55
  • rtfmZoli
    #1
    Azt persze elhallgatják, hogy az U.S.A.-ban hiperaktivitás címén a gyerekek negyede rendszeresen szed be nyugtatókat.(Elég ha nem figyel az órán, máris hiperaktívnak kiáltják ki, elküldik az iskola-pszichológushoz, aztán nézhet a szülő mikor egy idegbajos felnőtt lesz a gyerekéből)
    A felnőtt lakosság is nagymértékben fogyasztja a nyugtatókat, köszönhetően annak, hogy minden benzinkútnál lehet kapni gyógyszert. Aztán csodálkoznak, hogy a nem megfelelően, és indokolatlanul adagolt gyógyszerek miatt akkora a mellékhatások aránya.
    Kinek üzlet ez: a gyógyszergyártó multiknak, akik Amerikában pénzelik az orvosi egyetemeket , így a multik gondolkodásmódját tanítják az orvostanhallgatóknak.
    Alternatív gyógymódokról, a betegségek megelőzésének elméletéről pedig nem értesülnek, így a túlságosan is gyógyszer-központú gyógyítást alkalmazzák.
  • HENCIG
    #2
    Egyszer valahol kifejtettem a véleményem ezzel kapcsolatban....
    Vizsgálják már meg az USA kialakulását és annak körülményeit.
    Legfőképp azt, hogy miféle emberekből tevődik össze.
    Kik is voltak akik a "lehetőségek országát " választották.
    A probléma itt gyökerezik.
    Antiszociálisok tömegei alapították az usát. Akik nem tudtak vagy nem akartak megélni saját hazájukban, akik arra gondoltak, hogy egy új világban nem kell a pénzért megküzdeni, ott az égből manna esik!
    Igen, ezen felfogású emberek azok akik ott "sűrítve" jelentkeznek.
    Na szerintem ez az a vonal amin el lehet indulni ahhoz, hogy megértsük tanulmányok nélkül is, hogy miért több az egy főre jutó erőszak...
  • ffxi
    #3
    Hoppá!
  • jaspercry
    #4
    atomot nekik!!!!
  • jaspercry
    #5
    hány gyermeket láttam 18++ -os játékot játszani!!!rengeteget
    pl : csak kis hazánkban a Crysis-t ami ugye 18+-os játék a magyar játékforumon szinte csak gyerek van fennn,az átag 15év
    persze ez nem ok a gyilkolásra......(de bocsánat ez a szulok felelossege)
  • jaspercry
    #6
    ja es egyépkén a játék megjelenéskor ugye 12900ft vot!!
    Kolkok ezt nem tudják megvenni ,mégis játszanak vele,mert megveszik nekik!!!
    ez a baj!!!
  • Sanyix
    #7
    A megoldás: TOR!!!!!
  • Chocho
    #8
    Én is rengeteg véres játékkal játszottam anno, hisz 6 évese kezdtem a Wolf 3D-vel. Mégsem őrültem meg, a hangos is megmondták.
  • Lazarus
    #9
    :D
  • Youri
    #10
    Jé, végre valaki komolyabban kutatott is ebben az idegesítő "tényben".
    Itt volt az ideje kijelenteni, hogy amin a szülők és tanárok többsége lovagol az egy hülyeség.. Anno én is már pár éves koromban a gép előtt ültem és játszogattam. Ma is ezt teszem és még sem vagyok vérengzős elmebeteg állat..
    Pedig véres játékok is ott szerepelnek a listámon, mint pl a Postal II.
    Olyan emberek mutogatnak erkölcsöt a gyerekeknek akik hazamenve maláj kurvákkal veretik magukat bőr ruhában. Igen is a szociális helyzet kapcsán ilyen hülyék a népek + azért mert sajnos a felnőttek 90%-a még egy pofont sem adott a gyerkőcének. Rossz a nevelés.

    De persze én vagyok az elfajzott mutáns aki a doom-on, half-lifen nőtt fel. Mégis van egy gyönyörű barátnőm, hobbim, és jó életem + nem kevés barátom, haverom.

    Könnyebb a kakival dobálódzni, ez a tény :k
  • Nikolaosz
    #11
    Eddig is tudtuk hogy a "véres" játékok nem váltanak ki agressziót sőt inkább levezetik azt. Csak néhány idióta fog mindent a játékokra mert nem látja vagy nem akarja látni a valóságot. Ráadásul sokan támogatják őket. De hasztalan, játékok mindig lesznek!
  • NEXUS6
    #12
    Na végre megmondta valaki a frankót.

