94802
  • BDGO94
    #37757
    hali mindenkinek :)
  • SUNNY84HUN
    #37756
    csak hogy én nem trabantal járok , én gyerek koromban is rajongtam a japó dögökért mert fateromhoz sokat hoztak a műhelybe
  • JuhaAasz
    #37755
    na látod. nem vitatkozni akarok én, csak tényleg tetszés kérdése az egész, nem pedig az, hogy rálegyintünk és el van baszva az egész.

    ha pl lenne annyi pénzem, hogy vegyek egy kis autókát...egy kis matchboxot akár :D és feltuningoljam, akkor biztos, hogy feltennék márkamatricákat...csak azért, mert annak a márkának a cuccai lennének benne, és mert tetszik is egy bizonyos szinten nekem. Persze ez nem az a fajta márkafestés, ami egy egész motorháztetőt kitesz, hanem cska ilyen kis felirat, amit kábé olyan módon tennék fel, mint az UG2-be lehetett...ajtóra egymás alá szépen meg küszöb felé 2 (valahogy így volt abba).
  • kaoszgolyo
    #37754
    Fasz tudja.
  • kaoszgolyo
    #37753
    "ez nem autó ez Honda" – én is ezt mondtam négy évesen a Trabantról

    Na nem azt, hogy ez nem Trabant, ez Honda...

    :D
  • JuhaAasz
    #37752
    fantasztikus megvilágítás............

    ez mégis milyen értéket közvetít?
  • kaoszgolyo
    #37751
    Megvilágítom másképp: ha azt írja fel valami ötszáz éve használt betűtípussal, hogy pina, azzal is sokat dolgozott, és még értéket is közvetít. :)
  • SUNNY84HUN
    #37750
    nekem a hondám alatt skunk2 komplett kipufogórendszer van hks sport direkt légszűrő + még egyéb finomságok még sem matricázom tele hanem szép kampány fehér a civic
  • JuhaAasz
    #37749
    kicsit kómás vagyok igaz, de ez nekem egy hatalmas baromság...

    márkák megrajzolásával van sok munka...amit ha igényesen megcsinál, akkor büszke lesz magára...hogy milyen jól megcisnálta stb...

    mégis miért baj ez?

    a felhasználható matricákból stb-ből mégis miet rajzoljanak az emberek?

    Nincs ez az egész elbaszva, szimplán egyéni tetszés kérdése...mert, hát neked nem tetszenek ezek a márka matricák...a te kocsid akkor üres marad, ennyi...másnak az nem tetszik...
  • kaoszgolyo
    #37748
    Örülök. :)
  • kaoszgolyo
    #37747
    Nem tudom elég pontosan megfogalmazni, de megteszek minden tőlem telhetőt. Miért márkákat, termékeket és azok reklámhordozóit tisztelik/szeretik/stb. az emberek? Vannak jó termékek, vannak olyan emberek, akik létrehozták a jó termékeket, vagy pl. egy vállalatot képviselve dolgoztak azért, hogy egy versenyistálló autói a lehető legjobbak legyenek, de mindez általában nem a márka érdeme. Persze vannak olyan márkák, amik egyfajta manufaktúrát takarnak, vagy olyan vállalkozást, ahol nem csak pénzt és pénzt akarnak összelapátolni, hanem fejleszteni a tudásukat és azt az emberek rendelkezésére bocsátani. Vegyük pl. a BMW-t. Biztosan rengeteg lelkes, kiváló mérnök és egyéb ember dolgozik ott, de maga a cég egy pénzéhes vállalkozás, aki autót gyárt, mert arra van berendezkedve, és azok szakítanak nagyot, akik a pénzt adják, de semmit nem csinálnak. A nagy márkák lényege ez, nem a jól elvégzett munka. A jól elvégzett munka csak a felelős réteget érdekli, egyrészt ugye azért, mert felelős, másrészt meg esetleg még azért, mert lelkiismeretes, elvárásai vannak maga és a munkája felé.

