53
Hol van erre lehetőség szakiskola nélkül?
  • Avpfan
    #53


    Hülye gyerek... menjél játsszál inkább a kis matchboxokkal az való neked.
  • stp4trick
    #52
    ha van egy icipici önbecsülésed és értelmes embernek tartod magad, költözz másik naprendszerbe :)
    de ha nem is, akkor szólj egy bűnöző galerinek, ha bajod van, betörtek hozzád, meghúzták a kocsidat, vagy levertek, mint vak a poharat
  • wyx
    #51
    így már mehetsz aláírni, majd ha gáz van, nyugodtan mondd a főtörzsnek, hogy az esgén azt mondták, nem lesz szopatás :D
  • Viktorr
    #50
    Akkor jó,megnyugodtam.:)
  • Brolly
    #49
    nem vagyok katona, így nem tudom, hogy mi a helyzet a kiképzéseken, de utána tuti nincs semmiféle szopatás, akiket én ismerek, azok mind nagyon rendesek. De szerintem kiképzésen is max a kiképzőtiszt szopat, a társak nem hiszem, hogy olyanok. Az, hogy hétvégére se mennek haza, az is csak a kiképzéseken van, akik már dolgoznak, azok azon a laktanyán vannak, ami nincs messze a lakásuktól. Nálunk mindenki ott lakik vagy max oylan távolságra ami busszal még kényelmesen megtehető. Általában senki nem szokott hétvégén bent maradni a laktanyában. De ez általában az összes laktanyán így van. Szóval csak a kiképzés húzó.
  • Viktorr
    #48
    Az újoncokhoz hogy viszonyulnak a laktanyán belül,barátságosak vagy direkt szopatják a jónépet?
    Gondolom messzibb helyeken,hétvégére sem mennek haza a katonák,olyankor azért el lehet menni velük szórakozóhelyekre vagy inkább otthonülős fajták?
  • Brolly
    #47
    nem, megmondják, hogy most hol van hely, és oda kell menned.
  • Viktorr
    #46
    Lehet a különféle illetmények miatt kap többet.
    Az elhelyezés hogy működik,én választhatom ki,hogy melyik laktanyába szeretnék menni?
  • Hedgehunter #45
    He, en mennek rendornek.... Hol kell jelentkezni?
  • wyx
    #44
    menj szerintem rendőrnek, sokkal szebb az egyenruhájuk, semmiképp ne felejtsd ezt el :)
  • Brolly
    #43
    szerződéses katona megkapja, sőt ha úgy van, akkor még többet is kap, mint aki már benne van egy pár éve és még "csak" tiszthelyettes, most így fejből nem tudom, hogy miért, de hanagyon érdekel, akkor megkérdezhetem. Pont most mondta a parancsnok, hogy van hely, hogy lehet menni járművezetőnek a kiképzést csináld meg, utána már lófaszt se kell csinálnod, szóval a katonaságnál a kapcsolatokon múlik minden, után jön a végzettség! Ha megvannak a kapcsolataid, akkor már akár őrnagy is lehet belőled, csak okosan kell csinálnod.
  • chilios
    #42
    wazze,használj már google-t,itt tudatlankodsz.De ilyen hozzáállással felejtsd el..
    Hogyan lehetek szerződéses katona?
  • Viktorr
    #41
    Nem,egyébként nem vagyok én ilyen,ha kell tanulok,meg ami érdekel azt pedig főleg,szóval nem lenne probléma.De tiszti fősulira nem szeretnék menni.A 100 ezret kezdőként,kezdő katonára érted ugye?
  • Brolly
    #40
    igen, megkapja a 100at kezdőként, de aztán ez mehet vagy lejebb vagy feljebb. De ilyen hozzáállással te az életben nem fogod elvégezni a szentendrei tiszti fősulit:D de ha mégis, akkor le a kalappal előtted.
  • vidu01
    #39
    Abszolut alkalmas vagy!
  • Szabi84
    #38
    na általában az ilyen rendőröket röhögik pofán, és az ilyenek miatt nincsenek megbecsülve
  • Viktorr
    #37
    óómég tanuljak is,hogy rendőr legyen belőle,a nagy faszt...
  • Pluskast
    #36
    Hát drága barátom ha nem szeretsz dolgozni akkor kötve hiszem, hogy a tűzoltói vagy rendőri pálya neked való lenne. Ott aztán kell gályázni rendesen. Inkább vegyél el egy nőt csinálj neki 20-25 gyereket és élj segélybűl
  • sza23
    #35
    "...ha van egy icipici önbecsülésed és értelmes emberi lénynek tartod magad, szerintem közelükbe se menj...."

    Sztem az értelmes emberi lény nem általánosít!

