37
  • Pharaoh
    #37
    Nem tudom miért kell állandóan a netbookokat a notebookokhoz hasonlítani.
    Nekem otthon van egy PC-m, van egy notebookom amit ha elutazok, vagy hosszabb ideig nem vagyok otthon használok és most tervezem egy netbook vételét, hogy az IC-n vagy távolsági buszon nyugiban tudjak gépezni.
  • Epikurosz
    #36
    Feltételeim:
    - WiFi
    - 3G/HSDA (mobilnet)
    - max. 1,1 kg
    - min. 4 ó üzemidő
    - SSD (min. 20 GB, ha lehet)
    - max. 100k Ft

    Van ilyen? Hol?
  • jtrencsenyi
    #35
    Nekem egy Asus EeePC 701-esem volt és még a 7"-os kis kijelzőn, a 900MHz-es Celeronnal is remekül lehetett netezni, pdf-et olvasni, szöveget szerkeszteni OpenOffice.org-gal. Igaz, hogy nem Windowst, hanem Ubuntu-t használtam, így gyors is volt. Szóval egy ilyen 1000HE nagyon sok mindenre remekül használható. Lehetőleg az mondjon már véleményt a dologról, aki egy hónapnál többet használt AKTÍVAN netbookot és nem csak fantáziál és elképzel dolgokat! :)
  • tntmax
    #34
    jáj, ez a gettoharcos pocskondiázó szánalom még mindig itt rontja a levegőt... egyszerűbb ha nem is reagáltok a hülyeségeire.
  • kabulos
    #33
    Nekem van egy Asus N10J-m a kijelzoje ugyanez csak van egy 9300gs m benne.
    Es imadom. Fokepp jatszom munkahelyen. Meg az EEE ken is elfutnak regebbi jatekok
    half life wolfeinstein war of worldcraft stb.
  • jaspercry
    #32
    Hát ja ,amire nekem kellene arra szart sem ér,sajna .....
  • szivar
    #31
    Jaaa, hogy Budapestre gondoltál helyszín gyanánt! Erre nem számítottam.

    "Felnőttvilág van."
    Inkább álomvilág., Szar dolog lesz majd felébredni.
  • Dömsödi
    #30
    Ide annyi, de annyi okos ember jár...
    0.1 % aki laptopon photoshopot használ... Akinek erre kell a laptop az már 130 körülért tud venni erre alkalmas gépet.
    A többieknek meg elég lesz ez a 50-60 ezres gép.
    Programozok, de nekem elég lenne.
    Az indexen van egy cikk ott 9.5 órás üzemidőt irnak.
    Na az nagyon jó.
  • jaspercry
    #29
    Nem vagyok looser ,csak érdeklödöm mert X2 1.6Ghz 2giga rammal laptop szenved vele!!
    napi 600-800képet retusálok!1esével nem nagyon lehet!
    lehet hogy fut,de hogyan?
  • atomkrumpli
    #28
    "szerintem használhatatlan"
    van egy pár videó a youtubeon és néhány fórum is foglalkozik az eee900+photoshop kérdéssel, jól elboldogul vele

    gettoharcos2: Hol 50k huf az Asus EEEPC 900 mert ez engem is érdekelne.

  • gettoharcos2
    #27
    hogy futna? hát simán ! 1 giga ramon ????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ne futna el ???????????

    nincs rossz számítógép, csak béna, seggfej lúzer
  • gettoharcos2
    #26
    "Majd ha minimálbérért alig meghaladó kreditért robotolsz valahol, meg el kell tartanod egy vagy két gyereket, akkor meglátjuk hogy hány hét alatt szednéd össze azt a nyamvadt 50E forintot, amit egy csöves is képes összeszedni. Pláne ha még másod- és harmadállást is kell vállalnod, mert apu meg anyu nem fizeti a rezsit meg a kaját..."

    Számoljunk csak: mennyi a minimálbér? 70? gyerekről szó se volt, de hamár így felvetetted, akkor : akinek gyereke van és minimálbérért dolgozik, az :

    ad1 : meg is érdemli,
    ad2 : akinek minimálbére van, annak gyereke sincs és nem is lesz belátható időn belül, legfeljebb

    Nemhogy másod meg harmadállást nem kell vállalnia a csövesnek, de állása sincs, hanem kimegy a nyugati aluljáróba és napi (!) 10 ezer (!!) forintot lejmol össze, amiből rossz esetben a felét leadja védelmi pénznek, hogy ne verjék be a pofáját az izmosfiúk és mehessen másnap is ugyanoda lejmolni.

    Apu meg Anyu pedig hogy jön ide? Felnőttvilág van. Nem tudtad?
  • qwas
    #25
    Hat nekem modjuk a videokartya volt a laptop vasarlasnal a mervado mert 3D CAD szoftverrel dolgozom, de a masodik az valoban az akkumulator. Mostanaban meg arra vagyom, hogy bar halkabb lenne. Amikor meg a repteren vagtazok vele akkor meg arra, hogy ha 1kg lenne az egesz. Szoval vannak azert kivanalmak boven :).