    A kocsik külsejével én úgy vagyok, hogy:
    - Az utcai kocsi legyen szép, már amennyire az alapformája ezt megengedi. Legyen erőteljes vagy kecses, de ne legyenek rajta rusnya légbeömlők, elkúrt szélesítések, nagy spoiler. A festése legyen egyszerű vagy mintás, de ne szóljon márkákról, annál inkább valami emberiről, vagy csak önmagáról.
    - A versenyautónak szánt külsőhöz mennek a nagy légbeömlők, a szélesítések, a nagy hátsó szárny, de ezeket is ízlésesen kell csinálni. És kell versenyautós festés és sok-sok matrica, mert minden lyuk és toldat elbassza a kocsi külsejét. A matricakavalkád elrejti, mennyire el lett rondítva az autó. A most bekerült BMW-t fujjolják, noha sokan a viszonylag elfogadható külsejű autójukból hasonló rondaságot csináltak bodykittel.
    - Az egyszerű vagy bonyolult festés + egynéhány márkamatrica nekem nem jön be, mert innentől kezdve az autó se nem utcai, se nem versenykocsi, hanem egy reklámhordozó. Egy reklámmonumentum, amit a jó reklámstratégia állíttatott az adott gyártótól vásárolni áhító emberekkel. Felkerül a márkamatrica, mondjuk tiszteletből, de a legtöbb márkának nincs érdeme, csak az embereknek, mégis a márka van reklámozva, és aki látja, valószínűleg nem az emberi teljesítményre gondol, sőt, az agyában nem az raktározódik el, hogy pl. XY és csapata milyen jó turbót fejlesztett ki, hanem az, hogy melyik márkát vegye, ha oda kerül a sor. Minél többet lát az ember egy adott márkával kapcsolatos dolgot, annál inkább szóba jöhet az a márka a vásárlásnál.

    Azt hiányolom, hogy az emberek ne márkák előtt tisztelegjenek, hanem értékesebb dolgok előtt. Vagy másképp: Az emberek miért márkákat jelenítenek meg gyakran az autóikon, nem pedig valami emberi értéket? Miért van az előbbiből több az utóbbinál? A kocsi külsejével miért mondják azt az emberek, hogy ezt és ezt a márkát szeretem, hiszen a többség egy promós kulcstartón vagy sapkán kívül semmit nem fog birtokolni az adott márkától, főleg nem egy komplett kipufogórendszert, felfüggesztést, féket, stb., viszont a legtöbben talán tudnának az élet – és a versenyzés – szempontjából sokkal fontosabb témákról beszélni. A válasz a kérdésedre: azért elbaszott, mert így van.
  • chris1997
    #37746
    Írok is kommentet
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Van leszarom tabletta végre, szal pozitívat.....
  • JuhaAasz
    #37745
    szép ! elismerésem hozzá :)

    párat még kérjen fel a garázsodból ;)

    ui: ment egy zöld pont, mert végre valaki, aki olvassa is a fórumot :D
  • tutuhawer #37744
    szevasztok, mielőtt visszaolvasok 500-at, mert megteszem, belinkelek ide egy olyat, hogy...
    JSFAST a német hivatalos fórum moderátora, japán autós nagykirály megkért engem, hogy az újrainduló Warpmode blogon az első autót én adjam. A mitsubishi lancer EVO X AMS-t nagyon szerette volna, és 2-3 nap alatt kész is lett a cikk. Gondoltam, megosztom itt is:
    http://warpmode.blog.com/2012/08/04/the-hungarian-ams-evo/
  • Alien69
    #37743
    Akkor pech. Mondjuk, engem nem érint, nem gyűjtögetek jelenleg. Ha meg igen, van erre kocsim bőven.
  • SUNNY84HUN
    #37742
    az csak a th -s kocsikban van venni nem lehet még boostért sem azt a fajta skillt
  • JuhaAasz
    #37741
    nincs...
  • Alien69
    #37740
    De van ilyen skill is, nem? Vagy, rosszul amléxem...
    Bazz, ott gurul a cav.. izém.
  • JuhaAasz
    #37739
    itt az ideje egy TH-s kocsinak
  • SUNNY84HUN
    #37738
    több szódával kellett volna
  • goregrind #37736
    ...és hogy előkerültek a kib@szott hekkerek is!
  • goregrind #37735
    De nagyon szombat van...
  • Quqa
    #37734
    Emberek ez mi egy új Nascar oválpálya?
  • mamiya70
    #37733
    az az új bömös nem mehet rosszul, tegnap versenyeztem eggyel (én CAMARO-val voltam) és úgy hagyott ott mindenkit mint a huzat...
    nekem speciel tetszik ez a retro design :)))
    kíváncsi vagyok, hogy ultra partokkal felcuccolva mit fog tudni, milyen ellenfele lesz a T3-as gépeknek...
    (átlag játékosokat figyelembe véve...)
  • Quqa
    #37732
    #37640 Google Tolbar mindent fordít.

