49
Hogyan csináljunk otthon légfegyvert.
  • Blankman
    #49
    Itt egy pár felvétel, hogy házilag készített fegyver mennyi féle és fajta lehet. Némelyik legalább hasonlítt az eredetire. Házi fegyverek
  • Viktor99
    #48
    Hogyan csináljunk otthon légfegyvert.
  • ZTM
    #47
    Valóban jó puska de drágábban jobbat vehetsz de az drágábban van!!!!
  • DJS8
    #46
    nekünk van egy Slavia 631-es szerintem a legjobb!
  • ZTM
    #45
    Nagyon fasza:D
  • Viktor99
    #44
    Tetszetős :)
  • ZTM
    #43
    Igazad van ez nem helyes!!!!!
  • stp4trick
    #42
    Óvatosan az ilyen témájú kijelentésekkel, mint az utolsó néhány.
  • ZTM
    #41
    De ha mégsem akarod megölni kíméletes rugót tetessél bele ami nem bivaly de csíp 50m-ről is,bár az én kutyám is ilyen szar hogy ugat a szomszédok már szóltak emiatt,én nem lőttem rá csak oldalbarúgtam de 1 óra múlva megint nyüszített meg ugatott-.-
  • ZTM
    #40
    Hát ha az a kevés pénz 15e Ft körüli keressél a vaterán vagy expresszen slavia 630 vagy 631-est ha megvan a puska keressél fel 1 szakembert aki átnézi neked és tesz bele erősebb rugót,bár közelebb kell menned kb 20-30 m-re hogy pontos legyen a lövés.
    Ha meg nem akarsz magad ellen eljárást:ne mutogasd a puskát a szomszédoknak sőt senkinek ha meg kinyírtad a kutyát a puskát az összes lőszerrel paterold el 1ik rokonhoz lehetőleg ne ugyan abban a városban.
    Ha a dolgok lehültek visszahozod a puskát és már senki nem gyanusít!!!!
    A kutyát ha lelövöd csak akkor tedd ha nincs otthon a szomszéd!!!


    Hidd el ha megdöglik a kutya a lövedéket megtalálják benne és az az 1. hogy mindenhol átnézik a házakat.(ha nem annyira értékes a kutya lehet nem hívja a kopókat)
  • Sanyix
    #39
    nem, ha a kutya bőrét átütné, az nem zavarna(megszabadítanám a környéket egy jelentős stresszforrástól), csak miatta az esetleges fejlentés...

    Kevés pénzt fektetnék bele, mert tényleg csak néha be akarom kussoltatni azt a dögöt, mást nem.
  • ZTM
    #38
    Jaajjjj hát én nem az erőre gondoltam hogy azért lenne 1 puska 50ezer hanem mondjuk nem minden puska visz 50m-re(ha meg igen nem biztos a találat)!!!!!!
  • F1re
    #37
    50kert :DDDDDDDDDDDD piacon multkor nezegettem meg lottem par szarral de volt koztuk 1 muanyag burkolatu 15 rongyer de annak olyan ereje volt h meg a fejebe is belefurodna annak a kutyanak sztem :D persze nem szar sport toltennyel
  • ZTM
    #36
    Mármint a feljelentés nem zavarna?
    Mert ha a kopók megtudják irány a dutyi!!!!

    Mennyi pénzed lenne a légpuskára?
    Talán úgy konkrét fegyot is tudok mondani.
  • Sanyix
    #35
    nem zavarna
  • Sanyix
    #34
    igazából nem zavarná ha átütné a bőrét, mert a kutya kb olyan mintha éberkómás lenne (semmi értelem, csak örjöngeni tud az iszonyatos mindenet áthatoló fülsüketítő hangján), csak eutanáziát alkalmaznék. Mellesleg a szomszéd annyira leszarja, hogy napokig nem venné észre. De ha észrevenné akkor se lenne jó egy feljelentés.
  • ZTM
    #33
    Hát olyat már kapsz 50k-ért(szerintem),de lehet hogy nem fog csípni ha meg teszel bele másik rugót akkor lehet hogy olyan erős lesz hogy 50m-ren átüti a kutya bőrét és a szomszéd nem lesz boldog!!!
  • Sanyix
    #32
    Nekem is kéne egy légfegyver, olyan amivel mondjuk 50 méterre pontosan el lehet lőni, és jó nagyot csípjen (semmi komoly, de fájjon eléggé a találat).