    Masreszrol meg egy ilyen tenyleg max. 50E-et er, bar ez relativ mert attol fugg mennyi penzt tudsz vele keresni.
  • brueni
    #24
    nem tom hol 50, mert a legolcsóbb az ipon computernél s ott is 67k.
    a legolcsóbb a 701SD is 55k ugyanitt

    50-ért nekem is kéne egy 900-as
  • brueni
    #23
    na így képzelem a 100 dolláros laptopo. csini.
  • szivar
    #22
    Majd ha minimálbérért alig meghaladó kreditért robotolsz valahol, meg el kell tartanod egy vagy két gyereket, akkor meglátjuk hogy hány hét alatt szednéd össze azt a nyamvadt 50E forintot, amit egy csöves is képes összeszedni. Pláne ha még másod- és harmadállást is kell vállalnod, mert apu meg anyu nem fizeti a rezsit meg a kaját...
  • jaspercry
    #21
    "ami nem Kinai az hamisítvány"
  • jaspercry
    #20
    Menézném ,hogy CS2-CS3 photoshop ,hogy fut rajta(az aztalra betöltök úgy 30-50képet,beforgatni ,egy kis retusálás,keretezés stb)meddig várok rá?Sajna sokat utazom,igy a mostani cipelése igen fárasztó (17"MSI X2 )laptop ,töltö,táska,szivargyujtos töltö,stb kb 10kg
    Ha müködik en bruházok egyre....
    szerintem használhatatlan
  • B0nFire
    #19
    Az a 9 és fél óra gondolom készenléti üzemmódban értendő. Amúgy pedig...
    gettoharcos2: hidd el, sok embernek igenis elérhetetlen vágyálom 50 rongyot csak úgy összekaparni, és itt nem feltétlenül a hajléktalanra gondolok.
  • barii
    #18
    hol 50 pénz?
  • Dömsödi
    #17
    Egy laptopnál a legfontosabb az aksi... a kijelző mérete/minősége és súly
    Mire is használja az emberek 98%a a laptopját?
    Net
    E-mail
    Szövegszerkesztés
    táblázatkezelés

    Akkor kérdem én? Mi a fenének gyorsabb gép?
    Már a leglassab kapható procin is fut minden.
    Tárhely? Nem kell nagy. Adatoknak ott az olcsó Pendrive. Ezért még a DVD is kimaradhat. (Ha kell, USB-sként lehet csatlakoztatni)

    Én programozok (is) 4 éve vettem centrino-s gépet. Még mindig 4 órát bir az aksija, pedig napi szinten használom. A sebessége még mindig bőven elég.
    Ennek ellenére, azt hiszem ha legkozelebb veszek gépet, akkor az egy ilyesmi lesz.
  • Dark Angel 666
    #16
    vistát nem használok mert a multkor írtad hogy bele van épitve a trójai megfigyelőrendszer
  • Dark Angel 666
    #15
    gondolom nagyapád még nem látott normális laptopot , azért tartja jónak
  • Treblakos
    #14
    do not feed the troll!
  • Match
    #13
    Utolsó mondatra reagálva: látjuk.
  • gettoharcos2
    #12
    tényleg csak a legújabb directx10-es játékok kivételével minden fut rajta, és végre rendes Intel chipsettel. használom már egy pár hete, de hátrányt még eleddig nem fedeztem fel benne se önmagával szembe, se más notebookal/pc-vel szembe.. habár aki DOS-on akar vele zenét hallgatni, annak nem ajánlom, mert az még nem jött össze, se speaker se SB kompatible support nincs
    amugy én pont azért vettem ilyen kis gépet, hogy menet közbe is bármikor tudjam használni, ezért a winyós verziótól kissé tartózkodom, mert akkor már tényleg vettem volna egy erősebb konfigot, nagyobb kijelzővel..
  • gettoharcos2
    #11
    Asus EEEPC 900-as 20 GIGA SSD-vel, 1 giga rammal, ASUS féle csoda Xandros Linuxxal újonnan, garival 50 Ft most ÁFÁstul (!) nem elég, hogy a legjobb gép, de még a legolcsóbb is, én mondom aki nem ilyet vesz az egy pancser.