    #37714 A lista hibás az M1 jobban fordul és ugrik mindennél de gyengébb a nitroja. A legerősebb az RTR-X (pláne a NOS-a) csak nem legyen hullámos a pálya pláne ha ugrató is van. 911 GT3 megeszi a GT2-öt mert utóbbi rosszabbul fordul (legalább is az alapverzió). GPX jobb lenne az MR2-nél más ugyan ezt mondta az RX8-ra és hát nem lett igaza pedig alig 1-2 ultra van benne csak.
    Tehát a lényeg pályafüggő melyik a jobb.

    #37726 Az álmaidban!!
  • chris1997
    #37731
    Nekem ez a személyes listám, ha nem látszana, mert alapból Nincsen Top lista, csak top kategória...
  • Alien69
    #37730
    Sajna, ezt most ki kell zárni, azaz, a driver egy dolog. Itt most az autókról, és pályákról van szó. A driver teljesen más kategória. Ki kell tapasztalnia mindenkinek, melyik pályát kedveli, tetszik neki, és arra választani autót. Pontosabban, szerintem csoportosítani kell, aszerint, melyik pályán tudod egyáltalán a full sebességet elérni. Melyik kanyargósabb. Így érdemes játszani, nem az összes pályán menni, vagy, ha igen, akkor más-más autóval. Illetve, az is elképzelhető, hogy ugyan azt az autót választod, csak más képen tuningolva, és skillezve!
  • chris1997
    #37729
    Sofőrfüggőség... ez a legegyszerűbb
    R8 4.2 viszont nálam tényleg top :P
  • Alien69
    #37728
    Szerintem ez meg ott hülyeség, ahol van! Ugyanis, qrvára nem mindegy, melyik pályán megy az ember, és ugye, ehhez KELL tuningolni az autót! Azaz, lazán elképzelhető, hogy a tier 1-s Nissan 2000GTR72 a ROSEWOOD PARK LOOP pályán szinte mindig nyerek. Már, ha jól választom meg az ellenfeleket, és mondjuk nem egy T3-s fullos verda ellen állok ki.
    Ergo, ez a mizéria sajna hülyeség! Inkább szerintem az a kérdés, hogy adott pályához mely autó, hogyan tuningolva LEHET megfelelő.
    Lásd pl Auti TT RS igaziból nem jó autó, ha kanyarodni sokat kell. De, ha nem kell, akkor lazán lehet nyerő is. Bár, szerintem felejtős verda, annak ellenére, hogy van belőle kettő is.
  • chris1997
    #37727
    R35-el akkor eszel meg, amikor vagy hulla, vagy innom kéne
    Eclipse.. lehet, de ha fulltuned lesz a GXp akkor lesz nemulass
  • chris1997
    #37726
    Eléggé :D

    Számomra a Top Lista:
    T1
    GXP
    Silvia
    Audi S3(BE FOG JÖNNI MERT MEGMONDTAM :D)
    T2
    1M
    RS4
    TTRS
    A1
    T3
    R8 4.2
    R8 5.2
    GT2
    MP4
  • barack1997
    #37725
    r35-el megettelek, eclipse is nagyon veszélyes, beaconon nem esz meg semmi :)
  • ADAM483
    #37724
    ez komolytalanabb volt mint az én listám
  • ADAM483
    #37723
    Mondjuk ízlések és pofonok nekem az mr jobban bejött
  • chris1997
    #37722
    És ezek között van egy EU kocsi is wáá
    Eclipse GS-T akkor lesz topT1, ha megtanulom a quantum fizikát.
    Skyline még igaz is lehet.. (dehogy)
    GT-R SpecV úgy megszívja az R8am ellen mint a torkosborz.
  • chris1997
    #37721
    GXP, sima ügy.
  • ADAM483
    #37720
    Akkor csak annyit írj meg hogy az mr helyett szerinted mi ami jobb?
  • barack1997
    #37719
    T1 Eclipse GS-T
    T2 Skyline
    T3 Evora, R35 SpecV
  • chris1997
    #37718
    Nincs legjobb.
    Kíváncsi lehetsz rá....
    Majd ha lesz annyi "Leszarom T." akkor írok.
  • ADAM483
    #37717
    Nekem ez a véleményem nem kell szeretni , segíteni akartam vele azt aki nem tud választani, és szerinted akkor mik a legjobbak kiváncsi vagyok