Planar-t, Thorens-t néha jó árakon lehet megcsípni.
    A motor világ végéig elmegy, szíjjat könnyű találni, hangszedőt meg árulnak Benz-Micro, Ortofon stb....
  • Bigmate
    #48
    Üdv mindenkinek!

    Érdekelne, hogy ki milyen bakelit lejátszót venne mostanában? Mert én vennék egyet. Túl sok pénzem nincs rá, de azért jó minőségű kéne. Egyszóval egyszerű, de jó. Neten körbefutva körülbelül csak Lenco-kat találtam, de ezekről meg még nemigen hallottam ezelőtt... Esetleg ötlet?
  • pointer4
    #47
    hanglemezek.hu, illetve ha bennt jársz kérdezd meg mikor lesz a következő lemebörze, 2-3 havonta van. Ott millió dolgot megtalálni.