    Az nem volt eddig gond, hogy amerika végigháborúzta a XX. szd-ot? Ráadásul úgy, hogy igazából az amcsi embereknek egyikehez se volt közük, merthogy a határaikat soha nem fenyegette semmi, Perl-Harbort, meg 09.11-et is úgy kellett kiverni a Világ többi részéből. A háborúkhoz folymatosan fenyegetetség állapotában kell tartani a lakosságot, ráadásul a háborúkból hazatérő igen csak megváltozott erkölcsű "veterán" tizen huszonéves srácok se biztos, hogy csak a társadalom építésében gondolkodnak.

    De mindíg is a videjójátékot szídták, hát most tessék! Persze Obama is bennvolt valamelyik lövöldözős játékban, de akkor most hogy van ez? Az embereket folyamatosan ölésre buzdítják, de amikor egy szabad országban valaki más cépontot választ magának, mint amit kijelöltek neki, akkor meg megy a felháborodás?
  • Fecoshy
    #13
    Én csak annyit fűznék a dologhoz, hogy amikor én egyerek voltam minden falusi bucsuban pisztolyt vagy puskát kértem (akkor ez volt a sláger). Egymásra "lövöldöztünk" a szabadban, kint a jó levegőn. Mégse lettünk gyilkosok, sem bűnözők. Ráadásul a szabadban voltunk.
    A mai gyerekek pedig a számítógép előtt csinálják ugyan ezt. Attól szerintem ők sem lesznek gyilkosok, csak kevesebbet mozognak.
    Mellesleg elárulom, hogy esténként én is (35 évesen) lövöldözős játékkal játszom, mert megnyugtat és nem valami bugyuta sorozatot nézek a TV-ben.
  • Narxis
    #14
    :DDD
  • Narxis
    #15
    Hát igen, ha a hangosik is megmondták akkor minden rendben.
  • Zoliz
    #16
    Nem felelős egy Doom a gyilkolászásért, de mondjuk egy GTA "jó" ötleteket adhat a rabláshoz és a geczyzéshez (ez egy budapesti kiállítás).
    Aki kizárólag gyilkolászós játékokkal játszik az nem áll távol attól, hogy átportolja az élményeit egy másik dimenzióba. Különben is az ámítástechnika kézségfejlesztő...
  • Hegi90
    #17
    Én úgy hallottam, hogy hitler sokat codozott
  • HöfEE
    #18
    Így megy ez Én is kisgyerekkoromban műanyagpuska, kávbojos, rendőrős, kommandós. Aztán PC kántörsztrájk és társai, manapság meg airsoftozok . Ja és még senkit nem öltem meg.
  • Narxis
    #19
    Ami késik nem múlik.
  • Justil
    #20
    azt hittem hogy ez a hülyeség már lejárt lemez. de látom még mindig vannak akik erről cikkeznek, akik ezt kutatják, meg persze a sok gyökér, aki azt állítja, hogy a játékok károsak. ez olyan, mint amikor valami miniszter azt mondja, milyen káros a fű, de aztán meg égő neki, mikor rájön, hogy a saját fia/lánya is szívja, mégse lett belőle rablógyilkos.ugyanez a játékokra is igaz. kiváncsi lennék hogy az a pár nagypofájú, aki ezt osztja, tudja -e hogy otthon a saját gyereke mivel játszik...bár gondolom idáig már nem szokott kiterjedni a fene nagy játék-ellenességük :)
  • Justil
    #21
    :D :D :D
  • tomcsa4
    #22
    Az antiszociális sem azt jelenti, nagyon tévesen használják ezt a fogalmat. Aki antiszociális, az fél az emberektől, az ember kapcsolatoktól, szinte csak a családjával érzi jól magát. De semmi több!
  • Justil
    #23
    nem vitatkozni akarok, de a mai világban az ember könnyen érezheti magát annak/válhat azzá. kimék az utcára, mit látok? elfajzott emós fiatalokat, orkokat, meg mindenféle egyék elfuserált embereket
    ..
    tisztelet a kivételnek :)
  • HöfEE
    #24
    Mondjuk ez is igaz valamennyire.
  • AndRobid
    #25
    Azt hittem ez már rég lerágott csont. Ez olyan mint a lohc nessi szörny. Ha nem tudnak miről írni akkor bedobják ezt a témát vagy a cáfolatát, legyen min csámcsogni.
    De ha igaz lenne mindaz amit mondanak a számítógépes játékokról akkor, szerintem rengeteg ember aki körülöttünk él és a barátunknak adja ki magát ezerszer rosszabb mint Adolf Hitler. Úgyhogy, ne húzza ki senki se a gyufát annál aki éppen a Media Marktban a pénztárnál áll sorban egyetlen CoD szoftverrel a kosarában.....
  • A1274815
    #26
    "Az antiszociális sem azt jelenti, nagyon tévesen használják ezt a fogalmat. Aki antiszociális, az fél az emberektől, az ember kapcsolatoktól, szinte csak a családjával érzi jól magát. De semmi több!"