    50 pénzt még egy rossz csöves is összehoz néhány hét alatt.
  • gettoharcos2
    #10
    te tiszta hülye vagy.. ez a világ legjobb gépe, én is most egy ilyenről írok,
    a 900-asról, SSD-vel, hogy lehet egyáltalán egy napon említeni egy izgőmozgó, másodpercenként 70x megforduló "gőzgépet" (winyó) , egy zéró hangú, hipergyors , atomstabil és defragmentes SSD-vel? hogy leheg egyáltalán ezt a csodát összehasonlítani bármilyen más PC-vel, akár más kategóriás notebook-kal, amikre úgy kell vigyázni, mint a hímestojásra , miközben ezt menet közben dobálgatom ???!!!

    még az általad -feltételezem- oly' nagyrabecsült Windows Vistát is futtatja, ha kell, bár a Vista az én gépem másfél méteres körzetébe se kerülhet, legfeljebb fejvesztés terhe melett

    akkora egy pixele, mint hangya f*szán a pattanás és olyan szép éles képet ad , még a hagyományos LCD-vel is , akkora kontrasztarány mellett, hogy sok CRT monitor elszégyellheti magát,

    ezenkívül alapba integrálva van benne egy olyan packet injektálós WLAN zsuga, amivel csak azt nem törsz meg, amit nem akarsz plussz egy Compizes Linux olyan szinten fut rajta, hogy szétvernéd egy kalapáccsal a Vistás gépedet, ha ezt meglátnád.

    én mondom, mióta a számítógépet feltalálták ez a legnagyszerűbb gép amit azóta emberkéz legyártott, legalább akkora áttörés, mint a petróleum lámpa után , Edison izzója volt.

    Jöhetnek persze mindenféle Almával, meg minden, nem rosszak, de A Laptopra ASUS van írva, a többire pedig csak valami krix-krax van rákaparva
  • Csuhai G
    #9
    Rengeteg dologra kiválóan használható, nem mellesleg sokkal könnyebb és kisebb, mint a 15,4"-os notebookok. Szövegszerkesztésre, kisebb feladatok (kis méretű videók konvertálása, kisebb excel táblázatok szerkesztése, stb) elvégzésére, internetezésre, zenehallgatásra, régebbi játékokhoz tökéletesen megfelel.
    A 10"-t pedig tökéletesen lehet látni, még a 60 éves apámnak sem okoz problémát.
  • Ahoy
    #8
    ha egy ilyen gép ára lemegy 40 körülre...akkor megveszem. De szerintem rohadtul nem ér meg ennyit egy ilyen notesz.
  • barii
    #7
    hagyjátok már ezt abba! hadd döntse már el mindenki maga, hogy tudja-e használni a dolgokat valamire, vagy sem. mobiltelefonon is lehet internetezni, és nem 9'-os kijelzőn.
    Egy csomó embernél látom, hogy ha valamit nem neki találtak ki, vagy nem tuja használni, akkor az szar használhatatlan vacak. Ez nem így van.
    Ezt nem személyeskedés, csak nem tartom helyesnek ezt a hozzáállást.
    szép napot
  • qwas
    #6
    Ha azt megoldjak, hogy ne legyen benne ventillator es, hogy a vincseszternek ne legyen olyan hangja amilyen akkor elgondolkodok rajta. Hihetetlen, hogy egy amugy halk laptop este amikor csend van milyen rohadt hangos tud lenni.
  • AgentKis
    #5
    Na az ára érdekes lesz a mostani árfolyamokat nézve... Kisker, nagyker, luxusprofit. SZóval nálunk ez nem lesz 150k alatt
  • AgentKis
    #4
    Nem értünk egyet. Nem tudom, hogy a hugod mekkora laptoptáskát szeretne cipelni... (az áráért különben több 15,4"os gép is van)

    Mobil nettel E-mail-re web-re szerintem tökéletes (a mobilnet másra nem magyon jó.) Különben a kijelző méret és a megfigyelő távolsága együtt mérvadóak. Ha 3 méterről szeretnél e-mailt olvasni akkor ne vegyél ilyet, de 40 centiről nézve nem kicsi hidd el. Ha otthon vagy rádughatsz billentyűzetet, meg egeret is (ez utóbbit én út közben is rádugnék.)

    Egy csomó dologra nem való az tény (pl. számításigényes feladatok), de egy csomó olyan is akad, amely miatt használhatóbb, mint a nagyobbak.

    Én örülnék egy kisakksis verziónak is, olcsóbban. Nekem 2-3 óra üzemidő több mint elég, mivel kocsiban a szivargyújtó is megtöltheti.
  • Dark Angel 666
    #3
    egy ilyen nemcsak munkára alkalmatlan , hanem semmi másra se jó.
    Egy 15,4"es az jó cucc , de ez 10"os , a hugom megsértődne ha ilyet vennék neki
  • Treblakos
    #2
    van piac rá, szóval sokan nem szarják le, az már más kérdés, hogy az ergonómiai alkalmatlansága miatt munkára ilyet nem vennék.
    10 perc netezésre, meg kicsit sok a 100k-s áruk.
  • Dark Angel 666
    #1
    ki nem szarja le ezeket a használhatatlan szarokat