    Amúgy 2 év rendészeti szakközépiskola, vagy RTF. Bár mostanában már elterjedt, hogy közalkalmazottként felvesznek és utána küldenek átképzőre.

  • GanXstaZoleeWrk
    #34
    Ez aztán a hozzáállás, sirvaröhögök
  • Vlala #33
    Minden előképzés nélkül nem lehetsz rendőr. Szép megbecsülése lenne a yardnak, ha mindenkire rendőrsapkát adnának.
  • Viktorr
    #32
    Én már szerencsére végeztem mindennel,most már arra várok,hogy behívjanak,csak sajnos 5 embert vesznek fel,és vagyunk vagy 10-en...lool
  • Viktorr
    #31
    Nekem ajánlották,Szentendrén a tiszti iskolát,hogy végezzem el.Egy ujonc katona tényleg kap 105 ezret havonta vagy ez csak népvakítás?
  • BenceYCE
    #30
    A tűzoltóság lassú. Bátyám fél évet várt rájuk, már rég letett róla mire hívták. Droidnak meg ne menj, mert az összes rokon beskatujáz.
  • REPS0L
    #29
    :DDD
  • wyx
    #28
    meg kis lógás a kantinban, este sikamlás a kantinosnéval :)
  • wyx
    #27
    neked mindegy csak szirénázzon, mi prücsök ? :)
  • jhetedikj
    #26
    ha rendőrnek akarsz innen menni akkor #20 válaszoltam + persze van valami átképzés,de könnyebben felvesznek mintha civilből mennél.
  • jhetedikj
    #25
    Itt 8 órás munkavégzés folyik,de ez teljesen más mint egy harcoló alakulat. Reggel altalában van egy átmozgató tesi utána nekem mivel még itt is kiképzés van alaki foglalkozások akik pedig már régóta itt vannak mennek,fogadják az államfőket,temetésre díszelegni meg ilyenek. Ha nincs semmi akkor akkor nekik általában pihenés,de van itt egypár f@sz tiszt aki még akkor is szivatja a jónépet.
  • jhetedikj
    #24
    Én 5 hónapja vagyok még csak itt. 3 hónap az alapkiképzés,nekem szept-nov végéig tartott az zsírkirály volt már ezért megérte bevonulni meg hát tulajdonképpen egy új szakmát is szerzel ennyi idő alatt.:) Aztán decemberben majdnem egész végig szünetem volt még az is fasza volt. Itt a saját alakulatom(díszelgő) már nem annyira tetszik én most itt pont azon gondolkozom,hogy nem is maradok sokáig hanem leszerelek vagy átmegyek máshova.
    A toborzó irodába,ha bemész vigyázzni kell,mert engem is átvertek mert azt mondták,hogy csak itt van hely,pedig amúgy szinte mindenhol keresnek embereket. Itt is sok különböző alakulat van,ha van egy konkrét hely ahova szeretnél mennni,akkor érdemes konkrétan ott érdeklődi,hogy felvesznek. Csak egy keményebb egészségügyi ellenőrzésnek kell megfelelni,de szerintem az se olyan nehéz.
  • Viktorr
    #23
    Üdv Katona!:)
    Esetleg,ha a katonaságra bekerülnék,onnan nem mennék át rendőrnek.
    Milyen egy katona élete?Hogy telnek a napjaitok?Egész nap gyakorlatozás?
  • Legend Killer
    #22
    rendőr akadémia :D.
  • moor09
    #21
    általánosítás/előítélet rulez !!!
  • jhetedikj
    #20
    Vagyis pontosan 1 év után,most erősítettek meg.:)
  • jhetedikj
    #19
    A katonaságtól 1 vagy 2 év után átvesznek rendőrnek suli nélkül is,legalább is ezt hallottam.
    [Egy katona]
  • Szabi84
    #18
    ez rosszul kezdődik
  • Petko
    #17
    keress olyan munkát amit tudnál szeretni (mindíg van ilyen, még ha nem is hiszed)...
    a tűzoltókat még becsülöm, de a másik két szerv nagyon durva, főleg a rendőr, ha oda mész úgy leépülsz pillanatok alatt szellemileg mintha alzheimer kóros lennél
  • Viktorr
    #16
    Igazából tűzoltónak jelentkeztem,de onnan még egyenlőre nem szóltak vissza,max katonaság jöhet még szóba.
    Nem nagyon szeretem a munkát,azért gondolkodom a rendőrségen..:)
  • Petko
    #15
    ha van egy icipici önbecsülésed és értelmes emberi lénynek tartod magad, szerintem közelükbe se menj
  • SigS
    #14
    De, érettségi kell, aztán majd a rendőrsuli...pár éves, nem vészes