    Nem te használod hibásan, meg nagyon sokan, az em,berek többségének az anti-szociálisra sajnos ez az általad is leírt hibás fogalom jut az eszébe. Amire te hivatkozol az a skizoid/elkerülősre jobban illik.

    Antisocial
    Antiszociális
  • Lowosan
    #27
    Szerintem meg nézzük a dolgot a másik irányból: ha egy gyerekben ott van erre a hajlam, agresszív meg minden hasonló, akkor valószínűleg nem a Sims2 -t veszi elő a gép előtt (gondolom én).
  • lammaer
    #28
    Most fejeztem be a fallout 3-at, annyira bejott, hogy megyek, veszek egy gatlingot es holnap azzal teszek igazsagot a munkahelyen.

    Egyebkent meg, a jatekok igenis felelosek a gyerekek agressziojaert, angol tudosok mar reges regen bebizonyitottak :)
  • Sir Ny
    #29
    Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljenek a véres játékok!
  • B0nFire
    #30
    Ez legalább akkora marhaság, mint amikor megölnek egy rockzenészt, mondjuk ahogy Dimebaget megölték, és rögtön felröppennek az olyan nyilatkozatok, hogy persze, mert az agresszív metál zene erre készteti az embereket. De azt hajlamosak elfelejteni, hogy az illetőnek diliflepnije volt, a hadseregből emiatt ki is rúgták, mégis tarthatott magánál shotgunt, amivel még be is mehet egy klubba, ahol tetszés szerint lemészárol nem tudom hány embert. Arról is hajlamosak megfeledkezni, hogy John Lennont is agyonlőtték, holott őnála nagyobb békeharcos nem is volt, és az ő dalszövegei nem hirdették az erőszakot. Ostoba és hazug csúsztatások.

    Talán nem kéne amerikában sem alanyi jogon járni a fegyvertartásnak. Ezzel kapcsolatban azt nyilatkozta valaki (már nem emlékszem, ki), hogy ő is tisztában van azzal, hogy Amerikában rengeteg fegyver van az utcán, de hát mit lehet tenni??? Nos, szerintem elsősorban annyit, hogy törvénybe kell iktatni, hogy ne járjon alanyi jogon a fegyver. Persze aki akar, úgyis be tudja szerezni feketén, de akkor is radikálisan visszaszorul a fegyvertartás. Csak ők enélkül el sem tudják képzelni az életüket.

    Azt azért nem árt tudni, hogy ugyan bárki vásárolhat fegyvert Amerikában, de azt csak otthon tarthatja, hogy megvédhesse magát, és a családját. Ha ki akarja vinni az utcára, ahhoz már ott is fegyverviselési engedély kell. A tartáshoz nem, de a viseléshez igen.
  • Alvarez999
    #31
    Ha megszüntetik az alanyi jogon járó fegyvertartást, akkor a bűnözők vagy egyéb labilis, agresszív emberek úgyis beszerzik a fegyvert, a békésebb természetűek meg védtelenül maradnak.

    Tudom, hogy soha nem fognak megegyezni a fegyvertartást ellenzők és az azt támogatók, mindkét oldalnak vannak jogos érvei. Ellenben ott van az élethez való alapvető emberi jog, ami magában foglalja a saját élet megvédése lehetőségének a biztosítását (vagy legalábbis lehetővé tételét). Mivel a rendőrség erre sem Amerikában, sem nálunk nem képes.

    A legrosszabb természetesen az, ami nálunk van. Egy abszolút törvénytisztelő állampolgár nem kap fegyvertartási engedélyt, viszont az önvédelmet a törvények olyan szűk határok közé szorítják, ami súlyosan kiszolgáltatja az embert a bűnözőknek.