    A szomszéd retkes szardarab elmebeteg kutyájára lőnék, ha éppen örjöng.
  • Monoton
    #31
    Itt is feltehetted volna a kérdést.
  • Kalozoner
    #30
  • ZTM
    #29
    Ha meg a rendőrök elkapnak közterületen a puskával akkor sztem pénz birság ha meg azt látják hogy állatokat öldösöl akár börtön is lehet a vége!!!!!
  • ZTM
    #28
    Azok meg úgy se adnak engedélyt,és neked úgy se elég a 7,5J és jöhet a sufnituning ami a puska minőségromlásával járhat!!!!

    Egyébként megpróbáltam ezt a homemade air gunt egyenlőre nem sikerült mert eresztett mindenhol:D majd legközelebb...
  • John Cena
    #27
    pont a héten halottam amit mondtál
    ezt a törvényt:
    Lőfegyver: a tűzfegyver, valamint az a légfegyver, amelyből 7,5 joule-nál nagyobb csőtorkolati energiájú, szilárd anyagú lövedék lőhető ki; (2004. évi XXIV. törvény alapján)
    e fölött is előre kiadott rendőri engedélyel vehetsz csak 7,5 joule-nál nagyobb fegyvert
  • SHADOWEYES7
    #26
    Lőfegyver: a tűzfegyver, valamint az a légfegyver, amelyből 7,5 joule-nál nagyobb csőtorkolati energiájú, szilárd anyagú lövedék lőhető ki; (2004. évi XXIV. törvény alapján)

    Ha már kicsit elszámítod magad és a 7,5 joule-nál nagyobb lesz a csőtorkolati energia akkor tényleg szarba nyúlsz ahogy Punker is mondta
  • SHADOWEYES7
    #25
    „A lőfegyverekről és lőszerekről szóló 2004. évi XXIV. törvény szerint a lőfegyver javításához hatósági engedély szükséges. Az engedély kiadása és visszavonása a rendőrség hatáskörébe tartozik. A fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet szerint hatósági engedély szükséges a festéklövő fegyver, a gáz- és riasztófegyver, a gáz- és riasztótöltény, a légfegyver, a lőszerelem, a színházi fegyver gyártásához, javításához. Az engedély kiadását, visszavonását a kérelmező lakóhelye szerint illetékes rendőrkapitányság igazgatásrendészeti szolgálati ágába tartozó osztály engedélyezi. A különböző fegyverek javítására vonatkozó engedéllyel rendelkező személyek nyilvántartását tehát a megyei rendőrkapitányságok végzik, mégpedig a Rendőrségről szóló 1994. évi XXXIV. törvény ( a továbbiakban: Rtv.) 90.§-ának (1) bekezdése alapján.
  • ZTM
    #24
    Nem nagy cucc ha gyártok is csak 1et azt is maganak,és nem kell minden szaremberenek tudni róla:D
    A másik dolog hogy sikerül-e végülis ez még akkor se olyan nagy dolog mint a házi lángszóró nem?
  • Punker
    #23
    nem az a gond, hanem ha engedély nélkül kezdesz egyedi gyártásba stb, az rossz kedvű bírónál terror cselekménynek minősül.....
  • ZTM
    #22
    Az volt az 1.:D
    Nem vok befosva az ilyenekért a légpuskám se a megengedett energiát gyötri-.-
  • Punker
    #21
    elsőkörben tanulmányozd a törvényeket!!!
  • DJS8
    #20
    nekem kéne egy perzselő mert a KGST Piacon nem találtam
  • vmvr
    #19
    nekem fénykard kéne
  • tigeroo
    #18
    vatera, helyi kispiac
  • Palinko
    #17
    a mostani slaviak állítólag nem jók semmire. a régiek közül van nekem egy 620 ha jól emlékszem, felújítottam mostanában, persze segítséggel és én meg vagyok vele elégedve.
  • 0Fritz0
    #16
    Pl.:gunbox
  • COOLancs
    #15
    wazmeg énisaz jobban érdekelne
  • F1re
    #14
    v kissebbe mint
    ez monnyuk ez nagyon kemeny
  • F1re
    #13
    en agyut akarok csinalni az viccesebb :D
    ienre gondolok
  • fifi
    #12
    nálunk pl a piacon Slaviát ami sztem jó
    meg van FÉG. utána kell járni. háztól mindig lehet.
  • Adam II
    #11
    Természetesen motorra.
  • w77d
    #10
    hol lehet kapni??