    (Az iskolai mászárlások és családi tragédiák persze nem nagyon tartoznak a kriminológia témájához, de ha megszüntetik az alanyi jogú fegyvertartást, akkor a gyereket kiöntik a fürdővízzel.)
  • Balumann
    #32
    "Igen is a szociális helyzet kapcsán ilyen hülyék a népek + azért mert sajnos a felnőttek 90%-a még egy pofont sem adott a gyerkőcének."
    Pofozás meg verés az megy sajnos, ha valami olyat csinál a gyerek, amit rossznak látnak a szülők, de a nevelés nem csak ebből áll. A másik része többször hiányzik, hogy foglalkozzanak a gyerek(ke)kel, illetve nem kapják meg a megfelelő szeretetet otthon. Ezek okozzák többnyire az agressziót, felelőtlen tetteket. Persze emellett ott van az is, hogy milyen társaságba keveredik valaki, de erre a szülőknek kellene odafigyelni.

    Amúgy egyet értek a cikkel, jó olvasni végre értelmeset erről.
  • Balumann
    #33
    Sajnos ez így van, a gyógyszergyártás eszméletlen nagy biznisz, és kihasználnak mindent, hogy ez így maradjon. Egyértelműen arra specializálódtak az utóbbi időben, hogy minél több mindent tudjanak az emberekre rásózni, minél tovább (akár életük végéig), és van bőven anyagi hátterük, hogy még az oktatásba is beleszólásuk legyen. Az egészségesebb gyerekeket meg hiperaktív-betegségre hivatkozva gyógyszerezni (avagy kábítószerezni...) egyszerűen bűn, és szánalmas hogy mennyien tényleg belementek ebbe...
  • wip3out
    #34
    Ezen gondolkodtam én is. Kiskorunkban műanyag fegyverekkel harcoltunk, csúzliztunk, "nyílpuskát" gyártottunk, fuvócsővel lőttük egymást, mégsem nyírtuk ki a szüleinket. Most ugyanez megy csak a monitoron. Amellett, hogy sokszor azt emlegetik, hogy mennyivel jobb lenne, ha a gyerekek "valódi" játokokkal játszanának a számítógép helyett. Eszerint a műanyag puska erősebb hatással van a gyermekre mert az valódi. Zárjuk a be a műanyag fegyver gyártókat! '88 óta játszom a gépen, most 34 évesen is minden este az UT-t vagy ET-t nyomom. (még nem öltem meg senkit)
  • Sanyix
    #35
    muhaha. Én 10 éve játszom agresszív játékokkal :D alladin (ott is meghóttak az ellenfelek, csak ott almával dobáltam, meg szablyás hadonászás volt), destruction derby (agresszív roncsderbi), f22 lightning II (agresszív replülős játék) ezekkel kezdtem, volt dúm, wolfensteinek, mohaa (növényes játék :D), cod, ofp, hl2, arma, fallout3, stalker, összes gta a 4 kivételével, de még nem öltem meg senkit :\

    bár megfelelő hangtompítós mesterlövészpuskával, megfelelő helyről szívesen "lefényépezném" a magyar kormány tagjait (azért így mert nem akarom hogy a sitten reszelgessenek az orkok, amúgy simán felakasztanám őket a parlamentre a belükön lógatva) :D
  • Molnibalage
    #36
    Ez baromság. Sok ember azért ment ki, mert ott lehetett saját földje amin dolgozik. Nem manna esőről volt szó. Csak jobb volt, mint Európában éhen dögleni..
  • Molnibalage
    #37
    Ezen a poszton csak röhögni tudok. Végigháborúzni? Akkor talán lesd meg Japánt vagy a SZU-t...
  • dronkZero
    #38
    Én a Simsekben is úgy kerítettem pénzt a házra meg a cuccokra, hogy kétnaponta feleségül vettem egy új nőt, elvettem a 20000 dollár kezdővagyonát, aztán belefojtottam egy medencébe, vagy rágyújtottam egy szobát(csak hogy ne mászkáljon 20-30 feleség össze-vissza a házban)... :P Nemá', hogy dolgozni kelljen járni... :D
  • A1274815
    #39
    Bár megérdemelnék, hogy élve a DOOM3-ba kerüljenek.
  • wip3out
    #40
    Az túl kegyes lenne. Inkább a SimCity-be, amivel hozzájuk hasonló képességű emberek játszanának.